Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Ludivitto

Je to geniálně natočený. Ale je to i geniální film? Bohužel ne. Každopádně na to běžte do kina. Něco takového jste nikdy neviděli. ()

manonfire

Zajímalo by mě, jestli měl někdo z těch hereckých hvězd po přečtení scénáře koule říct: "Oukej, Chrisi, půjdu do toho, páč máš nehorázný jméno a každej tvůj film je záruka hajpu, navíc jsi za kamerou profík a umíš ty obrázky rozhejbat jak se patří... ale mezi náma, uznej kámo, že ten scénář je hrozná píčovina." Nemá tak úplně smysl snažit se tenhle film do morku plutoniem prožrané kosti pochopit, ostatně jako polovinu Nolanových děl. Ne proto, že to člověka odvádí od děje a zbytečně ubírá na síle požitku, ale protože je prostě ztrátou času filozofovat nad něčím, co toho není hodno. Snahy diváckých "specialistů" na všechny ty maestrovy podělávky, zabývající se tím, zda v jeho filmovém bludišti nakonec všechno opravdu zapadne do sebe jak má, anebo přece jen v hyperzvratech a naopak návaznostech děje v rámci několika časových a entitických rovin nenajdou nějakou tu botu, mi přijdou úsměvné. Nolan není hlupák, naopak je velice chytrý, takže si tu a tam pomůže dílčím nesmyslem chytře zaaranžovaným do celku, aniž by příliš ublížil jeho kompaktnosti. Za jediným účelem, aby se ten jeho svět točil jak má (byť samozřejmě na druhou stranu, jinak by to nikoho nezajímalo.) Proč to ale vůbec řešit, když je samotný základ totál sci-fi? Tohle holt do kin patří. Nemám s tím problém. S čím ale ano, když se dělá z Nolana génius filozofie a umělecký vizionář, až se všichni Tetsuové chytají dojatě za srdíčko. Skutečný génius by nepřepálil zápletku ad absurdum, až ty smrtelně vážné rozhovory hrdinů parodují sami sebe, a hlavně by se o to vůbec nesnažil. Přesto nemám z filmu pocit ztraceného času. Ostatně, mrknul jsem na něj kvůli Kennethu Branaghovi a ten mě rozhodně nezklamal. Užil jsem si skoro každou scénu, kde se objevil. Navíc mě mile potěšily některé až překvapivě svižné a elegantní dialogy, které režisérovi připisuju k dobru, ježto psal i scénář. Pokud jde o akci, viděl bych to na průměr. Rozhodně to nebyly žádné vizuální orgie, a i kdyby, na hodnocení by to mělo, speciálně u mě, pramalý vliv. K obsazení herců snad jen tolik, že jsou evidentně angažováni na základě odlišných motivů tvůrců. Kvůli líbivému ksichtu (Pattinson), naplnění niggafeminokvóty (Washington, Kapadia, Patel), či hereckým schopnostem a charizmatu (Branagh). Celkově... třetí hvězdu dávám za tu Nolanovu píli, s níž se opět snažil ohromit svět. Takových 80% obsahových spojitostí okecal velice šikovně, ač samozřejmě obhajoval neobhajitelné, vysvětloval nevysvětlitelné. Dvě jdou ale dolů za to, že to jako obvykle přehnal. 60% ()

AngelLucy

Sice promyšlené, ale vyčerpávající tak, že bych si to už nechtěla nikdy pustit znovu. Z většiny neustále akční film, což tomu podle mě úplně neprospívalo, přišlo mi to někdy až nucené, aby se mocí mermo použily draze natočené scény a k nim se přihodily ještě spousty ne úplně žádaných "bonusů", aby se fanoušci akčňáků trochu pokoukali. Některé zápletky spíše zvláštní, nebo znechucující. Rozhodně si myslím, že to mělo skvělý potenciál a mělo toho hodně co sdělit, ale na první pohled film obsahoval až příliš mnoho informací, oklik a zvratů, aby je divák pobral po prvním shlédnutí... a pokud člověk nemá ani chuť si to pustit kdykoliv znova, tak je to takový začarovaný kruh. Za mě velmi slabé čtyři, spíše tři, ale ty nedám, protože to rozhodně mělo dost na srdci, jen mě to prostě minulo... Mrzí mě, že pokud tam byl nějaký vývoj postav, byl platonický, umělý nebo předvídatelný a i když byl děj obecně velmi promyšlený, myslím si, že někdy předkládal některé z řešení dost náhodně, a ne vždy se již ukázaná fakta úplně propojily, ale zase... film příliš nabitý informacemi je jako uspěchaná prezentace, publikum je zmatené, sdělení tam nějaké bylo, ale dost přísedících nemá zdání jaké. Filmy, které si hrají s časem si někdy samy podkopávají hrob ne tím, že jsou složité (což není šálek čaje pro každého), ale tím, že se určitě najdou tací, kteří objeví nesmysl nebo nedostatek, který může být docela i zásadní pro celkový pohled na věc. ()

