Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Sefko

Rád by som napísal, že to Nolan zasa dokázal a natočil totálnu pecku ale nemôžem. Aj keď všetci hovoria o zápletke o tom ako je premyslená. Je v podstate jednoduchá len je pretkaná technickými rečami a hutnou atmosférou, ktoré robia z filmu ťažko stráviteľný celok. A názor, že Nolan je emocionálne chladný je také tvrdenie ako, že je voda mokrá. Ak snímku vynecháte o nič neprídete. Nolan má oveľa lepšie kúsky vo svojej filmografii než toto. Odporúčam skôr Počiatok alebo Dokonalý trik. ()

RanMori

Na mě to zkrátka dělá dojem, že se Nolenovi stejně jako plno dalším lidem, prostě jen líbí, když se video pouští pozpátku, a mermomocí to chtěl mít ve filmu. Co na tom, že zápletka stojí za starou belu, dialogy nedávaj smysl a v polovině filmu máte nudou chuť odejít z kina? 1 hvězda za efekty (i když ve většině případů prvoplánových a zbytečných). ()

Tarix

Zcela revoluční podívaná. Ti kdo snižují hodnocení, protože film "nepochopili" nebo protože byl "příliš složitý", těm uniká, o co zde šlo. Jako bychom museli vždycky všechno chápat hned! Hrdina bez backgroundu? Díky bohu! Žádná trapná pseudo psychoanalýza, jen akce. Tenet bere absolutně postmoderně všechny prvky toho, co by mělo být v akčním filmu a posouvá je do vlastní roviny. Kloubí dvě do té doby neskloubitelné záležitosti - napínavý špionážní akčňák a intelektuální podívanou. Všechno, co Tenet dělá, dělá naprosto nadčasově (doslova) a hodnotit jinak než vysoko by byla totální ignorance. ()

alisek87

Naprostý luxus, Nolan si pohrál s detaily, kdy na začátku je něco a na konci víte, kde se to tam na začátku vzalo. Opravdu tleskam a vsem vrele doporučuji. Cestování časem tak trochu jinak :) ()

falky

Jedna hvězda za vizuální stránku. Druhá hvězda za většinu herců, z nichž polovina má pro mě ještě neokoukaný obličeje. A tři hvězdy dolů za: všechny ty hloupý time-travel klišé; neuvěřitelnou předvídatelnost; fyziku 101: aneb časoprostor pro idioty; motivace hlavního protagonisty, kterej, ač je je profesionální agent, víc se zajímá o holku, co mu nedá, než o misi jako takovou; hudební složku, aneb Dark Knight/Inception stokrát jinak (rozuměj - stejně); závěrečnou bitevní scénu (to jako půlka lidí cítila žár výbuchů a druhá půlka omrzla?) a mám sto chutí tomu sebrat ještě jednu hvězdu po tom, co jsem si od rádoby intelektuálů na ČSFD přečetl, že "všechny možné nedostatky je možné považovat za důležitou součást jeho (Nolanovi) umělecké výjimečnosti", nebo že "cokoli z hollywoodské produkce, co uvidíte potom, vám bude připadat banální, hloupoučký a řiďounký", protože je to právě neuvěřitelně "banální, hloupoučký a řiďounký", jen servírovaný tak, aby si u toho hloupý lidi připadali chytrý. Kdyby byly filmy odborný besedy, pak Tenet je ezoterický kvákání Jardy Duška. Pokud si to chcete užít, prostě jen koukejte na obrázky a dávejte si majzla, ať nezačněte během stopáže přemýšlet. ()

