Akty X - Season 11 (2018) (séria)

Počkať, čože? (S11E04)

(epizóda)
  • Česko Počkat, cože? (viac)

Mulderovi niekto nalepil na okno symbol X, dávny signál k tajnej schôdzke na bezpečnom mieste. Za Mulderom prichádza tajomný muž, ktorý tvrdí, že s ním kedysi spolupracoval, ale stal sa obeťou sprisahania, a preto si ho nikto nepamätá. (TV JOJ)

filmmovier

Tyhle typy epizod jsem měl vždycky rád (Bad Blood. Prometheus a Dreamland patří navíc k tomu úplně nejlepšímu ze seriálu), takže tohle mi fakt sedlo, bavilo mě to a co víc, ono to fakt bylo dobrý. V desáté sérii byl Příšerodlak, který byl naprosto vynikající, ale přecijen v té sérii působil trošku blbě. Tahle záležitost, která je opravdu nesmírně povedená, nápaditá a originální, v téhle sérii blbě nepůsobí, což je fakt dobře. Tenhle díl je plný odkazů, parodií, šíleností, zvláštních chlápků s divnými jmény a výtečné alternativní historie Akt X včetně alternativních titulků. Někdo asi bude tvrdit, že je to další "máme z toho jen velkou legraci a vlastně nás nezajímá, jaký to bude" epizoda, ale popravdě, kdyby byla každá odbočka od výtečného klasického směru starých dobrých Akt X, který minule nastínila epizoda This One, vůbec bych se nezlobil. Ale příště prosím zas ten standart. 100%. ()

imaginer21

Dobře střelené, jako to u humorných epizod (Postmoderní Prometheus, Setkání s příšerodlakem) známe. Plné skvělých a trefných narážek, hlavně na Zónu soumraku, ale i na některé oblíbené epizody Akt X. Odlehčené epizody vždycky divákovi umožnily uvidět hlavní postavy v trošku sebeparodické, nevážné formě a víc je tak přiblížit, zcivilnit, polidštit. Jen nasazení téhle epky těsně za první dobrou celé série mi přišlo poněkud nešťastné (zvlášť, když jde do jisté míry o parodickou vzpomínkovou poctu a je z ní cítit jakési loučení se se seriálem). Když už se fandové začli rozplývat radostí a chtěli víc, dostali jen únikovku od hlavního proudu, a musí čekat o týden navíc. Snad se to čekání vyplatí. ()

MikeZ

Morganovy meta sebeparodické scénáře jsou momentálně jediná verze Akt X, která je schopna plnohodnotně přežít v současnosti. A paradoxně taky nejvíc působí jako staré dobré exfajls. Na rozdíl od těch Carterových tragických pokusů o aktuálnost ("Hej, fakt nepatříme do starého železa, máme mobily a víme, co jsou sociální sítě... A tak... Kámo."), které působí jako skeč od SNL. A dokonce tu ani Duchovny s Anderson konečně nevypadají, že se chtějí zabít! ()

PetrJulian

Po jednom (JEDNOM!) jediném slušném díle (navíc po dlouhé době) opět šok. Parodické díly jsem nikdy neměl rád, ale tohle bylo tak neskutečně stupidní, že nechápu, jak v tom ti herci vůbec mohli hrát a nestydět se za to. A ještě za to brát peníze (pochybuju, že to natočili zadarmo). Odpad nedávám jen z toho důvodu, že to bylo tak neskutečně blbé, že jsem se dvakrát i zasmál. Po dnešku už mne bude stát velké přemáhání pustit si ještě zbylých 6 dílů, ať to mám teda komplet. ()

tron

"Svet je príliš šialené miesto aj na moje sprisahanecké teórie." Už som povedal stokrát, že humorné Akty X mi nikdy nesedeli. Ale musím uznať, že tento absurdný diel ma veľmi bavil a hlavne "forrestgumpovské" scény s dodatočným dorobením Reggieho do starých záberov boli hrozne pôvabné, zlaté a vtipné. Takže áno, táto epizóda je svojím spôsobom geniálna. Ale skutočne netuším, kam Akty X smerujú a či majú budúcnosť (a ak áno, tak akú a s kým). ()