Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

bohemia_regent

Kdyby jen ti Rusové uměli nebrat sami sebe tak vážně... A pokud jde speciálně o Velkou vlasteneckou válku, nejde jim to už vůbec. Všechny ty stěží uvěřitelné situace by vyzněly úplně jinak, kdyby se celý příběh odehrál v komediálním žánru ve stylu francouzské trilogie o sedmé rotě. Přitom náznak v podobě jedné scény by tu byl: uprchlá vězenkyně-překladatelka čeká na autobusové zastávce kdesi v polích spolu s několika německými civilistkami, přičemž jen ona ví, že místo autobusu přijede tank, což se opravdu stane... atd. ()

Echelon1

2. pozretie. Za úvodnú výbornú 30 min. akciu dvíham hodnotenie o 1*. Zvyšok filmu rovnako nefunkčný, ako som si ho pamätal, čo je škoda, pretože po technicko-vizuálne stránke sa jedná o dobrý tankistický film. Z ruskej produkcie to lepšie. Nechce sa mi upravovať celý komentár a opätovne nadšene riešiť to či ono, táto trojriadková forma stačí. ()

TheSpearCZ

Rusové opět vytahují nadprůměrné vojenské drama až guilty pleasure bych to nazval. Hlavní hrdina s celou jeho posádkou jsou velice sympatičtí, efekty jsou výborně udělané i přes evidentně malý rozpočet (ty střely na styl Sniper Elite jsou cool) a najde se tu i super německý záporák. Oddechovka slušná, nenudil jsem se. Slabší 4* ()

kluk z Na

Hned z úvodu je to pořádná jízda. Navíc dobrá story, která je podpořena vynikajícími filmovými efekty. Určitě stojí za pozornost, pokud vám nevadí trocha komančskýho patriotismu. ()

nonick1

Film s jeho dějovými eskapádami věrně vystihuje jeho název LEGENDA JMÉNEM T-34. Neboť všechny legendy vznikají vlastně podobně: stejně jako onen Šemíkův legendární skok z Vyšehradu, o Bivojovi s živým divočákem na plecích nemluvě. Takže z válečného tankového souboje taranováním se časem stane průstřel tří nepřátelských tanků, z jednoho (nepodařeného) útěku z lágru se jich stane v ústně podávaných historkách nakonec sedm a pokus o probití z cvičného polygonu se v podání válečných veteránů u stakanu vodky promění v epochální vítěznou tankovou jízdu s nácky v zádech. Nakonec: proč ne? Jen místo rybářské latiny tu máme latinu, řekněme, válečnou. Mimochodem: dostatečně akční, navíc svižně natočenou, s výborným vizuálem a adekvátním hudebním doprovodem - a navrch s mnoha lokacemi v České republice (Loket, Úterý, zámek Kačina). Rusové prostě válečné filmy točit uměli a umějí a jak vidno, současné plíživé přepisování historie se jich netýká - v obou světových válkách to odnesli se vším všudy a jak se říká: co tě nezabije, to tě posílí... Takže pokud nás čeká ještě třetí kolo, nebude to Rus, kdo ho prohraje. ()

Warhorr

Velkolepá ruská tanková show ve stylu Hollywoodu. Sidorov se s tím prostě nesral a ukázal glorifikaci tankistů Rudé armády a absolutní neschopnost Němců v plné parádě. No myslím, že člověk nemusí být žádný expert na tankovou techniku aby si řekl, že tohle má do reálnosti daleko. Pokud bychom měli brát vpotaz, že by Sověti měli takové posádky tanků, pak by asi neprohráli jediný souboj a neztratili pomalu jediný tank. Nese se to v docela podobném duchu jako americký Fury. Akorát sám nevím proč, tady jsem se bavil několinásobně více. Celkové pojetí a příběh je rozhodně zajímavější, místy strhující a akční scény jsou bomba. Já teda nejsem úplně fanouškem takové tuny CGI zrovna ve válečných filmech ale tady je to fajn. V bojových scénách je použito i spoustu slow motionů efektů, které nesnáším, ale už jsem si na to u těch rusáků nějak zvyknul. Celkově se jedná určitě o zábavnou podívanou z období WWII, kde prostě nesmíte moc přemýšlet, pak si to divák může užít. ()

petikacka

Naprosto hrozný, superbolševicko-propagandistický film, který jsem zhlédla jenom! a pouze! díky človíčkovi, který je milovník WoT a musela jsem to s ním sledovat. Sice jsem mu dala lekci z bolševismu a historie, ale bylo mi ho tak líto když jsem viděla jak se tváří když mě poslouchá. Film je otřesně digitální a i za komančů snad nebyly ty sovětské filmy tak okatě prvoplánové...No hnus soudruzi! Za mě totálně odpudivých 25% ()

