Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Milano33 k tomuto seriálu (47)

Svatyně (2000) (S01E19)

Faith sa nechala pohltiť temnotou a teraz sa snaží z toho vymaniť, ale nie je to vôbec ľahké, keďže raz už spadla do tej priepasti. Obáva sa toho, že sa jej to môže stať znova. Je z nej cítiť, že úprimne ľutuje všetkého, čo kedy spôsobila a snaží sa to odčiniť. Je pre ňu obtiažne nájsť vytúžený kľud. Našťastie jej Angel poskytol útočisko a chová sa k nej naozaj empatický a ochranársky. Celá situácia sa ešte viac vyhrotila s príchodom Buffy, ktorá nemala v pláne odpustiť Faith. Faith mrzí, čím si kvôli nej Buffy prešla, ale to nestačilo. Nakoniec sa musel Angel zastať Faith pred Buffy. Ich vzťah sa veľmi skomplikoval. A za Wesleyho som rád, že sa tentokrát zachoval správne, aj napriek mučeniu, ktorému si prešiel k vôli nej. A Faith napokon premohli výčitky svedomia a sama sa nechala udať. Buffy: You hit me! Angel: Well, not to go all schoolyard on you, but you hit me first. ()

Válečná zóna (2000) (S01E20)

Akčný nárez! Táto epizóda mala dosť slušné tempo a rýchlo odsýpala. Scény medzi Wesleym a Cordeliou boli naozaj podarené. Angel sa stretáva s pouličným gangom, ktorý samy na vlastnú päsť bojujú s upírmi. Musím uznať, že ich metódy sú do značnej miery znamenité a ratifikované. Ide o dosť nevídaný štýl boja. A keď už sme u toho, akčné scény vo väčšine prípadov stáli naozaj za to. A tiež nám na scénu nastupuje Charles Gunn, ktorý je vodca tohto odboja. ()

Schůzka naslepo (2000) (S01E21)

Skvelá heist zápletka! Angel v boji proti W&H získava prekvapivého spojenca a to Lindseyho. Lindsey mal problémy s nemorálnymi hodnotami, ktoré panovali vo vnútri firmy a premohli ho výčitky svedomia. Preto sa obrátil na Angela s prosbou o pomoc. Infiltrovanie právnickej spoločnosti W&H bolo vskutku precíznym spôsobom naplánované a mimoriadne sofistikovano prevedené. Angel sa opäť obrátil na svojho nového spojenca Gunna, ktorý zohral v tomto všetkom naozaj zábavnú úlohu. Aj Wesley a Cordy značne pomohli. Celé toto vniknutie bolo napínavé až do samotného konca. Napätie sa dalo priam až krájať. Aj keď nakoniec mohli sláviť úspech, Lindsey sa vrátil späť na k svojím starým zabehnutím štandardom. Síce sa raz zachoval správne a mal možnosť sa zmeniť, ale túžba po moci ho napokon premohla. ()

Proroctví (2000) (S01E22)

Tak tomuto sa vraví finále vo veľkom! Angel sa dozvedá o proroctve, ktoré hovorí, že zomrie. Ku podivu sa s touto informáciou vysporiadal celkom dobre, až príliš dobre. Vôbec ho to nerozhodilo a naďalej zostával v kľude, až do momentu, kedy jeho najbližší priatelia, Cordy a Wesley, skončili v nemocnici. Emócie samozrejme nechýbali. Avšak Angel to s nimi nevzdáva a vydáva sa do boja. Akčná sekvencia bolo vskutku spektakulárna. Angel naprosto válí! Našťastie sa mu podarilo zachrániť svojich verných priateľov a tiež sa dozvedá o skutočnom znení proroctva. Nakoniec sa ukázalo, že nie je predurčené, že má zomrieť, ba naopak žiť. Keďže život a smrť sú súčasťou cyklu, takže sa život a smrť považujú za jednu a tú istú vec. Skrátka Angel sa ma stať človekom. A návrat Darly som vôbec nečakal. ()

Season 2 (2000) (S02)

