Jesse se vrací do svého bývalého domu, kde jako ještě hodně malý žil, než ho rodiče odložili a následně byli zavražděni. Jesse přijíždí společně se svojí přítelkyní Kate. Navštíví je jejich přátelé Charlii a jeho dívka. Jesse nalézá v rodinném album fotku svého prapradědečka, který kdysi nalezl kouzelnou lebku. Jesse s Charliem vykopou tělo prapradědečka, ten ožije a spřátelí se s nimi. Vypráví jim o kouzelné lebce, jejíž je vlastníkem - vlastníkovi dodává totiž věčný život. Kvůli lebce dokonce kdysi zastřelil svého bývalého kamaráda. Lebka však přitahuje temné síly z jiných dimenzí a hlavně mrtvého kamaráda prapradědečka. (LION-MR.T)

Morholt

To srovnání s béčkovým Jumanji sedí, ale mě se tohle líbilo ještě víc. Nakonec kdy jindy se u rodinné večeře sešli zombie praprapraděda, mládě pterodaktyla, oběť indiánského rituálu a housenkopes? Stejně jako u předchozího dílu se filmařský štáb u natáčení musel bavit a oproti jedničce, se kterou teda dvojka nemá vůbec nic společného, tu tvůrci hodně popustili uzdu fantazii. A vyplatilo se. 70% ()

Rodriguez

Hodně dlouhou dobu jsem sháněl tento kultovní snímek a díky přátelům zde na csfd, se mi to konečně podařilo. Čekal jsem sice nějaký brutální nářez v podobě Pátku 13th či Halloweenu, ale směr tohoto filmu se ubíral úplně jinam. Dvojka mě přišla o kapku zábavnější a temnější než původní díl, leč na plný počet mě tam stále něco scházelo. 80% ()

Fingon

Konecne objeveno! Tento film jsem videl zacatkem devadesatych let na VHS a v hlave mi utkvely bizarni momentky jako exhumace hrobu pribuzneho, ktery po otevreni rakve vezme protagonistu pod krkem, za domovnimi dvermi se najednou objevivsi dzungle, dinosauri, pterodaktyl... od te doby, co jsem na CSFD, jsem se marne snazil zjistit nazev. Tak konecne... Dle ocekavani jde o silene becko, ale nostalgicka hodnota jej dela prece jen o neco snesitelnejsi. ()

Bloody13

Nadšení rozhodně nesdílim. Nechápu jeho oblibu, protože tam, kde Miner šlapal na plyn, tady se pořád brzdí. Tam, kde Miner stavěl spíše na komorním hororu s pěknými maskami, tady se to proměnilo na bláznivou fantasy. Tenhle sequel na jedničku vůbec nenavazuje, buduje si vlastní mytologii a ze zdí doluje ztracený svět plný srandovních příšerek, dinosaurů, indiánů a kovbojů, až se z toho točí hlava. Vznikla tak nepříliš celistvá komedie, která má k hororu vážně daleko. ()

K.I.N.G.

Někdy dávno, v útlém dětství, jsem viděl první díl "House" z roku 1986 na staré VHS kazetě se simultánním dabingem a vzpomínám si, že jsem byl i přes značně sníženou kvalitu obrazu a zvuku (samozřejmě) obrovsky nadšený a v podstatě jsem na tom snímku nenašel jedinou chybu - považoval jsem ho tehdy za dokonalý horor. Nemůžu s jistotou říct, jaký by byl můj pohled na něj teď, od té doby jsem se s ním zatím ještě znovu nestřetl. Ale to, co mě potkalo právě v tomto druhém pokračování mě docela nemile překvapilo. Žádná další ujetá hororová zábava se tu nekoná, jenom ne moc dobře zvládnutá komediální fantasy, se strohým příběhem, pár hororovými prvky a několika důvtipnými blbůstkami, jako je např. ta psovitá housenka. Není moc jednoduché se smířit se zdejším hodnocením tohoto titulu, přece jenom je to film podstatně horší, než to tady podle hodnocení vypadá a zejména horší, než je první díl, to nepochybně. Opravdu není příliš o co stát. ()

• Světová premiéra se uskutečnila 28.srpna 1987. (LION-MR.T)