Divoká dobrodružství na vzdálených planetách i znepokojivá setkání nedaleko domova: cenou Emmy ověnčená antologie se vrací s dalšími příběhy, co vás nenechají v klidu. (Netflix)

Davies182

Ubylo ryze dramatičtějších a řekněme asi i "artovějších" či divácky náročnějších kousků, a místo nich se servírují akce, napětí, dojáky, a dokonce i čistě hororové záležitosti. Parádní výběr krátkých filmů, který dává vzpomenout na zlatou éru povídkových science-fiction z těch nejlepších knižních antologií osmdesátých a devadesátých let. Miluju. [Netflix] ()

DJ_bart

První řadu 'Love, Death & Robots' bez jakýchkoliv cavyků považuju za doposud nevídanou metažánrovou renesanci, bezmeznou glorifikaci kreativity, a celkově jeden z nejvíce ambiciozních projektů, co kdy Netflix vyprodukoval, a který se kdy dostal na obrazovky - a s horlivým očekáváním jsem takřka dva roky očekával další revoluční příspěvek do pokladnice současný animovaný tvorby, který je v podstatě tvůrčí kolaborací nejprestižnějších animačních studií.... Ovšem tentokrát se onen inovativní tah na branku víceméně zasek na půli cesty. Samozřejmě, z hlediska formy, estetiky, stylistický variability, a celkově konceptuální i žánrový rozmanitosti nejde 'L+D+R Vol. 2' prakticky nic vytknout - dokonce i v rámci konzistence narace jednotlivých dějových fragmentů určitě druhá řada překonává kvality svého předchůdce. Jenže ač druhá řada bezpochyby vyniká kvalitativně, a nikoliv kvantitativně, negace primárně vidím v hříšně krátký stopáži jednotlivých dílů, minimálním počtu příběhově bohatých povídek, a především v impulzivní dějové složce příběhů, které většinou nemají komplexnější narativní perspektivu či pointu, a pakliže mají, tak se okamžitě vypaří do ztracena - výraznější pozitivem menšího počtu povídek je tak možnost celou řadu doslova sjet na jeden intenzivní bingewatch během necelých 90 minut - což je setsakra málo.... U 'L+D+R Vol. 2' je navíc komplikovaný i fakt, že ho nelze jednoduše vnímat jako jeden inherentní celek, ale skutečně jako různorodou antologii několika krátkometrážních příběhových mozaiek které disponují velice originální dystopickou vizí a celkově anti-utopickými premisami, u nichž trestuhodně absentoval a neskutečně mi chyběl filozofický kontext a všeobecně specifický metafyzický rozměr, který je přeci jen oním signifikantním prvkem a gró samotného seriálu.... Druhá série tak u mnoha diváků může evokovat ambivalentní dojem, že ono necelé dvouleté čekání vešlo vniveč - čímž mnoho fanouškům seriálu jako vzpomínka po 'L+D+R Vol. 2' zbyde na jejich chuťových pohárcích jistá jízlivá pachuť. Každopádně již nyní se nemohu dočkat na třetí pokračování a dalšího nekonvenčního překonávání hranic animace pod taktovkou Tima Millera - příště ale s maximálně využitým potenciálem prosím. 'Love, Death & Robots' totiž stále beru jako netradiční milník svého žánru, který se na scéně zjeví jednou za pár let.... [VERDIKT: 8,5 vražedných vysavačů z 10] ()

ScarPoul

Druhá séria nemá toľko častí( čo zamrzí) na druhú stranu pôsobí omnoho konzistentnejšie. Hoci poviedky samy o sebe znova ukazujú vymoženosti novodobej animácie a spôsoby akým prezentujú príbeh, stále to má tú dravosť, hravosť a túžbu zobrať nás do iných svetoch. A v mnohých ohľadoch sa to sérií darí. Dúfam, že druhou sériou nekončíme. Táto antalógia ma totiž naozaj úprimne baví. 2.séria – 80% ()

M.i.k.e

Krom toho že je druhá série podstatně kratší je vlastně hodně podobná té první.Některé povídky jsou skvělé (policista řešící přelidnění,Sníh) a některé zase slabší (poslední dvě).A i když mi tu chyběla opravdu epická epizoda jakou byla ta s Rudou armádou v první řadě,pořád je to nadprůměrná zábava a klidně bych si dal keště nášup…80% ()

Bordoshut

6/10 – Tak druhá sérka mi úplně neučarovala. Všechny díly jsou sice hezké na pohled a já vám vřele doporučuju se na ně podívat, ale co se týká děje, tak to za moc nestojí. Klidně si dovolím to takhle zobecnit, mám tu před sebou seznam všech 8 epizod a nevybavuju si jedinou, která by měla nějaký smysluplný děj, anebo nepůsobila jen jako set up na neexistující celovečerák. Oblíbenou epizodu mám tentokrát asi jen jednu, a tou je bravurní, úderné a nápadité All Through the House (S02E06), na kterém obzvlášť oceňuju povedené spojení děsiva s komičnem – to když se podaří, tak to vždycky stojí za to. Ještě mě bavila epizoda Life Hutch (S02E07), které se povedlo z ničeho vybudovat neuvěřitelnou atmosféru a napětí, fakt působila tísnivě. To vše jenom proto, aby to v závěru spláchla do záchodu. Ne, že by se mi ten konec nelíbil, byl náhodou dost cool, o to nejde. Problém vidím v tom, že to zase celé působilo jako nějaká dílčí událost uprostřed celovečeráku s promakaným plotem (možná i lorem). Ještě k tomu nám tam tvůrci cpou nějaké stíhačky; co to má co dělat s porouchaným robozabijákem? No, možná něco má, ale očividně se to nedá vysvětlit za 14 minut, tak proč to tam vůbec dávat? Nesdílím ani všeobecnou euforii ohledně 4. a 5. epizody, omlouvám se teď všem fandům, ale podle mě působí jako typický pásový produkt bez větší nápaditosti, na které si má LD&R podle všeho zakládat. Animace je samozřejmě pěkná, ale taky jsem tomu pár hvězd dal. V poslední řadě bych tu chtěl zmínit Pop Squad (S02E03), jenž představuje super nápad, na který bych určitě neváhal zajít do kina, ale do 20 minut se to prostě natlakovat nepodařilo, chyběl kontext a prokreslení světa, které zde zrovna bylo docela zásadní. Slabší 4****. Top hláška: "Warning: maintenance robot malfunction. – No shit." ()

• V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)
  • V epizodě zazní píseň „Got It Boomin“ od Oren Major & The Grand Mess. (Duoscop)
  • Předlohou pro tuto epizodu je povídka z mezigalaktického světa Řádu „Snow in the Desert“ (2002). Autorem knižních sérií a tvůrcem „Polity Universe“ je Neal Asher. (Draciste)