St. Louis 1903. Bohatá rodina Smithových má čtyři krásné dcery. Sedmnáctiletá Esther se zamilovala do Johna, chlapce, který se právě přistěhoval do sousedství, ten si jí ale zpočátku sotva všímá. A pak přichází zpráva, že paní Smithová dostala skvělou práci v New Yorku, což znamená, že se rodina musí odstěhovat ze St. Louis... (oficiálny text distribútora)

kaylin

Barevně je to krásné, to je prostě to kouzlo Technicoloru, které mě vždycky dostane, ale příběhově už to není takové, aby mě to odrovnalo. Judy Garland je roztomilá, navíc opravdu krásně zívá, jsou zde výborné scény, hlavně ta halloweenská nebo ta se sněhuláky, ale jinak je to snímek, který potěší vaše srdce v neděli odpoledne, a pak půjdete dělat něco jiného. ()

swed

Klasika nebo vykopávka? První třetinu filmu jsem byl nadšen – na pozadí kouzelné retro komedie se postupně představily všechny postavy, nechyběl vtip ani lehkost. S příchodem další kapitoly se dostavilo rozčarování – vyprávění změnilo tón a jako mávnutím kouzelného proutku jsem sledoval absurdní pokus o napínavé drama (pětileté děvče se snažilo vykolejit tramvaj, což vyvolalo salvy smíchu u jejích odrostlých sester), ke kterému se v poslední části přifařila koncovka melo. Aby toho nebylo málo, není jasné, o kom vlastně chtěl scénárista vyprávět - divácká pozornost se přelévá z jedné postavy na druhou. A klady filmu? Již zmíněná expozice, potom muzikálové výstupy a v neposlední řadě syté barvy technicoloru. Moje úvodní otázka tak zůstává bez jasné odpovědi, proto dávám šalamounských 6/10. ()

Aleee89

Můj druhý kousek z dílny Minnelliho. Nebojím se říci, že do škatulky Minnelli dobře zapadl. Zpočátku mě zarazil nízký počet písní, ale na druhou stranu musím říct, že jsou docela chytlavé. Snímek má pohodovou a idylickou atmosféru, kterou dotvářejí kulisy, kostýmy a barvy. Trošku naivní, trošku sentimentální, na někoho to možná může působit vyčpěle, ale podle mě Setkáme se v St. Louis svůj záměr naplnil. ()

radektejkal

Američtí vojáci, třeba ti co bojovali u Iwodžimy, vracející se z války měli doma nachystáno spoustu lákadel, aby zapoměi na své zmasakrované kamarády. Tenhle film byl jedním z těch nejprimitivnějších. Od toho ale bylo možno odhlédnout. Sotva však od lživých a proradných hodnot, na které se Amerika snaží stále, i kdy stále řidčeji, navazovat. Nad literaturou filmu, která leží někde pod naší červenou knihovnou, se dá jen zakroutit hlavou a strnout v němém úžasu. Tahle Amerika snad už nikomu nemůže přepadat žádoucí... Film jsem si pustil jen proto, abych si nějak zakulatil pocit z filmu "Judy", který jsem viděl nedávno. Zde mi připadlo, že Judy Garlandová je právě zde ve svém živlu a že její životní volba vycházela skutečně z ní. . ()

Martin741

Dalsi namakany hollywoodsky muzikal. Jo, kedysi Hollywood tocil jednu pecku za druhou - najma v 30., 40. a 50. rokoch. Mynnelli sa vyznal do rezie - a mne vyslovene sedi jeho rezisersky styl. Mnohi ho casto obvinovali z uchylnej sexualnej orientacie /tusim niektore zle jazyky tvrdili, ze bol buzna - ale nepotvrdilo sa to, Minnelli mal preto tazky zivot/. Judy Garland /jo, viem kto to bol- Garland totiz to patri do vseobecneho rozhladu/ bola doslova skvela, Mary Astor tiez a vidno, ze Mynnelli si dal zalezat na kulisach - tak nadherne nieco som uz dlho nevidel : 98 % ()

vydumnica

Mladučká Judy Garland a jej "Have Yourself A Merry Little Christmas". Meet Me in St. Louis je rozdelený podľa ročných období počnúc letom a končiac jarou. Hoci Vianoce tu majú relatívne malý priestor, Meet Me in St. Louis sa radí na zoznam vianočných filmov, na čom má zásluhu predovšetkým už spomenutá legendárna skladba. "Have Yourself A Merry Little Christmas" je tou najzapamätateľnejšou scénkou filmu. Tootie: Wasn"t I lucky to be born in my favourite city? 65%. ()