Ne__Ty

Intenzivní a nejkomplikovanější Nolan. Mozek po celou stopáž šlapal na plné obrátky a stejně pořád přemýšlím nad tím, co všechno jsem viděl. Mnoho věcí jsem tu totiž zažil poprvé a pasáže s letadlem, v modré a červené místnosti či poslední mise braly dech. Naštěstí to není jen o atrakcích. Postavy jsou po filmové šachovnici rozmístěny s jasně definovanou charakteristikou, a přestože si neprojdou vývojem ani nemusí čelit pochybnostem, neslouží pouze otrocky příběhu. Dokazuje to posledních dvacet minut, které dokáží vrchovatě dolovat emoce. Něco, co mi u režisérových filmů nechybí. Mistrově preciznosti navzdory. Chci to prožít znovu, jen nevím, jestli dokáži i v příštím snímku jít tak daleko na hranice svých možností. ()

Styxos

Tenet - oj, jaký to byl opojný pocit jít zase po milionech let do kina. Smět si tam sednout a nechat se unášet tou obrovskou vlnou snění, kterou kinematografie a filmový plátno nabízí. Na rozdíl od koukání seriálů na monitoru či televizní obrazovce. A jaký to byl opojnější pocit si návrat do kinosálu odstartovat novinkou Christophera Nolana, který každý dva roky sází jeden klenot vedle druhého a říká vám u toho "Ať se vám líbí." Takže TENET... na tom filmu je moc moc vidět, jak moc Nolan miluje bondovky a jak moc by si chtěl nějakou sám natočit. A jelikož ho do týhle franžízy ještě nepozvali, tak si to prostě udělal pro svým. Tenet v jednom ze tří plánů takovou variací na bondovky - ovšem s dost netradičním bezejmeným hrdinou - tohle není agent, co vychodil prestižní školu v Anglii, patří mezi elitu a pak se přidal k MI5... tenhle jede tak trochu v duchu všichni hrajeme divadlo. Má výcvik, ale původem je odněkud z Dolní Lhoty, takže většinu času předstírá, že je někdo jiný. Ale rve se stejně efektivně jako Craig v Casinu - hlavně scéna v kuchyni. Jeho protipólem a tím, jak vypadá nebo se chová je v tomhle případě Robert Pattison, ktereje je tu neskutečnej a sympatickej. Což je věc, kterou jsem si po Stmívání myslel, že nikdy neřeknu, ale je to tak. Pattison si to krade pokaždý celý pro sebe a po Tenet se na jeho Batmana těším o dost víc. Někdy do půlky filmu to vypadá jako běžná bondovka/špionážní film - je tu spousta akce, hovorů v restauracích, dostávání se na nepřístupný místa. Všechno je zahalený tajemstvím - především ta technologie, jejímž prvotním projevem je to, že vám náboj vletí sám do komory... jenže se to postupně mění. S příchodem záporáka v podání fantastickýho Kennetha Brannagha, kterýho jsem se po Jacku Ryanovi bál, protože mi tam neseděl... ale tady byl skvělej. Byl to klasickej záporák v bondovským duchu, jen měl hodně lidský motivace, proto proč to všechno dělal. A tím se dostáváme k druhýmu motivu - a tím je časovka. Víme, že Nolan je posedlej nejen bondovkama, ale i hrátkama s časem a tady to posunul zase o kus dál - ostatně čas tu hraje roli od prvních vteřin a ani v těch posledních tomu není jinak. Jen se úplně nesnaží vysvětlovat zákonitosti toho všeho, což je věc, kterou asi dost lidí naštve. Mě nenaštval, ale v tomhle znám lepší věci - ať už je to Terminátor nebo Deja vu, který k tomu má nejblíž. Na druhou stranu se to snaží v tomhle módu vypadat opulentně, ale tak opulentně a epicky jako Inception to nevypadá. Ale i tak to za kino stojí... a s Inception se dostáváme ke třetímu módu. Řekl bych, že Tenet funguje jako takovej protipól k Inception, kde byla hlavním motivem otcovská láska k dětem. DiCaprio to celý dělal proto, aby se se mohl vrátit zpátky k synovi a dceři... tady když si odhrnete první dvě opony - bondovku a časovku, dostane temnej noirovej příběh o ženě/matce (Elizabeth Debicki), která chce získat zpátky svoje dítě ze spárů šílenýho magora/otce, kterej nemá žádný zábrany a která je pro mě hlavní hrdinkou tohohle filmu. A za účelem získat syna zpátky spojí síly/najme si hitmana /v kterýho se John David Washintgon ve finále mění/ a jeho parťáka, aby jí pomohli. Jen to vede přes dost složitej oblouk, kde se nehraje jen o záchranu syna, ale i o osud nás všech. A v téhle rovině pro mě Tenet funguje úplně nejlíp. Je to temný, drsný akční. A plný emocí. Tohle je asi nejemocionálnější Nolanův film ze všech. Možná to není jeho majstrštyk, ale za to kino to fakt stojí. Anebo je tu ještě jedna vrstva a je to celý delirium a hrdina leží na kolejích s rozbitými ústy a jeho únosci pořád zběsile otáčí nefunkční budík dozadu, aby byli pořád na začátku? () (menej) (viac)

