Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

jasiska

Ja tvrdím, že Angel je lepší ako Buffy. Keby nič iné, vždy sa lepšie pozerá na pekného chlapca ako na pekné dievča:-) Navyše je výhodou, že sa to neodohráva na high school... Celé to pôsobí oveľa temnejšie a dôležitejšie - aj tie apokalypsy sú oveľa uveriteľnejšie, keď ich rieši "Temný pomstiteľ" ako keď ich rieši superstredoškoláčka. Navyše, keď niekto žil vyše 2 storočia má dosť coolové flashbacky. Proste milujem, keď sa objaví Angelus, pretože je perfektnou personifikáciou hypotetickej osoby bez svedomia a súcitu. A aj úvodná pesnička je 100-krát lepšia ako v Buffy. Moje obľúbené série sú druhá a piata, pretože sú parádne temné a päťka je jedným z najodvážnejších a najprevratnejších seriálových počinov ever, ale nie sú až také telenovelovité ako tretia a štrvrtá séria (zrada z vlastných radov či premena hlavnej kladnej postavy na hlavého záporáka sú síce nervydrásajúce a emócie zo mňa žmýkali na kýble, ale od istej hranice je to už soap opera). Páči sa mi aj myšlienka neporaziteľného a nekonkrétneho záporáka, t.j. starší partneri W & H, ktorí reprezentujú zlo vôbec. A aj keď mi Angel bude chýbať, myslím si, že záver seriálu bol majstrovský (aj keď nie prvý svojho druhu - viď hemingwayovský koniec Roberta Jordana alebo Leonarda DiCapria v Krvavom diamante), pretože nebol ani happyendom, ani drastickým opakom končiacim smrťou všetkých zúčastnených, ale posledným výkričníkom za posolstvom celého seriálu: "If there is no great glorious end to all this, if nothing we do matters, then all that matters is what we do. 'cause that's all there is. What we do, now, today." ()

Bingos

Celé Buffyverzum zraje jako víno. Původní film je... no něco co není hodno komentáře. Seriál (který samozřejmě s tím snímkem nemá kromě konceptu téměř vůbec nic společného) se od prvních rozpačitých dílů (1-2 série) vyvinul ve výborný seriál o dospívání, který byl nečekaný, tragický, vtipný a hlavně sexy (a strčí do kapsy všechny plagiáty jako Hery Potr nebo bůhchraň Twajlajt). No a Angel je temný noirový klenot (i když první série je taky ještě trochu nerozkoukaná), který se hrdě může hlásit k tomu nejlepšímu co nám kdy televizní produkce mohla nabídnout. Jestli totiž starouš Joss něco umí tak sekat seriály - pohrávat si s emocemi a očekáváním diváků a na rozdíl od moderního strýčka J.J. mu to neskřípe nýbrž jezdí hladce jak kostka ledu vazelínou (ačkoli nikdy směrem, kterým bychom chtěli). Každá mrtvá postava (jestli to pokládáte za Spoiler tak SPOILER v seriálu umírají postavy KONEC SPOILERU) zabolí víc než kopanec do břicha a vyvrcholení považuji za jedno z nejlepších ukončení seriálu, jaké jsem kdy viděl. ()

Movie Gourmet odpad!

Příšerný seriál díky kterému se zřejmě proslavil David Boreanaz, českému publiku známý díky seriálu Sběratelé kostí (Bones, 2005), ke dělal parťáky "Kůstce" Dr. Temperence "Bones" Brennanové (Emily Deschanel). Dvojče seriálu Buffy, přemožitelka upírů (Buffy, the Vampire Slayer, 1997). Strašné herecké výkony, ještě horší fimové efekty a scénáři nepřidá na charizmatu ani Charisma Carpenter. Verdikt: Opad! a 0 %. ()

