Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

Kudly4

Po cca půl roce, opět zvedám oba palce !! Naprosto parádní Hororová podívaná. Každý příběh byl super, ale co mě naprosto odrovnalo, byla scéna srážky s autem a následné pokračování  v nemocnici, tady jsem skoro nedýchal. Naprostá spokojenost, výborná, depresivní atmosféra, výborné obsazení, brutální Gore, jasných pět * !!! ()

silentname

Opäť tu máme na konte ďalší zaujímavý hororvý klenot, kde človek môže s nadšením pozorovať všetko, čo sa naokolo deje. Alebo teda by som skôr povedal... skoro. Myslím si, že záver čiastočne napravuje reputáciu úvodu, ale nemyslím si, že je to úplné. "Southbound" nie je ani tak poviedkový film ako by som skôr povedal, že prepojené cesty medzi jednotlivými udalosťami. Tak ako sa pretínajú cesty na našom plagáte, tak rovnaké je to celý čas vo filme. Poďme si teda porozoberať jednotlivé poviedky (ak ich teda tak môžeme nazvať) "The Way Out" je podľa mňa veľmi slabé otvorenie a v prvom momente som mal obavy, či ma zvyšok filmu bude baviť. Nič nie je dokopy vysvetlené, len udalosti sa dejú a človek nechápe na čo sa vlastne pozeráme. Ako som už naznačil, tak záverečná časť filmu to objasňuje, no k tomu sa dostaneme neskôr. Samé o sebe to nefunguje, keď si dáme posledný príbeh ako prvý tak potom tam už človek chápe o niečo viac. Ale aj tak nemôžem povedať, že by som bol z videnia tejto časti nejako nadšený. Dúfal som len, že to bude lepšie. Návrat k benzínke s motelom a bytosti, o ktorých sme nevedeli nič ma absolútne nebrali. Potom následuje "Siren" kde sledujeme dievčenské jazzové trio, ako sa im rozhodne pomôcť veľmi "milá" rodinka keď pichnú pneumatiku na svojej dodávke. Táto časť je skvelá. Veľmi dobre buduje atmosféru, celý čas premýšľame čo sa bude diať a cítime, že niečo nie je v poriadku. Sadie sa mi páčila ako postava a aj jej premýšľanie je opodstatnené a dáva mi to zmysel. Neviem síce čím boli jej kamošky tak zmanipulované ale funguje to skvele. Nasleduje "The Accident" kde mladý muž Lucas zrazí ženu svojim autom a je rozhodnutý jej pomôcť. Pre mňa osobne najlepšia časť. Opustená nemocnica je fantastická, hlasy v jeho telefóne ma tiež výrazne berú a celé to má skvelý temný a súčasne veľmi realistický nádych. Najlepšia je asi scénka so zlomenou nohou. To ma fakt dostalo. A musím priznať, že aj zakončená je skvele. Celý tento segment je u mňa pecka. Potom pokračujeme v poviedke "Jailbreak", ktorá je u mňa tak trošku mix. Nie úplne som pochopil čo sa vlastne dialo a o čo tu poriadne išlo, no na druhú stranu je to vizuálne spracované veľmi dobre a aj to má celkom nápaditú atmosféru. Možno som len čakal, že jej vybudujú o niečo viac. Ale postavy a herci sú tu dobrí a ťahajú to celkom hore. Takže pre mňa pozerateľné a okey. No a nakoniec tu máme "The Way In". A už som aj povedal vyššie (bez toho, že si myslím, že ide o spoiler), že sa dozvieme trošku viac z prvej poviedky. Funguje to dobre, no jediné čo ma skutočne vytáča je maximálna priehľadnosť. Každý, kto len trošku rozmýšľa nad filmami pochopí kam to bude smerovať a čo z toho vyjde najavo. Dáva to ale zmysel tomu, čo som videl predtým v "The Way Out"? Podľa mňa nie. Stále neviem čo to boli za tvorovia čo ich prenasledovali, aj keď som mal už aspoň trošku predstavu a stále mi to nevysvetľuje, prečo bola zamestnankyňa pumpy tak pokojná, keď sa trikrát dostali na to isté miesto. Takže celkovo je to pre mňa tiež trošku mix. Zhrnutie bude teda nasledovné. Je tu skvele vybudovaná miestami atmosféra, temná stránka filmu je skvelá a aj myšlienka je skvelá. Doporučujem vidieť fanúšikom hororov, no myslím si, že to mohlo byť ešte aj trošku lepšie. Napriek tomu ale hovorím za seba, že som spokojný. A končím svoj asi doteraz najdlhší komentár.Hodnotenie: B+ () (menej) (viac)

