V tuneli pod ľadovo chladnými nórskymi horami havaruje cisternové vozidlo. Rodiny, tínedžeri a turisti, ktorí cestujú na vianočné sviatky, ostanú uväznení pod tonami skál v brutálnej tme. Vonku zúri snehová víchrica a prví záchranári sa snažia dostať na miesto nehody. Čas je podstatný a keď sa havarovaný tanker náhle vznieti, situácia sa vyostruje. Všetkých v tuneli obklopí smrtiaci oheň. V nórskych tuneloch platí zásada sebazáchrany - keď dôjde ku katastrofe, každý bojuje sám za seba a všetci si musia poradiť sami. Čas však ubieha rýchlo a šance na prežitie sú stále menšie a menšie. (TV JOJ)

C0r0ner

Rozjíždělo se to dost pomalu, ale jakmile se začalo něco dít, bylo na co koukat. Moc jsem nechápal počínání záchranných složek s jejich taktikou vyčkávání a pokud je tohle běžná realita... Závěr překvapivě celkem emotivní, takže i přes dílčí výhrady ještě nadprůměr. 70% ()

pakobylka

Potěš koště !!! Jestli takhle OPRAVDU funguje místní záchranný systém, tak je nejvyšší čas kompletně přepracovat jeho pravidla, poněvadž něco tak z podstaty nefunkčního se hned tak nevidí. Takže vcelku logicky musí dojít na iniciativu jistého na disciplínu kálícího profesionála, pro kterého se zoufalá situace v tunelu stává velice osobní záležitostí. Nicméně ani z filmařského hlediska není co chválit, když se po celou stopáž neobratně řeší jedno rodinné drama, v pozadí i v popředí žhnoucí požár, dusivý dým, spousta dopravních prostředků a vyděšených řidičů a spolujezdců a vůbec všech ostatních cestujících, velkých i malých ... všichni pospolu a každý sám se svým strachem zůstávají uvězněni v horském tunelu - dým vítězně postupuje vpřed a lehce překonává všechny překážky ... zatímco venku se důležitě poflakují kázně dbalí uvědomělí záchranáři, čekají na ROZKAZ shůry, který nepřichází ... a nakonec vlastně záleží jen na předvybraných - jakýchsi VIP životech. Přidušené, skomírající 2* ()

angel74

Pár těchhle dlouhých norských tunelů jsem projela a představa, že by se mi tam stalo něco podobného je vážně děsivá. Naštěstí v Norsku nebrázdí silnice takoví neotesanci jako u nás, takže jsem si mohla celkem v poklidu vychutnávat tu proměnu krajiny po výjezdu z tunelu, která byla mnohdy úplně neuvěřitelná... A teď ještě něco málo k obsahu filmu. Tvůrcům se povedlo velmi reálně vypodobnit celou havárii, což samozřejmě chválím. O něco horší už to bylo s příběhy zachráněných osob, v nichž se vyskytlo hned několik nelogických zádrhelů. Naštěstí nešlo o nic tak hrozného, aby mi to nějak zásadně pokazilo divácký zážitek. (65%) ()

Johnny.ARN

Nórsky thriler, ktorý stojí a padá na detských klišoidných chorobách. Bez toho, s lepšie využitým časom na napätie a akciu by to bola plná palba. Nemalo to tendenciu skĺzať do amerických alebo ruských gerojstiev, držalo si to ten severský spôsob tvorby napätie, postavy boli príjemné, len tie dejové barličky to neskutočne kazili. Rozhodne ale pozeratelné. 3 z 5 ()

oveckaoa

Nejhorší práce na světě bude koukám dispečer/ka tunelu v Norsku pokud tam fakt jeden/jedna řídí celý týden tak potěš pánbůh. Jinak k filmu z těch severských katastrofických snímků snad nejlepší co jsem zatím viděl. Plusové body spoiler za smrt Ivara tomu jsem přál smrt od začátku kdy se tam objevil nemám rád takové ty nameděnce co si myslí, že jsou nejlepší na světě a zbytek je pro ně povl docela mě tím i překvapili to sem fakt už nečekal. Mínusové naopak spoiler za ty děcka kvůli dvěma rozmazleným spratkom mohly umřít minimálně 4 lidi a jeden umřel být tím jeho otcem tak té její matce aspoň natáhnu, že kvůli nim umřel můj jediný syn je sice pěkné, že je zachránil někdo , ale místo nich mohlo přežít x dalších lidí na, které se dotyčný vysral (a ať mě nikdo netvrdí, že všeci byly už mrtví) P.s. 1 ohledně těch hasičáků to mě zaujalo nejvíce pokud ho někdo vytáhne tak skočí kontrolka, že hoří , i když hořet nemusí (dispečer/ka to nepozná) tak, že pokud by tam začalo hořet auto třeba a ti lidi by to hasily těma hasičáky vyskočilo by , že hoří aj kdyby nehořelo to by mohl/a ignorovat a kdyby to vybuchlo nedozví se tím pádem nic o počátcích požáru P.s. 2 to tam jako fakt nemají kamery to fakt hledím teda pokud je to pravda P.s. 3 až to někdy Stallonneho přestane bavit točit Ramba a Amíci budou chtít pokračovat třeba Rambem 10 tak hlavní herec by byl dobrý adept na jeho roli přežije udušení pád kamenů z výšky i pád větráků lepšího hrdinu momentálně nenajdete :-) ()

