Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (Cinemart SK)

Wancohoff

Prva hodina vyborna, obzvlast scena vo vlaku... potom to bola uz len digitalna omalovanka s necharizmatickym hlavnym hrdinom a fuzatymi drakmi... cakal som viac... 65% ()

TheSpearCZ

Tak přeci jen Marvel letos vypustil úctyhodný film, po naprosté zbytečné Black Widow už jsem v to ani nedoufal. Shang-Chi sice není žádným extra-velkolepým filmem (od toho tu bude ještě prosincový Spider-Man), ale za to je to taková oddechovka, která se v poslední době žádnému Marvelovskému filmu nepodobá, i když v některých aspektech je to prostě opět nalajnovaný Marvel (záporák, který nic moc nepředvede, humor chybí - i když Hotel California potěšila). Naopak, jednoznačně nejsilnějším aspektem filmu jsou tu parádně choreograficky zvládnuté souboje, které jsou rychlé jako blázen a jde poznat, kde se tvůrci inspirovali. Krom toho se mi líbí nově zakomponované postavy do universa a v neposlední řadě super soundtrack. Překvapilo, potěšilo a zabavilo. Čisté 4* ()

Blue.Shark

Shang-Chi je trochu odvážnější Marvelovka, která dokázala v dobrém tempu představit nového hrdinu. Není na místě očekávat něco absolutně originálního, ale z celku má člověk příjemný pocit. Drži to pohromadě, díky schopným hercům s martial-arts pozadím se na to i dobře kouká, a celé je to taková pohádka, která je v něčem dospělejší, v něčem naivnější. Marvelovský standard, který je standardně mírně nadstandardní. ()

Muel

| Marvel Studios | Shang-Chi je film, ktorý vlastne predstaví Shang-Chiho do MCU a... to je vlastne tak všetko. Prázdna pretvárka "zaujímavého" príbehu podložená dobrými akčnými scénami a pekne epickým záverom, ktorý kebyže nepríde, ten film by bol čisté fiasko a asi najnudnejší blockbuster roka. Zápletka s Mandarinom úplne mimo. Čiže tešíme sa na Spider-Mana, Eternals bude asi dobrý film, Loki teda v mojich očiach zostáva zatiaľ jediný nadpriemerný projekt MCU tento rok. No Marvel to má u mňa čím ďalej tým ťažšie. A to sa v marci máme dočkať nového Batmana, ktorý vyzerá vskutku vynikajúco. GLHF, Kevin. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

majec4

Tato fantasy vec ma velmi bavila. Zo zaciatku som mal pocit ze to bude trochu blbost, ale casom sa to celkom rozbehlo. Niekde v polke som si uvedomil ze sa mi to paci. Snang je sympatak, len ta jeho kamoska je tam trochu od veci. Ku koncu to bolo super. Suboje boli efektne, ucastnici tiez. Film bol celkovo natoceny v takom pohodovom tempe, takze si to clovek celkom uzije. ()

petikacka

Nebýt mého človíčka, tak se na toto nikdy nepodívám. On je můj hnací motor, protože mi představuje filmy které se mu líbí a po mě chce ať je ohodnotím. Takže tímto činím. Není to absolutně můj šálek čaje, ale dejme tomu, že to beru jako divnou čínskou pohádku v americké režii a tím to pro mě končí. Za mě 55% ()

Brejlil

Ničím nijak neurážející produkt, snažící se o tu správnou čínskou exotiku. Zajímavě působí kombinace čínštiny s angličtinou, solidní je choreografie soubojů s některými pěknými momenty. Ale je to celé tak odvozené. Bitka v autobuse je sice pěkná, ale už byla k vidění i brutálnější řežba v tomto typu dopravy. Boj na lešení? Jackie Chan to předváděl i bez zeleného pozadí. Všudypřítomné velkoplošné reklamy jako pozadí fungovaly snad jen v Skyfall. "Výroba traumatu" je zase jen klišé. Další potíží je celkem zbytečná postava Kate, se kterou si od poloviny filmu někdo nevěděl rady a absolutně děsivý a naprosto nezábavný je "Mandarin". Proč tam vůbec byl? Michelle Yeoh i Tony Leung jsou asi nejlepší herci celého filmu, byť by asi on i ona byli mnohem raději za opravdu přepálené hongkongské emoce, na kterých si kdysi začali stavět kariéru. Tony ovšem dává svému záporákovi přeci jen uvěřitelnou motivaci. Film je jen běžným produktem Marvelu, na který se asi celkem rychle zapomene. A abych nezapomněl, tentokrát nemusíme čekat na "echt" digitální bordel až do konce, on se objeví hned na začátku. ()

