Hlavnou hrdinkou príbehu je Sam (Noomi Rapace), špička z protiteroristickej jednotky, ktorej je pridelená úloha chrániť mladú bohatú dedičku menom Sarah (Olivia Jewson). Sam svoju rolu pestúnky neznáša, ale len do chvíle, než sa ukáže, že sa niekto sa snaží Sarah uniesť. Spoločne sa dávajú na útek a ak si chcú zachrániť životy, musia o ne bojovať... (dixx)

Morien

Je to takový typický debut, což znamená, že je tam příslib, hlušina a spousta věcí nedává smysl, ale... girl power. Noomi Rapace je smrtící stroj a Indira Varma je ďábelská bohyně. (Nicméně vlastně filmu musím udělit černý puntík za to, že si myslí, že když natočí postavu, jak drží zapálenou cigaretu, že to něco znamená. A tahle vyprázdněná berlička je tam použitá hned několikrát.) ()

Enšpígl

Tak jsem neodolal a hodil jsem si ještě jeden film s Noomi a když jsem se někdy nepotkal s logikou filmu, musím říct že film si docela dlouho drží tempo a napětí a Noomi tyhle role drsňaček prostě sluší. ()

tron

Dobrý rozjazd, slušný stred, ale posledných 20 minút prekvapivo nudných a v podstate úplne neakčných. Okrem zvláštneho finále-nefinále tomu nepomôže ani scenár plný predvídateľných klišé zvratov a pár absurdne nerealistických scén. Tým šéfuje pasáž, v ktorom sa Noomi pokúša zabiť zabijak, stačilo by, kebyže ju behom sekundy zastrelí, ale hlavná hrdinka samozrejme nesmie zomrieť a tak ju začne všelijako čudne biť, pokúšať sa znásilňovať a neviem, čo všetko ešte, čím jej dopraje dostatok času k tomu, aby zabila ona jeho. Wtf? Plusom je fajn drsná akcia, relatívne exotická výprava a ústredná ženská dvojka Noomi Rapace/Sophie Nélisse (aj keď Sophie vôbec nevyzerá na svojich reálnych 19, skôr na 35). ()

choze

Akční thrillery s Noomi můžu, i když to nebývají kdovíjaké jízdy. I tady je Noomi uvěřitelná a sympatická drsňačka a má tu dva krátké badass momenty, ale scénář i režie jsou bídně nevýrazné, přitlačil bych na tempu, dialozích i akci. Je smutný, když těsně před natáčením finále dojdou prachy jako tady. Zapomenutelný, velmi průměrný akčňák. ()

Gilmour93

Variace na Osobního strážce, ve které se nezpívá, Whitney Houston je bíla a Kevin Costner žena. Noomi Rapace představuje takový ten typ, co otvírá lahváče okem a postupně se sbližuje s chráněným objektem v podobě zpovykané teenagerky, nicméně v emoční rovině Close vůbec nefunguje a stejně tak je daleko od nějakého nadstandardu v rámci akčních sekvencí. Borky s cigárem čurající ve stoje na mužský šovinismus mají nyní zelenou a já pevně věřím, že se brzy natočí film, ve kterém Keira Knightley bude dělat bodyguarda Hafthorovi Björnssonovi.. ()

Spiker01

Nalákala mě první fotka s Noomi Rapace při akčním momentu a neodolal jsem, zvláště, když to Netflix servíruje až pod nos. Výsledek taková pecka není, vlastně je to úplně standardní příběh s jakžtakž akcí, co rychle uteče a nestihne nudit. Lehký nadprůměr, který jsem si naservíroval hlavně kvůli mé oblíbené herečce, která bude doufám další z těch, co se na Netflixu etablují (Malkovich jistě dá nějaké rady). A Sophie Nélisse je alespoň pěkná. ()