Odvážim sa povedať, že vo všetkom, na čom 1. séria ešte stále pokuľhávala, 2. séria sa z týchto chýb poučila, krásne to zúžitkovala a doladila každý jeden detail do dokonalosti. 2. sezóna prakticky vo všetkom predčila tú prvú. Top postavy série: Darla, Wesley, Angel, Cordelia, Gunn, Lorne, Winifred, Lindsey Silné stránky: návrat Darly, skvostné opätovné zakomponovanie Darly do príbehu, Darlyn charakterový oblúk, Angelova posadlosť Darlou, spolupráca medzi Darlou a Drusillou,.. jednoducho a stručne DARLA!, psychológia Angela, temnota, Angel vs. W&H, dynamika na pracovisku medzi Lindseym a Lilah, intrigy a manipulácia, silné momenty, nečakané zvraty, alternatívna démonská realita Pylea, stredoveký nádych Slabé stránky: nemám čo vytknúť Najlepšie epizódy: Judgment, Are You Now or Have You Ever Been, Dear Boy, Guise Will Be Guise, Darla, The Trial, Reunion, Epiphany, Disharmony, Dead End, Through the Looking Glass , There's No Place Like Plrtz Glrb ()

Soud (2000) (S02E01)

Na úvod veľmi slušné! Otváracia scéna bola skutočne epická, ako sa postupne nastupovali na scénu naše obľúbené postavy, Angel, Cordelia a Wesley, Tá úvodná scéna mala vážne šmrnc, ako neustále gradovalo. Vidieť Angela spievať ozaj stalo za to, vážne som sa pobavil. A ten súboj bol velice pôsobivý, Angel obstál. Tiež sa nám prvýkrát ukázal Lorne. A aj Gunn začína pomaly zapadať do tímu. Hlavne tá nejasná situácia s jeho menom, ktoré sa skomolilo, keď si Cordy a Wes mysleli, že má zbraň, bola vážne k popukaniu. Situačný humor fungoval na výbornú. A záverečná scéna tiež príjemne potešila. Návšteva Faith bola naozaj krásna a dojemná. S Faith to už vyzerá lepšie, takže som spokojný. ()

Strašidelný hotel (2000) (S02E02)

Po tejto epizóde už naplno chápem, čo Angela tak tiahlo k tomuto miestu a akú má ten hotel s ním spojitosť. V Angelovej minulosti zobral tento hotel významnú úlohu. Bol to preňho jeden zo zásadných a rozhodujúcich momentov, čo sa týka jeho viery v ľudstvo samotné. Po dlhej dobe sa rozhodol zasiahnuť a takto sa mu odvďačili. Táto zrada veľmi ranila jeho city. Ani sa mu nedivím, že ich všetkých nechal napospas tomu démonovi po tom všetkom, čím si kvôli ním musel prejsť. Aj keď neskôr tohto rozhodnutia oľutoval. V hotely panuje temná a hútna atmosféra, ktorá vedie k paranoji a strachu. Démon zasial v ľudoch obavy a paranoju, ktorí sa ňou nechali plne ovládnuť, čo viedlo ku krviprelievanie a tragickému masakru. A paranoidný Wesley na konci nemala chybu. “I've been accused of a great many things in my time but paranoid has never been one of them. Unless people have been saying it behind my back.“ ()

První dojem (2000) (S02E03)

Darla sa naozaj veľmi zmenila oproti 1. sérii Buffy. A musím uznať, že k lepšiemu. Je pozoruhodné, ako iný strih vlasov a nový štýl obliekania ju normálne zmenili k nepoznaniu. Nová image jej neskutočne sluší a pristala, pôsobí na mňa mimoriadne atraktívno a príťažlivo. Už chápem, prečo jej Angel nedokázal celé tie veky odolať. A teraz, keď sa mu vkráda do snov, nie je na tom o nič lepšie. Scény medzi Angelom a Darlou v jeho snoch boli skutočne šťavnaté a vášnivé. Medzitým má Cordy kvôli vízii obavy o Gunna, že sa môže nachádzať v nebezpečí a snaží sa mu za každú cenu pomôcť. Ich interakcia bola vážne podarená, vskutku išlo o báječnú dvojku. Nakoniec sa však ukázalo, že Gunn potreboval zachrániť sám pred sebou a Cordy to s ním nemieni vzdať. Aj Wesley a Angel boli senzačný. ()