boss123

Na začiatok poviem na rovinu, že na Tenet som sa veľmi tešil. Ako sa teším na každý nový film od Christophera Nolana. Je to tak hlavne, preto, že sa my jeho filmy páčia a myslím, že sa jedná v súčasnosti o jedného z najlepších filmových režisérov. Obdivujem predovšetkým jeho schopnosť prísť s niečím zaujímavým a originálnym takmer v každom jeho novom filme. A to, ako aj z jednoduchého námetu sa dá urobiť niečo nové a nepoznané. K tejto vete presne pasuje aj jeho nové dielo Tenet. V jadru nie veľmi zložitý príbeh je obohatený o takzvanú inverziu, ktorú by som radšej neopisoval aj z toho dôvodu, že sa vysvetlí počas dlhej stopáže pomerne presne a pochybujem, že by som sa vyhol nejakému spoileru. Môžem len povedať, že Nolan ma svojimi hrami s časom opäť uchvátil a tentokrát sa mu to podarilo asi najviac. Scenár je veľmi dobre premyslený. Tak, ako je už u Nolana zvykom. Síce obsahuje pár chybičiek, ktoré mi trošku vadili, ale nie sú nejak moc závažné. Napríklad opakovanie určitých scén je síce zaujímavé hlavne, preto, že ukazuje tú istú scénu aj z iného pohľadu, ale v konečnom dôsledku mi prišlo, že samotný film potom stojí na mieste. A len pomaly sa posúva vpred. No a už toľko krát omieľaná Nolanova chladnosť ku postavám samotným sa potvrdila bohužiaľ aj tu, a tak sa mi príliš nedarilo stotožniť sa s postavami. Nadviazať si ku ním aspoň malý emocionálny vzťah. Tým, ale určite nechcem povedať, že sú jednotlivé postavy nezaujímavé to určite nie je pravda. Napríklad aj John David Washington je v titulnej úlohe zaujímavý a, aj charizmatický rovnako ako, aj Robert Pattinson. Napriek tomu mi, ale Kenneth Branagh v úlohe Andreia Satora prišiel jednoznačne najlepší. Svoju rolu s chuťou zahral a zároveň ma veľmi príjemne prekvapil. Technická stránka je geniálna. Od kamery cez hudbu a zvuk je to absolútna špička súčasnej filmovej tvorby. Je proste vidieť, že Nolan si nechce pomáhať vizuálnymi efektami a všetko to točí priamo na kameru. Či už sa jedná o skvelú úvodnú sekvenciu alebo vynikajúce scény s lietadlom. Mal som proste pocit, akoby som bol priamo tam a všetko to videl na vlastné oči. Určite mi ku tomu dopomohlo aj to, že som film sledoval v kine. A, keď sa ku tomu ešte pridá napínavá hudba, tak to celé pôsobí úplne monumentálne. Ťažko sa to opisuje najlepšie je to vidieť na vlastné oči. Tenet je podľa môjho názoru vynikajúcim filmom. A ja mu veľmi rád dám päť hviezd z piatich. A ďakujem celému tímu na čele s Christopherom Nolanom, že my tento zážitok umožnili zažiť. ()

LordMalak

Na mě asi poprvé u Nolana moc silné kafe. Audiovizuálně stále super. Ale. Oproti předchozím filmům mi tu chyběly jakékoliv emoce, motivace postav. Proč se rozhodují pro to, co dělají? Navíc, hlavní (?) postava je jen Protagonista, postava beze jména. A kdo vlastně sakra byl (je, bude) Neil? Nevím, jestli to byl záměr, ale po prvním shlédnutí na mě film působí překombinovaně a hrozně rychle. Některé momenty jsou z Inception, kdy se postavy najednou ocitnou na nějakém místě, aniž by kdokoliv vysvětlil, jak a proč. ()

Dave_Novic

Nolan napříč kritice a velkému egu dokázal vytvořit film, který vybočuje z řad filmů, které dnes jsou v kině. Každopádně stejně jako jeho předchozí filmy tak je potřeba si celý film pustit znova. Tím víc si uvědomíte co všechno jste nevěděli a co vám dochází postupně, stejně jako skládání dílku do skládačky. Film je dost zajímavý nejen díky tomu, že se cestuje po filmové ose ale taky času. Dost mě překvapilo jednání postav, často se v tom filmu ztratíte na sekundu ale hned vás to vrátí zpět do děje. Ačkoliv nepřímo vidíte že "chodí" pozpátku a ráz na raz v za dalších 30 minut filmu je vidíte v té samé "chodící popředu" pasáží ale stále se vracejí v čase. Mě osobně film dost zaujal, nové pojetí novodobé bondovky. ()