husokachna

Že já to ještě zkouším. Pořád ta samá generická nuda podle jednoho mustru. Když se objevil (MINISPOILER) Mandarín s prdelní roztomilostí (terminus technicus), tak jsem si připadal, že mám horečku nebo něco, ale ne, nezdálo se mi to a Shang-Chi tím spadl z nezajímavého průměrů do wtf sračky. Shnilou třešničkou na dortu je nesympatický hlavní hrdina a ne tak naplno nesympatická, jak by mohla, Akamafwéra (když si kurva nemůže dát normální jméno, tak já se nebudu snažit ho napsat správně). Dva nahnědlé dick ringy za to, že je to chvílema skoro fajn, za magickou vesnici a její zvířátka a za trochu toho kung-fu. ()

ROCK,THE

Shang-Chi je film od kterého jsem absolutně nic nečekal, ale teď děkuji bohu že jsem na něj šel do kina! Za mě a bez přehánění, musím říct že to byla jedna z nejzábavnějších Marvelovek jakou jsem kdy viděl ! Tudíž tento snímek považuji za jednoho z pěti nejlepších co se týče MCU. Doslova jsem hrdý na to, že jsem se na poslední chvíli rozhodl na něj jít. Snímek svou akčností a zábavností, humorem, efekty, hudbou a skvělým castingem prostě víc než příjemně překvapil! Jsem z toho doslova nadšený! Příběh vypráví o mladém chlapci a jeho sestře, v životě bývalého mafiána který se zamiloval do dívky která chránila portál do jiné dimenze. Matka zemře a otec se snaží ze syna vychovat zabijáka aby mohl svou choť a jeho matku pomstít to se zvrtne a bratr se sestrou od otce utíkají a začínají své vlastní linky života. Nebudu dále prozrazovat příběh, ale jak jsem již řekl skvělé audio-vizuální efekty až bych řekl nadčasové do toho perfektní obsazení se skvělou doprovodnou hudbou. Příběh vás bude bavit od začátku až do úplného ale úplného konce. Takže neváhejte a užijte si tuto novou Marvelovku jako já plnými doušky a třeba se za vámi staví na pokec z nějakého portálu i samotný … SHANG-CHI ()

MiniMinion

Film pro mě jednoznačně utáhla akce. Bojová choreografie byla vynikající (RIP Brad Allan, naprostá legenda), například bitka na mrakodrapu za mě určitě patří mezi nejlepší Marvelovské bojové scény za posledních několik let. Ruku v ruce s tím jde také kamera, která to vlastně teprve přivedla k životu. Akce byla poutavá, zábavná a hlavně (na Marvelácké poměry) originální. Celkově je film vlastně velice odlišný od zbytku tohoto univerza, což je rozhodně další z jeho silných stránek. Až na několik velice příjemných propojení s filmy staršími i novějšími působí nově, čerstvě, a svým způsobem odděleně a samostatně. Chválím hudbu, jednou jsem z ní měl skoro husí kůži. Simu Liu je sympaťák, a ačkoli se jeho výkon neřadí k těm nejsilnějším v MCU, rozhodně nehrál nijak špatně a solidně svou postavu představil, Tony Leung jakožto Wenwu byl pro mě asi nejsilnějším tahounem co se herectví týče, no a Awkwafina sice ve vážnějších chvílích nijak neohromovala, ale její postava byla ve filmu hlavně jako comedic relief, a v tuto roli také splnila, a to dobře. Abych ale jen nechválil, mám i pár výhrad. V první řadě efekty - řekněme, že to ne vždy vypadalo úplně dobře, hlavně ten pohybující se les a také voda. Od Marvelu jsem zvyklý na vyšší kvalitu. Občas také, hlavně ve finální bitvě, bylo všechno tak přeefektováno, že jsem měl skoro problémy vlastně chápat, co přesně se děje. K tomu byly dialogy či celé plot pointy také hodně klišé, což by se dalo prodat jako úmysl (například jako v novém Suicide Squadu), tady to bohužel brali moc vážně a seriózně a vyznělo to místy skoro k smíchu. Toť asi vše, co můžu k filmu říct. Slušný origin story, dobrých7.5/10. ()

