Sopranovci

• Česko Rodina Sopránů (viac)
USA, (1999–2007), 78 h 30 min (Minutáž: 43–72 min)

Tvorcovia:

David Chase

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler (viac)

Jeden z najpopulárnejších seriálov vôbec nezískal päť Zlatých glóbusov len tak pre nič za nič. Zoznámte sa s Tonym Sopranom, priemerným biznismenom v najlepších rokoch. Aj s jeho poslušnou ženou a so synom, ktorý už zďaleka tak poslušný nie je. A tiež s psychiatričkou, ktorej Tony zveruje všetky svoje tajomstvá okrem jediného: že je šéfom mafie... (HBO Max)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (29)

Sopranovci (1999)

Čím se liší Sopranos od ostatních mafiánských klasik? Napadají mě dvě věci. Maximální využití toho, že se jedná o seriál, tedy tvůrci mají mnohem větší prostor k prokreslení postavy a situace okolo byznysu. A také ta kouzelná práce s cynickým, v některých momentech až nihilistickým humorem. Je to patrné od prvního momentu a trefilo se mi to do vkusu. Jemný podtón každodenní lidskosti. Připomenutí, že i kápo může řešit nevděčné děti, protivné rodiče atd. A samozřejmě do toho přidejte výborné herce, chytrý scénář a skvělé hlášky. ()

Season 1 (1999) (S01)

Čím se liší Sopranos od ostatních mafiánských klasik? Napadají mě dvě věci. Maximální využití toho, že se jedná o seriál, tedy tvůrci mají mnohem větší prostor k prokreslení postav a situace okolo byznysu. A také ta kouzelná práce s cynickým, v některých momentech až nihilistickým humorem. Je to patrné od prvního momentu a trefilo se mi to do vkusu. Jemný podtón každodenní lidskosti. Připomenutí, že i kápo může řešit nevděčné děti, protivné rodiče atd. A samozřejmě do toho přidejte výborné herce, chytrý scénář a skvělé hlášky. ()

Rodina (1999) (S01E01)

Překvapila mě ta humorná stránka vyskytující se napříč celou epizodou. Díky tomu se pilot dokáže dostatečně odlišit od jiných klasik žánru jako Goodfellas či Godfathera. Je v tom cítit osobitější přístup. Vedlejší postavy jsou různorodé, Jsou zde načrtnuty nacházející problémy a nechybí ani trochu drsnější praktiky. Velmi kvalitní úvod. ()

14 metrů na délku (1999) (S01E02)

Trable s rodinou, problémy s byznysem, neutuchající panícké ataky. Tony toho má více než dost. Stále mě baví ten cynický podtón. Zlatá éra mafiánů je pryč a nová generace se musí přizpůsobit či vyvinout. Tohle bude jízda. ()

Odmítání, vztek, smíření (1999) (S01E03)

Tentokrát jsme dostali náhled na různé pracovní příležitosti. Závěr se nesl v klasickém mafiánském duchu. Stále mě baví ta humorná stránka seriálu, dodává to tomu mnohem zajímavější jiskru. ()

Lučiny (1999) (S01E04)

Tolik zajímavý scén. Syn pochopí, čím se jeho otec vlastně živí a změní se mu svět. Nebo záběr ze strip klubu, kde se holky pohupují do rytmu hudby a Tony u toho sedí u baru a pročítá knihu a tom, jak zacházet se svými staršími příbuznými. Vážné i trochu odlehčené scény vytvářejí skvělou kombinaci. ()

Univerzita (1999) (S01E05)

Kvalitně strávený čas s dcerou, kde se proberou důležité věci a dokonce se objeví nějaká neočekává prácička. A na domácí frontě probíhá pořádné kázání. ()

Smíření (1999) (S01E06)

Tony ukázal, jak silnou postavou je. Závěr navnadil na pořádný zvrat. ()

Jen se tak trochu napít (1999) (S01E07)

Nahlédnutí do minulosti a zajímavá ukázka vztahu se synem. Tony je otec, který se snaží a chce být v životech svých dětí. ()

Legenda o Tennessee Moltisantim (1999) (S01E08)

Přišla vážnější trhlinka ve vztahu Tonyho a doktorky. A federálové začínají vystrkovat růžky. ()

Boca (1999) (S01E09)

Klidnější, více humorná epizoda, která se ale pocitově docela vlekla. ()

Hit je hit (1999) (S01E10)

Opět trochu jiný pohled na věc. A dobrá ukázka toho, že někdy jde opravdu jen o byznys a žraloci jsou ve všech odvětvích. ()

Nikdo nic neví (1999) (S01E11)

Klasická end game mafiánských skupin. Kdo je práskač? Každý začne být paranoidní a skutečnost se jen tak rychle neukáže. Výborná práce scénáře. ()

Isabella (1999) (S01E12)

Prokreslení Tonyho v této epizodě bylo brilantní. Humorné, smutné, děsivé i láskyplné. Krásná práce. ()

Sen o Jeannie Cusamanové (1999) (S01E13)

Celkové vyústění a potvrzení  toho, kdo byl ve skutečnosti mastermind za vším je velmi originální. Neslo se to v duchu kompletní série. ()

Season 2 (2000) (S02)

Příchod nových postav pořádně zamíchal kartami. Přišli boje o moc, nějaká ta zrada a bodnutí do zad. Seriál je ale stále zajímavý ve své civilnější stránce, kdy se řeší rodina, hodnoty, morálka, víra. Jsou tady opět nečekané, vtipné i cynické momenty. Až na jednu epizodu, vše šlapalo jak po másle a některé aspekty se mi zamlouvaly ještě více než v první sezóně. ()

Přijde chlap k psychiatrovi (2000) (S02E01)

Rodina je pohromadě a co to znamená? Další příval nervů a zoufalství :) ()

Neresuscitovat (2000) (S02E02)

Rodina. Může vás podržet a také přivodit ten nejhorší pád na hubu. S nakopnutím. A plivnutím do tváře. ()

Pápá (2000) (S02E03)

Nový kohout na smetišti dělá pořádný bordel. Rodina situace se taky zamotává. Tohle povede k pořádný šlamastyce. ()

Commendatori (2000) (S02E04)

Zajímavý italský výlet. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)