Vpred

• Česko Frčíme (viac)

Film Vpred nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfský bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili či ešte vo svete existuje niečo magické. (Cinemart SK)

Trixinka

Fajn animák, který se nesnaží být za každou cenu vtipný, a nesrší nějakými rádoby hláškami po celou dobu. Zajímavý příběh, dokonce i hlubší myšlenku tam najdete :) ()

Hashirama

Pixar v klasickém slzopudném módu, bohužel i trochu na volnoběh. V pořadí zřejmě sto čtyřicátá variace na coming-of-age motivy ve feel good road movie, během které si postavy i divák uvědomují důležité věci o životě a sobě samých. Pixar povinně nainstaloval sociální a společenské přetlaky do světa, který sází na jednoduchý kontrast fantasy vs moderní doba, a do příběhu bez jakýchkoliv vrcholů či zásadních překvapení, "jen" s hromadou podzápletek, skrz které hrdinové poznávají sami sebe. A ačkoliv katarze funguje na jedničku a rozhodně nejede v okoukaných pixarovských kolejích jako zbytek filmu, nutným, ale zbytečným dovětkem ji Scanlon zase shazuje na úroveň spotřební pohádky o hezkých věcech. Fádní zápletku nelze filmu úplně vyčítat, přece jen je zaměřen primárně na děti, a v Inside Out je možné pozorovat podobné tendence, jenže v Inside Out byly fádní zápletky rovnou dvě, přičemž se navzájem ovlivňovaly, a to v neporovnatelně originálnějším balení plném nápadů s tradičně hodnotnou pointou, která se nevystavovala na odiv jako v Onward. Tahle pixarovka je pouze hezký film s hezkým příběhem o hezkých hodnotách, což je od studia zodpovědného za Toy Story nebo Příšerky zoufale málo. ()

zapalik

Za posledních pár let nejlepší animák. Neotřelý příběh, všechny postavy jsou fajn. Někomu může vadit hlas Toma Hollanda, mně ale perfektně sedne. Ty role kluků mu sedmou (i hlasově), bude škoda, až z toho vyroste. ()

Kritik.

Veľmi milo prekvapilo :-) Pomerne netradičné prvky klasických výpravných rozprávok - napríklad nhy bez tela, motorkári, aj samotný fakt že chalani malo nevlastného otca okrem nebohého vlastného (oceňujem spomenutie choroby, čo zas prepája realitu s Disneyovkou) atď... ()

Black-star

Zklamání a velký přešlap pixaru (opět) je to takovás jakás rádoby dobrodružná slátanina, bez hlubšího záběru, který je právě pro pixar taaaak typický. Škoda! ()

Franc1s

Líbilo se jak mě, tak má dceři! Rozhodně Ginewra vše zachránila :D Vtipné i dojemné chvilky zapůsobily jak měli.. pěkné to bolo! 8/10 ()

Nix

Hodně příjemné překvapení, takový velice zábavný animák s trouchou kouzel. Je to taková příjemná jednohubka, ale žádný zázraky od toho nečekejte. ()

balcazar

Dobrodružná fantasy cesta dvoch povahovo kontrastných bratov a polovice otca, ktorá funguje, baví, ale aj dojme. K piatim hviezdam by však musel v mnohých veciach pridať a zlepšiť sa. Príkladom sú postavy, ktoré nie sú vôbec zlé, ale žeby mi prirástli k srdcu ako postavy z 5-hviezdičkových animákov, nemôžem povedať. ()

ForGump

Pixar je rozhodně stále boží, ale Frčíme mi tak nějak nesedlo. Jedná se tentokrát o upgradovaný svět řeckých mýtů a bájí a světa Tolkiena, ve kterém dva braši pouze s mámou dostanou možnost oživit svého otce alespoň na den a všechno je to zase o rodině, o odvaze, o překonání sebe samého s dojemným, ovšem nikterak násilně patetickým, koncem. Tentokrát jsem ale zase tak nebavil, svět byl nápaditý, ale něco jsem tam postrádal, bylo to chvílemi trošku moc bláznivé. Na druhou stranu stále se jedná o nadprůměrnou podívanou, dobrá byla hudba Danna Brothers. Ale holt po nadšení z Inside Out a naprosto odzbrojující Coco, jsem nedostal úplně to, co bych očekával. Filmy Pixaru jsou ale kapitola sama o sobě. 60% P.S. Film jsem viděl jak s českým dabingem, tak i v originále s titulkami a musím říct, že ač je dabing poměrně super, tak originální znění, kde hlavní hrdiny mluví dvojice Holland - Pratt a Manticoru Octavia Spencer je ještě suprovatější. ()

