Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy? (Itafilm)

lykan9

Jedná se o takové zajímavé spojení dvou filmů, které by mě v minulosti ani nenapadlo slučovat. Syn temnoty se však o to pokusil a popravdě řečeno raději si Supermana a Satan přichází! pustím samostatně. Potenciál tento horůrek sice měl a musím uznat, že když jsem zjistil o čem to má být, tak jsem byl velmi zvědav, ale ve výsledku jsem se poměrně místy nudil a hlavně dala se předvídat skoro každá další událost. Tento film však vyloženě nezatracuju, ale nemyslím si, že se k němu někdy vrátím. ()

VanTom

Ze slibné variace počátků klasického Supermana se vyklubala promarněná nuda. Problémem je, že namísto rozpoutání pořádného brajglu (na který nebyl rozpočet) vraždí arogantní spratek s nastupující pubertou a superschopnostmi nesmyslně v čistě hororovém módu, pomalu ze skrytu a s lekačkami, sice brutálně, ale nenápaditě, což bez tajemna s odkrytými kartami (a podprůměrnou režií) nefunguje. Slabé 2* ()

drackula

Brightburn sa nevyhol štandardným chybám, ktoré vidíme u väčšiny hororovej produkcie. Na druhú stranu tu však máme "superhrdinský" element a ten tomu dáva zaujímavú príchuť. Žiadna psychologická rozprava o dobre a zle. Ten fagan je číre zlo. 70% Full recenzia Cinemax Bory - press ()

Pedross800

Skvělý nápad, konečně někoho napadlo natočit anti verzi superhrdinského příběhu a koukat se na toho temného malého hajzlíka jak řádí byl rozkošný zážitek. Skvělá atmoška k tomu, dobrá gradace a pár opravu hustých gore scének a je tu adept na jeden z nej hororů roku! ()

blackJag

Koncept Supermana převrácený naruby (bystrý postřeh, není-liž pravda?), vyvedený rutinním stylem, v sympatické délce a s několika šťavnatými momenty. Závěr naznačuje možnost pokračování a snad i něčeho jako "multiversum", tak uvidíme, peněz to zas tolik nevydělalo, ale levné to bylo neuvěřitelně. 60% ()

ghatos

Neskutečně otravní rodiče (klasicky střelená matka), otravné děcko, otravné klišoidní vzorce chování...to fakt už nešlo vydržet tu nudu. Nic hlubšího tam není, jen zmetek hledá sám sebe a chová se jako agresivní debil. 31%. ()

blackkocour

Tfuj, tohle nebrat! Vypálit, než se to rozmnoží! Mít doma Dobrého synka ve stylu Satana Juniora se nemusí vždy vyplatit. Sice nemám žhavé sperma a moje šlapka nemá žhavé vaječníky, aby jsme si doma udělali teplého synátora, který by byl ta největší buzna, kterou svět ještě neviděl. Dát mu ještě růžový brejličky a tangáče natáhnutý až po pytel, ale ne kurvadrát, ta teplá homokláda si chce zachraňovat svět! Chce pomáhat starým a bezmocným babičkám a zapochcaných dědečkům přes ulici, chce zachraňovat kočky uvízlé na stromě, chce přispívat na charitu dětem, postihnutým aidsem.. doprdele, já nechci dalšího supergaye. Tyhle myšlenky mě straší každý den ve snech, brrr. Lacoidní mechasračka, která pořád nepochopila, o čem chce být. Jeblý děcko s maskou mravenečníka, kterému z očí vyřazuje lasery a dává přes čuňu hodným lidem, nezní úplně špatně, ale opět jsem se nechal nachytat od těch distributorů ďábelského Bontonfilmu. Místo toho skvělého nápadu, jsem dostal zas tuctovou sračku. Žádný násilí ve stylu Dredda, žádný inteligentní scénář a žádný herec, kterého bych nemusel nenávidět už od začátku. Nejvíc jsem si to užil na konci, kdy nebyl žádný happyend. To byla taková třešnička na dortu, ale zase jsem si to užíval víc než Ligu spravedlnosti, jestli mě chápete.. říkám vám, kdyby byli ty létající homokládové psychopatický padouši, koukalo by se na to o dost líp! ()

