Reklama

Reklama

Akty X - Season 11 (2018) (séria)


Plus jedna (S11E03)

(epizóda)
  • Česko Plus jedna (viac)

Obsahy(1)

Agenti Mulder a Scullyová prichádzajú do malého mesta vyšetrovať sériu podivných samovrážd. Všetky obete pred smrťou videli svojich dokonalých dvojníkov. Stopy vedú k dvojici výnimočne nadaných bratov - dvojičiek, ktoré hrajú nebezpečné telepatické hry. (TV JOJ)

Recenzie (21)

filmmovier 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Konečně. Nemožné se stalo skutečností a nová Akta X nám poprvé od svého návratu nabídla epizodu, která si skutečně zaslouží pochvalu a která se opravdu vrací "ke kořenům". A dokonce je od Chrise Cartera, vážení přátelé! Naprosto neskutečné! Plus One je první epizoda revivalu, která není směšná, nepůsobí infarkty, zachváty vzteku ani není spekulací hodná. Plus One jsou opravdu Akta X. Tak, jak mají být, se vším, co k nim patří a která se vyrovnají tomu nejlepšímu z prvních čtyř sérií, opravdu - docela skutečně. Mulder a Scullyová jsou sice spolu zase v posteli, ale proberou stáří (to bylo dobrý), a stihnou vyřešit problém, kterému naprosto vládne geniální Karin Konoval. Není tady Skinner, není tady žádná novodobá konspirační pitomost, není tady žádná uřvaná scéna na téma William, je tady prostě jen případ, který je zábavný i napínavý, ale hlavně vynikajícně natočený - jen ta ústřední hudba tam hraje v poněkud bizarních momentech, což mě trochu zenklidnilo. Doufám, že další díly budou taky takové - i finále, pravděpodobně celého seriálu. Nějak se mi nechce věřit, že tuhle epizodu fakt napsal Carter, protože s tím seriálem teď dělá akorát naprostý koniny a vymýšlí pitomý fanfikce a bizarní Babylony. Chci uvěřit, že tahle éra už je pryč, ale nějak nemůžu. Plus One je ale fantastická. 100%. ()

classic 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

S jedným prižmúreným okom, a predsa dám za štyri, a prečo nie, keď sa tak polepšili, stále sa ide v takom uvoľnenom štýle, že dvoch nebojácnych agentov Federal Bureau of Investigation nerozhodia ani všelijakí schizofrenici, dvojníci, a iné prípady, majú perfektný nadhľad, a dá sa povedať, že v súčastnosti berú všetko s humorom. A ja osobne vidím takú sympatickú NOSTALGIU, keď staré - dobré časy sú už dávno za Foxom a Danou, ale to neznamená, že ich tým pádom ľutujem, a len zo zotrvačnosti takto hodnotím, skrátka, tretia epizóda mi pripomenula minuloročný kino - trhák SPLIT, pôvodom indického režiséra Manoja Nelliyattua Shyamalana, ktorý mal taktiež premiéru v zimnom období, a asi aj preto som bol voči Carterovi zhovievavejší, lebo som pomýšľal, že udelím iba tri hviezdičky. Inak i tu sa vynikajúco experimentovalo s réžiou, a áno, je to náramne zaujímavé aj svieže. Nakoniec si takéto nadštandardné hodnotenie zaslúži... ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Nie som vysadený na hollywoodske milfky, ale Gillian Anderson v 11. sérii vyzerá tak dobre, ako ešte doteraz v žiadnej inej. Toľko k plusom. A inak? Skoro všetko zle. Myslel som, že priemernejšie, ako desiata sezóna to byť už nemôže, ale zjavne som sa mýlil. Zatiaľ mám z 11. série za sebou tri diely a jeden horší, ako druhý. Nudné, rutinné réžie, nezaujímavé a odfláknuté scenáre. A Duchovny? No, ruku na srdce – Fox Mulder je síce výrazná a kultová postava, ale keď sa nad tým zamyslíte, nejde o nejaké showmana, ktorý by vyložene vedel držať divákovu pozornosť. Je proste tak trocha... suchar. Aj do tejto epizódy Carterovi zamiešal humor, čo je škoda, lebo humor sa do Aktov X nikdy nehodil (hoci v nich bol od začiatku, ale komediálne časti som vždy vnímal najnegatívnejšie). Zápletka o dvojníkoch má veľký potenciál, ale nebol využitý (radšej si na túto mrazivú tému pozrite Črepy v hlave s Lenou Headey). ()

Trevor 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Mulder so Scullyovou odchádzajú do okresu Henrico vo Virginii aby prešetrili prípad mladíka Arkieho, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu ale tvrdí, že volant strhol niekto kto vyzeral ako on. Zaujímavým na prípade je pre Muldera fakt, že v okolí sa stalo už niekoľko úmrtí, ktorých obete pred smrťou tvrdili že tiež vidia svojho dvojníka. Prípad ešte ani nezačnú poriadne prešetrovať a medzi obete pribudne aj Arkie, ktorý sa obesí vo svojej cele. Konečne sa tvorcom podarila epizóda, ktorá znamenala návrat ku koreňom Aktov x a ich najlepším častiam. ()

Tom_Lachtan 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

První Monster of the Week téhle sezony a hned nádherně balancuje na hraně divnosti, kdy jsou tu přítomné zábavně psychotické postavy, z nichž minimálně jedna má vizáž pedofilního preparátora kachen, co rád poslouchá samohrajkovou dechovku a pije u toho drinky s deštníčkem. Není to nijak perfektní episoda, ale funguje a dělá čest zlatému věku akt X. ()

Galéria (14)

Reklama

Reklama