Gulde

Koukatelný seriál, lepší než původní Buffy, ale zdejších 72% si dle mého rozhodně nezaslouží. Vesměs jde v každém díle prakticky o to samé, až pozdější díly bych označil za zajímavější (zejména poslední, 5.série), ve kterých na sebe jednotlivé epizody přímo navazují, a dostanou i docela zajímavý spád, ale i tak to není kdovíjaký zázrak. Obzvláště některé prvky jsou tam ba až neuvěřitelné a trapné (metrosexuální démon se zálibou ve zpěvu?...bože...). Prví 4 série hodnocení - 2*, 5. série hodnocení - 3*. ()

Paul_cz

První 4 sezóny jsou za 3*, pátá by byla za 6*, takže to nechám na čtyřech. Angel mě prostě první čtyři sezóny nebavil ani zdaleka tolik jako Buffy, ikdyž zase nemohu říct, že bych se nudil. Ale v pátý se vrátila jistá dokonalá postava a s ní i neuvěřitelně zábavnej humor, jež mi v Angelovi chyběl. Ale nejen ten, i celkový zápletky a finále..prostě super. ()

maty39

Spin off Buffy je o něco slabší než jeho předchůdce. Chybí mu o trochu zábavnější postavy. Znát je to především v páté sérii, kdy přibyde jedna postava z Buffy a hned je veselo (jinak by pátá série asi za moc nestála....i když má pár výborných dílů). Na druhou stranu, když porovnám Angela s dnešní upíro-seriálovou produkcí, které schází humor jako sůl (zdravím True Blood, kde se všichni tváří jako když sedí na záchodě), pak Angel je minimálně o stupínek zábavnější. ()

waits

V mírném nadšení nad objevením kanálu Horror Channel v programové nabídce pootočeného satelitu na Astru 3 jsem si poctivě střihnul čtyři díly za sebou (2. serie, díly 11-15), Příznám se , že Buffy mě nikdy neoslnila, ale bylo mi aspon milé sledovat na obrazovce S.M.Gellar. Angel je sice temný, coř nneí u tohoto žánru na škodu, ale i tak mě nedokázal vtáhnout ani tolik jako Buffy, nudil mě. Zkusím ještě kousek následující série, podle ohlasů by mohl být závěr zajímavější. Ale berte mě s rezervou, nejsem fanda těhle televizních rvaček s démony, u několika viděných dílů Ćarodějek, například, jsem vyloženě trpěl. ()

tragicus

Ještě u předposlední epizody jsem plánoval dát 4 hvězdy, nicméně konec je vpravdě epický. Ale pořád mám raději Buffy, tohle je sice temnější, ale zase na druhou stranu obsahuje více sebeparodičtějších, odlehčujících momentů a působí tedy tak nějak rozpolceně. Navíc žádná z postav člověku nepřiroste, je to i proto, že využívá vlastně odpadlíky z Buffy a nové postavy nejsou člověku tak blízké, Gunn je většinu času hloupý "muscle", Fred potrhlá ozdoba, Lorne sice zajímavý, ale ne zrovna užitečný. Naštěstí se většina "pochlapí" (Wesley!), přibude starý dobrý Spike, a druhá, "zlá" strana je v tomto ohledu na tom také lépe a záporačky jsou opravdu femme fatale (ta tlustá těhotná a černoška ze 4. série tedy ne, no, ty jsou spíše otravné). Občas lehce předvídatelné, občas over the top, ale stejně je to paráda. ()

Steel32

Buffy byla ta, co mě dostala v dětském věku. Angel byl ten, co mě dostal o pár let později. To co sem jako dítě ocenila na Buffy se mi dostalo v Angelovi i s tím co Buffy chybělo. Třeba například Angel mi přijde mnohem depresivnější, tajemnější, místy vtipnější a místy mě to dokonce dokázalo i dojmout. Bez Buffy už to není takový středoškolský a puberťácký, naopak mnohem vážnější. Už jenom to, že Angel je na rozdíl od Buffy upír, což znamená mnohem víc tmavších scén, což v seriálu o upírech a démonech dost oceňuju. Zamilovala jsem si všechny postavy, vážně všechny, dokonce i ty největší záporáky. Hlavně tu jsou i staří dobří známí z Buffy - hlavně Spike. Skvělý na tom je taky, že mezitím co se točila Buffy, točil se i Angel, takže v prvních pár sériích jsou dějové linky jakž takž propojené, například Buffy smrt, atd. Navíc Angela sem měla vždycky ráda, vždycky měl nějaký tajemství a neuvěřitelný charisma, takže už jenom to, že v tomhle seriálu ho můžu vidět pořád je pro mě velký plus. ()