D.Moore

Velmi solidní film, který ale určitě neměl být, a tak ani není akční, ačkoliv v něm takové scény jsou - ne ovšem proto, aby ohromily choreografií či surovostí, ale výhradně proto, aby někam posunuly postavy. Všimněte si, že po každé přestřelce / bitce / potyčce se hlavní postavy o trochu změní. Postupně se tak sbližují, divákovi přirůstají k srdci a vůbec nevadí, že hrdinčino "tajemství" není nijak překvapivé a ani zápletka nepřetéká originalitou, protože Noomi Rapace zkrátka hraje na sto procent a věříte jí všechen vztek i každou slzu. A o to, myslím, právě šlo. ()

mzss1

(74%) CLOSE, který je hodnocen průměrně mě zaujal víc než bych čekal. Na hodnocení ostatních mi nikdy nezáleží. Filmy si vybírám dle svých požadavků apod. O pecku se nejedná, ale v rámci možností netflixu a rozpočtu si nemůžu moc stěžovat. Je to takový akční thriller, který má dobré lokace, skvělou Noomi Rapace, drsnou a realistickou akci, kdy N.Rapace bojuje o holý život atd. Úvod je krátký, ale dobrý. Ani poté nezačne tempo nijak výrazně upadat. Zezačátku mi vadila ta rozmazlená bohatá holka, kterou N.Rapace měla za úkol chránit, ale pak si mě víc získala. Mělo to dost napínavých chvil. Takže jsem nakonec fandil jak té holce tak hlavní akční hrdince. Akční momenty jsou opravdu dobré. Finále je už takové všelijaké. Z vyděšené bohaté holčiny se stane odvážná bojovnice a úplný závěr je takový moc urychlený. Takže nedostatky to má, ale ty mi zážitek ze solidního filmu rozhodně nesebraly. Palce nahoru a to především za skvělou Naomi a osobní, drsnou, krvavou, nekompromisní akci, kdy Naomi krvácela a bojovala ze všech sil – což asi slovně přeháním, ale já to tak ve sledování tohoto snímku vnímal a prožíval. ;) ()

silentname

"Close" je podľa mňa v pohode spracovaný béčkový akčný thriller. Dokonca musím povedať, že sa tu objavilo pár slušných prekvapení, ktoré mi jemne zamotali hlavu. Má to nápad a vie si ho na konci celkom obhájiť. Hovorím celkom, lebo logicky tam pár veci nedáva žiadny zmysel. Nebudem rozoberať, lebo by som išiel do spoilerov, ale myslím, že na konci si ako diváci pár otázok položíte a nebudete v nich vidieť moc logiky. Noomi Rapace je podľa mňa veľmi šikovná a vie si svoju hlavnú rolu obhájiť. Funguje podľa mňa dosť dobre a nebojí sa miestami dostať aj pár do tela. Sophie Nélisse som najprv skutočne nemusel, no akonáhle sa začne akcia a bude mať pár dialógov, tak sa veci trošku zmenia. Najprv ale fakt pôsobila ako rozmaznané decko. Problémom filmu je podľa mňa aj fakt, že zakončenie reálne tomu trošku chýba. Možno by to chcelo ešte pár minút navyše, aby sme videli pár vecí, ktoré sa vo filme hovorili a mohli na ne dostať odpoveď. Minimálne by to potom dalo viac zmysel. Na jedno pozretie je to podľa mňa celkom okey a aj si myslím, že stojí za pozornosť diváka. Nie je to ničím moc výnimočné, ale ako jednoduchý akčný thriller to stačí. Ak ste zvedaví, čeknite si to... nemyslím si, že zabijete pri tom nejako moc času. Hodnotenie: B ()

SeBig odpad!

Další prožití nudy s nesympatickou, rádoby drsnou držkou v hlavní roli, která mi byla úplně ukradená a jen jsem počítal čas, kdy to hodlá skončit. ()

Marze

Ženami hnaný akční thriller s násilnou grafikou a jazykem. Close vypadá jako mnoho DVD filmů, které převažovaly v roce 2000. Intenzivní, psychicky náročná podívaná se spoustou klišé. Je to takový zmatečný film, který začal s dobrým záměrem, ale na konci jeho natočení nedávalo moc smysl. ()

