Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

breebee

Výborný. Celkem jsem si to šetřila, protože jsem věděla, že se mi to bude líbit. Nejprve mě trochu překvapilo, že je to britský, bylo z toho trochu cítit americkou tvorbu, ale to vůbec nevadí. Co se týče tý otevřenosti a humoru, tak v tom se Británie nezapře, tohle by Američani nikdy tak upřímně a realisticky a jemně vyobrazit nedokázali. Má to i celkem potenciál trochu vzdělávat mládež, to je rozhodně plus. A ta diverzita, ach. To oceňuju nejvíc. Těším se na další sérii moc. ()

jizvoun

V první řadě přiznávám, že mě to současné tendenční a multikulturní obsazení sralo jako nikde jinde, vztahy teploušů, lesbických matek, které vychovávají syna a především intimní scény těchto dvojic, které mě iritovalo nejvíc asi v posledním dílu, by normálně dost snížilo moje hodnocení. Ale musím dát prostě pět hvězd. I přes některé nedostatky mě seriál chytil jako žádný jiný v poslední době. Humor, sympatičtí herci a příběh v ruku v ruce s anglickým venkovem mě donutily dokoukat sérii během jediného dne a já byl fakt nasraný, že to skončilo. Hlavní hrdina a hrdinka jsou prostě super, nádherně zahraní, občas vtipní, občas dětsky naivní, nevinní a zranitelní, občas i smutně dojemní. Spousta vedlejších postav je taky báječná a většina jejich linek je zábavná a bezvadně se doplňuje s hlavními herci. Tohle je prostě bomba, Netflix zaválel a já dávám zasloužených 5 hvězd. A to nenávidím teenagerské romantické komedie! ()

LittleMagali

sem naprosto šokovaná tím, kolik emocí lze napráskat do jednoho seriálu, aniž by to bylo nechutně přeslazené. každá postava je výborně vystavěná, skutečně chcete vědět, co se jí stane a jakou má minulost. je to naprosto geniálně obsazené, citlivé, dojemné, vtipné, svižné, chytré... za mě pět hvězd bez váhání. doporučila bych to do kánonu všem děckám, co končí základku. protože sama sobě bych to přála vidět, když mi bylo těch patnáct. nemáte kam spěchat, ale když už teda chcete začít se sexem, je lepší, ať víte co a jak. tleskám britům, zase. ()

LoArmistead

Po 1. sérii: Klady - sympatické postavy s uvěřitelným vývojem, velice dobří herci (pokud Ncuti Gatwa není gay, tak klobouk dolů, Butterfield se vám hned dostane pod kůži a Scullyová nás, děti devadesátek, potěší), celá škála emocí (od výbuchů smíchu až po dojetí), spousta věcí není tak, jak se na první pohled zdá a poučení z SE zní, že není dobře člověka soudit na první ani druhý pohled. Soundtrack je top, ale asi nesedne každému. Zápory - postava Maeve je dost klišovitá (talentovaná holka z chudých poměrů co se pere s osudem, to už tu bylo tolikrát..), seriál je spíš pro mladší generace (mě je 32 a ta přehnanost situací a humor pro mě občas byla na hraně), ALE HLAVNĚ - ta politická, progresivistická a LGBT+ agitka - skoro každý pár je rasově míchaný, gayů a lesbiček je tu téměř víc jak hetero postav. A s tím souvisí i zaměření vtípků a humoru - tvůrci si troufnou vzít na paškál protipotravové aktivisty (a nic proti tomu), ale na pár dvou lesbických matek nepadne za 8 epizod ani jeden vtípek. Když už sranda, tak na úkor všech, ne? ()

Dari.Dee

Perfektní!!! Druhá série snad ještě lepší, než ta první. Mnohdy jsme se museli vracet, protože jsme se smáli, až jsme nevnímali :) opravdu moc povedené. Tohle se Netflixu povedlo. Ne jako 13 reasons why apodobně. Jsme nadšeni, už aby byla třetí série :) ()

Malda26

Seriál mě příjemně překvapil, jak po stránce zábavné tak i svoji originalitou a zároveň i herecky. I když je zde hodně nových herců, skvěle se chytli. Musím říct, že jsem byl po dlouhé době velmi nadšen. ()

blow1k

První série nerozhodně mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Celkem čerstvé pojetí i postavy, které ovšem občas zrazuje děravý scénář a nepřirozená dynamika jejich chování. Variace na prci prci prcičky, která ve výsledku díky plytkosti selhává ve snaze tvářit se jako seriál založený na boření mýtů. To se přitom dle mého mnohem autentičtěji daří animovanému a přehnanějšímu Big Mouth... Druhá série je u mě po čtyřech dílech bez pardonu za jednu hvězdu. Takový lazy screenwriting jsem dlouho neviděl a pokud tvůrci nemají chuť trávit čas nad přemýšlením o scénáři, já nebudu zabíjet čas koukáním na výsledek. Postavy zápletky zásadně nevytváří, jen se do nich nahodile dostávají a reagují na ně tak nekonzistentně, až podezřívám scénáristu, že si to při psaní zjednodušoval házením dvacetistěnné kostky. Druhá série se stala nenáročnou taškařicí (nikoliv humornou), plnou postav, které se snaží napodobit své předchůdce z první série. Né že by šlo o nějak vysokou metu, ale i tak se jim to ani z daleka nedaří. ()