DeathTheKid

Interstellar a Dunkerk jsou pro mne filmy, které o Nolanovi říkají, že i skvělý rejža umí natočit skvěle A za cenu své cti. U IS jede podle fyziky jen aby jí v závěru ukázal fakáč v černé díře a Dunkerk je pozlacené hovno se zbytečnou časovou zápletkou. Tenet už se tváří o něco víc jako starý Nolan, bohužel je to dějově velký maglajz s těžko pochopitelnou zápletkou. A tady pozor, nezkoušejte se mi vysmát do xichtu, že jsem píča vylízaná nebo tak, v matice jsem pár jedniček dostal. Možná si Nolan vypravěčsky vzal prostě velké sousto, protože mi v celém filmu chyběla motivace skoro všech hlavních postav a konverzačky mezi akcemi se zdály jen jako prostředky pro ještě větší zmatení. Těžko říct, jestli se chtěl Nolan vyrovnat Davidu Lynchovi v "mindfuck movie" rovině, ale výsledný efekt byl jen poloviční. Akčně je to velmi zajímavé na koukání a hudba v mnoha scénách dělala akci "falešně akčnější" (prostě přebuřené basy atd.), což občas nevadilo, ale, do piči, tohle byl snad nejhlasitější film, na kterém jsem byl, a ne, nejsem 70 letý senilní dědula, kterému vadí televizka trošičku nahlas, takže to něco vypovídá. Hudba ale "futuristicky" cajk. Pocitově se mi to zdálo lepší než předchozí dva filmy, proto musím dát 4* a finální verdikt padne po druhém shlédnutí (ne že by to kohokoli zajímalo). Rejžo, možná to zbytečně komplikuješ... ačkoli zajímavě. ()