Marshmalloww

I když je pro mne verbal bůh, naprosto nesouhlasím s jeho hodnocením. Tenet je mega úžasnej filmovej zážitek. Kdybych mohla, dala bych těch hvězd třeba milión. Pan Nolan je frajer, takhle zažraná do plátna jsem nebyla fakt dlouho. Kdyby to trvalo o hoďku dýl, ani by mi to nevadilo. Skvělý!!!!!! ()

PH007

Nejlepší film od Nolana od Počátku. Doporučuju aspoň 2x shlídnout v kině. Teprve po 2 shédnutí člověk jaktakž tenhle film pochopí. Ale doufám, že někdy v bzké době se taky dočkám TENET 2. Bylo by škoda nevužít potenciál tak skvělě natočeného filmu nevyužít. ()

Ivuska71

Ty jo, chápu to a zároveň ne. Jakože to víš a přitom to nedokážeš vysvětlit. Ale je to přesně ono. Čas, jak ho známe, a jak nám pěkně lineárně ubíhá, neexistuje. Možnosti jsou nekonečné a úžasné. Jen ta lidská mysl a ego pořád hledá, jak to využít pro sebe. Tedy v tomhle filmu určitě. ()

PurGator

Nie som filmový expert ako väčšina tu, ale po dlhej dobe zasie môžem napísať svoje hodnotenie. Za mňa brutálny film s dobrou zápletkou, lokácie boli tiež veľmi dobre vybrané, Hudba je až neuveriteľná a človek si ho buď v kine alebo s dobrým domácim kinom veľmi užije. Za mňa hudba určite nominácia na oskara. Je až neuveriteľné čo všetko a ako dokáže Nolan povymýšlať. Človek skutočne musí celý film dávať pozor aby si všetko vo filme povšímal a sú to dosť veľké detaily, ktoré pospájaním robia veľké umelecké dielo. Pattison sa mne ukázal, že to nie je len herec z Úsvitu a iných blbostí, ale skutočne vie zahrať na vysokej úrovni. Za mna film, na ktorý určite ešte pôjdem a len škoda, že jeho premiera padla na rok COVIDu, kedy nebude možné maximálne vyťažiť z jeho potencialu. Jediný moment, kedy som cítil trošku nudu bola prvá scéna na lody, kedy sa JDW zahral na agenta a chodil a zisťoval, to bolo také nudnejšie z celého filmu. ()

Ja.Malachi

..film s celkom zaujímavým nápadom...poprepletaným cudzími výrazmi že je v podstate normálnemu človeku jedno či je to možné a či také výrazy vôbec existujú...podaný ale dosť nepútavo...film som pozrel bez rýchlo posuvu lebo už tak je dosť ťažké sledovať skoky v deji a náväznosť..bez hlbších postáv..v podstate neznáme figúrky skáču rôzne po rôznych miestach bez hlbšieho predstavenia..neznámy černoch ..by chceli mať z neho novú akčnú hviezdu..s umelým xichtom...herný prejav 0bodov..do neba vytiahnutá modelka-černoch pri nej vyzerá ako hobit...patizon 0bodov ..ten je tragédia sama o sebe..pre seba...už teraz sa bojím pozriet na nového batmana...2* za nápad a nejaké efekty..inak zabudnutelný film... ()

kolby

Nie som skeptik ako verbal, počkám na 2.pokus. SK titule v kine slabota (máj ingliš is sou rusty), slušný dabing ma možno nakopne. Alebo nie - potom mám na výber: trpím stareckou demenciou alebo Mr. Noulen již není vizionář, neboť frčí na prekurzorech a jiných podpůrných syntetických psychodementomejkrech čímž jeho umelecká karijéra jede po vertikální-svislé-prudko-klesající přímce do sraček. Kéž bych se mýlil... Kameňom úrazu je POCHOPENIE. ()

