Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (30)

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Jedu kvůli jistým členům rodiny, co tu čest ještě neměli, seriál znovu a je znát, že ty začátky mohly kdekoho odradit. Ale všichni hlavně druhé řady znalí víme, jaká kanonáda emocí to potom bude. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Upřímně se ani není čemu divit, že mi při prvním sledování trvalo loni první řadu dokoukat více jak půl roku, prvních pár epizod je až ztřeštile bizarních a neděje se v nich nic, co by neocenil nikdo jiný než diváci stejně staří jako zdejší protagonisté. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Epizoda s dost nepříjemným poselstvím, které ale bohužel opravdu hýbe skutečnou společností. Veškeré ty nechutnosti a bizarnosti, kvůli nimž tu někteří hážou nízká hodnocení, jsou tak reálné, až se ani nehodí do komediálně zaměřeného seriálu. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Odpočinkovější a zároveň poutavější seriál snad Netflix ještě nevytvořil. Nechápu, co mi trvalo tak dlouho na tom, abych tu lepší polovinu konečně dokončil. ()

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Duo Otis a Ola mi nepřijde vůbec sourodé, snad se to v sezóně 2 nějak změní. Každopádně každým dílem přicházím na lep jinak superotravnému Ericovi. ()

Epizoda 8 (2019) (S01E08)

Kdyby seriál neměl už tak dlouho oznámenou navazující řadu na příští rok, tak by mě konec vyloženě naštval. Takhle vím, že si tvůrci nechali hodně rozdělané práce, a proto mi nevadí ani jeden prozatím na oko prapodivně uzavřený příběh. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Největší eso v rukávu streamovacího giganta jménem Netflix za loňský rok je konečně zpátky a začíná se hned přesně tak precizně, jako se loni příběh zakončil. Povede se to málokdy, ale už teď cítím, že Sex Education je tím seriálem, kde navazující série předčí tu původní. ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Jestli jsem neměl v první sérii Erica moc v oblibě, tak letos ho pomalu ale jistě naprosto žeru. Netajím se tím, že mám k homosexualitě u mužů velký odpor a při každé chlapské líbací scéně přivírám oči, přesto ale vývoji jeho vztahů ohromně fandím. Rahim vypadá jako nejzajímavější přírůstek do jinak už tak skvělého hereckého ansámblu. ()

Epizoda 3 (2020) (S02E03)

Už jsem se stačil leckde upozornit, že se od poloviny dostaví silná emoční jízda a co se týče událostí kolem Maeve, tak už se dost stahují mračna. Naštěstí tu ale jsou postavy jako Aimee, díky které se stále ještě jedná o částečnou komedii. Až je mi její jednoduchosti vskutku líto. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Doposud nejvymazlenější a nejemotivnější epizoda. Naprostá dokonalost mezi současnými výplody Netflixu. Když už jsem si dneska pobrečel u konce Arrowa, myslel jsem, že rány na delší dobu zase stačily. To jsem ale nepočítal s Otisem a Maeve! ()

Epizoda 5 (2020) (S02E05)

První série byla oproti své následovnici opravdu pomalou rozkoukávačkou. Silné je, když si člověk uvědomí, že tohle jsou vážně příběhy ze života. Že tvůrci neustále neztěžují jednotlivým aktérům jejich životy jen proto, abychom cítili pořádnou lítost. Ale abychom se s nimi mnohdy mohli skutečně ztotožnit. ()

Epizoda 6 (2020) (S02E06)

Celá první řada byla vlastně o klukovi, který zná spoustu teorie, ale nemá žádnou praxi. Aby se v druhé sezóně neopakovaly úhlavní problémy té první, tak se tady jeho největší problém ohledně dospívání rychle vyřešil. A to rovnou s tou nejméně očekávanou postavou. Ale asi každý chlap si dokáže přiznat, že Otisovi tu noc záviděl. ()

Epizoda 7 (2020) (S02E07)

Je vlastně hodně dobře, že se seriál už nedrží jen u trojice Butterfield-Anderson-Mackey, ale že se spousta scén věnuje i úplně jiným charakterům a jedním z takových "libových" okamžiků je i dívčí posezení. I tu snobskou Olivii jsem si oblíbil a to nejen fyzicky. ()

Epizoda 8 (2020) (S02E08)

Pojem cliffhanger se dá dneska považovat už hlavně za marketingový tah, ale u tak silných podívaných, jako je Sex Education, to tvůrcům naprosto schvaluju a třetí sezóna tu nesmí být dýl, než už zase v lednu. Samozřejmě bych ji bral dřív, ale nic se nesmí uspěchat. Je toho tolik co dovyprávět, že zrovna u této show je 8 dílů na jeden celý rok nesmírně málo. ()

Epizoda 1 (2021) (S03E01)

Svérázná partička britských středoškoláků, kteří objevují své sexuální i partnerské touhy, je konečně zpátky a hned úvodní intro začíná pořádně zběsile. SexEd je tím seriálem, kde se s přibývajícími díly bojíte, zda se už nebudete točit v kruzích. Se stupňujícími vztahy i novými postavami to ale ve finále opravdu nehrozí. ()

Epizoda 2 (2021) (S03E02)

Nová ředitelka může zaujmout kdejaké pánské oko, už teď je ale jasné, že se hlavně zařídí o to, aby k ní směřovaly antipatie všech fanoušků naší party. ()

Epizoda 3 (2021) (S03E03)

Ruby byla vždycky postranní postavou, která všechny normální sledující měla spíš iritovat, mně ale vždycky alespoň vizuálně (ubrat trochu na make-upu by neuškodilo) přitahovala a bylo mi líto, že se s ní nevidíme víc. To se teď změnilo a posledních pár minut dílu není lehkých na strávení. ()

Epizoda 4 (2021) (S03E04)

Série se až moc rychle překlenula do své poloviny, kde ale čekám, že ta druhá bude zase pořádný emoční shitstorm, na jejímž konci se budeme opět dojímat a nadávat, proč už se konečně nemůžou mít všichni dobře. To ale vlastně nechceme, protože bychom nemuseli dostat další řadu. ()

Epizoda 5 (2021) (S03E05)

Za celou dobu seriálu, který pojednává o škole, jsme tu neměli školní výlet a zde jsme ho dostali v celé své kráse, okořeněný o momenty, které jen tak žádný zástupce tohoto formátu nemůže překonat. Díl plný vtipu, ale i prvních důvodů k nekontrolovatelnému projevu emocí. ()

Epizoda 6 (2021) (S03E06)

Za mě určo nejslabší část celé řady, nechci postavu Erica nějak utlačovat, ale jako ortodoxní homofob mi jeho chování nikdy nepřišlo ok a obzvláště jeho přístup k oběma sympaťákům, kteří o něj kdy projevili zájem. Škoda, že už vyšuměla z popředí Ruby, její duše pod tvrdou skořápkou prvních dvou sérií mi začala vážně zajímat. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)