Situácia je vážna, nie však zúfalá

• Československo Situace je vážná, nikoli však zoufalá (viac)

Podnikatel Bertrand Duvernois má velké plány a k jejich uskutečnění nutně potřebuje přímluvu ministra Mazarda. Taková záležitost se nejlépe projednává v soukromí, Bertrand tedy pozval politika na víkend do zámku své snoubenky. Mazardovi to přišlo vhod, neboť s sebou mohl vzít utajovanou milenku. Diskrétní atmosféra ale rázem vezme za své, když se v zámeckém parku začne ozývat střelba a všude se to přímo hemží uniformami a novináři. Z vězení totiž uprchl trestanec, jehož matka bydlí v sousedství, a policisté se rozhodli zřídit si hlavní stan právě na místě, kde pobývá záletný pan ministr. Hnízdečko lásky se mění v hotový průchozí dům... (oficiálny text distribútora)

kaylin

Příjemně absurdní francouzská komedie, která se odehrává v podstatě jen v jednom domě, ale má neskutečné tempo gagů, kdy máte pocit, že se snad herci najednou roztrhnou na kusy, jak se neustále snaží něco dělat. A funguje to. Jsou zde scény, které mě dokázaly odrovnat třeba jen tím, co padalo za věty. ()

topi

Tohle je případ francouzských komedií druhé kategorie, ve kterých sice nechybí bláznivé a absurdní situace, ale celkově to zkrátka nemá ty pravé grády, kdy se smíchy neudržíte. Chybí tomu ta pověstná nepřehlédnutá jiskra, která z těchto komedií dělá ty kultovní nenapodobitelné francouzské perly. ()

Martin741

No mne sa stale jaxi nevidi kombinacia politicka satira a komedia. Jo, kverulant som veru, a to poriadny. Film akokeby nemal reziu,m je to akesi divadlo na platne ...... 50 % ()

necisty

Bláznivá a v celku vtipná komedie, kde jsou některé situace příliš přehnané a kupodivu do sebe hezky zapadají. Takových typů už bohužel ve Francii vzniklo víc, jen v tomto případě jsou postavy víc sympatické. ()

Deverant

Nakonec čtyři, protože při vzpomínce na výklad o vojácích, kteří se dělí na střelce a kropiče, mi vždy vytane úsměv na rtech. ()

dr.fish

V podstatě jsem milovník situačních komedií, zejména francouzských. Těšil jsem se a to jsem asi neměl. Pár vtipných momentů tam bylo, ale nějak tomu chyběl šmrnc. Párkrát jsem zaklimbl, ale o nic nepřišel. 60% ()

Šimpy

Tenhle filmek jsem viděl už před mnoha lety a též už před drahnou dobou hodnotil...a hle, opět bez hvězdiček, tak tedy za 4*.:-) ()

MJMilan

I když hrají v komedii dva mí oblíbenci, nic to bohužel nezachraňuje. Když jsem se přesvědčil na čsfd, že se jedná o filmové zpracování divadelní hry, bylo mi vše jasné. Málokdy se něco takového v minulosti povedlo a tak ani tady jsem se moc nezasmál, tak jak jsem očekával. ()

andrii

Taje, taje, ale ještě se nerozplyne úplně. Sněhová vločka vedle svitu svíček a prskavek. Poetika vánoční v příliš hlučné samotě. ()

filmmovier

Na tuhle klasickou francouzskou komedii jsem se velmi těšil, ale kromě fantastického českého dabingu (což se splnilo) jsem od toho nic moc neočekával. A dobře jsem udělal. Jeana Lefebvra mám rád, ale jak je v hlavní roli, tak to prostě nějak není ono. Výchozí situace je fajn, absurdních situací je hromada, ale za celou dobu mně tahle komedie nedokázala vtáhnout, což je fakt škoda. Situace ovšem není nikterak vážná, naštěstí ani zoufalá, ve výsledku jsem dostal neurážející komedii, která ale mohla být mnohem, mnohem lepší. Výsledek je bohužel jen průměrný a já vím, že dobrovolně už tenhle film asi vyhledávat nebudu, Škoda. Vážně škoda. 60%. ()

farmnf

Oblíbená komedie mých dětských let. Bál jsem se, že se mi to po 30 letech vůbec nebude líbit, většinou tomu tak je. Ale líbilo."Nevypadám snad dost pansky? Vy přece panská jste!". "Neúplatný a poctivý. Co ten proboha pohledává v politice?". "Netušil jsem, že existuje takové ministerstvo. Já také ne, dokud mne nejmenovali jeho šéfem". "Co když mě odvolají? Jsem ministr, nic jiného neumím". A mnoho dalších gagů v komedii kde působí šedesát kropičů na ploše 1 hektaru. Takový vánoční film, odehrává se to 24. 12. ()

JohnSmith

Že bych se u toho kdovíjak bavil se říct nedá, ale vtipné to občas docela bylo. Jako divadelní představení by to však mohlo být velice zábavné. ()

Vesecký

Lepší čtyři hvězdičky. Bylo tam nějak moc omdlévajících, jinak ale to byla švanda, která musí především dětské publikum pobavit. Ne, skutečně ty zápletky byly dobré, ale nějak se často opakovaly. Mdloby, přetahování mrtvoly, hra na schovávanou, ale mezitím i skutečně dobré gagy a vtipné průpovídky. Co by pan ministr dělal, kdyby ho sesadili, vždyť on přece nic jiného neumí... Přesně do terče i na většinu našich ministrů, co jich tu za třicet let bylo. ()

Rathalos

Typicka francuzska komedia,kde sa vsetko totalne zamota a tym padom vznikaju humorne situacie,taky mily a pohodovy film na sprijemnenie dna alebo vecera...:-) ()

anitae

Naprosto překombinovaný příběh, který by byl dokonalý na divadelních prknech. Ministr s tajnou milenkou schovávající mrtvolu, věčně omdlévající služebná a nespočet dalších crazy situací. ()