Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

bittersweet

Originální komediálně laděný film. Ďábelský Nicholson podává skvělý (herecký?) výkon. Děj nenudí a odsýpá. Poněvadž se mi film moc líbil, rozhodla jsem se přečíst si předlohu od Updika, ale ta pro mě byla velkým zklamáním. – Jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha. ()

glaedrr

Horor??..nechápu v kterých scénách by se měl divák bát...a ani vlastně čeho: Ďábel je tu přeci normální chlap,který touží po teple rodinného krbu...Komedie?..Jediná scéna,která u mě vyloudila mírný úsměv byla,když se Nicholson proměnil v obra s krkem užším,než mají afričtí domorodci a odletěl...(do nebe?xD)....nesmál jsem se,nebál jsem se,ale vůbec mi to nevadilo...první půlka filmu byla velmi dobrá s prakticky nepředvídatelným dějem,skvělou hudnou a excelentním Nicholsonem...ta druhá už byla horší..přeci jen woo-doo s d´áblem a zvracení pecek vás na moc dlouhou dobu nepobaví,tak jsem jen čekal,jestli se ukáže,kdo je tam vlastně za kladase...čekal,ale nedočkal(moje favoritka nejdřív málem vyzvracela duši a pak jí ubil pohrabáčem milující manžel)...Na film jsem se dost těšil,ale bohužel mě celkem zklamal.Vidět ho náhodně v televizi,asi budu skákat radostí,ale takhle jsou to silnější 3* ()

Scaevola

Herecký koncert Jacka Nicholsna (a Susan Sarandon, zbývající přestavitelky se mi jaksi ztrácely) nelze nezmínit, ale to, co z počátku vypadalo jako zajímavě pojatý příběh o ad absurdum dovedeném střetu mužského a ženského principu s trochou tajemna, se na konci změnilo v šílený souboj s něčím nadpřirozeným. Triky i fantastiku mám rád, ale finální zjevení Nicholsna jako obra za oknem mne dorazilo. ()

Misterioso

Herecká esa (tedy podle jmen) a jejich standardní výkony v žánrově těžce zařaditelném filmu. Rozhodně je ale tenhle film mnohem víc komediální (i když nějaké záchvaty smíchu nečekejte) než hororový. Proměnu z upjaté ženy na "čarodějku" (i když já osobně nevím, co na těch ženskejch bylo čarodějnického, snad jen to jak dokázaly dokonale "zblbnout" Ďábla, jinak má tenhle film s čarodějnictvím společného IMHO pramálo) zvládla jednoznačně nejlépe Susan Sarandon, Jack Nicholson už sice nemá čím překvapit, takhle ďábelsky hraje snad v každém filmu, avšak i proto mu roli Ďábla bez problému uvěříte. Pár dalších aspektů filmu není špatných, ale samotný příběh všechna pozitiva jednoznačně degraduje. Děj je přeplácaný, nijak extra zajímavý, chvílemi skoro až trapný, v dnešní době už absolutně nic nedávající. Hodnocení na IMDb je o dost střízlivější - lepší průměr (nedejte na ty, kteří říkají, že je nějak extra důležité tenhle film vidět, věřte, že není - pusťte si ho jen z bezmezné lásky k jednomu z představitelů hlavní role). ()

cooper7

I po těch letech je to pro mě jeden z nejlepších filmů. Ďábel v podání Jacka Nicholsona je bezkonkurenční. Hlavní představitelky také nezklamaly. Podívaná to je spíše pro ženy, které se nejspíš aspoň s jednou z postav ztotožní. Nesmíme, ale zapomenout na v této roli vynikající Veronicu Cartwright, která skvěle zahrála ďáblem posedlou Felícii Aldenovou. ()

misiaq

Tento film som videl az s odstupom casu asi v r. 1995 a nejako velmi ma neoslovil. I ked pribeh je vtipny ale Jack Nicholson a Cher ma nepresvedcili... ()

Nikiko

Film, kdy jsem se, nakrátko, bezhlavě zamilovala do Jacka Nicholsona. Jako ďábel je opravdu svůdný a jeho kouzlo opravdu funguje. :-) ()

