Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

Thalin

Já chápu, že se seriál a postavy v něm časem vyvíjí, ale tady už je základní myšlenka v první řadě (sexuální poradna) prakticky úplně upozaděná. Problémy s novou ředitelkou a neustálé problémy typu zda nebinární postava má nebo nemá mít tělocvik s děvčaty atd a jak se k tomu postaví vedení školy, mě zkrátka nebavily, i když je to téma a i k tématu seriálu to zapadá. Cítila jsem z toho je potřebu to tam dát, protože to teď dělá každý a sem se to náhodou hodí asi víc, ale přišlo mi to už na sílu a místy mě to dost nudilo. ()

vecnevysmata

Třetí série Sex Education je laskavější a empatičtější než kdy dříve. Ne že by snad tyto hodnoty v přechozích sériích chyběly, právě naopak, ale tentokrát to dosahuje utopických rozměrů. Všechny postavy jsou křehké, váhající, chybující, ale zároveň jsou si všichni oporou, vzájemně se respektují a neustále si pomáhají. Když se někdo náhodou chová jako kretén, ostatní jej na to upozorní a dotyčný jako zázrakem své chování změní. Může se to zdát přehnané, ale možná nakonec laskavost, porozumění a pochopení jsou v dnešním světě to, co všichni nejvíce potřebujeme. Sex Education nikdy neukazovala svět, jaký je, ale takový, jaký bychom si ho přáli mít - a já jsem dojatá a dávám čtyři hvězdy. ()

MatyRock

Po velmi dlouhém čekání je tu třetí řada na kterou jsem se velmi těšil. Dramatické části opět převažují a komedie je krapet upozaděna, což ale není rozdíl oproti sérii druhé. Navíc pořád jsem se v některých momentech smál nahlas a užíval si skvělou situační komedii. V dramatických částech jsem většinou cítil to, co jsem cítit měl a postavám fandil, aby své problémy nejlepším možným způsobem vyřešili. Postavy jsou opět hlavním stavebním kamenem a hnacím motorem celé show. Budete milovat úplně každého, protože se nejedná o černobílé archetypy postav. Rozvoj a posun charakterů od série první je znatelný. Otis a Maeve dávají často přednost ostatním postavám, což schvaluji, jen občas jsem zapomněl o kom se vlastně celý seriál točí. Příběhově jsem byl mírně zklamán, zejména úplná absence sexuální poradny mě dost mrzela. Odbočky do Francie a Nigerie byly zábavné a nějak zvlášť nenarušovaly celkový příběh. Naopak ho značně rozvíjely, oproti jiným dějovým liniím, které nakonec nikam nevedly. Soundtrack je opět famózní. Lehkou předvídatelnost a někdy i to klišé jsem schopný přehlédnout, ale mám strach o další série. Nemůžu se zbavit pocitu, že tvůrci téma seriálu z velké části vyčerpali a jestli nepřijdou s velkou změnou, budeme se v nadcházejících sériích neustále točit v kruhu. Proto doufám, že bude 4 série sérií poslední. Seriál stále miluji, ale oproti předchůdcům je to trochu slabší. 8/10 ()

Alexguba

Zdaleka nehorší série, v každém díle byly momenty, ze kterých mi bylo až blivno. Předešlé série dosti podporují LGBT a proti tomu nic, souhlasím s tím, ale vše má své meze. V třetí sérii už ale nejde o podporu, ale skoro o nátlak...nemluvě o nebinárních jedincích, které měli buď vystřihnout nebo nechat v seriálu umřít. Nezlobte se na mě, ale propagaci tohoto nesmyslu si mohli odpustit. Ale jedna věc se nedá tvůrcům upřít, pořád mají nápady a seriál má neustále vývoj, i když někdy trochu slabší.  Závěrem : Nejhorší série, ale dá se na to určitě koukat. ()

prof.Snape

Jsem fanda. Otis a Maeve mne donutí dívat se i na 64. řadu, pokud jednou bude. Ale! Nad rámec této hlavní dějové linie, která však pocitově ustopila do pozadi, to bylo opravdu příšerně neuvěřitelné, místy až odpudivé (a to nejen z pohledu fekalit, ale hlavně kvůli totální přesycenosti pseudokorektními tématy). Netflix zde zřejme po požití více než malého množství psychotropních látek propadl kultu postupného vyhlazení jakékoliv tematiky většinové populace ze své tvorby a snaží se nás masírovat idejemi, že na jednoho heteráka připadají na průměrné (anglické) maloměstské střední škole čtyři gayové, pět lesbiček, sedm vozíčkářú, osmnáct mimozemšťanů a padesát dva binárních bytostí. Ano! Co píšu, je přehnané. Ale ne o moc víc, než scénář třetí řady, v němž každou chvíli absentuje logika (kterou třeba hledat i u teenagerů), takže celý počin ve výsledku působí nejen nedotaženě, ale hlavně nepřirozeně - pozor, i když to tak nevypadá, nemám nic proti gayům či lesbám :-) Konec nepřekvapil. Bohužel. Netflix, podobně jako někteří naši umělci či politici nehodlá akceptovat, že v nejlepším je třeba přestat. A tak se těším na čtvrtou řadu, která dle mne skončí tím, že Otise unese Mosad, protože zjistí, že se veřejně provalí, že nemá obřízku... Inu Maeve a Otisovi dávám z nostalgie 90 procent, zbytku 20. To máme suma sumárum v průměru 55. ()

Schyzartis

No neříká se to snadno, ale není to tam. Scénář slábne, atmosféra předchozích sérií je pryč, a ta třetí je tak zatím rozhodně nejslabší. Největším problémem je minimum společných scén Otise a Maeve, kvůli čemuž se vytratila jejich chemie, která byla na seriálu to nejlepší. Zato jsme dostali spoustu vedlejších linek, které sice dokáží být zábavné, vůbec ale neposouvají hlavní děj a ve výsledku jsou dost nezajímavé. Naopak nejlepší jsou na této sérii určitě postavy Ruby (dokud tvůrci v druhé polovině nezapomněli, že existuje) a Adama, kteří si prošli opravdu skvělými vývojovými oblouky. Herci jsou jinak už klasicky výborní a soundtrack taky pořád super. Ani na ty 4* to ale nestačí. || 6/10 ()

Gart10

Rok se s rokem sešel a máme tu již třetí sérii jednoho z nejoblíbenějších Netflix seriálů současnosti. A již na začátek musím říct, že se jim to opět povedlo. Seriál je i ve třetí sérii stále zábavný a stále se dokáže zakousnout do člověka a nepustit ani dlouho po dokoukáni posledního dílu. Seriál stále obsahuje mnoho emocí a také se více přibližuje dnešním „teenager“ trendům (LGBT, nepohlavní jedinec, atd…). Seriál v podstatě jede pořád ve stejných kolejích, což samozřejmě není vůbec špatně, přeci jen, proč by se mělo měnit něco co funguje. Řeší se zde nejen problémy dospívajících studentů ale i problémy dospělých. Seriál na mě celkově působí velmi dobře, má svěží tempo, takže jsem se u něj ani na chvíli nenudil. Za mě 5 z 5* ()

BigAlex

Třetí série Sex education je zdařilým pokračováním netflixovské ságy. Seriál i nadále pokračuje v rozsáhlém výčtu hlavních postav a jejich popisem tráví mnohdy zbytečně příliš dlouho. Tato skutečnost na mě působila místy zmatečně a nebýt nabízené rekapitulace dílů z předešlých sérií, v dějové linii bych se ztratil. Další důvod, za který strhávám hvězdu je za, do očí bijící, snahu reflektující rozmanitost sociální identifikace a lidské rasy. Tento subjektivní pocit vyvažuje skvěle hrající Ncuti Gatwa, který je famózní a jeho humor je mi ušitý na míru a technická stránka seriálu v podobě chytrých a uměleckých prvků kinematografie. ()

Polik_

Ctím pravidlo, že čím delší stopáž se svým komentářem snažím postihnout, tím kratší, stručnější a výstižnější chci, aby mé vyjádření bylo, takže... náběh a vyvrcholení bezchybné. Pokud bych měl na celé sérii vyzdvihnout jen jednu jedinou věc, tak to bude postava Hope. Kontrast který díky ní vznikne mezi konzervativním pohledem starší generace a progresivní mládeží dneška je tím, co tohle pokračování dělá tím nejlepším zatím, ačkoliv závěr běží spíše už jen na volnoběh... ()

jakkobCZ odpad!

To je mi ale zase do grcání! Kinematografie tady nemá být proto, aby šířila nechutnou ideologickou propagandu, nýbrž má bavit a poskytovat jakýsi kulturně obohacující zážitek. Pakliže ve svém údělu selže, nemá smysl se dál bavit, jestli to znásilňování našich milovaných tradic, hodnot a zdravého rozumu stálo za to nebo ne. Uděluji nemilosrdný odpad a jdu si spravit náladu nasraným vymočením se na WC pro pány. Ano, jen pro pány! ()

vimluk_CZ

Skvěle napsané postavy a opět geniální smysl pro humor. Ve finále už Sex Education ve 3. řadě nebyl úplně o Otisovi, ale mnohem více prostoru dostaly vedlejší postavy z minulých řad a dokonce i postavy pro seriál nové, což vůbec nebylo na škodu. I když ke konci mi začal vztah mezi Otisem a Maeve lehce chybět. Ředitelka mi ve spoustě směrech připomínala Umbridgovou z Harryho Pottera a tipuji, že se tam i tvůrci lehce inspirovali. Finále sezóny bylo za mě bohužel průměrné.  80 % ()

david_jokes

Sex Ed bylo první dvě série příjemně originální, ale třetí série je zatím podle mě suverénně nejslabší. Sotva se jedna zápletka trochu vyřeší, hned se objeví druhá a všechno je to na sebe našroubované tak nahodile, že je z toho cítit, že tvůrci prostě neví, jak vytvořit nějaký smysluplný konflikt. Třetí série je katastrofa od ředitelky až po chování jednotlivých postav, které nedává smysl ani když vezmu v potaz, že se jedná o lidi na střední škole. Označování žáků cedulemi, které musí nosit na znamení hanby? To by prošlo maximálně tak za druhé světové války a tady to prostě nemá logicky místo, je to naprosto mimo děj i realitu. Erikův výlet do Nigérie, kde si s gustem uletí s náhodným fotografem je taky mimo mísu, obzvlášť po tom, co seriál ukáže jejich posun ve vztahu s Adamem. A to ani nezmiňuji, že to přesně vykresluje homosexuály jako lidi, kteří se vyspí s kýmkoliv na potkání, což je teda od seriálu zaměřeného na sexuální osvětu fakt fail. No prostě třetí série je tragédie a chybí tomu základní logika. Abych ale nebyl jen negativní, Sex Ed je podle mě skvělý způsob, jak přiblížit sexuální výchovu a některé problémy lidem. Zpracování trans problematiky a témat mi přišlo dobré a myslím, že to mnoha lidem ukáže, s jakými problémy se tito lidé mohou potýkat. Poslední dva díly už přetáčím všechna uměle vyvolaná dramata, protože to nemá hlavu ani patu, ale dokoukat to chci. Jinak vulvy jako dortíky jsou top a u scény s autobusem jsem se docela slušně zasmál, takže to má i světlý chvíle. PS: Maeve je kočka. ()