Arsenal83

Neviem, kto je Sophie Nélisse, možno sa v budúcnosti stane známou, ale z tohto filmu som si zobral len toľko, že je to bordelárka a dobre vie fajčiť, cigarety samozrejme. Noomi Rapavá zas svoj štandard nepoprela, zas mala dojebanú tvár ()

honajz

Ženská natočí akční film s akční hrdinkou, holkou jako obětí a babou jako záporákem. A vypadá to podobně, jako kdyby Věra Chytilová natočila akční film se Simonou Babčákovou jako drsnou snajperkou a rambicí, která ochraňuje Naďu Konvalinkovou před zlou Tanyou Graves. Navíc Noomi je držka a babochlap, holka, co hraje oběť, je tlustá jak prase, a celý ten film je nejen nelogický a v mnoha scénách nesmyslný (třeba padouši přepadnu dům a Noomi je jasné, že ovládli vnitřní ochranný systém, přesto pošle jednoho člena ochranky do velína, i když jí musí být jasné, že ho tam posílá zbytečně a na smrt. Nebo jdete po holce, kterou chcete unést, předními dveřmi, ale otevřete přitom i rolety okna, aby mohla utéct. Atd. Těch nesmyslů je tam hromada.) a hlavně bez nadhledu. celé se to tváří vážně jak poslanci před kamerou novinářů, a přitom je to totální debilita, ke ani ta akce není nijak zvlášť slušně natočená. Yi-pi-yaa-yey, motherfuckers. ()

Morholt

Noomi Rapace jako budyguardka bohaté dědičky, které hrozí nebezpečí únosu. Prostinký scénář podle jasně dané šablony, ale to by ani tak nevadilo, kdyby film netrpěl nezvládnutou akcí. Sice se tu našlo pár povedených momentek, ale celkové pojetí si žádalo víc. Nicméně je tu Noomi, které tahle poloha sedí, Indira Varma mě baví dlouhodobě a zvyknout se dá i na hysterčící Sophii Nélisse. Film má i jakés takés tempo, které si dokáže udržet po celou stopáž, takže celkově to ten průměr dá. 50% ()

Ellmariachi

Noomi Rapace. Na tuhle dámu si budu muset lehce posvítit, protože ukázala, a ne poprvé, že za to vzít umí. Konečně ženská jako řemen, které tu akci naplno žeru. Tady se jede na klasickou notu. Noomi je ochránkyní mladé holčiny, která působí všelijak, ale na svou stranu si vás nakloní. Proto oběma dámám budete držet palce. Občas je to přitažené za vlasy a doporučuji přemýšlet co nejméně, proč postavy jednají tak nebo jinak. Děj celkově je ale fajn a když se mluví dává to smysl. Při scéně v hotelu na posteli jsem si mimochodem vzpomněl na první Taken, kdy taťka Bryan uděluje dcerušce poslední pokyny před únosem. Film si od úvodu drží slušné tempo a jen občas poleví. Sympatické postavy, lehounký zvrat na konci a máme tu slušné překvapení za 75 procent. ()

dyfur

.....Naomi Rapace ako vždy presvedčivá,ale tentokrát nemala moc o čom presviedčať vzhľadom na slabý scenár - naivný,nejasný-zavádzajúci - vzťahy macocha versus dcéra....dalo sa,ale skôr podpriemer.... ()

Streeper

Krásný hodinu a půl dlouhý akcí nadupaný thriller, který nestačí nudit. Kvůli tak krátké stopáži trochu utrpěl děj, ale není to zase tak hrozné. Možná místy trochu uspěchané, ale je tam krásně vidět ten vývin vztahu mezi Sam a Sarah po každé akci. Vždy si jsou o něco blíže, Noomi Rapace je skvělá herečka pro tyhle bezpáteřní/robotické role a pro akci se doslova narodila. Moc mě to bavilo. zvrat ve filmu jsem vůbec nečekala, celou dobu to ukazovalo jednosměrně na jistou osobu, proto jsem byla pravým viníkem opravdu překvapená. ()

bourec

Docela se potvrdilo jak místní hodnocení,tak i moje očekávání kvalit tohodle snímku.Točila to baba,a jelikož ženskejch ,který maj páru točit filmy od podlahy je opravdu poskrovnu,tak je to jen slabá limoška s dost neumětelsky natočenou akcí,která prostě človíčka jako sem já nomohla přikovat k židli.Škoda.40%. ()