Cavendish vyráží hledat Cal. Eric najde svoje poslání a Jackson svoje kořeny. Tak jako láska, má i pravda spoustu podob – a nakonec vyjde najevo. (Netflix)

William_

Ve skutečnosti hrozně uspokojivé finále. On i sám život prostě nedopadne tak, jak si ho nalinkujeme a nevypadá tak duhově krásně jako škola, na kterou naši hrdinové na začátku této série přešli. Myslím že skončit se má v nejlepším, v případě tohoto seriálu platí že končí se vší důstojností, neboť to nejlepší bylo 2 sezóny nazpět. Děkuji tvůrcům za velice dospělé finále, ve kterém každý vidí, že láska není vždy samozřejmostí. ()

Dawe2

Tak tohle za mě ne. Předposlednímu dílu to nesahá ani po kotníky. Zkažené finále, škoda. To bylo tak úžasně přeslazené, až to bylo nereálné a trapné. A herci taky nehráli, honem se to vše museli vyřešit, ale leckdy trochu nečekaně a za mě nevhodně, no nic. Hlavně že to bylo genderově a barevně "vyvážené".  Děkuji, stačilo. ()

Disk

Závěrečný díl si zaslouží samostatné hodnocení. Perfektně uzavřeny všechny linky a je jenom dobře, že se z toho dílu vine naděje na lepší mezilidské vztahy a lepší svět. Možná to někomu přijde málo, ale mně to přijde skvělé. Žijeme ve světě plného nejistot a násilí. A tak aspoň někde všechno končí dobře nebo přinejmenším s nadějí na dobrý konec. Za mě je celá čtvrtá série totálně feel-good a je jenom dobře, že se nekončí v depresích. Ten důraz na otevřenost a vzájemné naslouchání tady má smysl a apeluje na publikum, aby se nad sebou zamyslelo. Nebudu lhát, když dodám, že i já mám v sobě obrovské množství chyb, nevěřím si a tak si dobrý konec dopřávám alespoň u tohoto skvělého seriálu. Sex Education mě provázela několik let a během té doby jsem takto mohl poznat obrovské množství charakterů postav. Sedlo mi to jako celek a palec nahoru všem tvůrcům a tvůrkyním, že tehdy s tímto seriálem vůbec přišli*y. ()

Chen

Bylo to asi jiné, než jsem čekal, ale to není špatně. Byl jsem trochu dojatý, což je u mě zázrak, líbilo se mi, že některé dějové linky byly rozuzleny překvapivým způsobem a současně byly snad všechny svým způsobem ukončeny (byť někdy s otevřenými dveřmi pro případné pokračování). Bylo smutné se loučit s touhle skvělou partou, ale dobré je, že odešla na vrcholu. ()

Praxis

Jsem v rámci možností spokojený, i když některé dějové linky byly ukončeny trochu zbytečně na křeč. Tahle parta vstoupila do mého života těsně před covidem, když jsem si předplatil poprvé Netflix a byla to moje první série, kterou jsem skouknul. Je dobré to ukončit, tato série byla bohužel nejslabší, možná to bylo tím, že to bylo už moc dospělácký? Někdy v budoucnu si projedu ještě jednou všechny díly, a se slzou budu vzpomínat na Penisového Roma a Julii :-) ()

• Na konci epizody zní cover na slavnou písničku „Let It Be“ od Beatles. (griph)