Vpred

• Česko Frčíme (viac)

Film Vpred nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfský bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili či ešte vo svete existuje niečo magické. (Cinemart SK)

Mkartaylas56

Jo, Pixaru se opět povedlo stvořit originální, svižný a příjemný animák, který opět nepostrádá hlubší poselství a především jej táhne ústřední dvojice hrdinů a jejich vzájemná chemie a vztah. Bohužel ale při srovnání s valnou většinou starších snímků Frčíme postrádá silnější tah na branku, účinnější útok na emoce a vzhledem k tomu novému fantasy/modernímu světu, jenž byl v tomto filmu představen, bych možná očekával o něco více nápaditou a propracovanou animaci, ale to ve finále výslednému produktu na kvalitě moc neubírá (alespoň z mého pohledu). Já jsem každopádně spokojen, očekávání jsem, hlavně kvůli nepřesvědčivým trailerům, neměl zrovna vysoká a tak jde o velmi milé překvapení a je velká škoda, že si z důvodu pandemie v kinech nepřišel na tolik chechtáků, kolik by si reálně zasloužil. 70% ()

AgnesDee

Nemá to tak silnou message jako jiné pixarovky, ale je to velmi zajímavý svět se skvělým ústředním voicecastem a vyústění je také velmi dobré. ()

Renie42

Nevím proč, ale ze začátku mi ti dva bráchové moc nesedli, nevím, jestli vzhledem a nějak mě to nudilo, až do té doby, než si vyčarovali půlku taťky. Ta jejich výprava mě bavila a překvapil mě konec, ale nechci nic prozrazovat. Ale vtipný bylo, jak kentaur jezdí autem a víly na motorce, protože už nepotřebovali křídla k létání. ()

Cermicek

Tohle byl příjemnej animák. Pár hluchejch míst by se tam dalo najít (logika si občas vzala dovču a ani graficky tentokrát nebyly postavičky z nejsympatičtějších (efekty jsou jiná kategorie -> ty byly vymazlený), ale já to tvůrcům zas za ten silnej mesidž klidně rád odpustim! Slabší čtyřka. Oddechovka do pohody. ()