Nedotčená (2000) (S02E04)

Angel ma dočinenia s dievčaťom, ktoré má telekinetické schopnosti. Angel jej pomohol skrotiť a dostať pod kontrolu jej unikátne, ale nebezpečné schopnosti. Všetko okolo tej telekinézi vyzeralo vizuálne naozaj pôsobivo, keďže telekinéza je schopnosť hýbať predmetmi pomocou vlastnej mysle bez fyzického kontaktu. Čiže s celkovým vizuálnym spracovaním sa skutočne vyhrali. Hádky medzi Cordeliou a Wesleym nikdy neomrzia. A ani Gunn nepohrdol platom, ktorý mu Angel ponúkol a tým sa stáva oficiálnym zamestnancom Angel Investigations. "You can't fire me. I'm vision girl." ()

Miláček (2000) (S02E05)

Návrat Darly je jeden z najlepších scenáristkych rozhodnutí, aké som kedy videl. Darla je absolútne božia, táto postava si ma naplno získala a túto epizódu ťahala neskutočne. Vážne ju zbožňujem, či už ako človeka alebo upíra. Angel je z nej v naprostých koncoch, nie je vôbec sám sebou, blúzni a šalie z nej. A ako by nestačilo, že ho Darla navštevuje v jeho snoch, dokonca aj naňho našila vraždu. Toto Angel už nemohol ďalej strpieť a potreboval sa s ňou už vážne porozprávať. Ale musím uznať, že to vskutku bravúrne zahrala. Z ich spoločného rozhovoru bolo cítiť toľko emócií a veľmi silná a vášnivá chémia. Takmer jej Angel neodolal a opäť okúsil staré dobré časy s ňou, ale zastavil sa v pravej chvíli. Ale Darla ho aj tak neprestáva provokovať a manipulovať s ním. Záver bol skrátka bezchybný. ()

Převleková komedie (2000) (S02E06)

Neskutočne vtipná epizóda! Wesley jednoducho válí! Jeho hlášky boli naprosto božie. Wesleyho nešikovnosť vždy pobaví, ale tentoraz sa ešte k tomu vydáva aj za Angela a musím uznať, že sa s touto rolou popasoval nadmieru dobre. Zo situačného humoru sa neuveriteľne ťažilo. Vskutku veľmi vynikol a to prevažne kvôli faktu, že Wes musel čeliť prekážkam, ktoré odnášalo byť upírom, či už ako musel vypiť krv alebo sa skovávať pred zrkadlom. Wesovi sa táto lož a pretvárka nakoniec vypomstila, keďže pravda vyšla na povrch. Bol to preňho vážne ponižujúci moment, ale o to mu až tak nešlo. Vyčítal si to, že sklamal osobu, ktorá mu dôverovala. Ale jeho epický príchod na konci všetko hravo vynahradil, Wesley sa pre ňu vrátil. A to s tým Angelom, že je eunuch, naozaj nemalo chyby. A ten čierny plášť :D. ()

Darla (2000) (S02E07)

Za mňa suverénne najlepšia crossover epizóda. Sledovať príbeh naprieč dejinami o Angelovi a Darle bolo ohromujúce. Tie flashbacky boli skrátka neskutočné, najmä keď sa sústredili na Darlu a jej backstory. Veľmi chytrým a podmanivým spôsobom sa tie flashbacky prelínali s aktuálnym dianím. A bolo vážne pôsobivé, ako na seba naväzovali a vzájomne sa dopĺňali. Každý jeden flashback mal svoje opodstatnenie. Chudák Darla, byť človekom ju úplne ničí, je úplne na dne a nevidí iné východisko, než sa obrátiť na Angela, ktorý si týmto sám prešiel. Ale keď Angel zistil, s akými zámermi ho Darla vyhľadala, nemohol jej s tým pomôcť. Bol si dobre vedomí toho, že byť upírom nie je láskavosťou ani zľutovaním, ale prekliatím a zatratením. A to nemohol dopustiť, odoprel jej možnosť prísť znovu o svoju dušu. ()

