Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.. (Continental film)

Actias

Po první čtvrt hodině jsem byla mírně v rozpacích. Sledovala jsem film s přítelem, který nadnesl, že je to možná úplně jiné zpracování. Ve válce jsou emoce v lidech hluboko zasunuty a to je způsob, jak lidé přečkají peklo. Na tom by mohlo něco být a nasadila jsem jiný okulár. Po půlce filmu jsme ale byli udolaní už oba. Ne, tohle asi nebylo to, co Nolan zamýšlel. Většina scén byla natolik předvídatelných, že film měl problém udržet pozornost i vzhledem k tomu, že v tomto případě navíc znáte konec a dopad historických událostí. Je to Nolan a některé pasáže jsou, a to i díky zvuku, svými odcizenými záběry působivé. Nemohu si pomoci, ale tento režisérův záměr na mě působí spíš jako manýra, než jako geniální nápad na provedení. Nemohu říct, že nezaujal, přesto na konci zůstalo jen prázdno bez jakékoli atmosféry. ()

Majky28

Film je veľmi pekne natočený, priamo v Dunkirku, nie je to len nejaký efekt pomocou "green screen". Nie je to typický vojnový film, plný krvi, násilia... ide tam skôr o emócie, pocity, ktoré zažívali vojaci počas celej operácie Dynamo a aj počas vojny. Pri pozeraní filmu som súcitila s vojakmi, čo asi museli prežívať v tej a tej chvíli, nad čím asi premýšľali, čo by som spravila ja v tej chvíli. Začala som premýšľať čo asi museli prežívať doma tí, ktorí ich čakali kedy sa vrátia a či vôbec, a prvýkrát som sa hlbšie zamyslela nad (ne)zmyslom vojny. Jediné, čo mi na filme vadí je ten chaos v čase, nakoľko sa jeden dej odohráva týždeň, ďalší deň a tretí hodinu - divák si musí všímať detaily, keďže rovnaká udalosť je vo filme vyobrazená tromi pohľadmi (z pevniny, z vody a zo vzduchu) a každá udalosť je v inej časti filmu. No celkovo je to veľmi pekne spracovaný film. ()

Adam1408

Celkom som sa na tento film tešil. Veď aj bolo prečo, režisér temného rytiera a veľká historická udalosť zo začiatku druhej svetovej vojny. Ale sklamanie bolo obrovské, pre mňa naozaj veľmi nezáživný film, s minimom napätia a chýbala mi aspoň nejaká veľkoleposť, nič také som v tom nenašiel. Nesedelo mi prelínanie časových línií, herecké výkony, ani hudba. Škoda. ()

Latinus

Film,ktory sa da pozriet len jedenkrat.Cele kino odchadzalo sklamane.Filmy sa maju tocit pre divakov a nie pre kritikov.Toto dielo mi nic nedalo ,napriek tomu ,ze som fanusikom filmov s tematikou II.svet.vojny.Jedna hviezdicka za to,ze to bolo farebne. ()

sportx

No nevim proč ten letec přistal přímo u nacistů. To je takové monstrozně nesmyslně absurdně americké. Jako jinak mám Nolanovo filmy rád. ()

Dzunk

Z čeho jsem měl nabýt ten pocit uvězněnosti, bezvýchodnosti, zkártka ten pocit co jsem nejspíš cítit měl? Jenda scéna na začátku a pak už se to točilo v, dle mého, blbě sestříhaný mozaice z úhlu různejch aktérů. Nechápu kvůli čemu má tenhle film takové hodnocení jaké má, nenašel jsem v tom zhola nic co bych nazval zážitkem. Jako vždy jsem po filmu chvíli jen seděl a přemýšlel o ději, kameře, hercích. Všechny hvězdy, které dávám jsou za herecké výkony a ten krásně klasickej nádech kamery. ()

joffreydepeyrac

Kontrast Týden/Den/Hodina je podobně neotřelý jako natočit film po sekcích pozpátku nebo zanořit sen do snu o snu. Proto Nolana obdivuji a vizuálně je to naprostý skvost. ()