Silencia90

První tři série - krása. Klasický normální bezchybný spin-off. Třetí řada je teda excelentní. Ale ta čtvrtá série? To jsem tak nějak vůbec nepochopila. Co mi to provedou s Cordelií?!, no kde to jsme. :) Pátá je taky supr, už jen díky Spikovi. A Angel? První až druhou sérii se jen smutně kouká, skoro nepromluví, a člověk skoro neví jakej je. Od třetí už je konečně polidštěný, normálně se baví, má i city a už jsem se nemusela zaměřovat jen na jeho kolegy. ()

Mallyyy

Já mám radč Buffy, ale tak taky se to dalo. Tady to jede více na vážnost. U mě nej 5. Série! A proč ? Co myslíte? Ano je tam SPike! ()

Matli

Po poctivém zkouknutí všech dílů (asi po sedmi letech) musím své hodnocení zachovat a to jsem občas uvažoval že bych hvězdičku ubral za trapně nezáživnou poslední sérii, která to svým koncem zachránila a to nemluvím o posledním díle, který je fakt luxus (a tak to má být). Buffy jsem neviděl a vůbec to nevadí, seriál ji nepotřebuje. Co víc dodat, celkově: dobré díly, špatné díly, hodně akce, hodně keců, no prostě se mi to líbilo :-) 72% ()

Bozvav

Dospělejší a vyspělejší verze Buffy. Svého času můj nejoblíbenější seriál. Kromě mystična obsahuje spoustu humoru, akce a trochu napětí. Cordelie byla mnohem lepší než Buffy a Spike je téměř geniální. Za mne plný počet. ()

Edhelharn

Od prvej série postupne po štvrtú vynikajúce, prvých pár dielov piatej série trochu divných ale od polovice sa to rozbehne v starých koľajách. Podľa mňa lepšie ako Buffy , aj keď možno len preto lebo bolo len 5 sérií :)) ()

Crowen

Je to lepší než Buffy, ale měl bych k tomu jednu takovou připomínku. Nějak mi nejde do hlavy, proč Angel jako upír chodil v noci a svítil si baterkou, příp. používal infravizi. Myslel jsem, že upíři (jako noční tvorové) vidí ve tmě dobře. Jinak je to frajer. / Bohužel čím dát tím víc se seriál stává nesmyslnou patlaninou na poslední sérii se už nedá dívat. ()

Gedes

Občas jsem se teda musela smát, hlavně střihačskému umění,pokusům o vtip a jiste nadsazenosti. Tyto menší eskapady ovšem plně vynahrazuje, řekla bych, zajímavě jinak pojatý děj, pak některé snahy o vtip jsou celkem povedené a občas si dělají srandu sami ze sebe tak to je taky dobrý, příjemně depresivní hudba a hlavně David je opravdu kořen :-)) ()

Rami odpad!

Šílená kravina hrající na stylovou upírsko-démonskou zábavu. Teenagerovský kýč z toho jenom cáká. V některých ohledech je to lepší jak Buffy (zajímavější nápad s lepší temno-akcí) a v některých stejné někdy i horší (zpracování a snaha o efektnostvelké supersíly). Tam kde se Buffy nebrala příliš vážně, tady je tomu zcela naopak. Trochu z toho cítím Čarodějky. Ale tyhle seriály jsou v podstatě to samé. Dávám odpad (12%). ()