Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

Jimmi

Velmi kvalitna hororova komedia od Minera.Nestava sa casto ze hororove komedie maju dobru atmosferu ale toto je svetla vynimka.Dalsie co treba pochvalit je podla uplne skvela(a v jednotlivych scenach presne pasujuca) hudba. ()

cariada

Spisovatel a strašidelný dům po jeho tetě, k tomu vlezlý soused a vzpomínky na Veitnam. Asi nejlepší byl ten kostnatej voják. Celý je to v poměrně dobrém tempu , sice konec je trochu slabší, ale jako hororová komedie je to dobrý. ()

Jino

Kvalitní béčková hororová komedie. Děravý, někdy logiku postrádající scénář je postaven na jednoduchém příběhu a doplněn krásnými maskami, povedenou hudbou a ženským hereckým obsazením, k tomu nějaké ty vtipné momenty a není co řešit. 70% ()

Rodriguez

Hodně dlouhou dobu jsem sháněl tento kultovní snímek a díky přátelům zde na csfd, se mi to konečně podařilo. Čekal jsem sice nějaký brutální nářez v podobě Pátku 13th či Halloweenu, ale směr tohoto filmu se ubíral úplně jinam. Na druhou stranu mě to ale mile potěšilo a byl jsem více než nadšenej. Hlavně ta obří nafouklá...fuj to by byl spoiler! 80% ()

rogerkint

Zatímco Ash z Evil Dead a Reggie z Phantasm se k image cool likvidátora démonů propracovávali přes dva filmy, Roger Cobb je o dost pohotovější - na první setkání se slizkým nadpřirozenem reaguje líčením pastí, vyzbrojováním a přijetím boje s démony jako součást každodenní rutiny. Nakonec, jako veterán z války ve Vietnamu je na stresové situace zvyklý. Film se dá celkově číst jako vyrovnávání se s válečným traumatem, před nímž se nedá utéct ani do rodného domu a které brání hlavnímu hrdinovi ve sblížení s rodinou. Jedinou možností je postavit se vlastním démonům. Jinak se jedná o celkem zábavný horor, vezoucí se na vlně popularity série Evil Dead co do masek i černého humoru. Jen s těmi gore efekty se nemuseli tak mírnit... ()

kosta73

Mám rád Minerovy starší filmy + vizuální a trikovou stránku těchto starších filmů obecně a zde se navíc velmi vydařila zvuková složka, takže by si tato věcička zasloužila ( s určitým nadhledem vzhledem k logice scénáře a chování přítomných postav ) čtyřhvězdičkové ohodnocení. Bohužel se mi tentokrát nadhledu nedostává ( čeho je moc, toho je příliš ) a navíc se mi jeví v tomto případě spojení hororu s komedií, jako velká škoda. ()

tom88

Na béčka osemdesiatych rokov som zvyknutý a mám ich celkovo rád, ale Dom ma hlboko sklamal. Ani ako horor ani ako komédia Dom nefungoval a skĺbenie týchto žánrov sa nepodarilo. Svetlejších momentov je minimum. Inak je to podstatná nuda, blbá zápletka, pripečené príšery. Vojnové scény od veci. V závere ma potešil jedine zombie vojak, inak je to hrozný shit. 45% ()

A.L.E.S.

Je to béčko jako vyšitý, o tom není pochyb. Ale rozhodně bych to neklasifikoval jako komedii, i když pár vtipných hlášek tam je. Musím ovšem vyzdvihnout kostými i masky - především toho živého mrtvého vojáka Bena, který si s Rogerem hraje na kočku a na myš. Tohle všechno ovšem na plný počet nestačí. Film jsem si pustil večer a několikrát jsem u toho usnul. Je to asi jen můj pocit, že nedokázal upoutat tak, jak jsem si představoval. Námět na první pohled může působit jako klišé, ale opravdu tomu tak není. Už jen proto, že se film ubírá směrem, který byste nečekali. ()

