S původním českým muzikálem na motivy románu Alexandra Dumase staršího navázal hudební skladatel Karel Svoboda se Zdeňkem Borovcem a Richardem Hesem na úspěšné uvádění předchozího muzikálu Dracula. I muzikál Monte Cristo byl uváděn v Kongresovém centru Praha a dosáhl od 13. 12. 2000 do 21. 12. 2002, kdy proběhla derniéra, úctyhodných 444 repríz. Představení za tu dobu shlédlo 600 000 diváků. Díky záznamu České televize máte i Vy možnost být při tom. Muzikál vznikal téměř dva roky a skladatel Karel Svoboda opět prokázal, že patří dnes k našim nejlepším muzikálovým tvůrcům, s obrovským smyslem pro melodičnost hudby. Opřel se o skvělou práci textaře, libretisty a spolutvůrce námětu a scénáře, dnes již bohužel zesnulého mistra slova Zdeňka Borovce. Spolutvůrcem námětu a scénáře a hlavně choreografem pak byl Richard Hes. Tuto úspěšnou trojici doplnila další slavná jména - kostýmní výtvarníci Theodor a Jan Pištěkové, či výtvarník scény ak.arch. Daniel Dvořák. Režie se ujal Jozef Bednárik. V hlavní roli uvidíte - stejně diváci premiéry - Daniela Hůlku, pro kterého se právě tato role stala významnou částí jeho dosavadního profesionálního života. (oficiálny text distribútora)

Košoun

Pozapomínané dílo české hudební divadelní scény. Co takhle místo další reprízy Draculy dát Monte Crista? Svobodova hudba je nádherná, více laděná k opeře, těch árií je tam opravdu mnoho. Hůlka je zde stále dobrý, škoda jen nevyrovnaného výkonu Vandy Konečné. Vynikající výprava. Rozhodně zajímavé pojetí známého příběhu pomsty. ()

IsaacNewton

"Já pouť skončil, můj poklad měj, k dobrým skutkům jej užívej. Cíl mých jistot, cíl příštích dnů, Monte Cristo, náš ostrov snů." Text od mistra Zdeňka Borovce, hudba od Karla Svobody a skvělí herci, nepočítaje krásnou výpravu. Drákula je pro mě sice asi ještě větším zážitkem- zajímavější děj, ještě o fous hezčí hudba- možná, ale i Monte Cristo je jistě jedním z nejkrásnějších muzikálů, co u nás vznikly. Z herců musím vypíchnout Daniela Hůlku- samozřejmě, ale i Tomáše Bartůňka, jako skvělého záporáka a Jiřího Korna- který byl skvělý a vtipný- i díky již zmíněným textům :-) ()

slunicko2

Mohutný nástup, pak nesourodá směs. 1)  Ani působivá řada slavných jmen nezmění nic na skutečnosti, že jsem se u televizní obrazovky dost nudil._____ 2)  Nejvíce mě zaujal 26letý přitažlivý tanečník Vladimír Hub (Čas)._____ 3)  Záznam byl pořízen 19. a 20. 12 2002. Ten den měla být derniéra, ale posléze se následujícího dne uskutečnilo ještě jedno (444.) představení plné různých žertíků. ()

Fingon

70%. Narozdíl od Draculy (kterého mám radši) jsem Monte Crista zažil na živo, i když nejraději bych byl na představení prvním. Monte Cristo se vyznačuje poměrně složitou strukturou: nejenže kromě zpěvu a tance využívá i jiných uměleckých forem (to co předvádí Čas-Osud nebo jak se ta postava vlastně jmenuje, už je možná balet, loď Faraon má vlastní árii a neměli bychom zapomenout ani na pantomimu), ale hrátky s časem a prostorem dosahují úrovně v muzikálech nevídané: v první polovině děj neustále přelétává mezi Edmondem ve vězení na pevnosti If a jeho zážitky v přístavním městě (ještěže je televizní záznam vybaven titulky, v druhém dějství už děj zůstává v jediném roce, ale tempo vyprávění se prakticky zastaví a děj se tříští na výstupy, které k sobě už moc nepasují. Nevídána je i přítomnost mladého i starého Edmonda Dantese na jevišti ve stejnou chvíli, obě inkarnace spolu v několika momentech komunikují... ()

wictoria

Zatímco Draculu jsem viděla 2x naživo, Monte Crista jsem dlouho znala pouze z CD a teprve po letech ho viděla v televizi. Líbil se mi, ale vzhledem k tomu, že jsem z poslechu byla zvyklá na Leonu Machálkovou a Ivetu Bartošovou, zklamaly mě výkony Vandy Konečné i Zuzy, prostě byly hlasově trošku jinde a hlavně Vanda to chvílemi "nedala". Obohacením pro mne naopak byla taneční vystoupení, líbil se mi zejména mladý Edmond v podání Radima Schwaba. ()