Glowski

Dojem z druhého zhlédnutí je výrazně lepší; ne že by pak člověk Tenet dokonale pochopil nebo alespoň dokázal uspokojivě převyprávět, ale o tom to ani není. Spíš je divákovi příjemnějším průvodcem po labyrintu, který sám vytváří. Tenet tak vyžaduje trochu nadstandardní přístup, což není úplně fér, neboť to z něj dělá protežované dítě, on si ho ale zaslouží. Už jen proto, že svým laděním elitářství naopak odmítá a nesnaží se nás ukolébat do stavu myšlenkové pasivity a poživačného opájení se luxusem světa jacht, zlatých cihel a drahých obleků. Stejně jako i postavy je používá jako pouhé součástky většího soukolí, které Protagonista - bezejmenný hrdina - uvádí do chodu. Postava J. D. Washingtona se zjevně nemá stát tváří dlouhé série filmů ani novým idolem teenagerů, ztělesňuje pouze archetyp hrdiny.__________Tenet tak jde výrazně proti tomu, jak dnes podobné kolosální projekty vypadají a bourá i jeden ze základních pilířů konvencí vyprávění, jímž je srozumitelnost. Vrství současně více dějů přes sebe, v rámci některých scén zprvu zatajuje motivace postav, na diváka se prakticky neohlíží. Přímo tak vybízí k opakované návštěvě kina, což mu shodou dějinných okolností přidává na sympatii. A co je důležitější, podobně jako Malé ženy (v rámci vlastní kategorie) legitimizuje sofistikovanější postupy vyprávění, i když si budoucí tvůrci pochopitelně nebudou moci dovolit zajít tak daleko, protože stále jde z produkčního hlediska hlavně o autorský film Christophera Nolana, ne sériový blockbuster. Což je na druhou stranu taky dobře._________(Nezamýšlenou) perličkou je způsob, jímž se téma Tenetu (tok času ve dvou směrech) promítá i do způsobu jeho recepce. Momentálně je přijímán rozporuplně, působí jako film, který k nám (invertovaný) připlul z budoucnosti. Bude už ale jen stárnout a rozhodně by mě nepřekvapilo, kdyby se za pár dekád stal klasikou. Nešlo by o nic nového pod sluncem, shodou okolností byla týden po Tenetu do českých kin uvedena jedna taková velká klasika, která byla v době svého vzniku pro nesrozumitelnost odmítána. ()

blackkocour

V Počátku bylo dobrý to, že první půl hodina se zaobírala o celkovém fungováním a vysvětlováním průběhu jak funguje myšlenka se z reality dostat do snu. Jak tam čas ubíhá desetkrát rychleji a všeobecné hovna, které stejně nikdo nepochopil, ale aspoň tam byly. A pak v dalších třetinách přišla konečně nějaká akce, a celkové rozluzlení, a dokonce nějaká zápletka. Okey, tady ješte Nolan neměl bujaté pošrámené ego, a jelikož TENET je o level vyšší a komplikovanější, tak tady se na to sere. Už od orvní minuty jste vtáhnuti do děje, a už se nic nevysvětluje, už rovnou v tom tápete a plavete, jak v ejakulátu Plejtváka obrovského. To semeno pěkně lepí, a bude to ještě horší. Edward by si rád ještě zopáknul svoje mladé léta při studiích, jak se stát pravým gurmánem krve a hnusných bledých tváří třináctiletých pannách. Česnek mu v prdeli natolik zavoněl, že najednou začne hojně skákat trojmetrové skoky jak nějaký zkurvený a zablešený orangutan. A vy jen sedíte v kině, a jen dlabete tu předraženou hnusnou praženou kukuřici, a v hlavě vám proletí jen pár kulek inteligenční soudnosti, a váš mozek si na dveří hajzlu pověsí cedulku s názvem Obsazeno. Přehrabuje te si peněženku, a vylovíte jen účtenku z vašeho prazdného bankovního účtu, takže vás to ještě víc namíchne. Těch 150 minut, si třeba cápek sprintuje 5 kilometrovou rychlostí, ale pozpátku. Ruský mafián střelí kalešnikem zlatou kulku, ale z nějakého prostého důvodu, se vrací k hlaveně pistole z vnitřností černého asiata. Modré BMW se zřítí z 249 km rychlosti z nebe, hořící pneumatiky se samy opraví do původní velikosti, střepy ze skla se znovuvznítí do sebe, a je úplně jako nové, pak se z 90° úhlu auto samo ohne, zaparkuje se a zmrzačenému řidiči od krve, se rány jako zázrakem zahojí, a ta noha co se mu při letu uškvařila za živa, se sama zatuhla k tělu řidiče. Ale co, přijdete domů, poblijete si do slipů, protože ta hnusná pepsi z kina měla pár tmavých chlupů z potkanů, které se zřejmě došťourali z ventilačního potrubí až do vašeho kelímku, zapnete si komp a svůj pět letý uživatelský účet znovu ožijete, a napaříte pět hvězd, aby si o vás někdo náhodičkou nemyslel, že jste jen pouhý ignorantský a buranský sedlák, a do příštího rána si ani nevzpomenete, o čem to vůbec bylo. Postavy klasicky syntetické, jak je u Nolana zvykem, a abych nebyl jen kritický, stálo to za.. ()

earl hickey

Snažil jsem se, aby se mi film líbil. Nešlo to. Je to moc složité, potřeboval bych někoho, kdo by mi to laicky vysvětlil. Počátek byl špička, a byl pro mě jasný, tady jsem se v ději ztrácel. Kdybych to pochopil, věřím, že bych čtvrtou hvězdu přidal. Zkusím si to pustit znova a uvidím. ()