Endavour

Vůbec to nebylo špatné. Po všech stránkách lepší než americké sci-fi jménem Fury. Trochu nedokonalostí ve tvarech Pz III a podivný přízvuk některých německých vojáků (včetně samotného Himmlera) nezkazil dvouhodinovou podívanou s KVALITNÍM příběhem a s efektivním prvkem tankových soubojů ve formě "bullet-time" a především pak ten skvělý hon "na kočku a myš". Když ponechám realističnost (přeci jen nad některými tankovými šarvátkami se člověk musí trochu pousmát), pak filmu nemám co vytknout. ()

Vesecký

Je to příběh tanku T-34, který světu pomohl k vítězství nad hitlerovským Německem, je to jeho oslava a ukázka, co všechno tento obří stroj uměl. Příběh vypadá dost nepravděpodobně, ale je živý, dramatický, ale přitom na to, že je označen jako "akční", je velmi přehledný. Sovětští zajatci využijí toho, že byli vybráni k výcviku německých tankistů na nejmodernějším stroji světa, kterého se nacisté kdesi zmocnili, a utečou z lágru až do Čech... ()

Rathalos

Ruskym filmarom tlieskam,bravooo,perfektna napinava akcna vojnova drama,pri ktorej som si poobhryzal vsetky nechty,skvele herecke vykony,hudba,kamera,bojove sceny i samotny pribeh a ako nadherne vy*ebali s nemcami,to sa mi pacilo najviac...:-) ()

anatheman

Tento film nemá cenu moc hodnotit. Na jednu stranu je to velká zábava, na druhou stranu neuvěřitelná píčovina. Ale pokud jsem Furymu udělil 4 hvězdy i přes ten jeho WTF závěr, zde musím dát alespoň střízlivé a do jisté míry neurčité 3 hvězdičky. Fury totiž oproti tomuto působí jako realistický dokument nebo hardcore simulátor. Ale tohle... TOHLE!!! Ještě tedy rozpitvám moje udělené hvězdičky. Ta první je za celkovou zábavnost, ta druhá je za tanky, ta třetí je za Loket, Kačinu a městečko Úterý. Co se týče k zábavnosti - jo, ten film nenudí, je jednoduchý, přímočarý a i té akce je docela naděleno dosti. Co se týče tanků, T-34/85 zklamat nemůže. Dále tu máme i T-34/76 a řadu německých tanků, zpravidla replik postavených na podvozcích T-55. Nutno podotknout, že tyto napodobeniny nevypadají vůbec špatně. Tedy v rámci možností, že. A mnou zmíněné lokality? Zkrátka skvělé. I kromě architektury je zřejmé, že se film natáčel u nás. Naše krajina je zkrátka ikonická... Ale teď k té odvrácené straně mince. Ten příběh... to je taková WTF MINDFUCK PÍČOVINA! Proč nenatočili film o nějakým "normálním téčku", který třeba zažilo operaci Bargantion nebo jakoukoli jinou operaci v závěru války. Místo toho tu máme Útěk z vězení, kdy Němci (a to sorry za spoilery) chtějí otestovat vyřazenou T-34/85 na Pantherech tím, že ji totálně neprozkoumanou předají válečným zajatcům, aby ji prohlédli a uvedli do funkčního stavu. Samozřejmě tu naleznou několik tankových střel, které ukryjí do mrtvol tankistů, jejichž těla nebyli schopni Němci vytáhnout před inspekcí naší hrdinné party (co to kurva?!). Samozřejmě, že naplánují útěk. Takovej, že opustí zkušební planinu a odeberou se z jádra Německa do Čech. Němci jsou samozřejmě v tomto filmu totálně vypatlaní, takže hrdinové nemají problém pomalu dobýt město, kde si natankují palivo a obstarají potraviny a šaty (WT..... WTFFFFF ?!). Takže dále s téčkem ujíždějí přes hvozdy Krušných Hor, že jsou pomalu rychlejší než to jediné letadlo, co je pronásleduje. Konec filmu se odehraje v Lokti/Úterý, kde celý tankový prapor PANTHERŮ není schopnej zničit JEDINOU T-34/85. Když už ti Němci vystřelí, tak snad pokaždé trefí nějaké nepodstatné místo nebo jejich střela sklouzne po povrchu ruského pancíře. Nebo zcela logicky minou cíl. Na druhou stranu se naše téčko vždycky trefí nebo zasáhne weak spot. Veškerá taktika nebo strategie jde totálně do hoven, ačkoli se postavy občas snaží takto přemýšlet. No... a pak to kolbiště na loketském mostě na konci filmu... AAA. No nic. K tomu všemu je film neskutečně naivní, má naprosto parazitickou milostnou zápletku a herecké výkony, které by vyzobaly celé planiny malin. A ta akce.... Rusové se patrně něco naučili o zpomalených záběrech. Jenomže to supeer slooooow moooootttttiiiiiionnnn někdy působí... No prostě někde na hranici mezi super cool a hyper trapně. Už ani nevím, jaké to ve mně vyvolávalo pocity. Na závěr stojí zmínka o soundtracku. Takhle vykradenýho Zimmera jsem dosud neslyšel. Vždyť je to totální kopie Dunkirka!!! No.... tady bych chtěl komentář ukončit. Podívejte se na tento film, protože přináší vskutku spektakulární zážitek. Slabý tři granáty z 5. Tečka. () (menej) (viac)