lennyd

Norsko, země plná chladu, sněhu, a taky chladnokrevných charakterů. Ale taky plná hor, a tunelů, které skrze tyto hory vedou a usnadňují setkání se svými blízkými. Ale jen do okamžiku, než se v jednom z takových tunelů převrátí kamion vezoucí hořlaviny, a z tunelu se stane smrtonosná past pro všechny ... V první polovině filmu jsem uvažoval o maximálním hodnocení - skvělé záběry zasněžené přírody, sympatičtí (na norské poměry) herci, takové to ticho před bouří naznačující, že se velmi brzy začne něco dít. Brilantní. Jenže - pak se skutečně něco začalo dít, a celé se to zvrtlo. Jako že chápu, že v podobné situaci by se asi taky člověk nechoval úplně logicky, ale chodit furt sem a tam, chvilku se schovávat před kouřem v autobuse, a za chvíli zas courat po tunelu. Jít se schovat do úkrytu a pak zase zpátky - proboha proč. A když už se tam tak courám, nebylo by lepší se courat směrem k východu? Nebo zkusit sednout do jakéhokoliv vozítka, a zkusit vycouvat? Ne? Jsem rád, že jsem tento film viděl (minimálně první polovinu), ale znovu si jej už nepustím (a v autobuse jedoucím Norskými horami už vůbec ne).. ()

iXtr3m3

Žiadne heroické ale maximálne verné a realistické spracovanie nehody v Nórskom tuneli. Veľmi slušný film, jasné, akcie menej, ale dramatické prvky to malo. ()

Hanys_

Americký patos je prostě nenapodobitelný. Tyhle evropské "katastrofáky" ho prostě nemají a na to dojíždí, byť jsou třeba reálnější a nevím co ještě. 4.5/10 ()

filipvrbik

Je to dobré, norské filmy mám rád... Ale, je tu zásadní ale - film nic nového nepřináší, vše je strašně předvídatelné - snad kromě toho, že kdo by čekal v Norsku hitech zabezpečení tunelů, tak mu asi vylezou oči z důlků.. Telefony, skoro nefungují, webkamery nikde, jedna operátorka na vozíčku a jeden záchranář? pro devět kilometrů dlouhý tunel.. Jestli to fakt bylo podle skutečných události, jak se říká na začátku filmu, tak přehodnotím svoji touhu jet se podívat do Norska (země mých dávných předků)...60% ()

mira007

Finsku se říká země tisíce jezer a přesně tak by se Norsku mohlo říkat země tisíce tunelů ( respektive 1100 ) a občas tam dochází k nehodám, čímž je inspirovaný i tento katastrofický film. Uchvátil mne námět, norská zimní příroda, technický systém správy tunelů, ale ten film samotný zahynul na způsobu vyprávění. Čekal jsem něco strhujícího ale ne něco ve stylu leklé ryby. ()

Rathalos

Norsko je krajina,ktora ma uz niekolkokrat presvedcila o tom,ze katastroficke filmy ma na urovni a tento nie je ziadna vynimka,skvele po kazdej stranke,aj som si poplakal v zavere,super...:-) ()

Wargoo

Na môj vkus až príliš mnoho debilných rozhodnutí na jedného obyvateľa tunela na m2. V tomto tuneli za zišli asi tí najdementnejší ľudia z celého Nórska ! Jediná operátorka, jediné záchranárske auto na celý film, jediný záchranár. Strašná kktina. "Livingdead" to zrhnul asi najpresnejšie ! 1* za to že je to v Nórsku. 11,918% ()

MickeyStuma

Další katastrofický snímek o smrtelné pasti v silničním tunelu používající tradiční dějovou šablonu, tentokrát z norské kinematografie. Opět vše začíná představování postav a jejich rodinných problémů a následnou nehodou. Zpočátku se děj hodně přibližuje americkému snímku ´Denní světlo´(1996), čímž pozici Sylvestera Stallona jakoby přebírala Elise, kterou si zahrála Ylva Fuglerud, coby dcera jednoho ze záchranářů. Netrvá ale dlouho a nakonec si to jde svou cestou. O napětí není nouze, dojde i k emočním scénám a po vizuální stránce není co vytknout. Značně však skřípe scénář. Bylo by to sice na delší stopáž, ale spousta věci tu prostě chybí. Není pořádně rozvinuto dění v centrále operačního střediska. Jedna telefonující operátorka a její šéf, který se jen přijde podívat na situaci a jedna jeho tiskovka je prostě málo. Zuří vánice, takže některá auta mají problém se k tunelu dostat, ale je o tom pouze malinká zmínka. V tunelu je situace každou vteřinou horší, ale záchranné složky nic nedělají a jen na něco čekají. Důvod ale není řádně vysvětlen. Mezi záchranáři je jedna krapet zápornější postava,  s jehož charakterem se výrazněji nepracuje. Celý příběh o zachraňování? No, jak se to vezme. Do tunelu vjede pouze jeden záchranář a to ještě jenom proto, že je tam i jeho dcera. Ano, výše zmíněná Elise. Snaží se zachránit ji s dalšími lidmi kolem ní a dvě malé děti. A to je vše. Samotné zakončení je také poněkud podivné. Norští filmoví tvůrci tímto snímkem ukázali, že něco takového po vizuální stránce natočit umí také, čímž Hollywoodu mohou konkurovat bez mrknutí oka, ale bohužel za ne zcela povedeného scénáře. Protože se děj odehrává těsně před vánočními svátky, stejně jako ´Smrtonosná past´ (1988) by se i tento snímek mohl považovat za vánoční. Výrazným katastrofickým snímkem se však nestane. ()

desade

Ludé, prečo vyhadzujete tie igelitové tašky z áut? A ešte aj v tuneli... Keby som si prednedávnom neprečítal zážitky beusáka "Ako som vozil Nórov", tak sa tomu čudujem ako LIVINGDEAD. ()