To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

Madeleine.o

V životě jsem se na čsfd nesmála tolik, jako při čtení komentářů k tomuhle seriálu. Ale já mám tu paní ráda! Připomíná mi ošklivější verzi mojí dětský praktický lékařky a koukala jsem se na ní s babičkou o prázdninách. A tak jí mám spojenou s příjemnými časy a úvodní znělka mi přijde roztomilá. Plus šíleně vtipný dámský outfity, až je mi z toho těch ženských líto. Díky za zpříjemnění čtvrtečního dopoledne : TheMaker, Shit // .. Ještě teď se směju. ()

zdeci

Ještě že nepřejela na kole mladýho Dexe v 85. kdesi za Miami. O 2 bohovský seriály míň, páč starej Morgan by tu starou zbytečně ošklivou bábu hnedka zašil... ()

DandaPiper

Prostě se od toho nemůžu odtrhnout, když je to v televizi. Je to tak strašně na pohodu, hezky naivní, sem tam nějáká ta mrtvola, ale jinak taková dobová jednohubka:D ()

ESNYR

Jen díky J.B. nesedí asi 400 nevinných lidí v base což nevrhá na práci policie moc dobré světlo. Seriál je nejzajímavější jen tím, kolik si v něm zahrálo známých tváří. Dnes pokud v seriálu nehraje alespoň jedna celebrita, tak moc šancí u diváků nemá. ()

peeteno78

Já seriál To je vražda, napsala mám velice rád. Angela Lansbury svou roli hraje skvěle a mě vždy do děje upoutá a já příjemně strávím čas sledováním seriálu. Scénáristé přinesli mnoho zajímavých i neobvyklých příběhů a zápletek a mě osobně vždy všechny zaujaly. A vůbec se mi seriál neokoukal, rád se k němu vracím. Pro mě jednoznačně jeden z nejoblíbenějších seriálů co kdy vznikly. ()

Misoponia odpad!

To je vražda, nasrala. Já tenhle seriál prostě nesnáším. Angela Lansbury je mi neskutečně protivná. Je to stupidní a pořád dokola. ()

walkingdead

Tohle a Matlock vzniklo zřejmě proto, aby i důchodci mohli sledovat kriminálky. A celkově vzato to není vlastně ani o nic horší než tehdejší kriminálky určené pro mladší diváky, jen trochu jiné. ()

chucky

Případ přejímaní seriálů. To vše Jessica ukradla v archívu Bena Matlocka.............a ještě mnohem více od Sherlocka Holmese. ()

Sentinel odpad!

K tomuto seriálu mám averzi, jelikož jsem jistý čas musel dennodenně doma poslouchat tu pitomou znělku. Když jsem se překonal a viděl polovinu jednoho dílu, tak mi došlo, že aby se mi líbil, musel bych být minimálně 10 let v důchodu a nudama si kousat nehty. Pro dlouhé večery v domově důchodců ideální. ()

meteleskum

Klasika - ať žijí dny nemoci na základní i střední škole u tohoto oblíbeného a vždy předem jasného seriálu. Tři hvězdičky jsou spíše nostalgické, než jakkoliv hodnotící. Stejně se divím, že jí nikdo nikdy za to všechno nezabil:) ()

p.a.douch

30.8.2011: Normální průměr. Opakující se schéma, ale přiznám se, že když nemám dopoledne co dělat, klidně nějaký díl zkouknu. Zase taková hrůza (na 38 %) to být nemůže, to by nebylo natočeno 264 dílů, a taky podle mě není. Herci jsou příjemní, sem tam dokonce i dobří. Zkrátka normální televizní jednohubka. 55 %. 5.2.2014 Měl jsem dopoledne čas a znovu se díval na pár dílů. Díky tomu jsem dal o hvězdu víc. Je to docela dobrá televizní práce. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)