Rahmonův rubáš (2000) (S02E08)

Na úvod sme sa dočkali mimoriadne znepokojujúcej scény, ktorá vo mne evokovala pocit neistoty a zdesenie z toho, čo sa stalo. Takto vydeseného Wesleyho som naozaj dlho nevidel a plne som sa v cítil do jeho situácie Všetko bolo zahalené pod rúškom tajomná a postupne sme odkrývali jednotlivé záhady. To, že zvolili nelineárny štýl rozprávania sa velice vyplatilo a osvedčilo. Ešte viacej sa prehlbovala mysteriózna atmosféra a tiež kvôli nechronologickému vyprávaniu lepšie vyzneli zvraty. Heist zápletka vskutku vynikla, veľmi sofistikovane prevedená lúpež, to sa musí uznať. Nešváry medzi Angelom a Gunnom velice pobavili. A Angel znova po dlhej dobe okúsil ľudskú krv, čo môže byť veľkým problémom do budúcna. Aspoňže Kate je v poriadku. A Wes a Cordy boli tiež skvelý. ()

Zkouška (2000) (S02E09)

Angelov postoj je jasný, odmieta premeniť Darlu späť na upíra a tým zatratiť jej dušu. Darla má čoraz väčší strach zo smrti po tom, čo sa dozvedá o svojom zdravotnom stave. Dobre vedela, že je jej život iba vypožičaný, ale aj tak. Keď sa Angel o tom dozvie, obracia sa k Lorneovi, ktorý mu ukázal spôsobom, ako tomu zabrániť. Angel bol odhodlaný dokonca položiť za ňu svoj vlastný život, až tak veľmi túžil ju zachrániť. Keď Darla precítila, čím všetkým si kvôli nej prešiel, pochopila, že Angelove zámery sú čisté a prvýkrát v živote mala pocit, že sa o ňu niekto stará. A záverečný dialóg medzi Darlou, ktorá sa zmierila so smrťou, a Angelom bol neskutočne silný a plný emócií. Avšak Lindsey to všetko vzápätí zničil a s Drusillinou pomocou premieňajú Darlu späť na upíra. Vskutku zdrvujúci koniec. ()

Shledání (2000) (S02E10)

Angel si vyčíta to, čo sa prihodilo Darle. Mrzí ho, že to nedokázal zastaviť a od toho momentu je naprosto zúfalý, stratený a kompletne bez seba. Po šokujúcom ukončení tejto epizódy upadol už do úplnej temnoty, keďže sa odstrihol a izoloval od všetkých, na ktorých mu záleží. Tie výrazy na tvárach Wesa, Cordy a Gunna potom, čo ich Angel vyhodil, boli k nezaplateniu. Scény medzi Darlou a Drusillou boli vážne vydarené, konečne sú opäť spolu. Vypustiť ich voľne do sveta nebol až taký dobrý nápad. W&H si to priviedli na seba sami, pretože výrazne podcenili situáciu. A v tom momente, keď Angel opustil miestnosť a ponechal právnikov napospas ich osudu, sa všetko otočilo. Angel zašiel už príliš ďaleko, keď sa rozhodol nezasiahnuť. To bol teda prekvapivý zvrat. Aspoňže Kate sa zachovala správne. ()

Obnovení (2001) (S02E11)

