M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

vilusinska

Když se podíváte na rok natočení tohodle seriálu a na jeho hodnocení tak je vám hned jasné že na tomhle filmu-seriálu něco je. Vojenští lékaři, kteří se snaží zachraňovat to co válka udělala na lidech a aby zůstali aspoň trošku normální a někdy si tu hrůzu nepřipouštěli a že tam nejsou dobrovolně (tedy někteří jako Margaret alias Šťabajzna a Frank neboli Kuní ksicht) se snaží si to něčím zpříjemnit a ikdyž se někdy svými legráckami, pošťuchování, prupovídkami dostanou do maléru, tím jací jsou skvělí lidé se jim z toho vždy podaří vyklouznout. ()

OsuDNR

Serialovy skvost, ktory sa vryl do srdca takmer kazdemu. Neskutočne super postavy, vynikajuci cierny humor, kazdy herec mi presne sedi k postave ktoru stvarnuje, uzasna banda ludi.Nadherne vykreslenie, zivota v jednotke MASH v korejskej vojne, nadherne vyjadrenie a vykreslenie ludskosti, rozumu, humoru, rozumneho humoru, medziludskych vztahov,krutosti vojny, priatelstvo, neskutocne vela humornych situacii, ktorymi odlahcovali celu tematiku serialu. Už prve herecke obsadenie Wayne Rogers, Larry Linville, McLean Stevenson a samozrejme stálice Alan Alda, William Christopher, Loretta Swit, bolo perfektné, po príchode hercov ako David Ogden Stiers, Mike Farrel a Harry Morgan to bolo este lepsie, este zabavnejsie a hlavne mam pocit ze to dostalo uplne iny smer. Ten nadherny vyvoj postav a vztahov medzi jednotlivymi ludmi v tabore bol neskutocny. Ci uz od toho ako Hawkey a Trapper robili vtípky na Franka a Štabajznu a po odchode Franka prisiel Charles uz tie vztahy dostali uplne iny smer, aj ked vtipky stale zostali, nebol na tie vtipy kladeny taky doraz. Po prichode plk. Pottera, dostala jednotka vacsiu vaznost, zodpovednost. Proste nádhera, velka vymena postáv, vyvoj. Rozne tazke zivotne situacie, ktore ma dostavali az k slzam. Kazdopadne najvacsie plusy serialu su vyborne herecke obsadenie, vyborny druh humoru, velmi inteligentny serial ktory ma fakt dost naucil. Jednoznacne si zasluzi ***** keby slo viac dostane viac :) O Kvalite serialu a o tom ako ho mam rad svedčí to ze mam všetky diely, vysetky serie a pozeram ich den co den dokola a este ma stale neomrzeli :) Velka Ucta :) Dakujem za tento serial :) Takže Goodbye, Farewell and Amen :) :) ()

gipper

Hawkeye… moje rozhodně nejoblíbenější postava z M*A*S*H*. On má v sobě prostě něco navíc, vnitřní kouzlo. Nerada bych ale opomenula zbytek party, protože všichni jsou vážně skvělí a každý tam má svoje místo. Margaret, Trapper, Klinger, Frank, otec Mulcahy, Radar, Henry.. později pak Charles, B.J. a plukovník Potter. Vždycky se ráda podívám. Tenhle seriál mě dokáže rozbrečet.. ať už smíchy nebo smutnotou. A v neposlední řadě mě vždycky dostanou nezapomenutelný hlášky… „Nevím, co by Henry Blake dělal bez Radara, a taky co my bez Henryho. Už se těším domů, abych to zjistil“. ()

krt7236826

už je tomu takmer 40 rokov .... ten serial je aktualne raz taký starý ako ja :) pozerával som to ako malý a pozerávam to stále ... vtip pearce a jeho party amerických vojakov niekde v kórejskej krajine je neprekonateľný. nikdy sa nič tomuto nevyrovná. Dnešné seriáli a všeliaké napodobeniny vtipov sú len lacné atrapy. Ale musím sa priznať že ked vidím takého Farrella alebo Alana Alda dnes tak som smutný že ako zostarli... škoda no nedá sa nič robiť. parádny komici akých si človek musí vážiť. ()

vlastimil.ferko

Absoluteně geniálně pojatý a vtipný seriál o době, kterou mnoho evropanů nepokládá za nijak důležitou. Hawkeye Pierce je neuvěřitelný a Kůní ksicht zase až moc uvěřitelný. Kupodivu i herecké rošády v průběhu vysílání nepoškodily dobré jméno MASH, ba naopak ještě o fous vylepšili seriál jako takový. Smekám a pouštím první díl... ZASE ()

rytir1

Co k tomu říci.. snad jen to, že je to jeden ze seriálů, které si chci pouštět stále a stále dokola. Je až neuvěřitelné, že to opakují v televizi stále dokola a ono to má pořád vysokou sledovanost. A právem, protože M.A.S.H. je prostě třída. Tady můžou autoři vyměnit Pottra místo Henryho, B.J. místo Franka a pořád budete M.A.S.H. milovat stejně, jak s Henrym, tak se Shermanem. ()