panfilmu

Byl to dobrý film, to bez pochyb, no ale něco mi tam prostě nesedělo a já nevím co to bylo, spíš mi něco vadilo. Dějově dobré, herecké obsazení asi taky. Hardy, dokázal, že z minimalistického prostoru ( kokpit letadla ). Dokáže díky svému herectví udělat výbornou podívanou pro diváka. No, ale to pro mě osobně, bylo asi všechno. Přistihl jsem se, že u toho i chvílemi zívám. Ne, že bych se vyloženě nudil, ale asi jsem čekal větší dějový spád, nemyslím tím akci, té tam bylo asi dost, ale spíše mi přišlo, že je tam několik, až hluchých míst, které se nedali zakrýt. Chtěl bych dát víc, ale nemůžu, každopádně vřele doporučuji. Udělejte si názor sami, já z toho na prdel nesedl a doufal jsem v to. ()

kriplozoik

Christopher Nolan, nadějný režisér, který na co sáhne, to se mu podaří, si znovu vyzkoušel paralelní montáž, tentokrát na historicky nefiktivním, válečném filmu. Tématy jsou touha přežít, soudržnost, zodpovědnost, souboj naděje s beznadějí, a při větším zobecnění lidskost v extrémních situacích, mezi které válka patří. Neuvidíme žádný Bayhem, žádné superhrdinství, žádný epos ani patos. S jedinou pársekundovou výjimkou neuvidíme německé vojáky. Paralelní střih mezi dle mého názoru nebyl tak skvělý jako v Interstellar. Hudba je též od nesmírně talentovaného tvůrce, je dostatečně tísnivá a hodí se k němu. ()

Tobias18

Dunkerk možná není úplně typicky Nolanovským filmem, hraje si sice s atmosférou, ale už tolik prostoru nedává postavám a jejich dialogům, přesto jde však o výborný snímek, za který se král režisérů nemusí vůbec stydět. Podobný film tady dlouho nebyl, přebíjí všechny klišé válečných filmů a pouští se do něčeho úplně nového, neprobádaného. Herci hrají své postavy dobře, ale jak už jsem se zmiňoval, tady nejde o postavy ale o atmosféru-o pocit beznadějně. A to funguje skvěle. K celkovému dojmu ještě přidává hudba Hanse Zimmera, realističnost, jelikož při leteckých scénách se natáčelo se skutečnými historickými letadly, a taky zvuky války, vybroušené do naprosté dokonalosti. Tleskám, pane Nolane. 85%. ()

radek.896

Moc hezké drama s dostatečným napětím, záběry a perfektní hudbou, která nás diváky provází od začátku do konce. 4* jsem dal za až zbytečně moc natahovaný závěr. ()

lineker

I když jde určitě o produkčně monstrózní projekt, tak Nolan díky tomu jistě účelnému cílení na několik konkrétních postav neskutečné záchranné akce dokáže Dunkerk vykreslit až krutě realisticky a blízko. Chytrý střih nám potom dá dohromady mozaiku jednoho z tisíce minipříběhů toho všeho co se v roce 1940 na francouzkém pobřeží odehrávalo. ()

Filip83

Pro mě průměrný válečný film založený hlavně na efektech. Bohužel příběh žádný. Pro mě i vzhledem k velkému očekávání zklamání. ()

abanek

Takze...Nolan uz se opakuje,vypointovani hudbou uz me nekdy az s...e, stejny herci... No...To vse dava dohromady asi nejlepsi film z druhy svetovy co jsem videl... ()

koprovka69

Nudné válečné nic...zcela bez obsahu jen vizuální efekty, ale kvůli těm nechodím na filmy. (Nastává příliv - jak to poznáte? - připlouvají mrtvoly.) ()

muflonus

Film který nemá ani hlavu ani patu, u některých postav ani nevíte kde se vzali a zase mizej. je to takovej chaos na plátně kde jediný uchopitelný děj se odehrával na člunu z anglie. Docela nuda a střih hroznej ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)