Crawler-D

Jeden z nejlepších muzikálů, jeden z nejkrásnějších příběhů, jedna z nejpůsobivějších romantik. Ve čtyřicátých letech jednoduše uměli točit filmy a tenhle drobný kousek s fantastickou Judy Garlandovou je navzdory nadsazenému muzikálovému herectví v některých scénách tím nejlepším, co jsem letos viděl. Ale je nutné se naladit na vlnu zlaté éry Hollywoodu! Pro současného, průměrného a svátečního diváka to není. ()

Tommy.D

Obyčejný příběh s neobyčejným zpěvem Judy Garland, spousta skvělých hlášek, několik klišé, ale taky důkaz že se dá natočit lovestory s (aspoň myslím) jediným "I love you". ()

LeoH

Strašlivá křiklavě barevná reklama na maloměstskou zaprděnost se zoufale zestárlou muzikou (s čestnými výjimkami v podobě vánoční klasiky Have Yourself a Merry Little Christmas a pozoruhodného hlasu Judy Garland), přesto jsem se na konci k vlastnímu zděšení přistihl, jak se přiblble tlemím a jsem rád, že se obě holky nakonec vdaly a tatínek přišel k rozumu; Amíci to své středněproudé řemeslo prostě uměli. Pár momentů, kvůli kterým snad stojí za to si tuhle vykopávku pustit, vesměs souvisí s morbidními zábavami nejmladších dcerušek – pohřbívání panenek, rituální vraždění sousedů o Halloweenu, dopravní sabotáže a masakry sněhuláků v sobě mají něco z absurdní poetiky Addamsovy rodiny. Nicméně myslím, že další oblíbené muzikály Woodyho Allena už si odpustím. ()

Sokkk_y

Nádherný, sladký a romantický muzikál! Tady je vidět poměrně velký vliv 40. let, kdy muzikál této doby už pomalu opouští starý a dobrý hříšný jazz, upouští od drsných zápletek a upíná se jen k čisté romantice, což v tomto případě znamená návrat zpět do doby, kdy ještě romantika něco znamenala. Já osobně zas tak velký fanda takovýchle filmů nejsem, ale Judy Garland, jejíž talent mě překvapil nedávno v Čaroději ze země Oz, mě opět přesvědčila, že ona na to má. Oni celkově všichni hereci a herečky, včetně Margaret O'Brien alias Tootie, předvedli opravdu skvělé výkony. Nechyběl ani kýč, zde ve formě pestrých a přeplácaných interiérů - bez kýče by se žádný muzikál neobešel. Hudba také byla příjemná, tvůrci se zbytečně nesnažili narvat songy do všech scén, co jsem též ocenil, a tak můžu s klidnou duší neromantika dát hodně dobré ****. ()

PELC

Nevím, proč ve filmové historii je tento muzikál hodnocen tak vysoko. Snad bych ho zařadil spíš jako hudební film. Obsahuj několik velmi dobrých melodií, ale jako celek velká nuda. Konverzačka, pomalé tempo na muzikál až moc pomalé. Pravda, občas nějaký i dobrý vtip. Vše v kostýmech a technicoloru. ()

Babous

Už jenom to idylické zachycení atmosféry přelomu století stojí za tři hvězdičky, když přidáme zajímavý příběh, sympatické hrdiny a příjemné písně, máme tu jasnou pětihvězdičkovku! Skvělý rodinný film na Vánoce. ()

Han22

Takový ten zvláštní typ filmu. Na začátku to vypadá na kýčovitý a užvaněný muzikál o jedné rodince z počátku 20. století s ne zrovna půvabnou Judy Garland. A postupem jak jsem to sledoval, tak mě to začalo bavit. Je to vlastně sága rodu Smithových v průběhu jednoho roku, která je romantická, komediální, roztomilá a dokonce i strašidelná (Halloween). Písničky jsou spíše do počtu, ale zato je prastará Meet Me in St. Louis, kterou znám i já a to je na song z roku 1904 co říct. A také klasická vánoční Have Yourself a Merry Little Christmas, kterou jsem ani netušil kdo a kde poprvé zpíval. Zkrátka nakonec se z toho vyklubal neskutečně pohodový a optimistický film. A kde jinde uvidíte, jak zvláštně se na počátku minulého století slavil Halloween. ()

