Upír Nosferatu

• Česko Upír Nosferatu (viac)

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (Gustav von Wangenheim) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (Max Schreck), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je totiž upír. Friedrichu Wilhelmu Murnauovi se nepodařilo získat práva na zfilmování románu Brama Stokera "Dracula" a tak pozměnil jména osob a dějiště příběhu zasadil do fiktivního městečka Wismar. Zajímavostí také je, že Murnau natáčel scény z Orlokova hradu na slovenském Oravském zámku. (caligari)

to08.net

Celé dětství mě právě tento Dracula děsil. Zatímco remake Nosferatu_Fantom noci nic nového mimo barvy a zvuku nepřináší, film Ve stínu upíra si, pokud jste fanoušky tohoto horroru, nemůžete nechat ujít!!-) ()

vixina

Nikdy by som si nemyslela, že práve nemecký nemý film (všeobecne, nie len ich expresionizmus) ma chytí za srdce, ale Nosferatu je pre mňa len ďalším potvrdením tohto faktu(: Mala som tú neobyčajnú možnosť zhliadnuť ho v kine pri príležitosti 90. výročia jeho natočenia a ešte k tomu so živým hudobným doprovodom - jednoducho jedinečný zážitok (ľahko bolo poznať, že nejeden divák tomu adekvátne nepochopil, ale takí zvrhlí - kinofilní - ľudia ako ja prežívali neraz niečo na spôsob duchovno-filmového orgazmu ;)). Schreckove výstupy zostanú pre mňa navždy jedinečné. ()

Tomrou

Nejlepší Drákula, který kdy byl a bude natočen. Tento němý film, který jsem viděl už před 20 lety mě úplně dostal a na tu dobu něco naprosto fenomenálního včetně hudby od pravého německého symfonického orchestru. [96%] ()

pekkanik

K tomuto filmu mám hodne osobitý vzťah. Naši mi ho totiž dovolili pozerať, keď som mal asi tri roky (!). Ževraj som tri noci nemohol zaspať. Doteraz si viem vybaviť, čo sa vo mne odohrávalo pri niektorých scénach. Asi tak raz za desať rokov si to pozriem a krútim hlavou nad výchovnými metódami mojich rodičov. Ale vôbec sa nečudujem, že horory a mysteriózne thrillery sú mojím najobľúbenejším žánrom. ()

Korra

Tyhle staré filmy jsou fascinující; jako okno do jiného času. Všichni, kteří se zúčastnili natáčení, jsou už dávno mrtví. Film možná není tak děsivý a napínavý, jako jeho mladší bráškové, ale vyznačuje se plíživě zlověstnou atmosférou, která se dostane během sledování pod kůži. Herecké výkony jsou nehodnotitelné, ale titulní monstrum je pořád děsívé. Kéž by se takový přístup k mostru objevoval i dnes, namísto zástupů polidštěných upírů a vlkodlaků. ()

VikkyASH

Ač jsem si nejprve nebyla jistá, zda se mi může dílo téměř 100 let staré líbit, přeci jen už jsem zvyklá na jinačí podání a zpracování filmů.. ale po zkouknutí jsem byla mile překvapená a nadšená. Moc pěkně provedený. Hezké herecké výkony a ponurá atmosféra. Celkově to bylo napínavé i strašidelné. ()

SatchS

Neviem, ako hodnotiť staré filmy. V dobe vzniku to bol určite hit medzi mladými nemeckými hipstermi, ale dnes to už strašidelné nie je. Je to vlastne celkom nuda. Film bol pôvodne určený na premietanie spolu s doprovodom živého orchestra, jednotné partitúry sa ale nezachovali. ()

Tangentoida

Kdepak nějaký nazelenalý zlobr, jedině MAX Schreck je tou pravou příšerou! Nosferatu sice vykrádá Drákulu, ale příběh to je nádherně děsivý a mistrovsky zpracovaný. ()

Dann99

Videl verziu s nie originálnou hudbou akú som nikde nenašiel.Takéto verzie by mali zakázať!Nehovorím,že bola až veľmi zlá,ale bola dosť psycho a asi mi dosť pokazila dojem z tohto originálneho nemého filmu.Ešte uvidím,keď pozriem ešte niekedy raz.Do tej doby 3* ()

m62

Niekedy okolo 1968 bol vydaný slovenský preklad Stokerovho Draculu a ako ilustrácie boli použité fotografie z tohto filmu. Keď sa mi ako decku dostala do rúk, tak som skoro po..... od strachu. Samotný film som videl až oveľa neskôr, ale aj po toľkých desaťročiach strčí do vrecka väčšinu súčasných hororov. ()

Berecz

Nádherný film, ktorý pred skoro 100 rokmi začal filmy o Draculovi. Film, v ktorom to všetko začalo. Hudba vynikajúco dopĺňala a vystihovala danú situáciu. Samotný vzhlad Nosferata musel byť na tú dobu desivý. Príbeh je jednoducho podaný a má to svoje kúzlo. Bol to pekný film, ale boli pasáže kedy ma to nejak extra ,,nebavilo,,. Koniec ma prekvapil, čakal som ho podobný, ale nie taký aký sa udial vo filme. Odporúčam. ()

tXtX

Ja ti neviem,.. môžem to pozerať aj desaťkrat denne a neprestane ma to baviť. Vynikajúca dobová atmosféra a desivý vzhľad Orloka jedoducho robia svoje. NOSFERATU je jeden z najdôležitejších filmov kinematografie a som veľmi pyšný na to, že sme filmu prispeli kulisami (Oravský zámok). Na rok vzniku tu absolútne nie je čo vytknúť. Unikátna záležitosť, ktorá nemá obdobu. ()

opatstviolov

Jeden z nejikoničtějších němých filmů všech dob. Topový německý expresionismus. Nosferatu je i téměr po sto letech to nejstrašidelnější filmové monstrum všech dob. Kdybych tohle viděl v roce 1922, tak už se asi v životě nevyspím. 8/10 ()

Remake Nosferatu vznikne v Praze

25.08.2021

Od Čarodějnice k Nosferatu

Od Čarodějnice k Nosferatu

15.08.2017

Robert Eggers si vybojoval režijní ostruhy Čarodějnicí a teď konečně oznámil svůj další film. Bude jím remake hororové klasiky Upír Nosferatu, která v roce 1922 nakopla upíří subžánr a představila… (viac)

Festival Das Filmfest chystá filmové hody

Festival Das Filmfest chystá filmové hody

19.10.2015

Historicky první zpracování Stokerova Draculy, jeden z nejstarších evropských zvukových filmů, snímek oscarového Michaela Hanekeho, nejnovější film z dílny kultovního Fatiha Akina Šrám či vizuálně… (viac)