Velké dobrodružství Čtyřlístku

• angličtina Great Adventure of the Lucky Four (festivalový názov)

Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější? (Falcon)

Hanys_

Dal bych možná i o hvězdu víc, kdyby ten děj nebyl tak zbytečně komplikovaný. Čtyři sedí u ohně a vzpomínají na to co dělali loni a v některém tom příběhu dokonce ještě zase vzpomínají na něco jiného. Sofitstikovanější než Inception, takže malí caparti v tomhle docela tápali. Jinak grafika ok, příběhy jak který...celkově těch 5/10 tady asi docela odpovídá. ()

aquiver

Když jsem byl teenager, přečetl jsem asi stovku úžasných časopisových Čtyřlístků. Ovšem zde je komiksová legenda zacílena na mnohem mladší děti, takže dospělého diváka lačnícího po nostalgii nezaujme. I přes průměrnou animaci je to však přijatelnější než většina amerických akčních superhrdinských komiksů. 60 % ()

zdeny99

Příjemné, líbivé pokoukání s překrásnou animací. Ty detailně udělané exteriéry s kopcemi, horami, hrady a zámky, to bylo něco nádherného. S obsahem je to už samozřejmě slabší, ale ten je přeci jen určen těm nejmenším. [371. hodnocení, 36. komentář, 51%] ()

Olík

Zatím co Čtyřlístek ve službách krále (r. 2013) byl jakýmsi pokusem udržet krok s rychlostí splašeného koně pádící dobou, rok 2019 znamená návrat k osmdesátkové komiksové jednoduchosti. Čtyři primární příběhy snadno aplikovatelné do legendárního časopisu, klasická animace, Čtyřlístek, tak jak jsme ho měli rádi jako malé děti. Ale zatímco první filmové dobrodružství bylo jedním velkým chodícím product placementem, o šest let později na nás útočí jedna velká ekologická agitka. Navíc zmiňované příběhy na televizní obrazovce vůbec, ale vůbec nefungují….ano, umím si je představit na stránkách dětského periodika, ale tady prostě NE. Škoda, už proběhlo několik pokusů, ale výsledek je pořád, nejlepší Čtyřlístek je ten ve vzpomínkách z dětství. ()

Schlierkamp

Český animovaný film vytvořený k příležitosti 50. výročí legendárního komiksu Čtyřlístek. Vizuální stránka filmu se maximálně snažila přiblížit kreslené předloze od mistra J. Němečka, což je největší deviza díla a také největší rozdíl a kvalitativní posun od předchozího filmového díla o oblíbené čtveřici s názvem Čtyřlístek ve službách krále z roku 2013. Animace vskutku působí velmi mile a byla pro mě příjemným překvapením. Děj filmu je rozdělen na čtyři příběhy, které si kreslení nerozluční přátelé vyprávějí u táborového ohně na zahradě u svého domu. První příběh pojednává o zapomenutém Myšpulínově vynálezu, díky němuž se celý dům, v němž Čtyřlístek bydlí, vydal z Třeskoprsk za svými majiteli, kteří mezitím odjeli na výlet. Druhé vyprávění se věnuje honbě za vlkodlakem, jehož přízrak děsí okolní obyvatele a postupně vyjde najevo, že je to pouze výmysl dřevorubců, kteří ním chtěli zakrýt nepovolené kácení lesa. Třetí příběh popisuje průběh uklízení odpadků v okolí rybníku Blaťák a poté dobrodružství ve vesmíru, kde se Čtyřlístek potká s vesmírnými piráty, kteří vyvážejí nepotřebné věci a železný šrot na oběžnou dráhu. V posledním příběhu veze Čtyřlístek Mikulášskou nadílku dětem na opuštěné místo v zasněženém lese a díky nešťastným okolnostem zamíří do Čertova mlýna a obdarují malé čerty. Domnívám se, že se autoři v čele s režisérem M. Žabkou snažili o to, aby animace byla co nejvěrnější napodobením komiksové předlohy, což se jim povedlo, dějová stránka však není tak výrazná jako vizuální a je věnována těm nejmenším dětem. Přesto se jedná o posun dopředu a důstojnou poctu půlstoletí nejslavnějšího československého a českého komiksu, a kdyby byl příběh ucelený, delší a napínavější, hodnocení by bylo vyšší. ()

