Armáda postaví Muldera před soud a vyslechne si svědectví o mimozemském spiknutí. Mulder uteče ze své vojenské cely a vydává se na cestu, aby našel muže, který může pomoci. (Disney+)

Orina

Ačkoliv jako nadšená fanynka X Files jsem schopná strávit téměr vše, co mi nabídnou, The Truth pro mě bylo docela zklamání. Bohužel to vypadalo tak, že když už Duchovnyho přesvědčili bůh ví kolika místnou částkou k účasti, natočili tak trochu one man show Foxe Muldera. Ve finále už mě vážně trochu štvalo, že se objevil asi tak v 98% záběrů. První hodinu se neděje téměř nic, probíhá nanicovatý soud a tuna flashbacků a ve finále je vše natěsnané asi tak do patnácti minut a PRAVDA odbyta v pár minutách .... naštěstí s mojí velmi oblíbenou postavou. Tři hvězdy málo, čtyři moc. ()

sarfian

Normálny divák by takémuto filmu dal niečo medzi tri a štyri hviezdy, lebo ak nepozeral seriál tak asi moc nebude mať páru o čo tu ide. Ale keďže ide o vyvrcholenie môjho naj seriálu a viem ktorá bije dávam plný počet. Ale ak by som mal ohodnotiť film, ktorý ostal tak trochu neukončený a čakal som to o niečo lepšie, dal by som 3*. Ale napriek všetkému je to koniec môjho najoblúbenejšieho seriálu s kultovou zvučkou a úžasnou dvojkou Mulder a Scullyová, ktorá ma sprevádzala posledných 15 rokov. Tak a toto je koniec...škoda :o( VIDENÉ 1x ()

moviebuff42

Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál. Nikdo neumí říct tak naprosto fantasmagorické jméno "Knowle Rohrer" jako Robert Patrick. S každou scénou jsem se těšil až Robert Patrick ala Agent Dogget dostane šanci si znova a znova zlámat jazyk aby aby vyslovil "Knowle Rohrer". Tahle epizoda chvílemi hraničí už na pomezí sebe-parodie - Duchovny se snaží nesmát se svým dialogům. Ne, ale teď vážně kdybych nevěděl že Carter dostal šanci natočit ještě film a minulý rok dalších šest epizod tak bych si hned koupil letenku a našel si Cartera a chtěl bych vědět jak to sakra skončí. Protože tohle pořádný konec není, Jediný problém je že Carter neví jak to skončí. A podle mně to neví ani doteď, i když připravuje jedenáctou sérii. Ale zábava to pořád je. ()

Hobit Bilbo

Těžko hodnotit The truth jako epizodu samu o sobě, ale spíš jako poslední ohlédnutí za celým úžasným seriálem a hlavní mytologickou příběhovou linkou. V prvé řadě se poprvé v 9. řadě dočkáme všech hlavních postav (jo, Mulder je zpátky v plné ráži, yeah haaaaaaa) a návratu spousty vedlejších (od Kouřícího muže až po Osamělé střelce), dále zmíněný recap je učiněn v podstatě zajímavým způsobem, kdy sledujeme Mulderův soudní proces a během něj postřehy na různé důležité události v historii seriálu. Epizoda má dvojnásobnou délku, ale jak už bylo zmíněno, mnoho nových odhalení a zápletek nečekejte, snad až na krásně otevřený a symbolický konec... ale třeba na něj jednou Chris Carter naváže třetím mytologickým filmem. ()

Nikolas__

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100% Naštěstí je finále sezóny nakonec povedené tak moc, že je to pravděpodobně jedna z nejlepších mytologických epizod všech dob. Je naštěstí rovnou skoro hodinu a půl dlouhá, a fanoušci jí z většiny zbožňují. Já jí miluji taktéž. Někteří si stěžují na moc dlouhé flashbacky, což mě tak vůbec nepřišlo, naopak to bylo perfektní, dění u soudu naprosto vynikající, napínavé, přepnutí postavy Kershe úžasné, do té doby to byla snad nejhorší postava seriálu, společně s Dianou, konečně se nám po osmnácti epizodách vrátil Mulder, no který je zde naprosto fantastický, úplně fenomenální návrat, a jo, Doggett a Reyesová jsou tu klasicky super, ale tohle je především díl o Mulderovi a Scully. Je to parádní. Potom se děj přesouvá do pouště, kde si užijeme i nějaké ty akční scény, a je tu hromada halucinací a vzpomínek na staré postavy. Potěšil skvělý rozhovor s Kuřákem v závěru. Taky to že to nekončí jako klasický happyend, je podle mě dost nečekané a originální, ten konec je nádherný. Máme tu i naprosto skvělou kameru, režii, scénář, úvod. Neumím si představit že by se Duchovny na poslední epizodu nedostavil. Nějakou tu výtku bych měl možná k nějakým těm digitálním efektům, ale jinak skoro k ničemu. Devátá série tak nakonec skončila mnohem lépe, než by se z její dosavadní kvality dalo čekat. ()

SkeeveTulp odpad!

Celý seriál upadal už od páté série. Sedmou natočili asi pod vlivem drog. Mytologii postupně tak zprznili, že by to nezbaštilo ani malé dítě. Přesto jsem se donutil to dokoukat, a doufal jsem, že na konci snad bude nějaké rozuzlení. Ovšem takovouhle trapárnu jsem nečekal. V rámci akce "kdo má oblek, jde v průvodu" nahnali snad všechny postavy, co se za devět let objevily, a udělali z toho ubohou parodii. Takhle to dopadá, když autoři neví, kdy včas skončit. ()

PeteBuck

Tieto posledné 2 časti som hltal ako blázon. Kvôli tomu, ako tvorcovia seriálu zviažu všetky konce dohromady. Ale inak sa mi zdá, že Chris Carter to šil trochu horúcou ihlou. Podľa mňa to mohol urobiť aj lepšie. Ale nemôžem si pomôcť, musím dať 5 hviezdičiek. ()

the_weaver

Ohromný rešpekt autorom Aktov X za úprimnosť, s ktorou zo seba i divákov robia ouce! V jednej jedinej epizóde zrekapitulujú všetky významné mytologické kaleráby, ktoré nám za deväť sérií tlačili do hlavy, aby bolo skvele vidieť, akými bizarnými sprisahaniami sa snažili zaujať a ako si tie navzájom protirečili. Baví ma, ako si tvorcovia týmto strieľajú do vlastnej nohy.↵  Je to ako keby Sputnik skompiloval všetky najvýznamnejšie proruské konšpirácie do jediného článku, kde by tak bolo hneď vidieť, aká je to znôška protirečiacich si nezmyslov pre chudobných duchom. A ten článok by nazvali Prauda! ()

lahvi

Co mě tady mrzí, že Muldera vidíme po většinu dvojdílu zavřenýho v oranžový soupravě. Chtělo to nějakou velkolepější akci. Měli to chytnout za jinej konec. Úplně. Naopak myšlenka a odpověď na to vše je naprosto skvělá a je to trefa do černého. Závěrečná scéna naprosto epic a skalnímu fandovi seriálu nemohlo zůstat oko suché. ()