creeper

Tento Minerův snímek jsem včera viděl po 19 letech. Čistě pro srovnání divácké percepce dítě vs dospělej jedinec. A světe div se, house stále funguje. Ano, filmu se dá vyčítat kostrbatější výustění, ale s ohledem na četnost motivů, které film zpracovává (vietnamské trauma, ztráta dítěte, haunted house) se tato kostrbatost dá omluvit. Vadit může i netradiční kombinace latexu a strachu z neviděného (duchařina), ale na druhou stranu to lze považovat i za poziitivum. House je klasické filmové dítko 80. let s jeho klady i nešvary. Cítíme z něj evil dead i poltergeist a přitom stále působí svěže originálním dojmem. majner rulez. ()

masw

Opravdu hodně špatná práce Steva Minera. Ze začátku to vypadá, že to bude horor s atmosférou, poté se to díky idiotským nápadům svrhne na nechtěnou komedii (asi se točit nedařilo, třeba díky pitomé příšeře vytvořené dětmi ze školky, tak poté to maskovali jako komedii). Nakonec to dojde zase do atmosféry, pak příjde mrtvý voják z války z Vietnamu (který ovšem s oběšenou babičkou neměl nic společného, tak jak se tam vzal?) No prostě tragédie, jediné plus je obsazení George Wendta, který hrál v seriálu Cheers. ()

Šakalík

Před dvaceti lety se mi tenhle film docela líbil, dneska jsem na něj koukal spíše s despektem a ironickým úsměvem. Autoři zjevně chtěli natočit něco jako Amityville Horror s nadsázkou a vtipem, což se jim docela podařilo, i když za cenu příšerného přehrávání i absence logiky. Gumové masky příšer pak představují typický inventář osmdesátkových hororů. Co mi na filmu dost vadilo, byly ty pasáže z Vietnamu, které jsou prostě úděsné a stahují celý film do odpadních vod. Jinak to ale vlastně ničím neurazí, byť závěrečný happyend je taky docela trapas. Přesto si myslím, že si film alespoň průměrné tři hvězdy zaslouží. Už jen z úcty k žánru... ()

Han22

Vietnamský veterán vs. strašidelný dům. Kouká z toho slušný horor a on v podstatě je, kdyby si režisér odpustil nudnou seznamovací první půlku a kdyby tam necpal vysloveně komediální scénky, které ničili atmosféru. Protože příšery jsou tu krásně osmdesátkové (žádné stokrát zrecyklovaný černovlasý japonský holčičky, lezoucí po stěnách, jaké by tam byly dnes), některé scény pak docela strašidelné (mečoun na zdi, tajemný svět zrcadlem), závěrečný souboj se zombie vojákem nebo scény z džungle nemají chybu. Jen je to dohromady takový mišmaš, sice zábavný, ale mišmaš. ()

Holina

Zcela typické osmdesátkové béčko, ve kterém najdete haldu silikonových monster, oživlou vycpaninu mečouna, nebo vražedné zahradní náčiní. Ten film za to nestojí, ale z nostalgie nemohu dát méně než 5*****. Bomba. ()

bobstock

Válečný veterán Roger se probouzí do snového světa osmdesátkových gumových figurýn, které dnes už moc neohromí, ba nevystraší. V první půlvteřině vám různorodá monstra napálí zblízka do kamery a v druhé půlce té samé vteřiny se vám cukají koutky z vtipné frašky. Samotný námět není špatný a tehdejší dobou to mohlo mít úspěch, ale co s tím mišmašem dnes? Ironicky vtipný horrrrrooorr..50% ()

Stocki

Steve Miner nezklamal, ale rozhodně to nemá na druhý a třetí Pátek třináctého. Samozřejmě tohle je žánrově trochu jinde. Nejedná se o nějaké veledílo, je to průměrný snímek, který má dobré masky a hudbu. Moc jsem se nezasmál, to je fakt. Bát se taky nebudete, určitě to však má dobrou atmosféru a neunudíte se u toho k smrti. Kostlivec Ben se povedl. ()

Teardown

Tajemné a ponuré místnosti starého domu, mrazivá atmosféra a lekavé scény... Tak tohle zde v žádném případě nehledejte:) Pokud překonáte humornou nadsázku celého snímku a nevadí vám nádech rodinného filmu(na to se fakt mohou s chutí vrhnout i malí caparti), mělo by vás sledování tohoto kousku docela slušně pobavit a sem tam vyloudit i úsměv na tváři. Nenáročná, ale celkem dobře koukatelná záležitost. ()