Profesionáli - Season 3 (1979) (séria)

Útok na CI5 (S03E01)

(epizóda)
  • Česko Útok na CI5 (viac)

V budově CI5 vybuchne bomba a to přímo v Cowleyho kanceláři. Toho sice anonymní útočník těsně před explozí varoval, následuje však několik dalších útoků na spolupracovníky CI5, tentokrát již bez varování. Plastickou trhavinu ostatně nejde doma ve svém telefonu i Bodie. Situace je kritická, je zřejmé, že někdo nemá CI5 v lásce a jeho konečným cílem je smrt jejího šéfa. Bodie s Doylem zapátrají mezi informátory a jedno jméno nakonec vypluje na povrch. Problém je, že tento člověk je již dávno mrtev. (Česká televize)

vecnaAmbra

Scéna s telefónom nezabudnuteľná, každopádne v dnešnej dobe mi pripadajú niektoré scény hodne zvláštne a aj celkom úsmevné, na začiatku jeden z ich kolegov zomiera vedľa auta v ktorom vybuchol jeho ďalší parťák ale ku koncu z toho karavanu Doyle, Bodie a Cowley neviem akým zázrakom unikli takmer bez zranenia a čo tá žena, ktorá si to šinie vyobliekaná uprostred bieleho dňa do nemocnice doraziť Cowlieho a miesto aby nenápadne potichu vystrelila ešte aj najprv vykríkne, asi aby na seba upozornila a Cowlie tak stihol odskočiť? Pobavilo ale akcia dobrá. ()

SOLOM.

Celkem milý start třetí série. Úvodní díl nám konečně ukáže, že Bodie a Doyle nejsou jediní Cowleyho muži, i když jejich počet se ke konci samozřejmě sníží. Fanda Profesionálů dokázal napsat zajímavý scénář, který se pak podařilo obstojně hodit na „filmové plátno“. Atmosféra nebyla vůbec špatná, akce a výbuchů tu bylo taky dost, takže já byl každopádně spokojený. Jen škoda, že ten závěr už neměl potřebnou jiskru a přišel mi lehce odbytý… ()

pytlik...

Snad se Kauli konečně poučí a začne dělat nábory do CI5 mezi zločinci, protože ti jsou jasně schopnější než ten materiál, co tam má (měl). Kolikrát měl v tomto dílu hlavní padouch možnost celé oddělení zlikvidovat, a buď mu v tom zabránila ješitnost, nebo pouhá náhoda, kdy Bodieho na nastraženou bombu upozorní zakopnutý míč či zbytek bužírky. Celý díl tak působí, jak kdyby si Honza Zeman vyhrnul rukávy a pustil  se do potyčky s agentem 007, ani velká násobilka by mu pak nestačila, aby si spočítal pruhy na prdelce. ()