Delhi Crime - Série 2

(séria)
India, 2022, 3 h 41 min (Minutáž: 36–55 min)

Sérii brutálních vražd může mít na svědomí obávaný gang, který se vrací na scénu. Případu se pod tlakem médií i veřejnosti ujme zástupkyně ředitele policie Vartika. (Netflix)

Ramanam

Dozajista jeden z nejkvalitnějších indických seriálů od Netflixu (vlastně i celkově ze služeb VOD), který jsem zatím viděl. První série byla výborná, druhá ve srovnání s ní již mírně pokulhává. To hlavně v tempu a napětí, které si neudrží po celou dobu stejnou kvalitu. Rovněž postavy jsou slabší a emoční prožitek nemá takovou sílu. Příběh zlodějů, kteří brutálně vraždili staré bohaté lidi v jejich domech a policie, která se je snaží odhalit, svého předchůdce rozhodně nezahanbil. Zpracování jde navíc západnímu divákovi přímo na ruku. Slabších pět hvězd. ()

M.i.k.e

druhá série Delhi Crime udržela vysoko nastavenou laťku a přináší další zajímavý případ (jen tentokrát nevím zda podle skutečnosti). Zatímco v první řadě se znásilňovalo, tentokrát jde o gang přepadávající a vraždící důchodce v jejich domech. Policie v Dillí to ani tentokrát nemá jednoduché a krom času bojuje opět s nedostatkem všeho co si lze jen představit a opět ukazuje v jakých naprosto nedostačující podmínkách musí tamní policie pracovat. Těch 5 dílů bylo málo...80% ()

bearmeedek

Druhá série se liší od první zásadně ve druhu zločinu. Vyšetřování a tým jsou stejné a možná ještě úpornější. Pokračuje pobuřování "lidu" médii proti "neschopné" policii. A následný tlak shora na obvinění kohokoliv pro klid obyvatel. Pod tímto tlakem vyšetřovatelka se svým týmem řeší brutální sérii vražd v poklusu a ve stresu. Zároveň člověk pochopí, proč v Indii nosí strážci pořádku dřevěné hole a mlátí s nimi lidi po hlavě. Jinak to nejde. Chvályhodné je i to, jak indický film ukazuje zemi v pravdivém a hrozivém světle. Tam tedy opravdu nechci nikdy jet. ()

rublik05

Druhá série Delhi Crime je kvalitativně v podstatě srovnatelná s předchozí sérií, opět se jedná o poměrně obstojně natočenou kriminálku s nesmírně drsnou a podmanivou atmosférou, postavy jsou dobře zahrané, herci působí přirozeně, zkrácení na pět epizod mi vůbec nevadilo, naopak mi série přišla o něco svižnější. Příběh mi naopak přišel malinko slabší, nebyl až tak emocionálně silný a znepokojující, samotným postavám a jejich určitému rozvoji je zde dán minimální prostor, v menší míře se také poukazuje na společenské problémy, na druhou stranu se alespoň víceméně vše točí jen a pouze okolo případu a nikdo se nezaobírá zbytečnostmi. Za mě znovu spokojenost, druhá série mě bavila, pomaličku se už začínám sžívat s jednotlivými postavami, třetí sérii tudíž už netrpělivě vyhlížím. 8/10. ()

Tomas_PO

Pokračovanie prvej série nesklamalo, divák sa tak opäť môže preniesť do ďalekej a pre Európana stále neuveriteľnej Indie. V porovnaní s jednotkou som mal ale dojem, že spracovanie je viac 'polite', ukazujúc Indiu infraštruktúrne v omnoho lepšom svetle (scéna z nemocnice, ktorá vyzerá ako Chicago Hope). Kriminálna časť je ale dobrá, pomáha tomu aj kratšia, zbytočne nenatiahnutá stopáž dielov - od 35 po 45 minút, s výnimkou finále. Miestami trochu vadia patetickejšie scény v podobe (iluzórnej) snahy Indickej vrchnosti moralizovať a vychovávať kriminálne správanie nižšej kasty. Náznaky prílišnej amerikanizácie aneb Bollywoodu sú však našťastie minimálne. Zaujali priamo pomenované morálne dilemy Indie dneška v podobe dlhoročných predsudkov medzi kastami. Dramatizácia kriminálnej časti stúpa až do štvrtého dielu, vo finále jej však mierne dôjde dych, čo sériu stálo jednu hviezdu. ()