Šialený Max 2: Bojovník ciest

• Česko Šílený Max: Bojovník silnic (viac)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Adam_666

Parádní film, který mě vytrhl z totální nudy. V telce nic nebylo, aspoň že ta nova cinema dala něco dobrého. Takže tak od pulky: Gipson,kterej toho moc nenamluví a ten pankačskej boss byli supr. Jinak brutální výbuchy,honičky,bouračky, parádní kaskadéři a ty umrtí...ty by byli mega bolestivé. Ten polomrtvej pirát silnic je dobrej :D . Jinak první pořádná honička s cisternou a je konec. Ty vybuchy byli fakt supr. Srážky, zdemoloané auta... dobrej film. chci ho vidět celej ()

Fraktální

V porovnání s tímto dílem, jednička působí ještě více jako něco, co mělo být sestříháno na 20ti minutový úvod k dvojce . Ty pornofetišistický záporáky jsem zcela nepobral... Kdyby se tady Jules Winnfield zeptal nějakýho negra , jestli snad vypadá pan Ajatoláh jako ta děvka. Negr by mu bez skrupulí i s bouchačkou u hlavy musel říct , že jo, že pan Ajatoláh jako ta děvka vypadá a proto s ním chtěl vymrdat. Ale jinak asi docela dobrý... ()

saint3n

Alien, Predátor, Rocky a Rambo, ikony.. a samozřejmě Mad Max: Road Warrior.. majstrštryky, který těžko někdo překoná.. tak přeju hodně štěstí s Fury Road, Georgi a držím palce. Rockatansky je Tvůj, tak to nepohnoj.. ()

Expendable2

Skvělý postapokalyptický snímek, ve kterém na každém rohu číhá banda buzíků v kožených oblecích a vysokým čírem. A cena za život je dosti vysoká... film je skvěle zpracován a jednoduše nemůžu dát méně než 5 hvězd. ()

Lazy87

Vidět to o 30 let dřív, tak asi kvičím blahem. Akorát je to nereálné. Trošku mě děsí postapokalyptická budoucnost stylizovaná v tomhle filmu. Pro sakra ti zlí vypadají jak banda buzerantů? Tedy oni asi jsou. ()

machopoltar

mad max 2 si pamatam este ako chalan, ked otec doniesol prve video objemom ladnicky s nahravkou prave sialeneho maxa 1 a 2. Dookola som to pozeraval, nasaval melancholicku atmosferu prostredia a znicenej krajiny, ktorou brazdil mel gipson na svojom nadupanom aute so svojim vernym psim kamaratom. Zaporne postavy mi svojim spravanim ,strojmi a oblecenim nahanali strach. Divadelne podanie s minimalnym dialogom mela gipsona a zvlastnou hudbou tomuto snimku na zvlastnosti len pridavaju. Aj po case je tento film pre mna nezamenitelny. ()

+sfinx+

Nejdelší reklama na oblečení pro homoklády, která kdy vznikla. Když pominu postavu Homokuse a jeho bandu drsných chlapců v drsných kožených hadříkách s ještě drsnějšími otvory pro bradavky, tak by zbytek snad i šel. Nějakou tu postapo atmosféru bych tomu i věřil. Bohužel, nic výjimečného to díky kostymérovi a tomu, kdo spáchal ty nudné, patetické a zdlouhavé dialogy, nebude. ()

Drslw

Oproti jedničke aspoň mal dejovú linku, ba aj réžia a herci sú oveľa lepší. Avšak príbeh má diery, že až no...! Tak dva a pol hviezdičky - pôvodne som chcel zaokrúhliť vyššie, ale vzhľadom na trojku, ktorá je oveľa lepšia, zaokrúhlim dole. ()

Mat.t

Štyri alternatívy Millerovho postapo šialeného sveta. Táto je druhá, vybrúsená, odviazaná, zmysluplná, prepracovaná. Je tu vidieť, že Max je poznamenaný minulosťou, ale tá mohla byť akákoľvek a prvá časť bola len ďalšou alternatívou. Človek má až chuť povedať si, že toto si zaslúži remake. ...a žeby? ()

mpet

Oproti prvnímu Mad Maxovy ohromný pokrok. Je tam velmi slušná akce, výborná atmosféra a jednoduchá zápletka. Film nasazuje hned od začátku slušné tempo a to si drží po celou dobu, díky čemuž se divák zaručeně nebude nudit. Na svoji dobu velmi podařený akční film, který si i v dnešní době zaslouží pozornost. ()

Tachomania

George Muller se někde vyjádřil, že takhle měla vypadat jednička, kdyby na ní měl peníze. Vize post-apokalyptického světa byla konečně zhmotněná ropnou rafinérií v pouští, kterou obléhá gang nadržených bukvic s cílem se jej za každou cenu zmocnit. První hodina filmu vcelku svižně otevírá cestu na dlouhou dobu největší automobilové honičce, kterou snad překonal až Matrix: Reloaded o 20 let později. Rozhodně nejlepší díl původní trilogie. ()

Trachta04

75% Trochu toporné, zmatené, ale atmosféra spolu s dráždivým soundtrackem vše zachránila. Potlesk kaskadérům, trnul jsem trnul a stále trnu ()

Zakyn

Od jedničky velká změna k lepšímu. Jako fanoušek post-apokalyptického světa jsem si film skvěle užil. Maskovaný napůl šílený obr jako záporák, tomu dodal správnou atmosféru. Po domácku upravená auta, šílené akční honičky na poušti, prostě výborný zážitek. ()

J.Trinity

Kostýmy, výprava a vozidla jsou prostě dech beroucí. A závěrečná honička se suprkárama a motorkama doprovázená vyváženou hudbou je prostě skvělá. ()

Maza2222

1 se mi líbila, ale extrémně nadšený jsem z toho nebyl. Do dvojky sem čekal nic moc, ale co sem dostal. ..... TOTÁLNÍ NÁŘEZ!! Akce byla dobrá, určitě nejlepší šílený Max. Herci jsou fajn a záporák hodne dobrý. Nic nebylo trapné . 100% ()

Oxytocin

Jednička byla v porovnání s tímto pokračováním fakt hrozná (od záporáků, věčného ječení, ...). Věčný boj o černé zlato však přetrvává i zde. M.Gibson působí mnohem příjemněji a sebevědoměji. Jednoduchý děj jako hlavní pokrm je doplněn příjemnou přílohou v podobě dobře připravené atmosféry. Akční scény jsou však spíše úsměvné. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (viac)