Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiálny text distribútora)

Georgee27

Proč by ne. Dobrý film nabitý akcí a dobrou válečnou atmosférou. Mělo by být natočeno více filmů, které se inspirují příběhy z první světové války. Není to žádný film, kde hrají herci zvučných jmen, ale jejich výkony jsou slušné. Když se nebudete zabývat detaily, jestli se ty a ty zbraně nebo uniformy používaly a že je to hrdinsky americké tak budete spokojeni. Užívejte si dobrého filmu z první světové, přece jenom jich moc není. /70%/ ()

Eluin

Film pojednávající bezesporu o zajímavém konfliktu (moc snímků z 1 sv. války se zase netočí), ale bohužel plný jakéhosi bezkrevného napětí, aspoň tak to působilo na mě... ()

Ombak▼Penari

Vcelku dobrý film, což se pozná i podle toho, že k němu verbal napsal debilní komentář. První světová válka není tak filmově profláknutá jako ta druhá a tak podobný snímek potěší. Tempo celkem slušné, hrdinové sice dost bezejmenní, ale ono to celkem ničemu nevadí, děj se jimi moc nezabývá a jde poměrně přímočaře po zobrazování bojových výjevů a vyhýbá se tím aspoň trochu typickým vatovým dialogům o životních problémech kdejakého zelenáče. Akce je celkem slušná až na otravně epileptickou kameru v některých místech. Jestli to mělo být něco hlubokého o statečnosti amerických hrdinů a hrát na city, tak to se nepovedlo, ale jako válečný výjev to slušně šlape. ()

Faila

Filmů o válečných hrdinech není nikdy málo. Znám i o dost lepší, než je tenhle, ale vzhledem k nižšímu rozpočtu se některé chyby dají odpustit. ()

anitae

Na tv film hodně povedené, ukazující krutosti války...Bible nasáklá krví, střelba hodně zblízka a plamenomet...drsné a podle skutečné události. 3,5* ()

parabellum

Na televizní film určitě vynikající zážitek z první světové války, kterých je jako šafránu, přitom je to veliká škoda. Z omezeného rozpočtu se tvůrcům podařilo vyždímat co se dalo a mohou být na svoje dílko právem hrdý. ()

stanyslaw

Nic proti skutečným hrdinům. Nic proti vojákům, kteří hrdiny být nechtěli, ale stali se jimi tím, kde v danou chvíli byli a co museli udělat. Vše proti těm, kteří parazitují na jejich příbězích pod zástěrkou vzdání holdu. Tento film je praktickou ilustrací toho, jak si Hurvínek představuje válku. Všechna blbá klišé použitá v jediném scénáři už zmínili přede mnou jiní komentátoři. Pro mne jako bigoše polního socialistické armády (pro nevojáky přeložím: pěšáka) bylo utrpením sledovat scény, kdy vojáci v lese v obraně - logicky zakopaní proti směru útoku, v okamžiku útoku vstanou a střílí na útočníky vestoje, pokud možno nekryti za otravnými stromy, které by mohly nepřátelské kulky zastavit. Když je začne masakrovat dělostřelectvo, opět všichni vstávají, aby mohli efektně létat vzduchem po každém výbuchu. Když Němci zrovna neútočí, je nejlepší se jít projít (samozřejmě vestoje a mluvit u toho) do místa, kam už před tím nepřítel předvedl, že dostřelí. Obklíčeni ze všech čtyř stran mají štěstí, že Němci jsou jako obvykle (až na majora, příkladný to vzor všech vojenských ctností, asi proto, že strávil 7 let v Americe) tupí a útočí stále jen z té jedné. Atd. Logické myšlení nebylo použito snad v jediné scéně. V kinech to nedávají, na televizi asi už dneska nikdo nekouká, a pokud to zahlédnete na torrentu, ať vám paprče upadnou, jestli na to kliknete. ()