warrenur

Uplne ten isty pocit, ako ked som sledoval Squid Game. Ako to mozem vobec porovnavat?! Nuz, jedna sa presne o to iste preto, ze film, ktoreho zaner i namet tocia v Cine, ci Hong-kongu uz desatrocia doslova "na pase", zrazu europskeho, ci americkeho divaka ohuril. Co je urcite v poriadku, ale z pohladu mojho, vidiac tucty filmov z kolisky tohoto zanru, Ciny i spominaneho Hong-Kongu, ma toto uplne tuctove prevedenie s trochou americkeho "korenia" nechal uplne chladnym. Ide naozaj o slabunke stvarnenie. A sposob, akym sa snazili napojit na celu Avengers seriu, povazujem az za zufaly. Ak sa vam vsak pacila hlavne fantasy-linia, kostymy, masky, pestrost a martial arts, urcite odporucam siahnut po kvalitnejsich, obcas az megalomanskych, projektoch vyssie spomenutych krajin. Mnohe tento paskvil predcia. Neodporucam. 35% Uznavam, ze na castingu popracovali a kvitujem pritomnost legendy, vybornej Michelle Yeoh. ()

Chundys

Budu ještě hodný a dám tomu zlatý střední průměr, ale pro mne zatím nejhorší Marvelovka, od té doby, co jsem je začal brát vážně a to začíná prvním Iron Manem. Boje byli úžasné, tomu se nedá nic vytknout, to samé efekty, ale proboha ten digibordel byl hrozný, to samé čínská mytologie a kdejaké sračkoidní povídání, které mě fakt dost uspávalo, to samé závěrečná bitva. Jen si to vemte jo, před třemi roky jsme tu měli Avengers: Endgame a tam žádný digibordel, závěrečná bitva natočena bravurně a s daleko více lidmi a dalo se na to krásně koukat, ale tohle, TOHLE byla katastrofa. Ano Číňani se radují, ale zbytek světa pláče, nebo alespoň já, protože jako říkám v nějakých částech a že spíš převažují katastrofa! A ano jsem takový sebetríznitel že se kouknu na dvojku. Jsou ojedinělé případy, kdy jsou dvojky daleko lepší a já věřím, že ty časy ještě nejsou pryč! Musí se, ale nechat, že na to jak v trailerech vypadal hlavní hrdina žalostně, tak ve filmu je super :-) ()

Saur.us

Kung Fu Marvel se silnou a jasně cílenou inspirací v asijské, bojovo-mytologické kinematografii. Jenže mezi Marvely je to silný podprůměr, často jen nudná omalovánka i když s povedenou choreografií. Ani S. Liu není bůhví jak charismatický. No třeba ho možné propojení s Dr. Strangem zachrání. ()

Bozvav

Už jsem viděla i horší patlaniny, na stranu druhou i výrazně lepší. Je to taková Legenda o ztracené perle míchnutá Tygrem a drakem a Jiným světem dohromady. Kdyby tam bylo méně digi bordelu, dialogy dávaly hlavu a patu a počínání jednotlivých aktérů zcela nepostrádalo logiku, mohlo jít o vcelku slušný nářez. Takto velmi slabých 35%. ()

KosiR_ksr

Předvídatelná a průměrná marvelovka okořeněná prvky kungfu. Pár zábavných scén především s Ben Kingsleym. Po hromadě předešlých marvelovek mě ovšem tyto více jak dvouhodinové mustrové filmy začínají trochu nudit a vysokorozpočtové efekty nebo pár vtipů to nedokáže zachránit. ()

Aurus

Další skvělý film tohodle roku. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Akce v tomto filmu je fakt neuvěřitelně úžasná, kamera je velmi povedená a lokace jsou zájímavé a skvělé. Tenhle film na zo že má 73% i když to je stále dosz procent tak by si zasloužil takových 80% to by více sedělo. Za mě 8/10. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)