Flory14

Můj nejočekávanější animák roku konečně dorazil do kin. Pixar nám po delší době nadělil originální projekt a mé natěšení nemohlo být větší. Příběh se nám točil kolem dvou bratrů kteří přišli v děctví o otce a pomocí magie ho mohou vrátit. Už zde bylo jasné že Pixar, bude atakovat naše emoce v plné polní a já tomuto útoku neodolal. Svět ve kterém se děj odehrává je nápaditý, vtipný a tvůrci se zde opravdu vyřádili, kdo ( stejně jako já) má rád fantasy svět si bude chrochtat blahem. Ústřední dvojce je skvělá, oba bráchové mají co nabídnout a každý se v jednom může najít, mě seděl hlavně starší bratr, jeho příběh byl za mě komplexnější. U animáků tolik nehrotím dabing ale originální hlasy Hollanda a Pratta jsem nemohl vynechat a udělal jsme dobře, obě hvězdy si to náležitě užívají a kolikrát jsem je v těch postavách viděl, jak kdyby tam hráli. Dále se mi líbila magie, která je zde zpracována opravdu skvěle, musíte prokázat nejen talent na kouzla ale i určitou víru v sebe sama a to jsem uznal. Filmu nemám vůbec co vytknout, nezklamal mě ani v nejmenším a naopak mnohokrát i více překvapil. Příběh jede svižným tempem, plný počet si to u mě získalo hlavně za závěr který je zvládnutý fantasticky. Budete se smát, budete přemýšlet a někteří budou i plakat prostě Pixar v plné síle. ()

RAFT

Režisér animáku univerzita pro příšerky připravil další skvělý animák Frčíme.Animák plný fantasy a kouzel.Za mě 75% ()

Maniik88

Vcelku pekná rodinná rozprávka, slušne vtipná, slušne citovo podfarbená. Fantasy svet farebný a zaujímavý. Ale bola to taká stávka na istotu, na to rodinné a proste bolo to dosť dobré, ale nie až tak originálne. Neviem, asi čoskoro padne do zabudnutia. ()

El.Negros

Pomalu se řítíme do doby, kdy nám bude Disney prezentovat pouze šedo-žluto-hnědou obrazovku, jen aby nikoho neurazil. Ve zprůměrovaných 74,5ti minutách. To aby delší, čí kratší doba promítání nikoho neurazila - třeba lidi s malým penisem nebo príliš vytahanými pysky. Celou dobu budete mít na hlavě připnutý scanner myšlenek, jež bude hlídat, abyste náhodou nedali vetší přednost jedné z barev obrazovky. V případě, že byste se v záchvěvu erotických fantazii zadívali (v průměru) třeba více na žlutou, elektronický alarm scanneru automaticky odešle žalobu k vašemu nejbližšímu soudu za rasismus. Opomněli jste totiž (v průměru) jiné barvy více, než totalitní systém rovnoprávnosti diktuje. Toť vox populi dneška…Pixar už je dávno stráven v žaludečních šťávách nechutně tlustého pupku pana Mickeymouse a originalita, či nedej Ježís svoboda projevu v animovaných block-busterech totalitywoodu (nehledě na společenské nálady) se projeví až s další plně nezávislou produkcí. ()

mimozakon

Zajimave, no nevim ale co k tomu. Nemyslim si, ze to chytne za srdce hodne lidi. Vic si myslim, ze to oceni uzke spektrum publika z rad DnD fotriku, kteri to chteji predat svym detem. ()

tlesk

Nadprůměr, ve kterém nejlépe funguje neokoukaný fikční svět, a nejhůře okoukané a již tradiční pixarovské poselství. Není to špatné, ale v rámci toho, co nám tohle studio už předvedlo je to slabší... ()

papadoce

Mne sa to nepáčilo takmer vôbec, ale ….. Ani príbeh, ani hrdinovia, ani humor za veľa nestáli. Ja som sa proste nudil takmer po celú dobu. Našiel som však tri pozitíva. Jedno bolo, že v niektorých momentoch mi prišla animácia ako veľmi vydarená, až ako z reality. Na druhom mieste sa mi páčila vec, ktorú som doposiaľ ešte nevidel. Pri sledovaní so slovenským dabingom boli po slovensky aj všetky nápisy, listy a podobne. To ma milo prekvapilo, ale v podstate to nemá nič spoločné s originálom a je to niečo čo slúži ku cti slovenským tvorcom pri tvorbe dabingovej verzie. No a to tretie som vzal osobne. To, že mal jeden z hrdinov možnosť sa rozlúčiť s otcom ma …………. Preto dám tri hviezdy. Inak by bola jedna až dve. ()

Mr.Ward

Pixar je záruka kvality, o tom žádná. Po letech, kdy převládají ve výčtu Pixar filmů pokračování, je fajn vidět, že na rok 2020 si připravili dva filmy a rovnou oba originální. První z nich - Frčíme, je super podívaná, nadstandard co se týče animáků, v rámci Pixaru se ale nejedná o nějakou topku. Z toho světa šlo vytěžit mnohem víc. P.S. Je to lepší než Coco, všechny Auta nebo Úžasňákovi 2. ()

HenryX018

Zkrátka další skvělý Pixar film. Vcelku nepředvídatelný děj a skvělá animace. Stejně jako u ostatních filmů, hodně zde panují emoce. Film má velmi pestrý svět který bohužel nebyl využit na maximum. A to je asi to nejhorší. Neskutečně mě překvapila poslední scéna, ve které jsem se smál ale ne kvůli humoru, ale kvůli úžasnému scénáři který v téhle scéně vyvrcholil. Rozhodně doporučuji zajít. Viděno v kině. 8/10 ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (viac)