Prichádza k výbuchu reaktora. Pracovníci sa snažia zistiť, čo sa skutočne stalo. Na miesto prichádzajú záchranné zložky, ktoré sa snažia uhasiť výbuch. Ľudia z okolia sledujú požiar. Rádioaktívny spád sa blíži k prvému mestu. (Aktuality.sk)

klukluka

Jestli existuje něco jako náročný, ve smyslu namáhavý, vyčerpávající kino, tak pak je to tento případ. Jsem z toho totálně vyšťavenej, všechno mě svrbí, škrábu se, asi jsem zasaženej, nevím, jestli zrovna radioaktivitou, ale jsem zasaženej, jsem zasaženej, jsem zasaženej. Život je loterie. ()

Sayko

Vidět hlavní hrdiny, kteří se vrhají na smrt, aniž by o tom věděli a ještě k tomu podle skutečné události, to je silný kafe. Udělat dokument o Černobylu dokáže dnes každej druhej, ale zaujmout diváka tak, aby si uvědomil, že šlo o jednu z největších katastrof světa a že tajit to nebyl nejlepší nápad, to už se tolika tvůrcům nepovede. Seriál servíruje sběh událostí tak, že se mi nechce tomu věřit, ale zároveň mnou prochází husina, protože je to pravda. Silný téma, dobrý zpracování. Alespoň v prvním díle. ()

MiaMahoney

сука блять! Na celé téhle katastrofě bylo nejhorší, jak (ne)zareagoval zkurvený Sovětský Sajuz. Přesně v jejich stylu, "nas mnogo", na pár životech nezáleží, takže tutlat, co to jde, jen aby nešířili paniku a imperialistický nepřítel si samou škodolibostí nepocákal hvězdy a pruhy šampusem při oslavách, jací jsou Rusáli pěkní mantáci. To raději pustíme spolu s radioaktivním mrakem do éteru naprosto marginální zprávu o zanedbatelných hodnotách, pro jistotu ještě o 3 dny později a ty hujery z velína přesvědčíme, že vlastně nic špatného neviděli, že několika dozimetrům vystřelily hodnoty a shořely prostě proto, že to byly vadné kusy a do světa pustíme fotku reaktoru z takového úhlu, že to bude vypadat jako opravdu nepatrná havárka. A to ještě můžeme být rádi, že jako první vypustilo zprávu o zvýšené radiaci Švédsko, neboť jsem si téměř stoprocentně jistá, že bez toho by to ty kurvy sovětské tajily dodneška. No a naši soudruzi se k tomu samozřejmě postavili tak, jak jim bylo ze Sajuzu nadiktováno. Mlžení, zprávy o pouhých dvou obětech v bezprostřední blízkosti a nad naší krásnou, socialistickou vlastí samozřejmě ani smítko bordelu. Co na tom, že Rakousko naměřilo hodnoty jako kráva, u nás se přece poroučí větru dešti, takže tu nic být nemůže a kdo tvrdí opak, je imperialistický nepřítel. No na blití, soudruzi! A ještě víc na blití je, že tu i po tom všem, co ty bezskrupulózní mrdky 40 let předváděly, jsou v současnosti 3. nejvolenější strana a vychovávají novou komunistickou mládež. Myslím, že je načase, abych vztyčila všech počernobylských 8 prostředníčků do xichtu těm, kteří by se odvážili tvrdit, že za komančů bylo líp. Ano, dalo by se namítnout, že nikdo nebyl ponechán osudu bez prostředků a na ulici s holou prdelí oproti dnešku, kdy nikoho nezajímáte. Ovšem zaměstnanost byla umělá, doktor bral stejně jako kulturní referentka nebo nástěnkářka, na hajzlpapír se stály fronty a kliďánko mohl taky dojít, člověk se bál přátel, sousedů i vlastního stínu, doma jste mohli mít nastražené pamflety a jít si hezky hačnout díky vykonstruovanému procesu, protože jste se křivě podívali na nějakého papaláše, na byty sice nebyly hypotéky, ale čekalo se třeba i 10 let a o životě, dovolené, studiích... vám rozhodovala zkurvená komise, Ale jo, jinak to bylo všecko báječný a sluníčkový a komunismus vlastně znamená jenom tu frontu na banány a oslovení "soudruhu". Debilové... ()

ProgLaney

Pilot prostě úžasná podívaná - emocionální a realistický jak jen to jde. Autenticita prostředí, herecký výkony, prostě všechno funguje jak má. Jestli tomu s dalšíma epizodama nespadne řetěz, aspiruje to pro mě na jeden z nej seriálů z produkce HBO. ()

Gulde

Tak tohle vypadá naprosto brilantně. Jakmile jsem o téhle minisérii zaslechnul prvně, hned jsem zpozorněl, protože Černobyl, to je moje. Ta atmosféra je přesně tak stísněná, jak má být. ()

LachtanShows

Zhýralost nejpohnutější politické ideologie zapříčinila největší újmu nejen lidské rase, ale hlavně naší planetě, které to už nebudeme moci odčinit. A Američané nám to teď opravdu silným autentickým způsobem hodlají servírovat v prozatím velmi kvalitní minisérii. ()

kluk z Na

Neskutečně intenzivní zážitek. V podstatě v prvních minutách jsem byl vtažen a jen hltal. Kolikrát se mi až zatajil dech z toho co se tam dělo. První díl doslova dechberoucí. ()

waits

Polodokumentární styl o politice/historii cílí přesně na centra mých filmových zájmů, Černobyl jsem tedy ocenil od první minuty. Velmi strohý, odtažitý styl, precizně vykreslená tíživá atmosféra tehdejšího SSSR a strach a bolest zúčastněných odpovídající vážnosti situace. Velmi dobrý nástup do miniserie. ()

P.J.2

Bože první díl má vše!! Napětí, strach, mrazky v zádech a hlavně tu zkur*enou komunistickou dobu a potřebu nevěřit vlasním chybám a tutlat průsery, serál nastavil laťku ve výšce radioaktivního mračna a jsem hodně zvědav na pokračování. zatím jasná plná palba!! ()