Hlavnou hrdinkou príbehu je Sam (Noomi Rapace), špička z protiteroristickej jednotky, ktorej je pridelená úloha chrániť mladú bohatú dedičku menom Sarah (Olivia Jewson). Sam svoju rolu pestúnky neznáša, ale len do chvíle, než sa ukáže, že sa niekto sa snaží Sarah uniesť. Spoločne sa dávajú na útek a ak si chcú zachrániť životy, musia o ne bojovať... (dixx)

Acrobat

Slušný feministický film doprevádzaný prízemne nepríjemnou atmosférou, zvratmi, akciou kontaktnou aj vzdialenou a dobre verne rozpracovanou hrou na pozadí. A pritom film navodzuje pocit jednoduchosti, jednotu miesta, pár jázd autom, jeden dom, hotel a to je všetko. Ale veľké miliardy lietajú a jediný kto si ich nevšíma je Noomi, ktorá priam katastrofálnym zjavom (hlavne účes) hrá o dušu a v scéne v hoteli pri súboji patrí medzi špičku. Zoe sa snaží nebyť puťka odvedľa, no miestami do tej role padá... Ostatní ako je u NEtflixu zvykom, sa mihnú krátko, ale s o to väčšou rolou v priebehu deja. Príjemne pôsobí taktiež zasadenie deja do Severnej Afriky. Na malom a lacnom priestore má film čo povedať a často to robí aj úderným a dostatočným spôsobom. (videné 28.5.2019, BDrip) ()

PedroPo

Velmi, velmi, velmi těžce uvěřitelné. A fakt nemyslím, že by si ženská bodyguard neporadila s tolika chlapi. Prostě to dramaturgicky drhne a snaha o to odhalení v posledních 10 minutách moc nevyšla. Škoda. ()

bearmeedek

To natočila ženská? O to víc je to podhodnocené. K filmu mě přivedla Noomi Rapace. Něčím mě přitahuje, ale nevím čím (láska to není). Úvod bylo stokrát viděné béčko a byl jsem připraven vydržet kvůli Rapace. Pak přišel hlavní děj a akce, která sice taky nebyla originální, ale určitě dobrá (a o to jde) a taky jinak podaná, a to asi bude ta ženská ruka na velitelské židli. Akce mě bavila a nemám zájem přemýšlet, kde to bylo nelogické a nereálné. Noomi si, jako už někdy předtím, urvala celý film pro sebe a šlo jí to sakra dobře. Exotické lokace byly bonusem. A u nás je uváděno pod názvem "Příliš blízko". ()

Shitonit

Close je docela pecka, protivnej, ultraprotivnej megabohatej spratek nasranej na celej svět, versus do detailu propracovaná postava Sam, kterou brilantně ztvárnila Noomi. Film pro každou příležitost, napínavej, z prostředí který dokonale upoutává pozornost mé maličkosti. ()

BFG2000

Noomi je zkrátka parádní a klidně sama utáhne celý film a to toho nemusí ani moc namluvit. Za mě super. Je to uvěřitelné, špinavé, drsné a Noomi - zkrátka paní herečka.  100x lepší než ujetý Bourne nebo kraviny ala Green Zone. Nevěřte zdejšímu podhodnocení. V rámci žánru je to špička. ()