sedm.1

Poměrně slušné překvapení a příznivcům hororů a napínavých filmů lze tuto podívanou jistě doporučit. Výhodou určitě je, že se zde dlouho na nic nečeká a i když k prvnímu krvavějšímu zářezu dojde prakticky až po hodině trvání filmu, tak to vůbec nevadí, neboť do té doby se vážně působivě daří tvůrcům budovat pomocí potemnělé atmosféry a fungujícího napětí výrazné pocity očekávání, v co se to nakonec celé zvrhne, k čemuž tedy opravdu dojde po zhruba oněch šedesáti minutách, a to co přijde, stojí vážně za to, „malému Supermanovi“ totiž narostou pořádný koule a rozjede skutečně zábavný a nekompromisní kolotoč, ze kterého překvapivě vyvázne se zdravou kůží jen málo kdo, o závěrečném mrdnutí o zem s happyendem pak ani nemluvě, prostě radost pohledět. Velkou zásluhu na pozitivním dojmu z celého filmu má ale i výborný casting, většina dospělých jsou totiž sympaťáci, ale především mladičký Jackson A. Dunn se své role malého „superhrdiny“ zhostil naprosto parádně, když potřebuje mít takový miloučký, slaďoučký, nevinný ksichtík, hodí jednu kukuč, aby v mžiku hodil pohled takový, ze kterého jde skutečně mráz po zádech, prostě výborný a hlavně přesvědčivý výkon. Samozřejmě je nutné i poznamenat, že se v podstatě jedná zároveň i o poměrně dost originální snímek, což jen přidává na jeho celkové kvalitě, takže přestože se sice nejedná o nějakou úplně nezapomenutelnou pecku, tak v rámci žánru jde určitě o nadprůměrnou, zábavou podívanou, která stojí rozhodně za pozornost. ()

JamesSi

Adopce. Dědičnost vs výchova. Šikana. Komplex nadřazenosti. Posedlost komixy a inspirace jimy. Ano, tohle jsou témata ze kterých se dá vytřískat hodně. Filmaři však na ambice kašlou a jejich cílem je natočit strašidelný film s horrorovými klišé, který je tak trochu inspirován supermanem. Mohli si zvolit dvě cesty jít cestou dramatu (Kronika) a nebo cestou přiznaného béčka. Zvolili si třetí cestu - nepřiznané béčko beze špetky nadsásky. Jestli to byl jejich cíl, tak se jim to podařilo. Logika postav letí s oknem a herectví taky. Ale nejhorší jsou ty trapné dialogy. Brandon byl prostě psychopat a horrorový strašák, který se přepínal z pozice jsem hodné dítě do pozice zabít všechny. Což byla scénáristická volba, ale přiznejme si nebylo by lepší kdyby měl skutečnou postavu a vývoj? A když ne on tak aspoň nějaká jiná postava? Všichni zde fungují na přepínače: jednou jsem v pozici - důvěřuji ti - pak cvak - chci tě zabít. Čekám že zdůvodnění tvůrců je - "nechtěli jsme to dělat chytré, ale chtěli jsme aby to bylo strašidelné." A tak tam dali ty jumpscary, teleportující se postavy jak z prvního halloweenu a strašidelnou masku, a jsou spokojení. Myslím si, že splnili svoje cíle na 100%, ale bohužel já měl asi mylné očekávání, že do toho dají trochu víc "toho srdíčka". Jako chytrý horror by to v superhrdinské éře nohlo být zajímavé. Bohužel to chytrý není. ()

KoRner

Az prekvapivo gore, rodičia maleho Satanmana tiež nezvyčajne zmýšľajuce bytosti a záver drsný tak, aby to nepripominalo videohru. Len keby sa to pohralo trochu s uvodom a spravili z neho taký temnejší psycho-rozjazd, mohol byt na svete novy Vorhees. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý ale veľmi krátky "kvázi" origin. Gore na úrovni extra, atmosféra slušne gradujúca, síce človek vie, čo má prísť, ale tomu sa nedalo vyhnúť, keďže to bolo pointou od začiatku, takže na to kydať, to môžu len hnidopichovia, ktorý buď nevideli žiadny trailer (vtedy by sa im ich argumentácia mohla povoliť), ale sú blbí, že trailer nepochopili, prípadne sa robia blbí a aj keď trailer pochopili, čakali niečo iné. Fakt by som to bral ako skvelý origin Ultramana a chcem z tejto látky viac. Chcem dospelého Ultramana a chcem dielo skazy z ľudmi s beznádejou v tvárach a potom letmý náčrt prepojenia na DC Universe a budem spokojný. Taký stret s Man of Steel alebo ešte lepšie Superman Son of Red, by som si želal fakt že moc. Samozrejme nič také sa nestane, ale pekné o tom snívať. ()

