Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (30)

Epizoda 7 (2021) (S03E07)

Slýchal jsem, že slzy u konce série udrží jen opravdový necita a zvěsti nelhaly. S obrovskou nejistotou jsem tenhle díl zakončoval se silně zamlženýma očima. A zaťatými pěstmi, aby vše neskončilo tak, jak naznačil závěr předposlední části. ()

Epizoda 8 (2021) (S03E08)

Nebudu chodit kolem horké kaše, třetí sezóna se pyšní silnými momenty, nejsem s jejím zakončením ale tak spokojený, jako jsem byl loni s předchůdcem a posledních pár minut jsem čekal mnohem lépe splácaných dohromady. Tady se jen na rychlo uzavřelo pár linek a světe spekuluj si zas nad tím, jestli na to ještě navážeme nebo už nebudeme muset, že jo. ()

Epizoda 1 (2023) (S04E01)

Po 2 letech vyvstává víc otázek než odpovědí, proto chápu zdejší procentuální propad, i tak jsem se ale v mnoha momentech rád vrátil do vibes nejodvážnějšího seriálového koně Netflixu a rozhodně na té poslední trati jedu dál. ()

Epizoda 2 (2023) (S04E02)

Je bohužel trochu cítit, že už se u některých postav dojíždí na setrvačnost a ztěží se pro ně stále udržují tak poutavé linky jako v začátcích, a tak tím trpí celkový dojem ze seriálu. Ale doufejme, že se to ještě změní. ()

Epizoda 3 (2023) (S04E03)

90 % epizody o nezáživných karikaturních postavách, co tu nikdo nechtěl a co pro seriál naprosto nic nepřináší a zbytek nastavovaného dramatu, abychom se mohli narychlo vrátit do toho dramedy, které jsme tak milovali. ()

Epizoda 4 (2023) (S04E04)

Ruby na hrad! Tahle postava prošla nejlepším vývojem a teď pro ní chovám ty největší sympatie. Už teď se bojím konce seriálu. ()

Epizoda 5 (2023) (S04E05)

Největším problémem nejsledovanějších děl Netflixu tkví v tom, že v nich mají potřebu až moc okatě propagovat nejkontroverznější témata soudobé společnosti s ignorancí toho, že ne každý je v téhle kadenci snadno snese. Nejsem homofob, nesoudím nikoho na základě jeho odlišností, ale taky nejsem ready na to, aby se k přehnané extravaganci touhle cestou podněcovali čerství teenageři, co zrovna Sex Ed sledují a v nichž můžou zdejší odlišní vzbudit revoltu vůči nastavenému systému. A to já v téhle řadě vidím bohužel na každém rohu. ()

Epizoda 6 (2023) (S04E06)

Nejen pro geniální písničku With Or Without You, ale hlavně pro všechna ta dojemná shledání těch, kterým tvůrci doposud podsekávali nohy, ač bylo jasné, že jejich vztah rozhodně není u konce. Jsem rád, že se na ty “vedlejšáky” nezapomnělo a emoce se konečně zase dostavily. ()

Epizoda 7 (2023) (S04E07)

Propojení všech postav dohromady přinesl už pohřeb, teď se ale dostávají do popředí jednotliví démoni všech zúčastněných a trochu se dostáváme pod kůži i zprvu fakt nadbytečných nováčků. Těm jsem osobně z mnoha důvodů nepřišel na chuť ani teď, stále seriál v tomto ohledu ztratil svůj punc dokonalosti, ale vše se, zdá se, uzavře tak, jak bychom si všichni nejradši přáli. ()

Epizoda 8 (2023) (S04E08)

Ani jsem u závěrečného dílu nekoukal na stopáž, ani během sledování na hodinky, až teď mě vlastně (ne)překvapuje, jak dlouhý na poměry Netflixu byl, aby stihl uzavřít všecky rozjeté linky. Ještě pár dní mi budou sympaťáci jako Jackson fakticky chybět, jsem ale rád, že se utnulo ne v nejlepším, ale stále v tom snesitelném a že se ze Sex Ed nestane to, co třeba ze španělské Elity. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)