MickeyStuma

V roce 1944 se odvážné skupině ruských tankistů podařilo uniknout z německého zajetí v napůl zničeném legendárním ruském tanku T-34. A jak k němu přišli? No, tomu by nikdo neuvěřil. Samotný německý důstojník jim jej předá k opravě a to jenom proto, aby si zopakovali tankovou bitvu. Oni se totiž už dříve v takovém souboji setkali. Válečný snímek ruské provincie a rozhodně se jedná o filmové překvapení. Puritáni budou tradičně skřípat zuby nad nerealističnosti mnoha scén, ale snímek není natočen na základě reálného příběhu. Jedná se o ryze popkornový film a skutečně je to pecka. Například hudební podkres velice známé melodie ve scéně prvního vyjetí opraveného tanku vzhledem k tomu, co s tím tankem vyvádějí, je skutečně jako vtípek pojatý prostě skvěle. Jinak ztvárněná tanková bitva, jaká tu je k vidění, nebyla takto natočena hodně dlouho. A jak to už u popkornových filmů bývá, ani zde nechybí ´любовная история´. Dá se říci, že snímek dějově i po vizuální stránce s přehledem strčí do kapsy i americký snímek z roku 2014 ´Železná srdce´. A jak už to bývá u ruských válečných snímků, i tento je s věnováním. Snímek je věnován tankistům, hrdinům velké vlastenecké války, známým i neznámým, kteří zahynuli, i přeživším, kteří se vrátili domů. Byly to doby nezapomenutelné statečnosti, divokých bojů, nerozbitné lásky a legendárních zázraků. A Rusko opět dokázalo, že západním snímkům mohou konkurovat velice slibně. Pokud ovšem má kvalitní scénáře. To už naopak zase tak často nebývá. ()

brumbrum

Vaham medzi 3 a 4*. Celkom podarene, ibaze az prilis "velkolepe" sceny - akoze spomalene rotovanie tankovych striel z kazdeho pohladu trava opakovane celu vecnost; alebo padajuca kontrolna veza, kazdy sa samozrejme zachrani, ale bezia jak v matrixe kua, toto fakt nemusim. Pribeh je celkom fajn, dobre hefty, napr. ze "Hlasim, ze polna kuchyna odrazila tankovy utok" a podobne ;-). Take hodne rusko-cool, 3.5*, dobre pozeratelne, aj ked ten zaciatok je na moj vkus az prilis gycovy. No ale ved aj amici tocia taketo vecicky, tak preco nie rusaci. ()

Artard

Posledných pár rokov z Ruska prichádza veľa filmov z druhej svetovej, úprimne nie sú bohviečo. Česť výnimkám, ako je tento film. ()

agassi68

Rusi celkom prekvapili. Nevymýšľali koleso, ale zručne okopírovali hollywoodske scenáre. Výsledkom sú veľkolepé tankové súboje s digitálnymi spomaľovačkami vystrelených nábojov a nutnou dávkou patriotizmu a rambovskej nezničiteľnosti. Pozerá sa na to skutočne dobre.. ()

sadlokan

Ale prosim tě dyk to je comics jako prase!Od začátku bis zum bitterem battle of the Loket/Klingental!Akorát Rusáci to maj nespíš ve škatulce"Real Geroj". ()