Lacro

Tomuhle seriálu nemůžu skoro nic vytknout. Panický sexuální terapeut, klon Margot Robbie, černý gay lord a vlastně všichni z herecké bandy tvoří něco, čemu nejde odolat. Je tu humor, který mi neskutečně padl do noty, skvělé proměny postav a i ty slaďárny mě překvapivě dost baví. Jsem velice rád za to zakončení druhé série, hlavně nic neuspěchat, ta chemie mezi těma dvěma je fakt neskutečná. ()

Martin.O

Všude jsem se dočítal že sex education je strašná pecka. Teen dramata mám hodně rád,a navíc tam hraje dvojnice Margot Robbie,tak si říkám super tohle je věc přesně pro mě. No ale musím říct že mě to zas tak uplně nerozemlelo jak jsem asi chtěl a očekával. Překvapivě to není zas tak uplně drama jako třeba 13 reasons why,ale je to spíš feel good romantická komedie ve stylu devadesátkových prciček. Ale jo finále 2 serie bylo hodně o emocích,přesně tak jak to mám rád,a závěrečná "hlasová zpráva" zahřála u srdíčka. Na 5 hvězd mi tam pořád ještě kousíček chybí. Jako je to hodně fajn,ale čekal jsem možná trošku víc. ()

Cigalone

Môcť si vybrať seriálový svet, v ktorom by som chcel žiť (porov. Mestečko Pleasantville), už by to nebolo O.C. ale Moordale. Svet, ktorý si získal diváka absolútne brilantným a nenúteným búraním stereotypov, ľahkým prijímaním všetkých "nenormalít", dejovým a situačným prekvapením miesto klasického Hollywoodskeho klišé. Vynikajúci seriál pre násťročných s tou pravou stopážou, príjemným a presvedčivým hereckým obsadením a áno, aj kvalitným a precíteným dabingom. Nuž, raz darmo..sex spája. V teoretickej aj praktickej rovine. ()

Spike86

Britský seriál o teenagerech ze střední, který je obsazen vesměs britskými herci, vyjma Gillian Anderson, točen ve Walesu z větší části, ale přes to díky různým drobnostem typickým spíš pro americké školy, jako jsou školní uniformy s emblémem, školní skříňky nebo bazén, působí takovým americkým dojmem. Je to trochu jako American pie, ale podstatně líp napsané, dobře vykreslené charaktery postav, se kterými se může člověk sžít a zajímá ho, co budou prožívat dál. V neposlední řadě je to pak opravdu vtipné. 80% (po 3 řadách) ()

OMe_CZ

Po dlouhe dobe se mi tynejdzrovsky serial hodne libil. Musim uznat ze kazdy herec to tady zahral na jednicku. Vsem ta role strasne sedi a herci se dokonce podobaji na sve rodice. Nic tady nepusobi umele... Jedine co mi vadilo bylo to, ze je tam snad vetsi polovina priteplena. ()

KuceraJohny

Zprvu jsem vůbec nechápal. Říkal jsem si že to bylo natočený hlavně kvůli tomu že je všude sex. Teď když už to není tabu tak to táhne. Na konci první a na začátku druhé série jsem tomu však přišel na chuť. Začali mě zajímat příběhy postav a všechno kolem. I přesto že na konci druhé série už euforie začala upadat, stále mě to baví a těším se na další sérii. Jediný co mi tolik nesedí je jak jsou skoro všichni homosexuální. Vím že je to teď trendy téma, ale i tak když se ze všech hetero stávají homo je to moc. Když jsem o tom přemýšlel tak Erik je jedna z hlavních postav a bylo by trapný kdyby byl kolem něho jenom jeden gay, tady je to ok. Ale není to jen on. Jinak jak říkám super seriál. Furt mi však vrtá hlavou co je to sakra za divnou dobu. ()

soukyd33

Tento seriál má vážně hlavu i patu. Všechno je promyšlené. 🙂👍 Vztahy zde jsou dobře zahrané, a herci jsou vážně super. 👍 Pokud shlédnete všechny díly, dostanete rovnici, která na konci všech dílů dává smysl, a vše do ní zapadá. Pokud ale shlédnete jen některé díly, maximálně se zasmějete jako puberťáci. Doporučuji od 15 let. Myslím, že je to zkrátka ten pravý čas. 🤔👍 Hvězdiček 5 ()

Modeman123

Uhrovitý virgin teenager jako sexuální guru pro náctileté? Je to možné a je to i vtipné, tedy občas. Většinou ale vidíte jen trápení mladých lgbt protagonistů, zabarvené ovšem korektně do sluníčkova. Konec druhé série vysloveně nevyšel. ()

pan_buh odpad!

Na začátku to bylo sem tam i trochu vtipný, ale s přibývajícími díly se druhá série nedala dokoukat. Všechno se to smrsklo jen na přehlídku mezirasových sexuálních deviací. To v obýváku nechcete... ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)