hrumsrt

Pixare, Pixare, jak jen to děláš.. Po sedmileté pauze se vrací Dan Scanlon, který tehdy stál u prequelového návratu Příšerek. Pixar kdysi tvořil nezapomenutelné originální zážitky, které tvořily dětství tolika dnes již dospělých. A onu je tomu pořád, jen jakoby se studio v posledních letech rozhodlo dělat svoji tvorbu jinak. Především, a to je vlastně obdivuhodné, dospívá s divákem, kdy někdo kdo v 10ti letech miloval Toy Story dokáže nyní usednou třeba k Duši a ten příběh ho trefí v úplně jiné rovině a najednou divák vidí jakýsi dospělý příběh z jehož reálných témat má v podstatě strach.. Ale současně může k další takové osudové chvilce posadit svoji ratolest, která si užije film v podstatě úplně stejným způsobem jen je to pro ni spíše zábava, zatímco vy jste v držení úplně jiných silných emocí.. Jsem divák, který odstartoval svoji lásku k filmům právě na Pixaru, když jsem jako skoro tříletý kluk byl s mámou v kině na Hledá se Nemo a já vám něco povím, pamatuji si dodnes ten pocit, kdy jsem ten široký mořský svět viděl na plátně.. Asi tam někde začala moje láska k filmům.. Postupně jsem na Pixarovky nějak zvláště nečekal, sem tam jsem něco nového uviděl nebo navštívil v kině, ale pořád platilo, že po čas mého dospívání jsem se tuze rád vracel v podstatě, ke kterýmkoli kouskům. No a pak v dospělosti, když jsem se konečně ohlédl zpět a uzřel, co vlastně spadá pod svět Pixaru, začalo mi to dávat smysl.. Nejsilnější zážitek pořád mám s filmem Coco, který mě od prvního zhlédnutí nepustil a platí, že tehdy a pořád mě tahle klukovská pouť po tuctovém svátku dokáže zasáhnout na místech, o kterých jiné filmy nemají ani ponětí.. I v posledních letech platí, že s čímkoli Pixar přijde zahraje mi na notu, kterou vždycky rád uslyším. A i když už někteří prokoukli, že nejde o ryze čistou dětskou zábavu a naopak čím dál více si užijí dospělí, pořád to má svoje kouzlo a téměř nikdy jsem nebyl zklamán.. Frčíme je opět příběh o rodině a o tak intimních vztazích, které nesou svoje speciální emoce, už jen proto, že tak nějak jsou. Možná někdo vidí jen fantaskní příběh, který se snaží povznést svět Dungeons and Dragons, na který cíleně párkrát odkazuje, ale já stejně vnímám ten klukovský vztah s tátou (a bráchou), Frčíme nemá nějak zapeklitou skrytou zprávu a naopak prozíravější divák od jisté chvíle tuší, v čem tkví ta největší síla celé myšlenky a kudy se asi bude ubírat. Ale vidět, jak se klukům, které neměli tátu plní sen, je pořád krásné. Možná, že Frčíme až moc sází na nějakou nostalgii a skutečně pak na emoce a zážitky, které děti doufejme nezažili.. Ale i tyhle nepříliš šťastné okamžiky jsou naší součástí a jejichž připomínka nám ukotví vzpomínky, které stejně i přes možná bolestivější cestu vždycky rádi najdeme.. Mohlo by to být hravější a nakonec i údernější, ale to neznamená, že to tam každý neuvidí. Miluji ten film za to svoje finální uvědomění hlavního hrdiny!.. Tady je ta kombinace spojenosti dětského a dospělého diváka jednoznačně více nakloněná věkově mladší straně. Frčíme nebude nikdy tou oslavovanou Pixarovskou událostí, ke které se budu pravidelně vracet, protože není pro diváka tak přemýšlivým zážitkem, ale myslím, že minimálně nápad tomu nechybí. Magická podívaná plná kouzel a netradičních objektů.. 75% () (menej) (viac)

Mykhaluu

Odmyslí li si jeden tu ukrutnou nadstavbu, která přináší tmavě fialovou pokožku pleti... je zde příběh, který se valí s těmi nejklasičtějšími děsivě trapnými gagy, které vám život se sourozenci může v pubertě přinést. Zároveň je tu touha vidět se s otcem, která nakonec otevře nový pohled na realitu života. ()

zdenzo

RARITA MEZI RODINNÝMI FILMY Když se tříletý syn, jehož zajímají jen dinosauři a všechny Jurské parky/světy vydrží neodtrhnout po celou dobu v kině od plátna a rodiče se baví též celou stopáž, dojde Vám jak je to vlastně snadné - není důležitá žádná sebelepší vizuální stránka, ale scénář. Megavtipný, dojemný i napínavý, který baví děti i rodiče? Unikát. To Vás ani (moc) nemrzí nechat 800 Kč za sobotní podvečer. 4.7* ()

Dejf4

Frčí to dobře a je to fajn. Má to vtipy, dobře se na to kouká a především nenudí. Veliká pochvala za skvěle vygradované a vypointované finále. Hrozná škoda, že Pixar tenhle svět nevyužil o něco více. Ale na druhou stranu snímek stojí silně na postavách a fungovalo by to i bez něho. Na poslední originální Pixar snímky (Coco, V hlavě) se to nechytá, ale přesto dostáváme znovu standardně kvalitní Pixarovku, která ani pří opakovaných projekcí nezklame. 7,5/10 (Kino) ()

