M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Zabuza

Jednoducho M.A.S.H. je moja srdcová záležitosť. Najlepší seriál aký som kedy videl a neviem, či už uvidím lepší. Celých 11 rokov si udržal svoj intelekt, humor, satiru a citovosť na rovnako vynikajúcej úrovni. Je až neuveriteľné, ako boli všetky postavy dokonale zohraté a výsledkom bol jeden skvele fungujúci "cirkus". Seriál som videl iba v českom jazyku a musím povedať, že dabing bol bezchybný. V orgináli by som ho už ani nedokázal pozerať a zároveň si neviem predstaviť, že by ho predabovali do slovenčiny. p.s.: Jeden diel ma dokáže stále aj po rokoch dojať. Je to, keď Radar príde na operačnú sálu a všetkým oznámi smrť Henryho Blakea. Nastane obrovské ticho a iba sem tam počuť plač sestier. ()

superzurda

Komediální seriál z válečného prostředí je dost odvážné téma, ale tvůrci ho udělali asi jak nejlépe mohli. V seriálu se nezesměšńuje nic kromě armády. Důstojnost lidského života zůstala zachována. škoda těch tzv. dojemných dílů, na můj vkus jich tam bylo moc. ()

Zeddi

Na tento seriál se dokáži dívat znovu a znovu. Geniální postava je Howkei Pierce (Alan Alda). Civilista, který je ve válce jakoby omylem, ale protože svou profersí perfektního chirurga si může dovolit to co by mu jinak neprošlo, provádí spolu s dalšími aktéry naprosto výborné a humorné kousky. Perfektní satira na Korejskou válku. ()

Kovalevka

Seriál z prostředí války který ukazuje že jediné co v této době člověk má jisté je jeho vlastní humor. Humor je velká část seriálu o co zajisté i jde ale jsou tu i občas vážné problémy války které snad nikomu nemůžou být příjemné. Různé osoby s vlastním charakterem co se musí navzájem snášet ale přesto jsou všichni jako jedna velká rodina. ()

Andul-lhak

Nenasilny serial z korejske valky. Reziseri dokazali skvele pracovat s postavami a nakonec z toho vysel vtipny serial hodny zhlednuti. Je malo lepsich valecnych serialu, pokud se mezi valecne serialy muze MASH radit. ()

Weehaa

U mě dobrý. U mě hodně dobrý. Troufám si říct, že 90% všech dílů jsem viděl alespoň pětkrát, ale neomrzí a směju se pořád. Seriál má pro mě s přibývajícími díly vzestupnou tendenci humornosti, ale tím nemyslím, že první díly jsou špatné. Je sympatické, že při odchodu herců ze seriálu tvůrci nesklouzli k zalepení díry stejnou záplatou, tj. že nově příchozí postavy nejsou charakterovou kopií těch odcházejících - B.J. je jiný než Trapper, Potter jiný než Blake, Charles je jiný než kuní ksicht :-) . Občas někde vyskočí nějaká chyba - Radar má někdy mámu (píše jí pomalu, protože ví, že neumí rychle číst..), někdy rodiče umřeli a jeho vychovávala teta (v jednom díle snad dokonce babička), nebo když v českém dabingu Blake Radarovi někdy vyká, někdy tyká, ale na tak dlouhý a nádherný seriál jde jen o kosmetické vady. Nejlepší postava je jednoznačně Charles Emmerson Winchester III. !!! ()

freEDelL

Dalo by se říci, že tento seriál je pro mne nejlepším seriálem vůbec. Tato slova začínám psát se skleněnýma očima při závěrečné znělce posledního dílu seriálu. To Vám poví asi nejvíce. Jak jsem postupně procházel dílem po díle tímto seriálem, čím dál tím víc se mi vrýval pod kůži a začal jsem soucítit s hrdiny v tomto příběhu. Pokud jej zhodnotím po filmové stránce, není tento seriál natočen nejlépe, dalo by se tam najít spoustu chyb a věcí, které by mi za jiných okolností vadily. Ale… Tento seriál nemůžu zhodnotit jinak, než 5 hvězdami. Je plný kvalitního humoru, sem tam se v něm objeví i nějaké to drama, ale nejdůležitější jsou příběhy lidí a jejich povahy, jak se vyrovnávají s obtížnou situací války. Nezbude mi nic jiného, než tento seriál doporučit a to všem, bez rozdílu jaký žánr se jim líbí. Dle mého názoru se Vám bude líbit, protože je v něm obsaženo takřka vše. Osobně dávám symbolických 99,9%. ()

Synesis

Klasika všech seriálů. Vidět všechny díly je asi nemožné. Stejně jako po letech opakování najít některý který člověk neviděl. Jeden ze seriálů na který se dá koukat pořád dokola. Geniální, protiválečný a vtipný. ()

Pathetic

Seriál ve kterém každý díl má své kouzlo,některý potěší ,rozesměje ,chytne za srdce ,nudí,moralizuje atd. Z odchodem každé postavy ze seriálu se těžko zvyká na jeho nástupce pro jeho kouzlo osobnosti ,ale vždy je náhrada sympatická a přesto odlišného postavení.Dá se na něj dívat stále dokola.Dokázat udělat zábavný seriál z takového prostředí jako je polní nemocnice v posr...válce si zaslouží obdiv. ()

paniColombova

Souhlasim s Tosimem, že seriál je intelektuální, což je na něm originální. A nejen to, je to prostě výborný seriál, který bude legendou i až tu nebudem. Bude bavit naše děti, jejich děti atak dále. Dnes už je to klasika a bude nadále. ()

Charlie.Harper

Škoda toho že nevedeli kedy prestať. Do takej 80-90 časti by to bol 5* seriál dokážem stále dookola pozerať tie iste časti a vždy sa zasmejem, ale úroveň seriálu začala postupom času klesať. Absencia Franka Burnse, McIntyre a Radara výrazne znížila kvalitu seriálu. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young