PetrPan

Násilí, útěk, gore, nemocnice, krev, město, zlo, poušť, psychopat, kapela, antologie a zejména pumpa! Tagy Southbound charakterizují naprosto skvěle, pro lepší nepochopení se vydejte na jih! ()

korbitch22

Očekávání blya určitě mnohem větší, hlavně po prvních pár recenzích místních hororových nuru.Jenže Southbound je další více či méně nelogická chujovina pod kterou si můžete představit spoustu věcí.Takové zamotanější Interstate 60, kde dálnice slouží jako jakýsi očistec pro hříšníky a zkouška pro ty, kteří mají ještě naději.Chvilku to na mě působilo jako díl Krajních mezí nebo některá z epizod Neuvěřitelných příběhů.Na jedno mrknutí dejme tomu, ale při další projekci by asi šla * dolu.50%. ()

heyda

Hororově jeden z nejsilnějších zážitků posledních let, o tom není sporu. Ale co ten příběh??? Totální úlet, nic se ve filmu nevysvětluje a logiku už vůbec nehledejte. Kdyby si dali tvůrci práci s dějem a logičností jednotlivých scén, mohli jsme být svědky hororu, který nemá široko daleko obdody. 60% ()

honajz

Začátek docela navnadil, vypadalo to na zajímavé téma o zatracených duších, možná nějakém očistci, ale pak se to celé zvrtlo dalšími povídkami. Nic nebylo vysvětleno, strašení je zde pro samotné strašení, morbidní hnus ("operace") je tu prostě jen sám pro hnus. Nic nedává smysl, a to málo atmosféry, co to stihlo nachytat v úvodu nebo během cesty opuštěným městem, to zase rychle ztratilo všemi těmi wtf scénami o ničem a bez pointy nebo vysvětlení. V podstatě vám stačí vědět, že vše je tady vlastně jen proto, aby "normální" lidé co nejrychleji zhebli, nic víc, nic míň. Je to ale škoda, pár náznaků zajímavého hororu zde bylo. A o Carpentera se to tedy neotřelo ani zdaleka. ()

JASON_X

Nejzajímavější mysteriózní softhorror za posledních x týdnů, nebo spíš měsíců. Kdybych měl škatulkovat, řeknu třeba něco jako "bizarnější variace na Twin Peaks", nebo "drsnější verze X Files". Říznuto ještě navíc sektařinou, scifárnou, možná Lovecraftem... Námět a scénář za pět, o tom žádná. Jen musím udělit pár mínusů za pár drobností: Vadil mi jednak občasný hlas vypravěče (dost nevhodně narušoval atmosféru), druhak mě štvala špatná kamera. Jinak bych dal z fleku za pět, neotřelosti si cením. ()

Morholt

Undergroundová záležitost o zapadákově, do kterého se rozhodně nechcete dostat. Jednotlivé povídky rozdílné kvality (žádná není vyloženě špatná) fungují jak samostatně, tak dohromady, vizuál je víc než slušný a výhrady nemám ani k hercům. Pokud bych měl některý z příběhů vypíchnout, tak by to byl asi závěrečný home invasion, který má všechno, co k dané tématice patří a hodně se mi líbila nemocnice. Solidní práce. 70% ()

oLí

Vodsejpá to, hudba místy fakt jak od Carpentera, ale zase bych to nepřeháněl, 6/10 stačí, nic zapamatovatelnýho to teda fakt není. ()

Litsarch

Upřímně, je to spíše thriller s hororovými prvky, než horor, ale čert to vem. Velký klad filmu je, že od první vteřiny se něco děje. Klasický hororový neduh "půl hodiny se budeme koukat vatu (než někam přijedou apod.), než se něco začne dít" je pryč a divák je hned hozen do neznáma. Jsem rád, že se nesplnilo mé očekávání a jednotlivé povídky nejsou zde stylem, jako třeba ve V/H/S/. Naopak návaznost je skvěle plynulá a vsadím se, že polovina lidí si ani neuvědomí, že začala další povídka. K atmosféře není co dodat. Od začátku do konce film diváka udržuje v permanentním napětí, kde není chvilka na oddych a mozek pořád pracuje. Potěší dost originálních věci, ale naopak zklame několik klasických hororových klišé. Bez nich by film byl prostě skvělý. A osobně mě mrzí neobjasnění těch oblud. Aspoň tedy já jsem nepochopil, co jsou zač. Škoda, protože ty obludy jsou naprosto super. Celkově jsem ale dosti nadšen, ale k úplnému jásotu mi přeci jen něco chybělo. 4/5 ()

