Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

numan

Naprostá špička mezi seriály od jako vždy vlažnějšího začátku až do zničujícího konce. Spin-off teenagerské taškařice o přemožitelce upírů Buffy, který o 3 třídy překonal sérii, ze které vznikl. (Mmch na imdb 81% ;o)) ()

ste

Po několika dílech hodnotím jako průměr. Představitel hlavní role je vcelku sympatický, ale ostatní postavy jsou nevýrazné. A kvalita jednotlivých dílů docela kolísá. ()

sue2008

Bohužel nemůžu víc....a to ještě přidávám tu třetí hvězdičku hlavně za parádní pátou sérii a hlavně poslední díl. Celý seriál je strašně nevyrovnaný. První dvě série se vezou na úspěchu Buffy s jednoduchým schématkem: kdo je zlý a zabíjí lidi toho zlikvidujeme, i když jsem občas měla pocit, že Angel byl první emo-upír vůbec....veškerá jednoduchost končí s příchodem Darly a dále narozením Connora. Co ze začátku vypadalo jako parádní nápad se časem protáhlo do utrpení, kdy už jsem jen čekala, kdo konečně umře (musím uznat, že rozuzlení bylo příjemně překvapivé, i když ne úplně originální - viz díl s Buffy v 1. sérii) A tím se dostávám k 5. sérii, podle mě nejlepší z celého seriálu. Dejte hlavním hrdinům neomezené možnosti, přidejte k mixu Spike a čeká vás slušná jízda, která si ale hlavně v podařeném posledním dílu nebere servítky vůbec s nikým. Takže vybrané části jo....ale jiné, nikdy víc ()

Stereoid

Přiznávám že na Angela jsem začal koukat jenom kvůli Davidu Boreanazovi, ke kterýmu se pak přidali ještě další borci. Velká škoda, že jediný řady na který se jakžtakž dalo koukat, byla první a poslední, všechno mezi tím byl regulérní odpad. Po shlédnutí všech řad tak bohužel skončil hodně blízko k tomu peklu, hlavně proto, že bitky mi přišly šíleně nahraný, přehraný a pár postav mě neskutečně sralo, ty jsem doufal, že je nějakej sadistickej démonickej parchant rozkuchá na co největší sračky. Plusem budiž jen pár postav (konkrétně Boreanaz, Marsters, Baldwin. Žel bohu poslední dva se objevili až v poslední řadě. Ta byla taky jednoznačně nejlepší), pěkná, temná atmosféra a taky to, že mi příběh přišel celkem zajímavý a hrozně jsem chtěl vědět, jak to celý dopadne. Rád bych dal ještě aspoň jednu hvězdičku navíc, ale to fakt nejde. ()

bohyyy

Jestli byla BUFFY tématicky hlavně o dospívání, potom je ANGEL seriál o dospělosti se vším, co k ní patří. _________ PS: I když, možná vzhledem k věku, zatím pořád dávám přednost příběhům o drobné blondýnce, co se často potlouká po hřbitovech, tak musím uznat, že 5. řada (zejména její druhá polovina) je něco neskutečného a směle se může měřit s tím nejlepším, co v Buffyversu a vůbec v televizní tvorbě kdy vzniklo. WHY YOU SHOULD WATCH ANGEL ()

Domitri

Stoprocentně lepší jak Buffy.. a když se přetrpí první série tak pak to jede v neuvěřitelným tempu... pro mě super seriál ()

RoDiDi

Buffy jsem kdysi dávno sledoval, ale jak si tak matně pamatuju, tak mě to příliš nechytlo. Když jsem viděl, mimochodem výborné Sběratelé Kostí, tak mi byl David Boreanaz dost povědomí, ale za boha jsem si nemohl vzpomenout odkud. Pak přišla Prima Cool s pro mě naprosto novým seriálem - první díl mě velice zaujal, něco jsem si o tom přečetl a už se mi rozsvítilo. Nebudu tu srovnávat Buffy a Angela, ani nějak nemám z čeho, každopádně Angel mi zaplnil v televizním vyžití místo, které bylo do té doby prázdné. Podobné typy seriálů mě prostě vůbec neberou, ale tohle je světlá výjimka - sympatičtí herci, skvělá akce a děj, není to vůbec až tak dětinské jak jsem čekal a navíc je v tom zakořeněna vcelku velká dávka humoru, což pro mě z tohohle počinu dělá ideální seriál, který se ihned zařadil mezi mých TOP5. Jednoduše paráda! Uvidíme, co přinesou další řady, ale jak jsem tak zjišťoval, tak to bude jen a jen lepší. ()