papadoce

Poslednú dobu mi to vychádza pomerne často na film s Noomi. Nejde o zámer, ale ona točí filmy, ktoré sa mi páčia. Tentokrát hraje opäť drsňačku v uniforme. Film má ihneď ostrý začiatok zvládnutý na výbornú a čo je pre mňa nesmierne dôležité, má prekrásnu pieseň počas úvodných titulkov. To ma vie vždy dostať do atmosféry a naladiť na ten správny filmový tón. Poviem vám, ten luxusný domček s vlastným stádom danielov, to je iná káva. To musí byť človek aký majetný na toto. Noomi má krásne ploché bruško, ktoré jej ticho závidím, ale asi nie je zadarmo. Stojí to pot a slzy. Ale poďme k filmu. Práve kvôli takýmto rolám sa musí držať vo výbornej fyzickej forme. Samotný námet nie je nijako originálny a treba na rovinu povedať, že filmovú dvojku bodyguard/teenager si už strihlo nespočet hercov. To podľa mňa nie je dôležité. Hodnotiť vysoko len originálne nápady, keď trh je zaplavený miliónmi filmov nie je správne. Podľa mna treba hodnotiť, ako sa s tým vysporiadali tvorcovia po kvalitatívnej stránke. Musím povedať, že chémia medzi nizúčkou Noomi a krásnodlhonohou Sophie funguje od začiatku. Navyše tieto dámy dopĺňa aj tretia nemenej krásna žena Indira Varma a tiež jej rola sedí ako uliata. Babské obsadenie mi v posledných bijákoch vyhovuje a celkovo sa mi páči tento trend. Je to taká rovnoprávnosť v praxi, ktorá mi ale úplne dáva zmysel. Akčné scény boli natočené s citom pre plynulosť, žiadne bohapusto šokujúce strihy, dobrý zvuk. Asi najväčšiu výtku mám ku zbytočnému osobnému konfliktu medzi babami, skrz dieťa a dôveru. Príbeh to nepotreboval, respektíve nie takto silene. Inak sa mi to celé páčilo ako väčšina Noominých filmov. Uveril som jej každú slzu. V slzách je pravda. Finále nebolo oslnivé a ani jeho prevedenie, ale na spokojnosti mi to neubralo. 70%. “How you feelin’?” “Pretty shitty.” ()

johnsnow

začiatok super, potom to kus upadne ale stále sa to dá kukať a súboj v nádrži s rybami je peckovka ale záverečná pasáž je jak keby na kolene narýchlo zbuchaná. Ale Rapae to ide v akcii a Nelisse polahodí oku. Za silné 3* ()

flying_fish

Tri hvezdicky, protoze na ceske pomery slusna akce, jen par otravnych klise a hlavne Noomi tyto role opravdu jdou. Ocenuji, ze tento film je teprve tretim pocinem reziserky a tocila ho zajimava baba :), myslim, ze nam jeste ukaze neco pekneho. Talent tam je a v hlave to ma srovnane. ()

Kushina

Celkem ucházející akčňák na druhou stranu nenabízí nic nad čím bych řekl "wau" a celou dobu se nějak tak táhne, zápletka minimální, překvápko taky žádné... Spíš nuda od Netflixu. 50% ()

veverysiak

Noomi je taký Bruce Willis v sukni, furt ju len bijú a na konci filmu vyzerá ako dlážka na bitúnku, akurátže Bruce je aj humorista, takýchto búchačiek a typologicky rovnakých hrdinov/hrdiniek máme za posledné roky požehnane, toto tu však občas stráca logiku aj zrozumiteľnosť, takže 35%. ()

TesterX

Něco tomu napříč jednotlivými úrovněmi vždycky trochu chybí, ale jako kompletní balíček je to solidní napínavá jednohubka. ()

Ondrew

Mam rad Noomi Rapace, no myslim, ze v Close mala prilezitost prejavit sa maximalne na 50%. Cely film zavana (prinajlepsom) priemernostou a rovnako vyzera aj dej, ktory je, zhruba od poloviny, totalna tragedia. Trapny zaver je uz len klasickou ukazkou toho, ako filmu zatlct klince do rakvi. Jedna projekcia mi bohate stacila. 40%. ()

Pavlo

Film, ktory je na vrcholu v zaciatocnych minutach a potom uz len klesa a klesa - pribehovo, postavami, logickostou, atd. Skoda takeho potencialu. V poslednej dobe je to vsak neduh vacsiny podobnych filmov - chcu hrat na vsetky fronty a nejako to vo finale nefunguje. Mali by si vybrat - bud budu akcne bez vyraznejsieho zapojenia mozgu (perfektny Taken) alebo od zaciatku s minimalistickymi, ale to prepracovanejsimi akcnymi scenami, ale hlavne s chytrym dejom a rozpravanim ako napr. Unlocked. ()