Kinofil

|| PG || Disney/Pixar || Rozpočet: $200 mil. || USA: $61 555 145 - ČR: 5 752 833 Kč - Celkem: $104 034 047 || Snaha byla. Po delší době od posledního originálního projektu přišlo Frčíme, které sice na nic nenavazuje, ale jede v zavedených stopách studia posledních let. Načrtli si zajímavý originální svět, ale jakoby je hned přestal bavit a odbyli ho během úvodní scény. Někdo se pokoušel o Zootropolis, ale brzo si to rozmyslel. Téměř celý film tak sledujeme road-movie ve vesměs reálném světě s podivnýma stvůrama, které žijí a chovají se jako my. Pro děti málo hravé, pro dosplělé příliš okoukané. Největší flákání se ukáže na běžných věcech (telefon, auto, dům), které jsou vymodelováný podle lidských a vůbec se nepřizpůsobují proporcím těch tvorů (Proč si víly nepostaví menší motorku? Proč si seržant nepostaví větší dům a auto pro svůj zadek?). Příběh o pradávné magii předků nakonec táhne celý film jako přátelství/nepřátelství obou hl. bratrů. Opět hodně oceňuji animaci, která i přes to, že je logicky celá počítačová, působí mnohem živěji než CGI v kdejakém blockbusteru. V porovnáním s Coco se jedná od odfláklý nápad v hodně nevyužitém světě. Působí to jako sequel neexistujícího filmu, ve kterém bylo všechno ukázáno a teď jen sledujeme nový příběh. 65%. ()

Blazis34

Hezky udělaný animák ze světa elfů. Příběh byl hezký, měl hloubku a cesta za ním byla dobrodružná. Ale na druhou stranu, že bych viděl něco nového, extra zajímavého, to bohužel ne. Milé, neurazí - hodnotím za 65%, tři hvězdy. ()

Lula.cz

Velice originální příběh, který asi osloví spíše starší publikum, než úplně malé děti (ale to je jen můj skromný odhad). Co na animácích obecně žeru je jejich barevnost. A tady je barevno fakt hodně. Líbí se mi zdejší fantasy svět, kde kouzelné postavy zapomínají na své původní dovednosti a jdou "s dobou" se všemi dopady, aby si nakonec uvědomily, že návrat ke kořenům je důležitější. A český dabing na kráse Frčíme ani trošku neubral. ()

Marcas

Pohádka, kterou dopředu jednoznačně tahá Holland a Pratt. Bez nich by to na 4* nebylo. Příběh je klasický pohádkový plný magie, barviček atd. Technicky to vypadá krásně, jako většina pohádek od Pixaru. Měl jsem trochu pocit, že ke konci tomu trochu docházel dech, ale konec byl v rámci možností celkem překvapivý. Nadprůměrná pohádka příjemná na relax, ale nejlepší Pixarovka to není. ()

blazma

Po dlouhé době animák co mě bavil :) Dvojice dabérů Chrise Pratta a Toma Hollanda se suprovně doplňuje a náramně to sedí k charakterům :) fakt pobavení pro celou rodinku ()

BlondJames

Bla bla bla, radši si nečíst ty negativní komentáře, ta pohádka je moc hezká, vtipná, dojemná akční, i dobře udělaná, takže za mě super.A ty blivajze co tu čtu? Nuda, nevím, kde lidi berou tak vysoké nároky, ať si pustí jen počkej zajíci a mlčí radši, protože já viděla už tolik animáků, že můžu aspoň srovnávat i s příšernýma pohádkama, a tahle do této kategorie rozhodně nepatří, naopak!!!! ;) ()

blondboss

Animák plný nápadov a absurdných situácií v nezaujímavom univerze. Neviem, či má zmysel viac komentovať tento najnovší počin od Pixaru. Každopádne animačne nie je čo vytknúť a dejovo by som asi načrel do trošku iných vôd, ale samozrejme pre deti je to skvelá rozprávka. Nám dospelejším už tento animák príde trošku mimo, ale holt, účel svätí prostriedky. 60 % ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (viac)