To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

Cortesz odpad!

Všude kde se jesica objevila se stala vražda, buď opravdu měla tak bujnej život, nebo v těch vraždách měla prsty. Navíc jak vše vyřešila naprosto absurdním způsobem mě vytáčielo do nejvyšších otáček. Tento seriál jsem nikdy neměl rád a hlavní představitelka pro mě byla ta nejotravnější seriálová postava všech dob. ()

Marrianna

Říkejte si co chcete, ale tohle je pro mne prostě perfektní detektivní seriál. Angela ve svém věku pořád krásná a elegantní dodává postavě Jessicy velkou dávku šarmu, je šrncovní je milá. V dnešní době seriálu, které jsou přeplněné krvavými jatky, vyšinutými maniaky a předlouhými nudnými honičkami je tento seriál pro mne třešnička, kterou si vždy ráda vychutnám. ()

LuNaj

V okamžicích největší nudy, v době, kdy mě ještě nebavilo čtení (byl jsem malý prcek) a nebyla žádná DVD, taks e to dalo vydržet. Postupem času jsem si uvědomoval, že existují i lepší formy zábavy. Třebaaaaa...spánek. ()

Dlo'h-osh

Tu babku nenávidím, kdykoliv jí při přepínání vidím, mám chuť ji nakopat. Nechápu, jak se v jejím okolí může stát tolik vražd. Navíc je to hrozná nuda. Úplný odpad to ale není... ()

Pavlunka

Absolutně nejstrašnější kminálka.Spisovatelka se plete do vyšetřování vraždy,všechno ví,všechno zná všude byla.A hlavně jak já vždycky pustěj k tý vraždě je mi opravdu záhada...a to nemuvim o tom že má asi tak 200 neteří a 3000 kamarádek :D ()

amyth odpad!

264 téměř totožných dílů? O staré vlezlé harpii, která dokáže všechno vyřešit do půl hodiny? Věřím, že některým lidem se seriál líbil, ale pro mě to bylo vždycky něco hrozného když měl tohle někdo puštěné. Pravděpodobně konzumovatelné jen od 60 let výše :-) ()

Jezkobezko

Problem je,ze kamkolvek Jessica pride,stane sa vrazda...v reale by ju uz nikto nikam nepozval a vyhnali by ju z mesta,alebo by sa z toho sama zblaznila,ze roznasa smrt...a prilis sablonovite k tomu.Za 2. ()

Saul_Hudson10

Jessica Fletcher je snad nejnesympatičtější postava všech dob. Všude byla, všechno viděla, všechno ví. Její vlezlost mi neuvěřitelně lezla na nervy. Přitom s jinou postavou by to mohl být dobrý seriál. ()

kubasimo odpad!

tuto herečku rozhodně do škály svých oblíbenců nezařadím, stejně tak nemusím ani její dabérku, díly mi připadají na jedno brdo.......a hlavně já být Jessica, tak mám docela strach probouzet se do dalšího dne, protože mi nepřipadá úplně normální, aby se obyčejný smrtelník vyskytoval u tolika vražd ()

yaqwsx

Jo kdyby to mělo poloviční stopáž, tak už by to byl průměrný seriál pro nezaměstnané. Ale takto? Vždyť u toho člověk umírá nudou. ()

MondayWay odpad!

Vždycky když se tahle baba objeví v TV, mám chuť vraždit JÁ! Nesympatičtější ženskou jsem ještě v seriálu fakt neviděla. ()

habertek odpad!

Já odpady šetřím, ale tady ho dát musím. Nejen že díly jsou trapné a až nechutně vše do všeho zapadá, ale hlavní představitelka je tak hrozně nesympatická ženská. Mám z ní trauma už z děctví:D ()

kubilov

Tak tahle bábrle mě fakt bere. To, jak dokáže tím nejnezajímavějším způsobem vyřešit jakkoliv nekomplikovaný případ je velmi úsměvné, ale dobře se u toho usíná, to jo. ()

Daryl.Dixon odpad!

Pokud sedíte doma, a je jedno, zda ve velkoměstě nebo v malé vesnici či na samotě, a přijede na návštěvu Jessica, tak okamžitě balte kufry, nebo se na ně raději vykašlete a utíkejte co nejdál, protože dojde k vraždě. Otázkou je, zda to opravdu spáchali lidé, které na konci Jessica tak důmyslně odhalí, nebo ve své dokonalosti zašla tak daleko, že oběti zavraždila sama a pak to navlékla na nějakého chudáka. Hlavní "hrdinka" je navíc tak protivná, že silně pochybuji, že by byla tak oblíbená. Co už nechápu vůbec, proč by jí nechali vyšetřovatelé neustále strkat nos do vyšetřování a navíc jí seznamovali s důkazy, zvláště když je to spisovatelka. ()

brzozin

Stejně si myslím, že všechny ty lidi zabila ta bába. Má prostě kukuč vraha. Naví, kdekoliv se objeví, lidi umírají. A jakmile zase odjede, lidi umírat přestanou. Divím se, že to nějakého kriminalistu už dávno netrklo. Jinak je ale Jessica dokonalým archetypem všetečné domovní důvěrnice. Její inteligence je dána mírou debility všech ostatních postav okolo ní. ()

peeteno78

Já seriál To je vražda, napsala mám velice rád. Angela Lansbury svou roli hraje skvěle a mě vždy do děje upoutá a já příjemně strávím čas sledováním seriálu. Scénáristé přinesli mnoho zajímavých i neobvyklých příběhů a zápletek a mě osobně vždy všechny zaujaly. A vůbec se mi seriál neokoukal, rád se k němu vracím. Pro mě jednoznačně jeden z nejoblíbenějších seriálů co kdy vznikly. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)