StrixCZ

Absurdita války a seriálová klasika v pravém slovasmyslu! Ano, má svoje slabší místa (díly), ale jako celek si drží po celých 256 epizod velmi vysokou úroveň, a to zejména díky tomu, že si oproti naprosté většině sitcomů nedává za úkol pouze bavit (ač samozřejmě baví - a většinu času výborně!), ale často úspěšně přesahuje i do vážnější roviny - přičemž je obdivuhodné, že ač tento seriál obsahuje naprosté minimum skutečně vypjatých a dramatických momentů (jakkoli k tomu prostředí polní vojenské nemocnice svádí) a hlavní postavy většinu času skrývají jakékoli silnější emoce za suché (tragi)komické bonmoty, M*A*S*H umožní divákovi tento jejich stav dokonale pochopit. Tváří v tvář situacím, do jakých se každodenně dostávají, je totiž určitá dávka cynismu mnohem uvěřitelnější a opravdovější, než kdyby přehrávali jako v turecké telenovele. Přesto (a právě proto) zůstává tento seriál velmi lidským a pro mě osobně je skoro až neuvěřitelné, že vzniknul v návaznosti na původní, ve všech ohledech velmi (pod)průměrný film. ()

benda02

Není díl u kterého bych nebrečel smíchy, ovšem je zvláštní co vše se v Koreji dělo a co z toho formou tohoto seriálu udělali ()

Laci

Napriek tomu, že niektoré časti sú neuveriteľne nudné, a po odchode Wayneho Rogersa ich bolo stále viac a viac, je to klasika s originálnym humorom vo vojnovom prostredí. Zároveň však ukazuje aj tú horšiu tvár vojny. Postavy ako Klinger, Radar, Potter, B.J. a samozrejme Hawkeye navždy ostanú v mojom srdci. Škoda odchodu Franka, ktorý bol terčom väčšiny humoru. Charles síce oživil seriál, ale Franka nenahradil. No a to, že si M.A.S.H. udržal svoju kvalitu po celých 255 častí, hovorí za všetko. ()

tatka

Tento seriál ma pripravil o pár známych a kamarátov. V čase prvého vysielania - a že sa vysielal sakrametsky dlho, so mňou nebola rozumná reč, nebrala som telefóny a odmietla som vzďaľovať sa od televízneho príjímača. Kamarátšofty asi nestáli za to, keď to neprežili. Zato MASH prežíva 40 rokov a stále je svieži, vtipný, dojímavý, protivojnový, skvelý, úžasný, neodolateľný....../doplň ďalšie eufemizmy podľa vlastného želania/. Na rozdiel od ostatných seriálov má niečo, čomu sa hovorí duša, a dá sa pozerať stále. ()

Janie.

I když jsem snad viděla všechny díly i dvakrát, vždycky se znovu bavím. Intelektuální humor a skvěle napsané postavy, z nichž mě vždycky nejvíc pobavil Frank "kuní ksicht" Burns. "Nejsem tu, abych se jim líbil." -- "Tak to jste tady správně". ()

Elvis1994

Kultovní serial o dvou sexistickych a sarkastickych doktorech co si kráti valku ptakovinama. Videl jsem to nejmene 1000x a hodlam v tom pokracovat ! Muzete se tesit na 255 dilu absolutni srandy. Neni to ovsem pro vsechny , nekteri tenhle druh humoru nevyznavaji. ()

qwertasip...

„Dáš si panáka?“ „Než jsem jel do Koreje, slíbil jsem své ženě, že tu nebudu chlastat a chodit za ženskejma…" "Takže?" "Nalej mi jednoho. Né tolik, večer mam rande.“ ()

Elassar

Báječná vtipná dnes už klasika s výtečným Alanem Aldou. Díky bohu, že po první ne zrovna úspěšné serii se natočily další a daly tak vzniknout skvělému seriálu. Nikdy neomrzí... ()

Mira5264

Nesčetněkrát viděný seriál, který de facto znám nazpaměť. Prvotní díly se dají označit za nejslabší. Zbytečná fluktuace postav a snaha se přiblížit slaboučkému filmu komediální úroveň spíše sráží než cokoliv jiného. Pozdější angažování Jamieho Farra v roli Maxe Klingera však bylo skvělou volbou. Po třetí sérii kdy dochází k vystřídání zřejmě nejméně výrazných postav za B.J. a Shermana T. Pottera (to Téé tolik nepřetahovat), již seríál nemá větší chyby. A když se zdá, že po odchodu Larryho Linvilla v roli nezapomenutelného Franka (krvavého) Burnse není možné prázdné místo zaplnit ekvivalentní náhradou, všem vytře zrak pompézní Charles Emerson Winchester III., který posunul už tak dokonalé dílo o kousek výš. Sečteno potrženo, dokonalé obsazení, skvělá režie, benzkonkurenční dabing a to nejdůležitější, humor, který zaručené pobaví i po tisíceré repríze. Jasných 5*. ()

Mad.Lady

Můj nejoblíbenější seriál. Miluji dialogy postav a jejich vtip. Není to jeden z těch tuctových seriálů, jaké s v televizích objevují. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young