Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

honajz

Poměrně slušný horor na téma alternativních světů u vás doma za dveřmi do pokoje. Ani se nedivím, že vznikly další díly a další napodobeniny, protože má potenciál tajemna, a když je to dobře natočené, jako tenhle film, i se na to dobře dívá. ()

eraserhead666

Obrovská škoda, že se ty skvělé echt osmdesátkové sekvence tak často střídali se sekvencemi nudnými a přehnaně komediálními. protože občas až zůstával rozum stát na co to vlastně koukám. Přitom to mohla být docela fajn podívaná. Jako ne že bych si nějak zvlášť stěžoval, ale občas to bylo až moc přes míru. ()

SOLOM.

Našel čas zase splnit nějaký ten restík a mrknout na některou tu hororovou sérii, která mi dosud unikala, nebo jsem ji jen hodně dlouho přehlížel. No a tak padla náhodná volba právě na House. Steve Miner není pro mne žádnou neznámou a jeho filmy mají většinou celkem slušnou kvalitu (tedy alespoň ty, co jsem dosud viděl) a tak jsem šel do prvního Domu docela natěšený. No a nezklamal ani tentokrát. Hororové komedie mám docela rád, navíc se v osmdesátkách urodila celá řada velmi solidních a kultovních filmů a ani tento jim ostudu rozhodně neudělal. Líbila se mi celková atmosféra, která byla po většinu času spíše humorného charakteru, skvěle proložena jak o hororové a fantasy prvky, tak i legrační monstra a masky. Samozřejmě nechyběla ani řada bizarních situací a hlavně se u toho člověk ani moc nenudil. Hlavní hrdina byl správně střelený, jeho vlezlý soused zase srandovní, herečky docela pěkné a monstra škodolibá. Je mi však jasné, že mladší generaci už podobné kousky asi moc neuchvátí. Což je však škoda, protože pořád v sobě mají to kouzlo – ne jak ty dnešní sračky s přehršle otřesných digitálních efektů (samozřejmě čest početným výjimkám).60% ()

ARI50

Sice mi trošičku trvalo než jsem se tomu dostal na kloub ale slušná podívaná. Velmi suprově provedená po stránce efektu. ()

Morholt

Pohodová komedie o strašidelném domě, ze které je cítit, že si její natáčení tvůrci užívali. Je to samozřejmě béčko a podle toho to také vypadá, ale ačkoliv o nějakém napětí či atmosféře nemůže být řeč, tak svoje momenty film určitě má. Navíc na Mary Stävin v plavkách je nádherný pohled. 60% ()

corpsy

Na hrôzu vyvolávajúci kúsok málo intenzívne a na komédiu málo vtipné + tie vietnamské sekvencie v tejto hororovej komédii proste nemajú čo hľadať. Film strhávajú iným smerom a hlavne vytrhávajú s ako takej strašidelnej atmosféry. Pre mňa dosť tragický snímok vzhľadom na to, aký kultový status si získal. Slabota. ()

Tryskomyš

Je to taková jakási nesmyslná fantasmagorie. Totálně absolutně Béčkový horror. A rozhodně v žádném případě komedie. No možná na svou dobu jakžtakž dobré. Celkově to hodnotím jako zbytečnou ztrátu 1,5 hodiny života. Ještě, že jsem byla zrovna na nemocenské a měla hodně času. ()

fcreading

Steve Miner a jeho ďalší vydarený kúsok Dúm. Dúm je o trošku slabší ako Dúm 2 vo ktorom prekypujú chyby ale ako komedia s trochu hororom to funguje. Záver mi už prišiel trošku o niečo horší ale pozerať sa na to dalo. A ten kostlivec v obleku vojaka stál zato. ()

PKD

To měl být ftyp,či co??? Rejža kultovního Pátku 13th.to tentokrát fakt sprasil. Dyť je to komedie! Ne horror! S tím ať se jde vycpat! H komedie si může dovolit jen Burton,nikdo jiný. Točíte horrory? Tak sakra,točte horrorry!!! Satane,ty to všechno vidíš. ()

blackrain

Hudba byla správně hororová a starala se o hutnou atmosféru, i když mohla být místy méně výrazná. Roger byl sympatický mužský. Na maskách oblud bylo poznat, že jsou gumové, ale tenhle detail mi vůbec navadil. Nejlepší obluda byl voják, co se snažil Rogera zastřelit. Tohle hororové béčko jsem si užila, protože po delší době zahrálo na moji notu. ()

kaylin

Americký snímek „Dům“ bazíruje mezi komedií a hororem, ale ta linie není moc dobře stanovena. Jako kdyby se tyhle prvky chvílemi vylučovaly a celkově se příliš dobře neslučují. To ale nic nemění na tom, že to je film, kde je spousta zajímavých nápadů a ještě zajímavějších provedení, kdy triková stránka je velmi povedená. Asi se ale přece jen budete více usmívat. ()

Gorehound

Pohodová, preslnená hororová komédia, ktorej ten humor sekne, ale vie aj pritlačiť na pílu. Vynikajúca je linka zo zmiznutím syna, trauma z Vietnamu a s Benom, verzus námet o dome, v ktorom sa môže stať čokoľvek. Záver s oknom v kúpeľni pripomenie Lovecrafta alebo Evil dead 2, Manfredini sa úspešne vymanil z hudby, ktorá evokuje Friday the 13th. Nič proti, práve naopak. Aj režisér natočil dva geniálne, nesmrteľné diely tejto série. Tu sa pohral s formou aj obsahom, natočené je to skvelo. Miner vie! ()

BoredSeal

"House" je parádním příkladem pro žánr báječných 80.let. Tvůrci spáchali zábavný snímek, který nabízí dobrou atmosféru, přesně načasované šoky, perfektní efekty a obludy ze zlaté éry latexu (vietnamský veterán Ben s přehledem splachuje do záchoda trapnou CGI modernu). Všudypřítomná nadsázka paradoxně z filmu nedělá hororovou komedii (které nenávidím), ani nekazí atmosféru. Navíc film táhne výborným hereckým výkonem talentovaný William Katt v hlavní roli a taky ostatní postavy odvádějí dobrou práci. "House" je prostě kult z první ligy, absolutní spokojenost! ()

honajz2

Ten mix hororu a komedie je tu popravdě takový zvláštní a místy nesourodý, ale i tak mě to celkem bavilo. Tedy, spíš jen jako záležitost na jedno zhlédnutí, ale i to se počítá. Má to nemalý počet dobrých nápadů, zajímavých scén a celkově je to prostě příjemná osmdesátková záležitost, takže to taky je i správně ujeté, naštěstí spíš funkčně než naopak. Silné 3* ()

balba

Spisovatel , píšící v osamělém domě autobiografický román , se pouští do boje ze záhrobními silami , které se zmocnily jeho malého syna.Jeden z hororů , který stojí rozhodně za vidění. ()

Martin741

Na poli strasidelnych bu bu bu barakov je tento film od znameho rezisera Minera /Friday 13th 2 a 3/ vysoko ceneny, aspon u mna. Strasidelna atmosfera na urovni, rezia je vyborna a herci sice neznami, ale z nich si najvacsiu pozornost zasluzi asi sympatak George Wendt. Zaroven je to pre mna aj najlepsi diel tejto tetralogie, zvysne casti na jednotku nemaju, co je pre mna velka skoda. 84 % ()