Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

Saxos

Píše se rok 2024 a ne 2034. Z Higlandera je dědeček odsouzený k pobytu ve zdevastované budoucnosti ve světě pod ochranným štítem. Stačí však jeden kill a je tu z5 náš bojovný mladík. A hned tu je velké láska s hodnou odbojářkou, které není nic divné a hned všechno chápe. Na rozdíl od nás. Asi ta budoucnost. Párkrát se zapojí Ramirez připomínající svým chováním spíše Jamese Bonda než jednoho z nesmrtelných a také záporák generál Katana. Tak nějak v tomhle zmateném guláši se odehrává celý film. Od Queen uslyšíme již jen pár songů. Takže taky žádná záchrana. ()

MartinReno

Ideálny príklad ako pokaziť tajomno zbytočným a ešte k tomu tak nahlúplym vysvetlením. Prvý Highlander bol kultovým dielom, ale táto dvojka započala postupné vykrádanie námetu až do stratena. ()

buchannon

Russell Mulcahy se definitivně zbláznil! Jednička byla vynikající a u toho také mělo zůstat a netočit milión céčkových pokračování. ()

Sunwheel

Neviem prečo scenárista potreboval viac zdebilizovať celé univerzum a vytvoriť rôzne nelogické vsuvky, ktoré vytvorili nesúvislý guľáš školárskych nápadov (viac-menej ignorujúce základy z jednotky). Rodinná zábava sa mení v kŕčovitý súboj diváka s obočím. Posunutie do budúcnosti teleportovalo aj úroveň filmu do céčka. Celé to sem-tam povznáša Sean, ktorý ale nezachráni celkový dojem. Po filme si človek povie ako je možné takto zničiť dobre rozbehnutý svet, v ktorom sa dali vytvoriť viaceré jednoduché, no zábavné dobrodrúžstva. A tým to zďaleka neskončilo... ()

LooX

Větší rozpočet oproti jedničce je na filmu dost znát,ale proč se proboha tvůrci rozhodli ty prachy a dobré jméno prvního filmu utopit v takové blbině??Proč ze zajímavého snímku udělali kravinu schopnou rovnat se céčkovým videofilmům??Opravdu nechápu... ()

Al Kaida

Ubohé, ubohé. Takový přechod z fantasy do sci-fi to chtěl mnohem lepší scénář. To co nám tu tentokrát naservírovali snad bylo napsáno jako nějaký béčkový scénář o osudu země a na poslední chvíli někoho napadlo, že tam zakomponuje Connora McLeoda a dokonce i mnrtvého Ramireze, jen aby do kin přilákali fanoušky prvního dílu. Nebýt vtipného Conneryho, který sice film nezachránil, ale jako jediný mě donutil se dodívat až do konce, dal bych jen jednu hvězdičku za podprůměrnou sci-fi. ()

filiperros

Já vím, že Highlander je jeden z výplodů nekontrolovaného utrácení peněz v hollywoodu, ale samotná myšlenka highlandera má svoje kouzlo, který na mě, co by pěti až desetiletého hošíka fungovalo. ()

dracekt

jenom za toho Coneryho jak nakupuje oblek, nejlepší část filmu a ten forek hledá mě policie všech států ... musím uznat, že zdejší policie nemá špatný vkus, jinak na jedničku nemá ()

Tomulka

Začátek filmu sliboval aspoň nějáké boje, ale pak se to něják nedařilo a nedařilo a nedařilo. A tak celková myšlenka se dosti odchýlila od prvního dílu. ()

zurivymlok odpad!

Na rozdíl od některých jiných fanoušků mě osobně vůbec nezajímalo, odkud se nesmrtelní vzali. Ale genetická mutace by mě přišla mnohem uvěřitelnější než tahle ujetá "scifárna". ()

van Lumineux

Nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal, ale jak jsem zjistil zhruba ve druhé třetině filmu, sledoval jsem Renegade verzi, která napravuje nejhorší nedostatky kinoverze co se týče plotholů, celkové sledovatelnosti a jiných libůstek. Tato verze zcela vyřazuje mimozemskou rovinu příběhu a tím ho činí přece jen stravitelnější. Michael Ironside tento film nazval "piece of crap" a tvrdil, že scénář ("jako by ho napsal třináctiletý kluk") svorně nenáviděli všichni včetně Conneryho. Je to béčko, které je špatné ("So bad it's almost awesome." - Ebert) nikoliv schválně - proto, že by tvůrci napodobovali žánrová klišé a tím je sebevědomě parodovali, ale samozřejmě díky tomu, že jsou v nich tvůrci naprosto zapuštěni a berou je jako nejadekvátnější vyjádření. Nevěřícně proto zíráme na totálně cringe dialogy, Lambertův herecký výron, za který by se nemuseli stydět ani členové ochotnického divadla po obrně nebo McGinleyho pitvoření v roli skrz naskrz opovrženíhodného představitele zkorumpované megakorporace. Trocha toho nudného mečování a pokusů o vtip třeba ve formě Robocop-like TV reklam, které končí tak, že smějeme ne s nimi, ale jim. Uznávám velmi pěkné a atmosferické lokace, hlavně městské scény, jako je třeba okolí Highlanderova souboje s dvěma bizarními létajícími zabijáky z minulosti, budoucnosti nebo odkud. Film se odehrává v docela pěkně stylizované vizi budoucnosti, pokud tedy přistoupíme na tu syrovou béčkovou estetiku přelomu osmdesátek a devadesátek, která v určitých chvílích nepokrytě vykrádá konkrétní scény z Blade Runnera (větrák), což pochopitelně není příliš sympatický tribute, ale spíše wannabe kopie. Podmínkou, která ovlivňuje výsledný dojem, je, zda vám taková estetika přivodí spíše znalecké pokynutí nebo dávivý reflex. Pamětihodné scény ve smyslu "WTF": pološílený Ironside v metru, bitva u generátoru energetického štítu, úsměvné první setkání Highlandera s ekoteroristkou (v tu chvíli už i kroucení hlavou omrzí), Conneryho sebeobětování, změněný hlas zestárlého Lamberta, zčista jasna spadnuvší oběšenec v továrně. Myslím, že kdyby to mělo o něco méně zajímavý vizuál, který alespoň zaujme, nebylo by na filmu nic vyloženě pozitivního. Děj je tak idiotský, že v určitém bodě vznikne dilema, zda vůbec dokoukat. Přesto se vyplatí toto béčko vidět. ()