M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

ko.mi

Od začátku do konce, celých 256 dílů, nacpaných dobrýma hláškama. Tahle parta okolo Hawkeyho snad nikdy neomrzí. Viděl jsem celou serii několikrát a pokaždý jsem našel nebo spíš pochopil další hlod. I přes průběžnou změnu osazenstva táboru MASH 4077 neklesá uroveň. Až dokoukám, nebudu váhat a pojedu znovu od první epizody. ()

MaziTomas

Tento seriál jsem shlédl už opravdu nespočetněkrát a stále se na něj můžu dívat. Prolnutí ostrého humoru a poukazování na krutost a zbytečnost války je naprosto dokonalé. Troufnu si říct, že tento seriál se prostě neomrzí :) ()

kloubich

Nehynoucí klasika, vzhledem k tomu, že už to dávají v TV asi posedmé a stále mě baví seriál sledovat, nezbývá než dát 5*. Děkuji tvůrcům české verze, že nezařadili reprodukovaný smích, který trochu hyzdí originál. ()

Toki_ nek

Seriál Mash je pro mě nejúžasnějším seriálem všech dob. Pokud mám rád Simpsonovi nebo Přátele, pak MASH vyloženě Miluju. Styl humoru, na kterým je to vše postaveno je naprosto geniální a je zpravidla o tom, někoho natolik setřít, že k tomu nemá co dodat. Navíc je tam minimálně pokus ( Nebyl jsem v 50tých letech v Koreji ) o realističnost, kterej myslím vyšel. Je to seriál, díky kterýmu se válíme pod stolem smíchy a zároveň litujeme ty, kteří si tím opravdu prošli. Krásně je tam ukázána (ne)logika války a někdo kdo viděl MASH nikdy nemůže chtít žádnou válku začít. PS: " Ryzo! Kdyby měl můj pes tvůj xicht, tak bych mu oholil zadek a vodil ho pozpátku! "... ()

fandula odpad!

Zkrátka a jednoduše.Myslete si o mě co chcete,ale nesnášim válečné "rádoby" humorné seriály.Nudí mě a navíc mi nepřijdou ani v nejmenším vtipné.Stejně jako sitcomy nic v nich není.Dávám přednost Tarantinovskému humoru. ()

Waizi

Tenhle film o jihokoreské válce skoro pravidelně sledoval táta, a já se od něho asi naštěstí nakazil :D Ale tento filů a seriálů trošku liší. Po jeho konci nebrečíme, ale smějeme se. Každý díl tohoto seriálu si udržuje velkou dávku humoru a vtipu, těžko říct kde na to pořád chodí, ale Frank Barns, Hawkey Pierce a jeho kolega perlí a perlí. Film, který poukazuje na obsurditu války, alespoň na mě tak zapůsobil, válku vlastně zesměšňuje. Skvělý seriál. ()

spawn866

Tenhle seriál se mi moc líbí, hodně se mi líbí jak se tam každý vysmívá armádě, těm jejich stupidním způsobům, je to opravdu výborný seriál pro odlechčení a pro zasmání. Jediná věc která mi na seriálu trochu vadí je pan Hawky Pierce a ta jeho namyšlenost, když jde o někoho jiného tváří se jako neviňátko, jako hotový světec, dělá si legraci z lidí, vysmívá se jim atd., ale když jde o něj tak to je jiná věc. Ta jeho občasná arogance mi leze na nervy, ale jak říkám občasná, jinak je Hawky člověk do nepohody, pohodář, a jak se říká, srdce má na správném místě, i proto se mi moc líbí seriál M*A*S*H. ()

Milia_Malae

Na jednu stranu velice humorný na druhou smrtelně vážný. Povedené charaktery všeho druhu a válka na kterou se zapomělo. 5 hvězd za téma, humor, herce a perfektní přepracování do české verze. ()

Jevablo

Nejlepší seriál, který Amerika vyprodukovala do 90. let. Humor takřka allenovský, prvních cca 70 dílů je díky hravosti Aldy a Rogerse koukatelných třeba po padesáté (třeba Yankee doodle doktor:-)) Pak už to trochu klesá, ale přesto, všechna čest, kvalita zůstala v téměř všech 230 dílech. P.S.: jsem docela rád, že v české verzi není domixovaný smích. ()

majuus

tento seriál môžem pozerať donekonečna... vždy sa pobavím - úplný čierny humor a to čo robili frankovi... ja som nemohla... svetový seriál :D ()

Mrtvobog

Tak toto je ozaj klasika. Môžem kukať diely stále dokola a napriek tomu sa nenudím. Alan Alda a Larry Linville boli vynikajúca dvojica (jeden lepší ako druhý). Satirický a parodický seriál na vtedajšiu americkú spoločnosť. Aj preto ho milujem. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young