feryk

Dvě hvězdy snad jen z nostalgie. Vizuální stránka mi zas tolik nevadila ,více se to blíží komiksům, ale trhané animace si mohli odpustit. Film je sice pro nejmenší děti, na druhou stranu až příliš okatě tlačí na ekologickou notu, používá výrazy, kterým ti nejmenší neporozumí a chování postav je občas dost divné. Takže nejdříve se dozvíme, že byl čtyřlístek na borůvkách kde je to zakázané, do toho pes pochčije myš, odletí barák, bobík rozkopne dveře u hradu, kde mají po otevírací době...asi normálka, ale dějově příšernost...nevím proč nezfilmují nějaké staré příběhy, které jsou nejlepší. ()

E lan

Hm, take přimhouřím oči, vzpomenu si na své časy kdy jsem čtyřlístek jako malý kluk hltal a dám lehce podprůměrné hodnocení. Ne, toto není cesta jak udržet tuto legendu při životě, bohužel. Není tu humor, ani moc poučení, prostě nic než špatná obyčejná animace. ()

kaprson

Animace věrná časopisu potěšila víc než ta u předchozího celovečerňáku, epizodní formát proč ne, jenže je to moc pro malý děcka a hlavně příběhy jsou slabé...! Ujde akorát 2.epizoda, čtvrtá se dá sežvejkat s odřenýma ušima, 1. a 3. špaténka... taky tý ekologie byla přehršel. A Bobík po hlasu pořád měkota.  >:@) ()

Lukinator

Za mě horší, než Ve službách krále. Ten měl promyšlený příběh, zatím co tohle mělo 5 epizod v jednom, což podle mě není ono, ale dá se na to koukat. ()

subic

Dobrý, ale příště už by se na to měl Michal Žabka vys... Oproti jeho předchozímu filmu Čtyřlístek ve službách krále je to vizuálně mnohem mnohem blíž původnímu komixu. Ale stačí to? Ani ne, protože i příběh plný čertíků je tentokrát docela slabý, chybí tam pořádná zápletka a vlastně to není skoro žádný dobrodrůžo. 5/10 ()

Arccos

Povídkový formát Čtyřlístku sluší lépe než celovečerní příběh předchozího filmu. Pevně věřím, že děti, které mají Čtyřlístek rády, budou nadšené. Bohužel, pro dospělé a především pro pamětníky je film stravitelný mnohem hůř. Nese se totiž nepřekvapivě v duchu porevolučních Čtyřlístků s neosobní grafikou a s náměty podbízejícími se jen těm nejmenším divákům. Možná by tak moje hodnocení patřilo spíše současné úrovni časopisu než jen samotnému filmu, ačkoliv ono je to vlastně totéž. Takže jako zaujatý zůstanu jen u tohoto textu a vaše děti ať si to raději přeberou a ohodnotí samý. Koneckonců je to určené jim. ()

ostravak30

Tak slavná čtveřice a tak málo filmových, televizních a seriálových projektů. Ani Čtyřlístek ve službách krále, ani nový seriál nazvaný prostě Čtyřlístek se mi tak nelíbili jako tenhle film. Animace se vrací k původu příběhů, což lze kvitovat s nadšením. Pravda, jednotlivé příběhy jsou jednoduchoučké, ale na rozdíl třeba právě od Večerníčkového seriálu dostávají větší stopáž a i když je rozdíl jen pár minut, je to znát. Příběhy se více rozvinou, jsou i zábavnější. Zhruba takhle bych si představoval Čtyřlístek, který jsem měl jako dítě rád. Abych ale jen nechválil, v některých momentech hapruje dabing. Třeba paní starostka je doslova příšerná. Nicméně těch klasických příběhů je dost a myslím, že by si zasloužili další film nebo seriál plný původních příběhů klidně s delší stopáží. Návrat k tomu kouzelnému a již vymyšlenému, na to bych se těšil. Novoty v něčem tak notoricky známém moc nedoporučuji. ()

koza3

Po nepovedeném a product placementem "nabitém" Čtyřlístku ve službách krále je tohle perla pro všechny generace, všechny fanoušky a novou generaci, která na čtyřlístek teprve najíždí. Návrat ke krásné kreslené grafice, kterou známe z komiksů je ku zlepšení. Čtyři zajímavé příběhy, které jsou většinou recyklací již existujících knižních vůbec nevadí, protože v pohybu je to úplně něco jiného. Žasnul jsem a dávám plné score, které podtrhuje moje malá dcera, která vydržela v kině celou dobu (když nepočítám čůrací přestávku)! ()

