Robinson Crusoe

• Česko Robinson Crusoe (viac)
TV spot

Dobrodružný film na motivy románu D. Defoa. Příběh nejslavnějšího trosečníka všech dob. Zchudlý Robinson Crusoe v sebeobraně zabije svého soka v lásce a proto musí prchnout ze země. Opouští rodné Skotsko i milovanou ženu na palubě obchodní lodi, ta ale v prudké bouři ztroskotá a on jediný přežije. (oficiálny text distribútora)

Kathykat

Na Brosnana mám slabost, jeho hraní se mi bude líbit všude. Film na mě udělal dojem, ale spíš jen proto, že jsem neznala příběh, nečetla jsem knihu, pochválila bych scénář, ale jelikož je to jen podle knihy, je třeba hodnotit spíš ty ostatní věci, takže za Brosnana 3* :) ()

Job29

Velice napínavý příběh, plný dobrodružství, kamarádství. V hlavní roli Pierce Brosnan. Trochu jsem si ho zarostlého neuměl představit. Nečekal jsem podle hodnocení nic extra. Opak byl pravdou. Je to naprosto perfektní film. Sice se smutným koncem, zato s celého toho filmu mám dobrý pocit. A jelikož nehodnotím knihu a nebazíruju na tom co bylo v knize a co ne. Dávám takto ()

Vonter

Robinsonova noční můra s Brosnanem, který předvádí herecký výkon hodný Venezuelské telenovely, počínaje a naprosto připitomělým a k uzoufání nudným scénářem konče. Kdo chce Robinsona, ať sáhne kamkoliv jinam. ()

kratajirka

Knihu jsem nečetl. Defoea nemám v merku. Ale, když budu vycházet ze základních středoškolských poznatků z hodin literatury tak 1) děj je přímo úměrný gró knize 2) Brosnan je sice Bond, ale co by trosečník se pohybuje ladnými kroky a zvládá roli samotáře s klidem s mírnými výkyvy 3) Nechápu 54%. Já dávám 60! ()

jumptheshark

Pátek utiskovaný zlými bělochy... Jenom žasnu, že je někdo schopný nacpat přehnanou politickou korektnost do filmového zpracování klasického literárního díla. Ale jinak to bylo vcelku pěkné, jen to zabydlení se Robinsona na ostrově proběhlo na můj vkus až moc rychle. ()

pantokrator odpad!

Zkuste si někdy přečíst tu dlouhatánskou a veskrze moudrou knihu (a nemyslím tu v tuzemsku rozšířenou převyprávěnku od bolševika Plevy). Budete překvapeni, jak malou epizodou v životě knižního Robinsona Crusoe byly ty roky trosečnického života. Že si filmaři z předlohy vezmou vždycky v podstatě jen hrdinovo jméno, ztroskotání na ostrově a Pátka, to považuju za naprosté nepochopení. Ještě že se nezhlédli třeba ve výborném (ale méně atraktivním) Deníku morového roku téhož autora. Z toho by jim zase vyšla nějaká katastroficko-hrdinská schematická hovadina ve stylu Smrtící epidemie. ()

bratr_jezek

Známý příběh převyprávěný tak, že by znalci originálu nestačili zírat. Je to dost moderní, akční a bohužel úplně mimo. Takový trosečník s Tomem Hanksem je daleko uvěřitelnější film o ztroskotání než tento pokus o jakýsi nadčasový film o přátelství černého a bílého muže. Nebýt Pierce, tak se na to téměř nedá dívat. ()

Lalaith22

Škoda. Tak krásná knížka, která dává takové možnosti a tak špatně natočená a vůbec nevyužitá. To už je mnohem lepší Trosečník, jako volná adaptace ()

DiableBlanc

Na film si vzpomínám z dětství, kdy jsme ho doma měli na originální VHS kazetě a patříval k mým oblíbeným ...knihu jsem nikdy neviděl, ale dochází mi, že se mi evidentně líbilo historické pojetí a rychlé odsýpání děje - nemám rád utahaný nic - a naštěstí jsem si v té době ani Brosnana nespojoval s Bondem ...a pořád si říkám, že lepší než nějaké moderní adaptace ...zvlášť když člověk chce nepřemýšlet a jen se dívat ()

krysarr

Po druhem zhlednuti zvedam ze tri na ctyri. Ano, je to splacane a s knihou to ma spolecne tak jmeno a trosecnika, ale i pres ten prapodivny konec se na to vlastne koukat da a kdyz si odmyslim fakticke chyby, kterych se tam najde dost (stale tlusty a hladce oholeny Patek je asi videt nejvic), tak me to vlastne docela bavilo :-) ()