666Carnage

Jako dobrý ale čekal jsem trochu víc. Jako rozjezd by to šlo ale bojím se, že další díly nebudou. A nebo se možná pletu. Hrozně rychle mu to stouplo do hlavy a choval se jako idiot. Ale asi to tak mělo být. Temná verze Supermana by šla a taky musím uznat, že úmrtí v tomto filmu měli docela sílu. Škoda jen toho, že trailer ukázal většinu toho dobrého a dopředu víte co a jak až teda na finále to mě dostalo. 65% ()

WathanajX

I když nejsem moc fanoušek DC a Superman mě nikdy moc nechytl nakonec se k té "normální" verzi Supermana po tomhle filmu ještě ráda vrátím. Klady: Jo neříkám myšlenka filmu byla docela dobrá. I když nám to odmala všemožné i nemožné filmy horem dolem pořád cpou tak ne všichni s nadpřirozenou silou musí být jako Superman a zachraňovat lidstvo. Tenhle nápad s jakýmsi zlým démonickým dvojčetem Supermana se mi vážně líbil. Herecké osazenstvo bylo také sympatické ale až na tohle a nápad to prostě není film, který bych si pustila víc jak jednou. Zápory: Nápad fajn ale chtělo to vymyslet pár věcí jinak než jen opravdu otrocky zkopírovat a předělat Supermana. Těch nesmyslných klišé a nelogičností je tady zase taková hromada až mě děsí na co jsem to zase koukala. Tentokrát se mi také nelíbil hlavní představitel, který byl opravdu neskutečně otravný a jeho výkon velmi pochybný. Vizuální efekty teda dost velká bída vše bylo tak nějak napůl umělé a rozmazané. První půlka filmu se dala ještě snést druhá už byla vážně nuda. Na úplný závěr ale musím zmínit povedené i docela vtipné titulky. Hodnocení: (2*) za zajímavý nápad a herce ()

Han22

Ze všech 25ti! hororů, které se v roce 2019 hrály u nás v kině nebo uspěly v USA jsem si jako první vybral úžasný námět o záporném, vraždícím Supermanovi. Výsledek je bohužel čistý průměr. Backstory (farmářská rodina, dítě z kosmu) i schopnosti (létání, supersíla, superrychlost, nezranitelnost, laserové oči) jsou tady je tu pár moc pěkných gore scén (střep v očičku, uražená čelist). Zbytek je ale pomalá, nepřekvapující rodinná nuda kdy rodiče a okolí postupně zjišťují, že ten dobrý synek je vlastně brutální psychopat. Navíc jak chcete zabít Supermana? SPOILER scénárista taky netušil a tak prostě udělal špatný konec. Místo toho rodinného čučkaření ve Smallville, pardon Brightburn měli natočit pořádný velkofilm jak záporný Superman likviduje svět. ()

borec999

Vraj prvý superhrdinský horor. Komiksovky a superhrdinov všeobecne nemusím, v kombinácii s hororom som ale privrel oko, dal námetu šancu a dopadlo to tak ako som približne čakal- priemerne. Vraždy sú celkom fajn  a predstavujú vrchol filmu. Napätie sa miestami dostaví, no vyložene desivý je Brightburn veľmi málo až vôbec. Vo výsledku sme teda dostali hororovú jednohubku na 1 pozretie, ktorá by pri lepšom chlapcovi v hlavnej úlohe (ten ktorého sme dostali je výzorom síce primerane divný námetu, no herectvom podľa mňa až tak neoslnil) a prepracovanejšom scenári mala určite vyšší potenciál. Takto za 3* a 55%. ()

Corpsegrinder

Hmmmm je to takový nijaký. Ani super ani vyloženě špatný, ale s takovým námětem to mohlo bejt lepší. Přišlo mi trochu zvláštní že se z něj stal zmrd v podstatě jako lusknutím prstu, na druhou stranu musim přiznat že tenhle film měl docela štěstí na solidní dětský herce, něco co se v 90% případů nepodaří. Rozpočet nebyl očividně nic moc a tak většina speciálních schopností jde mimo záběr a když ne tak je CGI na úrovni hry z PS1. Rodiče otravný, předvídatelně omlouvající a ignorující vše divný co se kolem nich děje, to mě v těhle filmech vyloženě sere. Ale dalo se to dokoukat v pohodě, neni to rozhodně nějaká ztráta času. Ale je z toho cejtit potenciál na něco mnohem víc. ()