RockChick

Upřímně nechápu, proč je tenhle film považován za klasiku. Jasně, je to načančané, barevné a minimálně pro Američany příjemně nostalgické, upomínající na idylický život na starém americkém předměstí (i když nevím, jak moc idylická byla doba, kdy nezadané ženy byly už v osmnácti považovány za přestárlé a odsouzené ke staropanenství, lol, a osud celé rodiny se podřizoval jednomu pracujícímu muži). Když si ale odmyslíte všechny ty barevné šatičky, dezerty, květiny, večírky, písničky..., tak vám nezbude nic. Tomuhle filmu chybí jakýkoliv příběh. I milostné linky se odehrávají jakoby jen tak mimochodem a absolutně postrádají jiskru a napětí. (Viz třeba žádost o ruku v závěru stylem vojenského povelu. To mě jako mělo dojmout? Eeh...) Sečteno podtrženo: Ráda jsem si doplnila filmové vzdělání, ale v budoucnu tuto "klasiku" už ráda oželím. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "If you're not busy tomorrow night, could you beat me up again?"     Tento film sa väčšinou označuje ako kombinácia muzikálu a melodrámy, lenže ja ho vnímam predovšetkým ako komédiu, a to veľmi vtipnú komédiu, s množstvom skvelých hlášok ("Either I've lost some soup, or I've found a spoon."). Páčil sa mi hlavne ten výborný čierny humor, ktorý by som v takejto klasike vôbec nečakal (skvelo morbídna Tootie (oscarová detská herečka Margaret O'Brien): "It'll take me at least a week to dig up all my dolls in the cemetery."). Vďaka skvelému humoru som ochotný snímke odpustiť celkovú banálnosť, afektovanosť prejavov, či odtrhnutosť od reality (Juh bez jediného černocha?). Tieto veci si jednoducho netreba všímať, resp. treba ich považovať za súčasť diela a skôr vnímať jeho priam rozprávkovú atmosféru a prítomné čaro. "Meet Me in St. Louis" je dielo veľmi pestrofarebné, pôvabné, s nákazlivou pohodou, ktorá z neho vystupuje, takže divák ochotne odpustí nejaké tie "hopsasa tralala" piesne a aj trochu banálny príbeh (o vtieravej vydajachtivej dievčine s nemožným účesom. ktorá ale na druhej strane krásne spieva (Judy Garland)). Mimochodom. javí sa mi dosť komické, že zámožná južanská rodina (zrejme zbohatnuvšia na otroctve), žijúca v paláci, sama seba označuje za priemernú rodinu ("They don't have houses in New York?" "Rich people have houses. People like us live in flats."). Tak teraz neviem, či v tom bola irónia, alebo to ide na vrub tej odtrhnutosti od reality. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Darksophie

Krásný film o časech kdy láska byla asi jednoduší než dnes. Judy Garland byla báječná a já ty písničky nemůžu dostat již několik dní z hlavy. Film jako by nikam nespěchal, a přestože jsem se celou dobu bavila nemůžu říci, že by mě to nadchlo jako třeba Zpívání v dešti. Něco mi v tom chybí, snad trošku větší spád, snad trošku komplikovanější děj, těžko říci. Ale i tak je škoda, že se takové milostné příběhy dnes již netočí. ()

Angelitos

Tento muzikál na mě udělal opravdu skvělý dojem. Stále dokola jsem si opakovala píseň, která zde zazněla. Judy Garland si zahrála postavu, kterou jsem ji opravdu věřila, jakoby byla napsána přímo pro ni. Velice pohodová atmosféra Vás nutí si většinu scének přetáčet dokola. Jedná se o moc pěkný muzikál u kterého se i zasmějete. ()

Natha

Uzasne pesnicky, uzasna Judy Garland, uzasny Tom Drake, uzasna hudba. Uzasny FILM! :) Judy Garland ma krasny hlas a uplne som si zamilovala pesnicku 'Meet me in St. Louis', ktoru tam spolu s Lucille Bremer spievali pri klaviri. Je to vcelku jednoduchy film s milym dejom a koncom. :) Mala som chut si to pozriet znova, hned ako zacali koncove titulky. :) ()