Mirrabel

Tajemný seriál, ve kterém se stále něco děje a stále může překvapovat, kreativitě vymýšlení démonů se přece meze nekladou. David Boreanaz ještě předtím než se z něj stal Seeley Booth, každopádně charizmatický herec, který mě baví... ()

bakda

Ty první serie byli dobrý ale postupem času se to tak zkazilo až hrůza. Ale za Boreanza a ty první serie a vyjímečně dobré dily teda jen občas davam 3. ()

venerea

na Buffy se absolutně nechytá,strašná spousta nelogičností,ale jako oddychovka se to dá...v Btvs sem měl rád všechny postavy,tady mi jich většina vadí(Lorne,Gunn,postupně Cordy,Angel s dítětem).o většinu zábavy se tak stará Wolfram & Hart,pekelná právnická firma ()

sako44

Koukám, že Angel má lepší hodnocení než BUFFY. Když by to bylo na mě, tak u mě vyhraje BUFFY. A to asi proto, že hlavní představitelkou je krásná hrdinka oproti upírovi. Jinak, velmi podobné. Hodnotím o jednu hvězdičku méně. ()

AdamRaphael

Pro mě - milujícího fanouška Buffy - byl tenle spin-off povinností, a to i přes fakt, že postavu Angela, stejně jako jeho herce Davida nemám rád. I proto, ale hlavně kvůli James Marstersovi (Bloody William alias Spike) je mou nejoblíbenější sérií ta poslední, kde Angelovu andělskou dokonalost narušuje Buffy milující Spike s duší. Na rozdíl od Buffy nepotřeboval Whedon téměř celou sérii na zadefinování světa a charakterizaci postav, a tak neobsahuje Angel vyloženě slabší sérii, i když, jako vždy u Whedona, s dalšími sériemi dílo eskaluje a dostává se k dokonalosti. ()

Arminbuuren

Po Buffy se nedá jinak, než odkoukat i Angela :-) Ten je určen pro dospělejší publikum a tomu odpovídají i problémy jiného druhu, zlá právnická firma, intrikaření, firemní politika. Pár dalších postav přešlo s Angelem z Buffy a nebo se děj prolíná, takže můžeme vidět souvislosti. V první řadě je Angel ještě nejistý, hledající nový směr, do páté řady se jeho život hodně změní :-) Taktéž jeho kolegů, spíš je lepší říci spolubojovníků. Nejméně se mi líbila 4.série, s tou bohyní mi to přišlo už nějak překombinované, ale 5. řada, kde se objevil můj nejoblíbenější upír z Buffy a vytvořil s Angelem skvělou dvojku, ta mi velice potěšila a pobavila, bylo tam dost vtipných momentů. ()

Ragnar

Tak trochu bezmyšlenkovitá mlátička točící se kolem klasické šablony o jistém druhu "vyvoleného". Většinou spíš dost průměrné díly jsou oživovány vtipnými hláškami. Alexis Denisof, Andy Hallett a James Marsters jsou v této disciplíně obzvláště plodní. Hlavně Marsters coby Spike v posledních dílech je vskutku fantastický. Jeho rivalita s Angelem mne neskutečně bavila. No a ty slabší díly většinou v mých očích někdo zachránil, aby z nich nebyl úplný propadák, jako například Christian Kane coby představitel hodně sympatickýho "záporáka", případně nějaká hezká ženská role. Obzvlášť na Elizu Dushku a Amy Acker bych se byl schopný dívat třeba celý den. ()

NoFeara

Po tolika letech jsem se opět vrátil k tomutu seriálu a ikdyž jsem to nečekal tak mě velice pobavil i po těch letech . Sice už nejsem tolik nadšený upírem s duší co chrání bezmocné , ale jako oddechovka po práci parádní pro mě stálé tři hvězdy. ()