venca163

Klasickej překombinovanej film na téma "cestování časem" (i když film pálí hodně energie na tom, aby ti vysvětlil, že se nejedná o cestování časem). Ty přijdeš z kina a studuješ ty x dimenzionální nákresy časových os a vybíráš, ke který ze 3 hlavních teorií vysvětlení se přikláníš. Mělo to impozantní otvíračku! Ale přestože nápad je aspoň pro mě přeci jen originální, už jen samotná "fyzika" filmu hrozně škodí akci, která je taková divně pomalá. Kromě budovy, co zároveň padá a staví se, to bylo epic. #vizuálníspektákl #nesmysl #hroznejrandál #vlastněnuda (65%) ()

Jello Biafra

Unikátna záležitosť, ktorá vyžaduje 100% pozornosť diváka a kde je dôležitý aj ten najmenší detail. Hlavný hrdina musí zabrániť 3. svetovej vojne a cestuje medzi časovými rovinami. Stretáva sa so svojím vlastným ja v minulosti aj s tým z budúcnosti a učí sa lavírovať v časopriestore. Už v druhej polovici filmu sa mi z časových paradoxov motala hlava a ani po treťom zhliadnutí filmu v tom stále nemám úplne jasno. A možno to je základom kultového potenciálu filmu. Najväčšia pastva pre oči sú jednoznačne až megalomanské akčné scény. Úvodná prestrelka v opere, havária lietadla na osloskom letisku, honička áut v Talinne či záverečná prestrelka na Sibíri sú natočené s Nolanovým povestným kumštom. A samozrejme je to aj univerzum v ktorom sa film odohráva. Skvelý herecký výber je u Nolanových filmov samozrejmosťou. Obmedzený úspech filmu (363 miliónov dolárov určite nie je veľa) sa dá pripísať na vrub súčasnej covidovej ére a s tým spojenou nízkou návštevnosťou kín, ale to rozhodne neznižuje kvality tohto blockbusteru. Bez výhrady jeden z najlepších filmov roku 2020. ()

iantomasik

Řekl bych, že ve světle aktuálních událostí, by politicko-ekologické motivy tohohle filmu lépe rezonovaly a měl šanci i na té emocionální úrovni oslovit širší obecenstvo. Volba Estonska jako místa konfliktu je v lecčems jakýmsi temným proroctvím. Jinak mám dojem, že objektivně jde patrně o nejmistrnější Nolanův počin, který dokonale slaďuje formu s tématem hned v několika rovinách a dokáže být meta jak z hlediska filmu jako média, tak naší reality, kde je mezi fyziky a superagenty tajných služeb dáno rovnítko. Je to úkaz takové té krystalicky čisté a dokonalé realizace konceptu, která je svým nahlížením sama sebe zvenku mírně chladná a nepřístupná, ale výměnou za to má šanci být zkoumána a obdivována věky. Bude tak činěno ale spíše v prostorách učeben, než při výročních reprízách v obývácích rodin. ()

giovanni3

Tak tento film mne vcelku zklamal je zde akce i novátorský děj. Avšak děj zde působí spletitě až tak, že mi přijde, že zde takřka o nic nejde. Když je třeba něco vyřešit, tak použijeme cestování v čase, jízdu pozpátku, či souboj sama se sebou. A hlavně to celé dáme do hávu "čehosi víc", aby to vypadalo děsně promyšleně. Takže prostě zklamání, ač ještě ty 2* tomu dám, protože jsem to dokoukal do konce. I tak zde byly úvahy nad 1*... ()

psychoJoa

Já jsem nadšená, opravdu! A vůbec mi nevadí, že inverze a celé to cestování v čase má své limity a mouchy - tohle téma nikdy nebude neprůstřelné. Čím mě Tenet nejvíce překvapil, byla jeho jedinečnost jak tématem, tak i zpracováním. Rozumím tomu, že většina diváků bude zmatených a přes “složitost” si film tak neužijí. Doporučila bych na film jít s odhodláním, že hned od začátku budete soustředěně hltat všechny informace, dialogy a děj filmu - pak máte velkou šanci, že se sice možná ztratíte, ale na konci budete vědět, co se vlastně stalo! ()