maddy

Ako napísal J*A*S*M, Southbound je „povídkový film, který vlastně ani není povídkovým filmem.“ Je to taká prechádzka amerických zapadákovom, v ktorom sa v každom kúte dejú nejaké bizarnosti. Mám však pocit, že formát klasického poviedkového filmu by Southbound pristal omnoho viac. Síce tu je ústredná téma všetkých príbehov, ale keď už Southbound nebol natočený ako klasický poviedkový film, ale ako ucelený film, tak by som privítal bližšie prepojenie jednotlivých segmentov. V tomto podaní totiž jednotlivým príbehom chýba akákoľvek pointa a nie sú ani nijako výraznejšie dejovo prepojené medzi sebou, respektíve prepojenie prvej a poslednej mi nestačí. Minimalistický hudobný motív ala Carpenter je fajn, ale aj to už začína byť v indie hororoch trochu prvoplánový ťah, veď za poslednú dobu sme to počuli v It Follows alebo The Guest. Samotným príbehom sa síce nedá nič výraznejšie vytknúť (snáď okrem predposledného s hľadaním sestry, ktorý sa javí akosi zbytočný), niektoré sú správne brutálne (ten v nemocnici), všetkými sa tiahne jednotná atmosféra a aj po technickej stránke sú veľmi slušné natočené (taká zrážka autom), no môj hlavný problém so Southbound je, že by chcel pôsobiť ako niečo kompaktnejšie oproti iným antalógiam, no to sa mu darí iba tak z polovice. CELKOVO: 3* (6/10) ()

kaylin

„Southbound“ je celkem příjemný povídkový film, který se vyznačuje tím, že je velmi dobře natočený, a to ve všech ohledech. Má velmi dobré triky, kvalita obrazu je skvělá a ani herecky to není špatné. Dobře se na to dívá, ale ani jedna povídka mi nepřišla taková, abych si ji pamatoval nějak více. Na druhou stranu, to vznášející se monstrum je skvělé a zapamatovat se určitě dá. ()

stration

Výborně natočené příběhy, které jsou nejenom dobře natočené, ale i dobře vymyšlené. Celou stopáž nemáte čas se ani jít vyčůrat a jenom se těšíte, jak vás následující minuty překvapí, potěší a zmasakrují. Triky jsou tak akorát, gore perfektní a ke všemu vyhrává nadupaná hudba. Opravdu jsem si to hrozně užil a po dlouhaté době mám chuť si tuto pětihubku pustit znovu. Doporučuju všem hororovým nadšencům. Letos toho moc lepšího k vidění vážně nebylo. ()

TheDon

To ,co člověk vidí v prvních pár scénách, zdálo se být docela nepochopitelný a z kontextu vytržený. Jenže to bylo tak grandiózně napsaný a nádherně se to na konci uzavřelo, k naprosté spokojenosti každýho normálně myslícího a chápajícího diváka, mezi který se s hrdostí od včerejška počítám. Po mým propuštění z psychiatrické léčebny se statutem : není nebezpečný sobě ani okolí, si konečně začínám myslet, že jsem normální. A teď k filmíku, bylo to mocinky kůlový, goreček, rituálečky,nemocničky, nehodičky a kaktusáčci, ze kterých sem měl husinečku až na prdelečce. Žuzumalina filmíček ! 80% P.s.: trošku mi dneska mrdá..... ()

Havaj8

Hororový povídky, který jsou prej propojený. Mě to tak úplně nepřišlo, nedávalo to žádnej smysl. Kdyby rozvinuli každej ten příběh trochu víc do hloubky a pak aspoň dva nějak propojili, tak možná. Ale takle to bylo hrozný. Jediný co víme, že to bylo městečko podivínů. Najde se tam pár lepších scének, ale jako celek se to nepovedlo. ()

bourec

Takhle to dopadá,když chce bejt někdo originál za každou cenu.Ty lehce se protínající povídky jsou všechno možný,jenom ne smysluplný,vlastně si pod tim můžete představit kde co.Nebavilo.30%. ()