Delhi Crime

• India Delhi Crime (viac)

Dillí je v šoku z hromadného znásilnění. Náročné pátrání po pachatelích probíhá pod vedením zástupkyně ředitele policie Vartiky Chaturvedi. Podle případu Nirbhaya 2012. (Netflix)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2019) (S01)

Indický film mě nelákal, ale dostal jsem doporučení a je to pecka. Tím nadšením nejásám nad tím, co se tam (a ve skutečnosti) stalo. To bylo opravdu za jakoukoliv zločineckou hranou. Vůbec nebylo samotný zločin potřeba ve filmu ukázat. Stačilo jej několikrát postupně vylíčit a sakra to uvízlo v hlavě. Po úvodu začíná vyšetřování a sedm epizod se pátrá po 6-ti pachatelích. Toto pátrání ani nepůsobí moc mrazivě, jak by mohlo být v nějaké americké sérii a přece to není dlouhé ani nudné. Tu mrazivost a temnost zde dělá samotný indický policejní, politický a státní režim. Nad vyšetřováním visí nebezpečí, ve který moment bude odstraněn který z těch vyšetřovatelů, kteří na tom dělají nejvíc a poctivě. A to jen proto, aby "špičky" měly viníka za chyby systému, a to hned, bez ohledu na stav vyšetřování. A taky je film "naučný" o prostředí a životu v Indii, jak jej asi moc neznáme. Jedním ukazatelem je i primitivní myšlení obyvatel, a to není jen v této zemi. Takových je na světě spousta, kde je to pěstováno po staletí různými náboženstvími. A v tomto případě byli "viníci" pravá divoká zvěř. ()

Série 2 (2022) (S02)

Druhá série se liší od první zásadně ve druhu zločinu. Vyšetřování a tým jsou stejné a možná ještě úpornější. Pokračuje pobuřování "lidu" médii proti "neschopné" policii. A následný tlak shora na obvinění kohokoliv pro klid obyvatel. Pod tímto tlakem vyšetřovatelka se svým týmem řeší brutální sérii vražd v poklusu a ve stresu. Zároveň člověk pochopí, proč v Indii nosí strážci pořádku dřevěné hole a mlátí s nimi lidi po hlavě. Jinak to nejde. Chvályhodné je i to, jak indický film ukazuje zemi v pravdivém a hrozivém světle. Tam tedy opravdu nechci nikdy jet. ()