remy

Nolan tentokrát vyžaduje od diváka soustředěnost víc, než kdy předtím. A protože jsem všechno nevstřebal tak, jak jsem chtěl a cítím, podobně jako u Inception, že tomu další a další zhlédnutí mohou částečně prospět, beru prozatimních 75% lehce s rezervou - i přesto ale nemám pocit, že to docením absolutně, protože už teď mám konzistentní výhrady k tomu, jak moc velký odstup si Nolan (a tím pádem i divák) drží od svých postav. Hlavním hrdinou je pro něj časoprostor, kterému se musí všechno podřídit a proto postavy působí spíše jako upozaděné, nastrčené figurky na šachovnici, které jsou pouhými zprostředkovateli hry a od nichž se král distancuje pravděpodobně úplně nejvíce ze své dosavadní filmografie. To způsobuje, že katarze z prožití velké story s Protagonistou a spol. ve výsledku není katarzí, jako spíš údivem nad originálně a řemeslně brilantně zrealizovaným spektáklem. Zklamání u mě zatím převládá, ale jsem rozhodně rád, že Nolan vytváří originální premisy, které přímo podněcují k dalším projekcím (na které se převelice těším) a dlouhým debatám s kámošema u piva. Tentokrát se ale láska na první pohled nekoná, za to "jen" nezměrně vypiplaný, typicky Nolanovsky ambiciózní a originalitou chrčící blockbuster, který by i za přijatelnějších okolností v normálně nabušené filmové sezóně neměl příliš konkurence. ()

Maynard.

Inu, to máš tak, když deš do kina na film, o kterým předem víš, že naprosto splní veškerá očekávání a to přesně se taky stane. Každý Nolanův film je geniální... Jestli se hcytrolíni učej o Einsteinově teorii relativity, tak věřím tomu, že jednou se lidi budou učit z Nolanových filmů, který v sobě nosej tolik masakrálních teorií, že na tom něco prostě musí bejt. Je to frajer! První půlka filmu - jasný, pohoda, žádný velký přemejšlení, prostě všecko krásně zřetelný, až nějak podezřele :o). A druhá půlka filmu? Tak to je na to, vidět to tak 3x, pěkně si stopovat a pořádně pročítat dialogy a pak možná jednoho dne to pochopím tak jak by si Nolan přál. V tomhle je to velkolepý dílo, že prostě každej člověk neví nic :o). Nechci teda nikoho podceňovat, ale tohle na poprvý nemůže pochopit snad nikdo :o). A přesně kvůli tomu je pro mě tenhle rejža tím nejlepším na celým Světě, co kdy žil a sem rád, že nám jistě ještě pár kousků natočí. Bravó!!! ()

srbak

Réžiou zrejme najkvalitnejší a najprecíznejší Nolan - či už zvolená hudba, scény a ich prepojenie, alebo skvelá kamera Hoyte van Hoytema. Na druhej strane tu je však výrazne slabší scenár a pomerne nešťastná voľba hercov, ktorí sú pomerne nemastní a neslaní - narážam teraz prevažne na hlavného herca. Fanúšik Nolana si však určite príde na svoje, má to všetko, čo to má mať - od kvalitnej zápletky, vyvážených akčných scén až po sériu nekončiacich mindfuckov, pre ktoré je známy. Prekvapivo sa však tento film viac hraje so samotným prevedením ako myšlienkou, ktorú v nej režisér podáva, čo je hlavne u Nolana extrémne nezvyčajné. Dá sa povedať, že Tenet je najväčší mainstream, ktorý od Nolana kedy vyšiel - je natočený tak, aby diváka udržal v sedadle od začiatku do konca a nenechal ho premýšľať o veľa veciach, pričom plynie veľmi svižne aj napriek podľa mňa občas až príliš nešťastným prestrihom, ktorých je v tomto filme milión, ak nie viac. S Tenetom má, ako už som vyššie povedal, viacero problémov, paradoxne mi však ubehol ako voda a po premietaní vo mne zanechal pocit záujmu riešiť a zamýšľať sa nad tým, čo vyzobrazil omnoho viac, ako jeho predošlé výtvory. Práve v tomto považujem tento posledný Nolanov počin za unikát - nie je dokonalý, ale je dokonale naservírovaný, a to občas úplne stačí na to, aby ho divák zhltol. Každopádne premietanie v kine určite neoľutujete, za mňa zrejme najlepší zážitok za posledný rok, ak nie dva. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů