Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

LasT_Olt

Muž, který si oholí vous kvůli ženě, si nezaslouží ani vous ani ženu. -Abraham Lincoln, 1865. Tak co je nového v Mordale? Otis a Maeve to jedou furt dokola, už to docela připomíná takový ten klasický “would they ever?“ vztah, který známe ze sitcomů, prostě maybemaybemaybe a když už to vypadá, že se to někam posune, tak najede klasicky konflikt. Z toho konce bych moc nervozní nebyl, vsadím se ve čtvrté sérii se Maeve vrátí tak v druhém díle, ten cliffhanger z konce druhé série se taky vyřešil hned. To finále bylo možná moc uspěchané. Lidi se tam pořád rozcházejí, jakože fakt všichni, není tam ani jeden stálý vztah za ty tři sérky, takže vlastně můžu říct, že si ten seriál drží autentičnost :D V každém dílu dva rozchody a většinou kvůli totálním hovnům. Jinak je to stále hrozně zábavný, nedošel tomu absolutně šmrnc jako některým jiným zahraničním seriálům, které financuje Netflix (ahoj Papírový dome). Holt američané dělali tak dlouho trapné ,ubohé středoškolské dramata (ahoj 13x důvodů proč), až museli přijít jejich otcové kolonizátoři a ukázat jim jak se to dělá správně. Celkově tedy spokojenost a uvidíme co bude dál (kdyby oznámili konec seriálu, nebyl bych překvapený, možná jenom trochu zklamaný). btw. když ve čtvrtém díle Eric říká, že jede na svatbu k babičce do Nigérie, tajně jsem doufal, že až v Lagosu vystoupí z letadla bude tam čekat moderátor Simon a jeho kámoš pasta a stane se tohle. ()

FrankSusta

Tato série je jiná. Docela výrazně jiná. A to vše pouze kvůli dvoum novým postavám; ředitelce Hope (která je taková svině), a postavě, na jejíž jméno si stále nedokáži vzpomenout (páč jsem stále přemýšlel, jakého pohlaví vůbec je). Tato série je zase trochu dramatičtější, než předešlé dvě, a trochu to ztrácí na kvalitě. Některé vtipy jsou zkrátka už trapné, ale většinou to je jenom tím, že jsou použité ve špatný okamžik (jinak by byli lepší). V celé sérii se mi však skutečně nelíbil jeden díl, který byl plný klišé, až to bolelo. Chápu, že tam bylo něco, na co všichni čekali, ale zkrátka mě ten díl nebavil. ještě bych rád řekl, že první epizoda zase měla to, co každá první epizoda tohoto sériálu, a to dlouhá prostříhaná pasáž o tom, jak si to někdo rozdává s někým. A pak tam byla ještě dobrá parodie na 1917. A poté ještě jízda na kolech Otise s Erikem, kde Otis zase dostává nějaký svoje nervový traumata (což je taky v každé první epizodě).    A soundtrack této série byl taky trochu chudší.           Jinak taky bavilo, bylo to fajn, jen v pár ohledech úplně na h*vno (doslova).    7/10 ()

CinemaRanger

Tak dlouho jsme čekali a nakonec přišla studená sprcha v podobě zklamání. Kouzlo minulých řad se vytratilo. Tohle není to Sex Education, co milujeme. Jenom pátá epizoda připomene staré dobré časy a vhrne divákům slzy do očí. Scénáristé se bojí šokovat a osmihodinovou stopáž naplňují vatou a zbytečnými dějovými linkami. Postavy se chovají podivně a nejednou se budete divit tomu, co zrovna provádí. Finále je velmi uspěchané. Kdyby to touto řadou skončilo, nezlobil bych se. 7/10 ()

kocik1

Třetí serie dá nahlédnout pod pokličku některým z dosud vedlejších postav. A pořád je to lidské a  vtipné a taky tak strašně motivační, ale.... některé scény, u nichž bych si v jiném seriálu rvala vlasy studem, jsou tu podány s takovou nadsázkou, že baví. Příběh se uzavřel a já jen doufám, že ho nepokazí další sérií. ()

UhLee

Třetí série - (9/10). Říjen byl ve znamení úžasných seriálů. Sex Education sice vyšlo už v září, ale dostal jsem se k němu až v říjnu. Opět jsem byl nadšený a okamžitě bych si dal další sérii. Láska Otise a Maeve postupem seriálu kvetla a sílila. Tohle je podle mě největší tahoun celého seriálu. Láska mezi dvěma lidmi. Nemusí to být nutně Otis a Maeve. Můžou to být Adam a Eric nebo Ola a Lily. Kdokoliv. V třetí sérii navíc poznáváme mnoho známých postav z jiných úhlů. Třeba já jsem si hrozně moc oblíbil Ruby, která byla po většinu seriálu namyšlená fiflena, ale v třetí sérii dostala hrozně krásnou, ale zároveň bolestivou dějovou linku a já doufám, že ve čtvrté sérii o ní zase trochu více uslyšíme. Bizarnost a oplzlost celé školy a nádechu seriálu jsou svým způsobem kouzelné. Je to taková image seriálu, která mu sluší a baví. Osobně bych tam uvítal méně LGBT prvků, ale to je asi jenom můj problém. Takže! FUCK THE PAIN AWAY! Nejlepší epizoda: Epizoda 5 (S03E05) ()

filmmovier

Nejslabší série. Už to nějak ztrácí šťávu, ale velmi, velmi pomalu. Nový pár Otis a Ruby (ta mimochodem totálně vládne!) byl výborný, finále byla správná ždímačka emocí, mix vážných témat a humoru tady opět funguje na jedničku, všichni herci jsou opět naprosto excelentní (a Gillian je opět královna), jen prostřední díly byl tentokrát trochu slabší a občas to ztrácí náboj i v rámci celé série. Ale furt je to celé strašně boží. Jen mě štvaly TQ+ postavy. Nic proti těmto osobám, ale občas toho bylo malinko moc. Na čtvrtou sérii se ohromně těším! Stále klenot. 85%. ()

viperDavid

Nemůžu říct, že bych byl tak v prdeli jako z prvních dvou řad, ale zase by bylo nefér říct, že to byla sračka. Serie si dává kurva na čas než zobrazí hlavní hrdiny a spíš se zajímá o ty ostatní. A to naštve. Protože co si budeme říkat, každý čeká jen na Maeve a Otise. ()

Lachtaan

Třetí řada nejvíc teenagerského seriálu současnosti se snaží navázat na všechny nezodpovězené otázky z minula a na jejich pozadí samozřejmě klást mnoho dalších, přidat pár neobyčejných postav a rozvíjet nové linky. Některé jsou povedené a vzbuzují ve vás sympatie, některé mi nesmírně lezly krkem a hlavou mi pluly myšlenky, jestli už toho Moordalu nebylo dost. Stále ale potřebuju pár dost podstatných odpovědí, bez kterých by se mi obtížně žilo. A tak i přes veškeré neduhy nechávám i tentokrát za pět s tím, že mi to tvůrci dluží do příště. [viděno na Netflixu] ()

mickyreed

Třetí série pro mě byla vyloženě peklo. Bylo to jako kdyby někdo sepsal na jeden papír všechny charaktery hlavních postav a spláchnul je v třetí sérii do hajzlu jenom kvůli několika wow momentům a brnkání divákům na city. To mi přišlo opravdu dementní a víc 'seriálově' už to natočit asi nešlo. Scénáristi hážou postavám klacky pod nohy už v takové kadenci, že z toho vyloženě bolí oči. Postavy, který sem měl doteď rád nebo sem pro ně měl pochopení se najednou chovají jako pičusové (dokonce si to tam mezi sebou pravidelně říkaj) až za hranou snesitelnosti. Ke konci dostaneme dvě docela srdceryvné scény, ale vzhledem k předchozí přemíře debility a mojí nasranosti na tvůrce, to na mě vlastně vůbec nefungovalo. ()

ZeroCZ1233

I ve třetí sérii si tenhle stále překvapivě úchvatný přínos do rybníčku jinak ne tolik propracovaných teen seriálů udržel svou jedinečnou schopnost bezchybného mixu dramatických oblouků s těmi komediálními, péči v profilování postav a vzájemných vztahů, ale... Ale tentokrát tlačí možná až moc na pilu, díky čemuž dochází k oslabení dříve velmi dobře zvládnuté plynulosti a přirozenosti, primárně mám na mysli pasáže až moc částého promlouvání do duše a omlouvání nebo také menší zajímavost vedlejších linek (Jackone, co to s tebou udělali?). Jinak je to však stále velmi nadprůměrná podívaná, jejíž pokračování budu určitě s radostí vyhlížet. ()

Jaro.Krafcik

V podstate ešte slabšie ako druha sériá, určite najslabšie čo seriál sex education predviedol. Postavy sa síce vrátili ale celé to bolo takè divné aj ten záver uponáhľaný ako spomenuli ostatní obľúbení užívatelia. Bol aspoň emotívny. Už to ide dole vodou ostal aspon výborný vyber piesni ktorý je stále na jednotku. 3* ()

vyfuk

Oproti minulé sezóně jde o neuvěřitelně příjemný vítr. I dle slov českých kritiků i já  mohu mluvit o určitém cringe materiálu někdy. A hlavně zbytečnosti. Pasáže z Nigerie jsou vskutku dost mimo, i když se snaží posunou postavy dál, tak spíše v určitém slova smyslu ukazují jejich demenci. Která je fejková. My víme, že zase tak blbí nejsou. Občas se stanou dost  divné kraviny, ale postavy se zároveň strašně vyvíjejí i dobrým směrem ve většině případů. Děj se posouvá dál, ale v závěru nám stejně jsou hozeny klacky pod nohy. Školní problémy jsou občas trochu zvláštní, protože by spíše seděli  pro první sérii, ale zde tolik nevadí. Celkově vzato série baví. Strašně moc. Konečně to zase byla až drogová záležitost a po dlouhé době i něco, co mělo seriálové pokračování a bylo takto dobré. S číslem výše to škodí, tady je to naopak. Natěšeníčko na čtyřku se blíží. ()

DeathTheKid

Na 3 to není, to bych Sex Ed-u křivdil, ale na 4 taky ne. Největší problém mám a tím, že jsme všichni tak nějak držěli pěstičky pro Otise a Maeve, jenže mezi nima už není chemie a zajímavější to teda bylo s Ruby, kterou pak pro její velký úspěch zamrdali na druhou půli série do hajzlu. Dále Jackson. Překvapivě dobrý vývoj postavy v druhé sérii, který scénáristi rozjebou tak, že má jakože randit s absolutně plochým a nezajímavým queer charakterem. A víc nic, prostě se s jím/jí/jemi jen tahá. A stejně to, pičo, nedopadne! Eric je teď vyjebaná woke lifestyle píča a nová ředitelka bere tu motivaci odkaď že to? Asi z prdele. Maeve se po týdnu nastěhuje k cizí borce, ale Otise do karavanu na kafčo a sukačku nepozve. Omegalul, ty vole. Technicky vzato mám problém jen se scénáristy, protože spoustu postav dojebali na fest, nechali je udělat retardovaná rozhodnutí a naopak zbytečným charakterům dali moc místa nebo se ani neobtěžovali něco vysvětlit. Já to chápu, puberťáci mnohdy smysl nedávají, ale tohle je na můj zakrnělý mozek příliš. Navíc další cliffhanger, který je opět jen špatný a zbytečný. Já bych zvládl napsat lepší scénář, kurva! Nejlepší postavy - Adam, Ruby, Otis. No nic, od 4. série už nic nečekám a upřímně nemám ani tušení, co bych taky čekat mohl. ()

andalin

Ano, zase pět hvězd. A co víc říct? Osobně mi přijde hrozně zajímavé, jak si seriál jede ve svých kolejích, odehrává se na neurčeném místě a v neurčeném čase (kolize moderních telefonů a starých aut) a řeší velmi moderní témata, zatímco se všichni oblíkají jako moje máma v 80kách. A mě ten storytelling, vztahy a postavy prostě baví. Je to jednoduché, ale zároveň komplikované. Každá postava je důležitá a unikátní, má nějakým způsobem rozvinuté pozadí a všechny tak tvoří pěkný, chaotický celek. Tuto sezónu jsem byla nejvíc zaměstnaná vztahem Jean a Jakoba. A přestože se nám tady toho moc nedostalo, Adama(♡) a Michaela. Doufám, že se jim bude 4. sezóna věnovat víc. Zase čekat rok. :/ ()

anura

Bohužel seriál nemá vůbec drive předchozích dvou sérií a hodně na sílu jsou tam tlačená témata menšin aby se dětem ukázalo, že všichni jsme normální a plnohodnotně nás společnost musí přijmout. Po pravdě mne tohle rovnostářství vůbec nebaví, protože je to už skoro ve všech Netflix/HBO seriálech. Ale život tak lehkej vůbec není a někde ve Východní Evropě a podobných zemích se menšinami vůbec nemažou. Přesycenost seriálů tímto tématem nakonec produkuje lidi, kteří znechuceně volají po jakýchsi "tradičních hodnotách" a volí extremisty, kteří jim to naslibují. ()

cesmine

Sex education mám ráda, ačkoliv už úplně nejsem ve věku, kdy by mi toho mohla nabídnout mnoho a tak ve výsledku jediné, co se z ní snažím naučit, je její mimořádná, osvěžující otevřenost. Většině postav vlastně ani moc nefandím, například zrovna MC Otis s kamarádem Ericem mě většinu času svým sobeckým chováním spíš rozčilují. Třetí série mě ale zklamala hlavně nepřesvědčivým výchozím bodem, kterým měla být absurdní villain „feministka“ Hope, kolem které se bezcílně točily všechny twisty v únavně nedomyšlené spirále, a jednotlivými trablemi, které mě bohužel nebavily tak, jako v předchozích dvou sériích, ačkoliv to je zejména tím, že byly ochuzeny o velikou část svého prostoru. Avšak kvůli lidské Jean a sladké Aimee, která od první série ušla nejdelší a nejtrnitější cestu, bych přetrpěla jakkoliv špatně splácané vedlejší linie. Nakonec jsem především ráda za mladší diváky, že podobný koncept vůbec vzniká, protože je neskutečně konejšivý, delikátní, přátelský, střelený, lehký a inteligentní, a za znamenitě servírovanou osvětu si vysoká hodnocení zaslouží, přestože za některé odbočky s levným zápachem mýdlové opery, bych ho nejraději hodnotila podprůmerně (například si myslím, že by bylo velmi dospělé, nechat konečně Otise s Maeve, aby se skutečně posunuli dál). Jako celku si však seriálu nemůžu necenit. ()