Profesionáli - Season 3 (1979) (séria)

Arabská mozaika (S03E02)

(epizóda)

CI5 objeví v jednom londýnském domě sklad zbraní se zbožím za desítky tisíc liber. Protiteroristické oddělení odhaduje, že takových skladů je po Londýně celá řada. Vypadá to na skutečně velkoryse financovanou skupinu. Otázka zní z jakých zdrojů? A pak se na ně usměje štěstí. Policie při rutinní noční pochůzce sbalí domovního zlodějíčka Sammyho. Viditelně rozrušený muž trvá na tom, že bude mluvit pouze s Cowleym, při předání je však zabit neznámým střelcem arabského původu. A to znamená jediné: Sammy musel při jedné ze svých loupežných výprav narazit na něco opravdu velkého. Po horké stopě se vydávají Bodie s Doylem. (Česká televize)

SOLOM.

V dnešní době by už takový díl asi jen těžko prošel v nějakém tom krimiseriálu. Páč by se všichni ti vítači, sluníčkáři a milovníci multikulti posrali. Jak někdo může ubližovat chudákům Arabům, nebo africkým mladíkům…Zvlášť když v Londýně dělá starostu…Ehm nerad bych byl někým naprášen a tak to dále nebudu rozvádět. Nicméně tento díl o zlodějíčkovi, který šlápl do vosího hnízda a kšeftu s drogami a zbraněmi byl v některých situacích spíše humorný (viz zamilovaná ženská do Doyla), než aby tu byla solidní akce, při které by se tajil dech. I tak jde ale pořád alespoň o průměrnou podívanou… ()

pytlik...

Díl, ve kterém celkem vše do sebe logicky zapadalo, což u profesionálů není vždy obvyklé. Dokonce bylo vysvětleno i zjevení se odstřelovače na místě schůzky, a tak člověk nemusel padouchy podezírat, že mají jasnovidecké schopnosti či křišťálovou kouli. Bodie dostával od Doylovy obdivovatelky Marge takové kapky, že mu bude jedno, když jednu kapku přidám - v tomhle díle mi vzhledově dost připomínal Hamáčka, pravda trochu štíhlejšího a s polovičním množstvím brad. Jinak by mě zajímalo, jestli pak tu Marge zavřeli, nebo stačí pomáhat CI5 a můžu krást jak se mi zachce? ()

Honza__St.

Tuhle epizodu vytahují z průměru a dělají z ní výbornou dvě věci - zaprvé přestřelka se zabijákem takřka v půlce, zadruhé téma - téměř se dá mluvit o věštecké epizodě, jelikož problémy s islámskými fanatiky v závěru 70. let byly bohužel jen začátek. P.S: Díl by měl správně patřit do druhé řady (to je poznat zejména podle pistolí), ve třetí se ocitnul proto, že jeho natáčení bylo přerušeno skoro na půl roku díky úrazu Lewise Collinse. ()

• Natáčení této epizody bylo zpožděno o několik měsíců, protože Lewis Collins (Bodie) byl zraněn při parašutistické nehodě. (Epistemolog)