Biopler

Už začiatok s detailným záberom kamery na golier uniformy, kde sa týčilo U.S., dával tušiť, že viac ako o príbehu to bude o patriotizme. Tak aj bolo, avšak tentoraz až tak mohutne neviali zástavy ako skôr herci v nemeckých táboroch odriekali neskutočné ódy na americkú odhodlanosť a odvahu, na suverénnu nebojácnosť a na fakt, že zaoceánske mužstvo sa nevzdáva a to je niečo čo ešte u žiadneho vojska nevideli... a podobné kraviny. Snímka stojí za povšimnutie hlavne kvôli bojovým scénam, ktoré sú na úrovni, že sa medzi filmami o 1.svetovej vojne určite nemusia tvorcovia za ne hanbiť. ()

cyright

My jsme Američani a jsme nejlepší. Kupředu, zpatky ni krok! Tak i televizní produkce přispěla k ódě na multikulti neohrožené bratry v pruhovaném triku s hvězdičkami místo mozku. S přibývajícími minutami můžete kydat patos vidlemi místo hnoje, ale nakonec se v něm stejně utopíte. Navíc skromný až hluchý přístup televizní produkce atmosféru spíše dusí, než by ji vykresloval a budoval, což platí zejména o poloprázdné hudbě. Na druhou stranu velmi zajímavé téma, velmi zajímavé dobové zasazení a na televizní poměry přeci jen uspokojivě natočené. Tudíž za shlédnutí to stojí. ()

netWoor

filmů z první války je málo. Vytknout se i tomuto dá sice kdeco, ale na druhou stranu to mělo mnohého co do sebe a jen tři hvězdy by mi přišlo nespravedlivé. ()

Zdendin

Většina válečných filmů se zaměřuje na období druhé světové války, proto mě tento snímek zaujal již tím, že jede o válku první. Film diváka táhne do děje od prvního okamžiku. Chvílemi může působit odhodlanost, nebojácnost a skvělé velení obklíčeného praporu, mixnuté s perfektní akcí, jako moc velká AMERIKA. Podle mě jde však o jeden z nejlepších akčních snímků z období první sv. války. … No a holubi přenášející zprávy mezi velitelstvím a odřízlými vojáky, jsou prostě COOL ()

fantomas19

* útok, obrana, držanie pozície * nezmyselnosť vojny, zlyhanie plánov, podcenenie súperov * osobná statočnosť a príklad, poštové holuby, odvaha a hrdinstvo * ()

Tormentor665

Má to skoro všechny prvky válečné sřačky. Přitom to začínalo docela nadějně - generálové posílají prapor na smrt pro vlastní slávu. Je to sice také klišé, ale alespoň s jakž takž poselstvím. To, co se děje potom, už nestojí za popisování. ()

Forsetino

Takhle nějak si představuju válečný film. Vynikající atmosféra, rozumná míra napětí a přijatelná míra akce, dokreslená o příběhy jednotlivců. Divák má celou dobu dobrý přehled o bojové situaci, a tak chápe taktiku praporu v rámci zvolené strategie. Pohledy do týlu nejsou rušivé a naopak oboustraně dokreslují bojovou situaci. Takže tento snímek o Ztraceném praporu;, který vedl major Whittlesey v bitvě v Argonnském lese v severovýchodní Francii, je vynikajícím výpravným válečným filmem! Jednoznačně dávám 5 hvězd! Pozn.: Jediné, co jsem nepochopil, že na holuba, který nesl zprávu o tom, že dělostřelba dopadá do vlastních řad, nepřidali informaci o pozici, kterou pak letecky pracně získávali. A sentimentální slza na závěr z mého pohledu nemusela být. Přesto čest a díky všem těmto chrabrým mužům a autorům snímku, že nám nedávají zapomenout! ()

gicous

Slušný válečný film, který má dobré akční scény. Vzhledem k tomu, že jde o televizní film, tak hlavní zásluhu na tom má asi veterán Russell Mulcahy. Zbytek filmu, jako např. dialogy, postavy nebo výprava už ale za moc nestojí. ()