Fabled

Lidi z budoucnosti přišli na to, jak zvrátit tok času a rozhodli se tak zničit minulost. Proč? Protože na kauzalitu prostě nevěří a protože lidi z minulosti zdevastovali Zemi a oni teď v tom bordelu musí žít. Geniální! Ne, počkat...je to píčovina. Co Nolanovi nemůžu upřít, je to, že mě vždycky překvapí, a to jsem si říkal, že po jeho představě černé díry už mě nepřekvapí nic. "Složitější děj", jak se můžete dočíst v mnohých recenzích je eufemizmus, mnohem trefnější je "překombinovaný jako prase". Přesto mi chyběl nějakej zvrat, cokoliv, třeba že hlavní hrdina je svoje vlastní babička. Bohužel, všechno co se ke konci odhaluje je překvapivý jen tím, jak to není překvapivý. Co můžu vyzdvihnout je skvělá muzika a taky Robert Pattinson. Člověk by řekl, že po Twilightu nesežene solidní roli, ale tady přehrává J.D. o parník a i jako postava se zdá být mnohem chytřejší, schopnější a důležitější pro misi. Filmu taky nelze upřít originalita, zvlášť když jsou na jednom poli dvě komanda s jedním cílem, ale jednomu běží čas dopředu a druhýmu dozadu. Potešily mě i detaily, třeba jako že při scénách kdy běží čas pozadu, běží pozadu i muzika, dokresluje to skvěle atmosféru. Tohle mi ale jednoduše nestačí. Lidi, kteří tomuhle dávají pět hvězd, jsou ti, co chodí do galerie obdivovat umění typu banán přilenej ke zdi kobercovou páskou. My ostatní jsme prostě křupani, co nerozumí umění. ()

Skrtic

V tomhle filmu s překombinovanou nolanovskou myšlenkou jsem se tak ztrácel, že pro jistotu při odchodu z kina jsem zvolil chůzi pozpátku s kapucí na hlavě, abych náhodou nepotkal sám sebe v přítomném čase. ()

bobisix

Aniž bych se chtěl nějak výrazně rozepisovat, naprosto souhlasím s Verbalem a Tomem Hardym. Takže slovy Hardyho, první Nolan, který mě nebavil. A to mám žánrově tyhle filmy hodně rád a skoro až hladově jsem se těšil, že konečně půjdu do kina na solidní film. Snad jediná událost, která mě opravdu pobavila, byly dvě juniorky, které si u filmu neustále povídaly, ale přestaly hned potom, co došlo k prvnímu posunu v čase a jeho vysvětlení. Od té chvíle bylo hrobové ticho:) ()

zipS

Aj Vy sa obcas chytate pri filme za hlavu z toho, co scenarista dokazal vytenetovat? Od majstra Nolana sa mi to naposledy stalo pri TDKR a Dunkirku.. a zial aj pri filme Tenet. Z tejto trojky vsak Tenet este ako tak obstal lepsie. Take silnejsie priemerne 3* stacia bohato ()

KuceraJohny

Klasický mindfuck, přesně který jsem od Nolana čekal. Filmařsky se snímku nedá nic vytknout, to je prostě dokonalé. Záběry, kamera i příběh je promakaný jak to jen jde. Akorát aby se v tom člověk neztratil je dost těžké. Herecké výkony jsou zde také perfektní, hodně mě zaujmul výkon Roberta Pattisona, u něhož bylo pro mě těžké ho po roli Edwarda z Twilight brát jako skutečného herce, ale zde opravdu předvedl svůj herecký um. Na konec bych řekl oddechovka to určitě není a určitě si to budu muset pustit znovu, ale pokud se jedná jen o filmařinu tak je film skvělý. ()

perw

Ufff, již jsem viděl podruhé. A lepší :-D . To že je složité vše pochopit, je asi záměr režiséra. Ne, asi to tak nebude, ale jednoduché to na první pohled není. Těžké i na druhý :-D. Zkouší nové věci, do kterých se pustí jenom málo kdo. To ocením snad vždy.Trochu mi vadí pro tentokrát v některých místech tempo příběhu. Také bych snesl větší spojení diváka s postavami a něco se o nich dozvěděl blíže. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů