To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

Colonist

Mohl to být příjemný kriminální seriál ze staré školy. Detektivní konverzačka ve stylu Columba. Jenže to by museli mít tvůrci trochu fantazii na scénáře (každý díl je prakticky podle stejné šablony) a hlavně by zde musel být jiný vyšetřovatel. Angela Lansbury není špatná herečka, ale její postava Jessicy Fletcherové je neuvěřitelně nesympatická, té bábě se prostě nedá fandit. Aspoň že epizodní postavy jsou většinou příjemné. Snad v každé epizodě, kterou jsem zahlédl, byl jako host nějaký známý herec z jiného seriálu (hlavně z MASHe). Ale ti to nezachrání. No, abych to úplně nezatracoval, některé díly celkem ušly...a jako oddechovka u ospalého dopoledne to také jde. ()

Patw

K tomu seriálu se těžce dostává... ale jakmile se k němu dostanete shlédnete několik dílů vryje se to pod kůži. Takhle to mám každé léto... ze začátku mě to nudí, ale pak na to koukám. ()

marleyy

55% Nesmírně jsem to žral, vždycky když jsem přišel ze školy tak jsem sledoval jak paní Fletccherová každého rozebrala..:) ()

Eldrick

TO JE VRAŽDA, NACHCALA. Prototyp otravný báby v důchodu, co nemá nic na práci, tak se sere do věcí, do kterých je jí hovno. Všude, kde se objeví, se stane vražda, tudíž to vypadá, jako by vraždila ona. ()

Fanucci

Ještě se mi nepovedlo alespoň jeden díl dokoukat do konce. Ta důchodkyně je nudná a svou dokonalostí mi hrozně leze na nervy. ()

Petroff

Seriál pro ženy v domácnosti. Nikdo jinej soudnej na to to snad koukat nemůže. Pro cílovou skupinu ale téměř ideální počin. Postarší pohodérka, která si jezdí po státech, kam přijede, tam někoho zabijou, necelou hodinku si lidi mezi sebou povídaj, pak zavřou toho darebáka a konec. ()

SallyZen

Je to obyčejná kriminálka, pro mě dost podprůměrná. Za tu herečku, která je mi velice nesympatická bych to nejradši hodil do odpadu, ale dost se mi tu líbí soundtrack, který seriálu dodává přesnou kopii a dramatičnost příběhu po hudební stránce. Někdy mě zase překvapil dobře zvolený výběr hostujícího herce. Aspoň tu jednu hvězdu si to zaslouží. 20% ()

cariada odpad!

Jeden z nejhorších seriálů co znám. S neskutečně vlezlou a protivnou hlavní představitelkou. Jak je možný že to má takový množství dílů nechápu. ()

MrPierc

S některými seriály člověk vyroste (je nucen, protože to stále opakovali v TV a nedalo se ubránit). Jessica je starší dáma, která je babička MacGyvera ! Ovládá těsnopis, je zvědavá jak soused za plotem, ucítí pach krve do 100m, je po přechodu, trvalou má i když vstane z postele, nemá falešné zuby, tělo jako 18ka, nemá knírka (protože si ho vytrhává), zná se s každým, kdo něco znamená a vždy má u sebe kabelku. Já ji mám rád, je to určitě lepší než senilní Matlock! Seriál se tváří, jako že po vraždě už je všechno v pohodě a Jessica začíná špiclovat. Jo a nezapomeňte, že Jessica je také babičkou Chucka Norrise, proto jí ještě ze strachu nikdo nezabil. ()

Kity162

Nějak jsem si tuhle babku oblíbila - přípomíná mi totiž mou učitelku ze základní školy. A tak mě ten serial celkově chytl. Ani to není něco extra nebo tak, ale je mi to jen sympatické :) ()

C0r0ner odpad!

Na tenhle komentář jsem se velmi těšil. Nevím, jestli to má každý, ale v různých odvětvích existují zástupci, kteří mi pumpují do žil adrenalin. V rocku/metalu Kings of Leon. Ve fotbale řecký nároďák. A ve filmovém průmyslu To je vražda, nachcala. Každý z 264 dílů je úplně kurva stejný. Co hůř. Úplně kurva stejně debilně trapný. Hnus, při kterém se mi svírají pěsti a do očí se řinou slzy vzteku. Škoda, že s procenty nejde jít pod nulu. 0% ()

ic

Opravdu záleží na úhlu pohledu, pokud někdo viděl jen jeden či dva díly, muže se mu to líbit. Pokud ale někdo těch dílů viděl už více, zjistí, že jde vždy o to samý. Rozhodně bych nechtěl být známý téhle ženský, to už by mě asi někdo zavraždil, ostatně jako v každém dílu zabijou někoho z jejich známých ani nevím kde je pořád bere. Možná je vždicky zabijou a pak v dalším díle už jsou zase živí, ostatně jako Keny. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)