Johanita

Co se stane, když 3 kamarádky začnou mít pocit, že jejich životy za moc nestojí... a přivolají si ďábla? Pořádně s ním zatočí,přece! :) Jack Nicolson skvělý! Jak píše Galadriel, role šitá na míru. Rozhodně je v jeho společnosti možné bát se a zároveň se dobře bavit. Doporučuju sledovat večer, ale rozhodně u toho nejíst třešně. ()

unclejack

Sú filmy, ktoré žerieme celým svojim vnútrom. Na rovinu si však povedzme, že Witches of Eastwick medzi ne rozhodne nepatria. Uvažujúc o tom, ako popísať tento film čo najvýstižnejšie som nútený vyždímať zo seba len - - vkusné - - . A pritom je to veľká škoda - nielen Jack, ale aj Michelle Pfeiffer a Veronica Cartwright si za svoje výkony zaslúžia uznanie. Každopádne trochu staromódna adaptácia románu Johna Updikea jednoducho nemá na to hrať prvú ligu. Hudba - famózna, to áno, ale réžia, trochu zvláštny scenár a hlavne tie osemdesiate roky, čo z toho priam kričia - to na nadčasovú klasiku nevyzerá. V každom prípade milý film, rozhodne nie strata času a pre diváka obľubujúceho trochu tej nezáväzne branej mystiky určite príjemný zážitok. Naj scéna - obe s čerešňovými kôstkami. ()

Emperor1

I kdyby Nicholson hrál v sebeblbějším filmu, dá tomu šmrnc a povýší ho na umění. Tedy hodnotím výkon herce, ne tolik film. Který je mimochodem taková docela koukatelná sranda. ()

Artass

Tri hviezdy za tradične výborného Jacka Nicholsona, mimo to príjemný priemerný biják z konca 80-tiek. Pri filme neodporúčam konzumovať žiadne pamlsy kôstkového charakteru. Obzvlášť tak pozor na čerešne. ()

Radek273

Komedie tedy v žádném případě! Možná tak babské fantasy, které má do strašidelnosti asi tak daleko jako do skutečnosti. Jméno a slovutná čtveřice hereckých es, s níž se cachá každá upoutávka na tento film, skrývá pouze podprůměrný zážitek s jediným poznáním, a to že ani samotné ženy nevědí, co vlastně chtějí. ()

LencaN

Jack Nicholson je pro mě velkou neznámou. Ač jsem ho viděla už v několika různých rolích, nikdy pořádně nevím, jaké z něho mám pocity. Dokáže být tak nechutný, ale i tak šarmantní. Taková rozdvojená osobnost. Čarodějky z Eastwicku jsou už starší kousek a na scénáři je to sakramentsky znát. Trio hlavních hereček byly tehdy krasavice možná v nejlepších letech. Ale chování jejich postav bylo na facku. Takovou hloupoučké slepičky. Přitom jsem moc nepostřehla, kde se ta kouzla brala. Jestli za to mohl ten dům. Nebo dámy měly nějaké předky. Bylo řečeno jen o upalování v domě, který koupil hlavní hrdina, ale víc nic dalšího nevíme. Závě mi přišel dost na hlavu a ani jsem se u toho nebavilo. Ani horor, ani komedie, takový hybrid všeho. ()

PTuranyi

Zábavná i mrazivá a celkom kvalitná 80-tková klasika. Výborná produkcia s hviezdnym obsadením má len pár drobných chýb aj to len vďaka dobovým vizuálnym efektom, ktoré dnes vyčarujú úsmev na tvári. Tie sa však našťastie objavia až v závere. Jack Nicholson je správne diabolský a trojica čarodejníc Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer má to správne kúzlo a zrejme aj špeciálny výber farby vlasov, keďže každá zastupuje inú farbu. Carel Struycken ako sluha Fidel si tu nacvičil rolu Lurcha pre Addamsovu rodinu. 75% ()

Tomulka

Geniální Jack Nicholson a nádherné Cher, Susan S. a M. Pfeiffer. Perfektní scénář a velmi dobrá režije. Film jsem viděl již několikrát a požitek a zážitek je vždy skvělý. ()