Nonna

Viděno v kině s pětiletým synem. Synek odcházel absolutně nadšený, Čtyřlístek doma odebírá, takže postavičky důvěrně zná a filmové zpracování se mu moc líbilo. Ptal se, kdy půjdeme znovu. Já bych výhrady měla. Proti výtvarnému zpracování nemám námitek, pana Němečka mám ráda a na jeho tajemný svět z pohádek se kouká dobře. Horší to bylo s celkovou vazbou příběhu. Tak nějak mi ten odkaz na vzpomínky a v něm odkaz na další vzpomínky....trhal děj a nebavil. Příběh celkově působí roztříštěně a chaoticky. Tam je podle mě chyba ve scénáři a dramaturgii. Možná by stačilo, kdyby známá čtyřka měla u ohně na "potlachu" někoho pátého, komu by svoje zážitky líčila a celkově by stálo za to jednotlivé příběhy tak nějak oddělit. Nebo vymyslet jeden souvislý. Druhé, co mě nebavilo, byla plytká a nic neříkající hudba včetně textu hlavní písně. Sakra, to se nenašel k oslavě 50. výročí v podstatě nejskvělejšího českého komiksu pro děti v celé republice nikdo, kdo by nestvořil prakticky kolovrátkové umca dumca? Myslím, že kdyby autoři předem vyhlásili mezi mládeží soutěž o text k písni, sešly by se jim lepší návrhy. Tohle i můj synek komentoval tak, jak to cítil - "maminko, pohádka byla krásná, ale ta hudba je pitomá" ()

Lucik80

Co se mi na filmu opravdu líbilo, byla výtvarná stránka, namalované je to hezky. Tím to ale pro mě bohužel končí. Hudba mi nijak zásadně nevadila ani nenadchla, ale děj byl otřesný. Neváhám říct, že mi k sobě neseděly ani krátké dějové sekvence. Snažila jsem se zaposlouchat do příběhu, ale ono mi to nějak nešlo. Ty jednotlivé obrazy jakoby by byly oddělené a k sobě nepasovaly. A tím mám namysli obrazy v rámci jednoho příběhu, o celku raději ani nemluvě. Za mě by to byla 1*. Ještě jednu hvězdičku přidám za dceru, které se to líbilo. Nutno dodat, že je v krásném věku a líbí se jí skoro všechno. Určitě bych film neoznačila jako rodinný, je vyloženě pro děti, odhadem pro předškoláky. Obsah filmu končí otázkou: Čí příběh bude nejkrásnější? Na to jsem se musela zeptat dcery, podle mě byly všechny děsné, ale prý ten poslední Fifinčin. 2* ()

pafka

Odkojen Ctyrlistkem se vzdy tesim, co nam tvurci pripravili. No, je tu zmena - trosku jsem nalezl poetiku vypraveni komiksu, ale jen trosku. Minule jsem ji nenasel vubec. Myslim, ze je velka chyba, ze tvurci zkratka nevedei, kdo je jejich cilova skupina. Ze by udelali pro kazdeho neco (detixdospeli), jak se to dela ve velkych anim. bijacich, to po tehlech tvurcich asi chtit nemuzeme, ale takhle... je to pro deti predskolni, max. do druhe tridy. A to je malo, moc malo. To je nejvetsi problem. Dalsi problem je, ze tvurci nemaji na to, aby vymysleli hodinovy pribeh. Vypravi se tu ctyri, takze jakepak velke dobrodruzstvi. Nazev je jen prazdny prodejni štěk. Spis to vypada na slusny vecernickovy serial, coz by temhle tvurcum asi sluselo. Ale nad cim kroutil svoji chlupatou hlavou i nas kocour je posledni vypraveni. Zabka kouri travu, nebo probehla nejaka lahvinka? To bylo naprosto mimo mysleni dospeleho i detskeho divaka. Takze zpatky do knihovnicky a listovat a listovat. Pan Nemecek s pani Stiplovou moc dobre vedeli, proc nikdy nechteli udelat animak- tady je to potreba umet a na to jen s docela slusnou animaci proste nestacite. ()