Iba Lindsey a Lailah prežili ten masaker z konca minulej časti, W&H vypustili do sveta nezastaviteľné a ničím kontrolované zlo v podobe Darly a Dru. Angelovi samota vôbec neprospieva, od všetkých sa izoloval a naďalej upadá do stále väčšej temnoty. Ani jeho posadlosť Darlou neprestáva. Nakoniec sa mu podarí konfrontovať Darlu a Drusillu tým, že na nich doslova zoslal oheň. Darla sa nachádza v morálnom rozpoložení a nie je si istá svojimi ďalšími krokmi. Aj napriek tomu, že je znova upírom, stále ju ťaží jej odobratá duša. A tiež neprestáva rozmýšľať nad existenčnými otázkami. A ako sa Wes, Cordy a Gunn spoločne vysporiadali s prepustením, bolo zábavné. ()

Krvavé peníze (2001) (S02E12)

Angelov sofistikovaný a docela aj vynaliezavý spôsob, ako vyviesť z miery Lindseyho a Lilah. Angel ich dokázal verejne potupiť a zároveň prekaziť fond. Tiež sa mu podarilo späť získať ukradnuté peniaze tam, kam právom patria, aj keď už išlo o krvavou pošpinené peniaze. A Wesley, Cordelia a Gunn sa snažia postaviť na vlastné nohy a naďalej pokračujú v boji proti silám zla. ()

Všechno nejlepší k výročí (2001) (S02E13)

Angel a Lorne boli podarená dvojka, interakcia medzi nimi bola nesmierne zábavná. Musím uznať, že ich spolupráca príjemne potešila, keďže sa obaja pokúsili zabrániť koncu sveta. Dôraz na fyziku bol citeľný a do značnej miery zásadný, pretože sa jednalo o pokus zmraziť čas. Wesley, Cordelia a Charles sú stále v depresii kvôli tomu, že všetci nedávno prišli o prácu. Z ich mizérie ich vytiahla až Virginia, ktorá mala pre nich prichystanú zaujímavú zákazku. Wesleyho detektívne vyšetrovanie nemalo chybu, chrlil jeden dôkaz za druhým raketovou rýchlosťou a dokázal z tej scény vyšťaviť maximum tým, ako všetko nafúkol a dramatizoval. To som sa veru nasmial. Nakoniec Wes, Cordy a Gunn môžu sláviť úspech. ()

Tenká mrtvá linie (2001) (S02E14)

Premisa s oživovaním mŕtvych bola zaujímavá. V uliciach nám začali pobiehať neľútostný zombie policajti a ohrozovali svoje okolie. Najviac na to doplatil Wesley, ktorý bol vážne postrelený. Situácia sa nám do značnej miery skomplikovala a dianie bolo vypäté až do samého konca. Ani Wesleyho urgentný zdravotný stav tomu moc nepomohol. Chudák Wes, bolo mi ho veľmi ľúto :(. Našťastie ma takého skvelého priateľa a parťáka, akým je Gunn, ktorý ho v tom nenechal. Za opätovnú spoluprácu medzi Angelom a Kate som bol nesmierne vďačný, konečne si po všetkých tých nezhodách našli k sebe cestu. A záverečná konfrontácia medzi Angelom a Cordeliou zanechala vo mne takú trpkú pachuť, keďže Cordy s ním už nechce mať nič spoločné. ()

Revize (2001) (S02E15)

Veľmi depresívna epizóda, všetko, čo sa ešte mohlo pokaziť, sa aj pokazilo. Ale pekne od začiatku, Angel sa snažil opätovne prekaziť nekalé plány W&H, ale k tomu potreboval pomoc od Lornea. Ich rozhovor bol takým podivným spôsobom pre Angela prínosný. Angel dozvedá krutú pravdu o ľudstve a bol z toho zistenia až tak zničený a zúfalý, že bol ochotný riskovať svoju vlastnú dušu za to, aby cítil niečo iné, než chlad a beznádej. Celá tá jeho posadlosť Darlou viedla k tomuto drastickému momentu, kedy sa s ňou napokon vyspal, nehľade na následky. Som zvedavý, či táto vášnivá a šťavnatá scéna vráti Angelusa späť do hry. Tiež Kate prišla o prácu a Virginia sa rozišla s Wesleym. A telefonát medzi Wesleym a Cordeliou bol neskutočne silný. ()